Nieuw bij Albert Heijn: Pincode-pasje Intrede voormalig Hervormd predikant Holland - allerlei Benning gaat met de tijd mee Oplichterij via de telefoon I Speculaaspoppenactie Stroopwafelactie Verkoop Welfare artikelen Kennismaking burgemeester Hart van Holland/24 november 1993 pagina 21 Albert Heijn Koudekerk a.d. Rijn is Beste (regio) Winkel Klanten delen in feeststemming Dubbele berenstempels Assistentie van zwarte Pieten Ook AH Zevenhuizen is in feeststemming Hoe AH Koudekerk de 'Beste' winkel werd Afscheid nieuw winkelinterieur en groter assortiment •Grote sortering witgoed* Complimenten Waarborginstallateur «In plaats van GEB kan* Benning nu keuren De AH-winkel in Koudekerk a.d. Rijn is één van de eerste supermarkten in de regio die het gebruik van pasjes met pincode als betaalmiddel gaat invoe ren. Dat gebeurt aanstaande week, tij dens de feestweek, waarvoor de winkel met ballonnen versierd is en de klant vooral op vrijdag en zaterdag, het ge voel krijgt 'koning' te zijn.... De reden hiervoor: Koudekerk a.d. Rijn - "Het was een grote verrassing dat onze winkel de "beste AH-winkel" uit de regio is. Hoewel we geen enkele maal ronde-winnaar ge weest zijn, scoorden we toch het hoog ste aantal punten", glundert Piet Smit, Albert Heijn- franchise-ondernemer te Koudekerk a.d. Rijn. "In onze regio bevinden zich ca. 35 AH- winkels, waarvan de onze dus de beste is. De prijs is drieduizend gulden en is bestemd voor de personeelspot. Hoe de besteding is, weten we nog niet: de medewerkers mogen dit bepalen". "Geen wonder dat er sprake is van een 'Hoera'-stemming in onze winkel. Onze klanten willen we hierin laten delen en dus houden we deze week 'actie'. In ieder geval delen we dubbele 'beren stempels' uit. Daarnaast is er vrijdag en zaterdag (26 en 27 nov.) de gehele dag koffie met gebak voor iedere klant". "Omdat we een grote toeloop op onze winkel verwachten, hebben we zater dag de hulp van een aantal zwarte Pie ten ingeroepen, dat de kassa's zal be dienen. Zij zullen één en ander in goede banen leiden. Dan komt iedereen ook alvast in Sinterklaasstemming". Omdat hun collega Albert Heijn in Kou dekerk in de prijzen gevallen is, doet AH in Zevenhuizen ook mee aan de festivi teiten. Franchise-ondernemer Jeroen v.d. Berg trakteert ook op dubbele stempels bij aankoop van 25 gulden aan boodschappen. (De actie in Zevenhui zen duurt van 24 t/m 27-11). Op zater dag 4 december schenkt zwarte Piet chocolademelk voor iedereen met een versnapering. (zie de gezamenlijke advertenties van AH op de naastgelegen pagina!) De 'Beste Winkel' '93- actie van de Albert Heijn-organisatie, is in mei (week 23) gestart. Het ging er bij deze wedstrijd niet om de beste, mooiste of aantrekkelijkste winkel te zijn qua presentatie, maar de 'Beste Winkel' te zijn in de ogen van de klant. Het draaide alles om 'speerpunten'. Deze verschilden per winkel. Er wa ren drie landelijke en twee winkelge bonden aandachtsgebieden. De lan delijke waren: -oplossen van kassa- irritaties; -hoge vulgraad, ook in vers, gedurende de gehele dag; -duidelijke herkenning van weekadvertentie en - thema's op de winkelvloer en een goed gebruik van de winkel als com municatiemedium: commerciële sfeer/actie op de winkelvloer. Per winkel kwamen daar nog twee speer punten bij. Voorwaarde bij het bepa len van de speerpunten was, dat ze voor de klant merkbare verbeterin gen tot gevolg hadden. Uit vijf afdelin gen konden er twee gekozen worden. AH in Koudekerk koos voor 'kaas' en 'vlees'. In totaal waren er per winkel dus vijf speerpunten. Door hier opti male aandacht aan te besteden werd er door AH winkel naar gestreefd om de beste vijfsterrenwinkel in de omge ving te zijn. Er waren 3 wedstrijdron- ^les. Per ronde waren er punten te verdienen voor elk van de 5 speerpun- ten. De winkel die in zijn regio het hoogste aantal punten scoorde, won I de rondeprijs. Bovendien was er in I elke ronde per regio een extra bonus- prijs te verdienen voor de winkel met I de beste commerciële uitstraling. i 'Mystery ladies' speelden een belang- rijke rol bij de beoordeling. Deze da- mes liepen (veelal onopgemerkt) met i een notitieboekje door de winkel, ter- wijl ze boodschappen deden. Onder- tussen stelden ze, wat achteloos één of meerdere vragen aan het winkel- I personeel. Soms dacht iemand in de winkel een dergelijke 'hunter' te ont- waren, maar echt duidelijk wisten ze I het niet. Smit denkt dat ze waarschijn- I lijk de hoogste score van het totaal van 3 rondes hebben behaald, door- dat het er in zijn winkel gemoedelijk i aan toegaat. Cassières en winkelper- 1 soneel service-verleners zijn. Zijn AH- winkel staat bekend als dorpswinkel i met stadse allure. Een echte AH-win- kei, met de daaraan gekoppelde facili- teiten en hoogwaardige produkten voor een betaalbare prijs, met een I persoonlijke benadering. De jurering is verricht voor de Commercieel As- sistenten (de CAF's) en door een aan- I tal mystery ladies. Benthuizen- De restauratiecommissie van de Ned. Herv. kerk te Benthuizen organiseert op zaterdag 27 november een speculaaspoppenactie. De specu laaspoppen worden gebakken door bakker Jongerius, wat staat voor kwali teit. Verenigingsleden verspreiden de speculaaspoppen huis-aan-huis in Benthuizen. Buiten Benthuizen kan men reserveren: 079-313247. De op brengst is bestemd voor de restauratie van het orgel in de Ned. Herv. kerk. Moerkapelle- De stroopwafelactie ge organiseerd door de zendingscommis sie van Moerkapelle die op 12 novem ber is gehouden heeft f. 920,- netto op geleverd. Het bedrag is inmiddels over gemaakt naar de Gereformeerde Zen- dingsbond en komt ten goede aan het project: Hulp voor het kindertehuis in Lohichar (Kenia). Een ieder die op wel ke wijze dan ook geholpen heeft twordt heel hartelijk bedankt. Benthuizen- De verkoop van Welfare artikelen vindt plaats bij de "plusmarkt' van de heer Jac. Verheul, in het portaal de gehele dag op zaterdag 27 novem ber. Er zijn weer veel handgemaakte artikelen, leuke kado's voor de komen de feestdagen. O.a. Poppenkleertjes, beesten, kerstkaarten enz. Deze artike len worden gemaakt door ouderen en gehandicapten, in samenwerking met een vrijwilligster, in een groepje of thuis. Van de opbrengst kan weer nieuw materiaal worden aangeschaft. Ook wordt er twee keer in een jaar een gezellige middag gehouden. Inl. I. Schellingerhout-Los, tel. 079-314941. weer dolgelukkig mét de gevonden rode bob-pet! met dank aan rob zet lucas hem op t.k. gevr. blauw balletpakje v. toos jazz gym mt. 146/152 01828-14662 t.k. kinderwagen blauw z.g.a.n. matras dekbed regenhoes 200,- 01828-15309 Zevenhuizen - Zondag 28 november wordt ds. H. Gaasbeek uit Zevenhuizen als predikant van de Hervormde ge meente te Vlaardingen bevestigd. In dezelfde dienst die om 15.00 uur begint, doet de voormalige Hervormde predi kant van Zevenhuizen, zijn intrede in de Rehobothkerk te Vlaardingen. Vorige week is in Zevenhuizen door gemeenteleden op hartelijke wijze af scheid genomen van ds. H. Gaasbeek en diens gezin. Zij konden het echtpaar Gaasbeek vorige week woensdagmid dag- en avond de hand drukken in het Hervormd Centrum, terwijl het officiële afscheid een speciale kerkdienst was op de zondag erna. 'n de zondagmorgendienst, een gezins- 'dipqsti namen de kinderen van de Her vormde Gemeente afscheid. Zondags schoolleerlingen en leden van de Jeugdclubs, zongen een speciaal op dit afscheid afgestemd lied en overhandig den aan het eind van de dienst, een boek met tekeningen als aandenken. In de afscheidsdienst in een goedgevul de dorpskerk, stond een gedeelte van het "Onze Vader", uit Mattheus 6 cen traal in de prediking van ds. Gaasbeek, met name het "Uw Koninkrijk kome" en het "Van U is het Koninkrijk". Na de dienst, die bijgewoond werd door deputaties van classis, ring en (burgerlijk) gemeentebestuur, sprak scriba Rinus Klein een hartelijk dank en afscheidswoord tot de scheidende predikant die sinds juli 1985 verbonden is geweest aan de Hervormde Gemeen te van Zevenhuizen. Deze had het laat ste woord, waarin 'dank' de boventoon voerde. (Note: Het door de redactie samenge stelde afscheidsartikel is door een technische onvolkomenheid vorige week niet geplaatst. In aangepaste vorm, met 'het oog op de bevestiging en intrede', alsnog dus....) Zevenhuizen-Moerkapelle - De heer L.M. Schoots, wordt woensdagavond 1 december als waarnemend burge meester van Zevenhuizen-Moerkapelle geïnstalleerd tijdens een bijzondere gemeenteraadsvergadering. Na afloop hiervan is er van 20.30 tot 22.00 uur voor iedereen de gelegenheid om per soonlijk met de heer en mevrouw Schoots kennis te maken. Zevenhuizen - Er klonken de dagen na de heropening, veelvuldig complimenten. En terecht, de facelift die de winkel in elëctrische apparaten en artikelen onderging, mag geslaagd genoemd worden. De winkel is ingedeeld in catego rieën, terwijl bovendien het as sortiment sterk uitgebreid is. Verder is de balie c.q. toonbank dusda nig in het geheel opgenomen, dat deze een centralere plaats in de winkel heeft. Eigentijdse uitstalkasten en vitrines, waardoor als het ware afdelingen ont staan zijn, geven een speels effect, maar bovendien is het daardoor veel overzichtelijker. De klant die de winkel binnenstapt wordt allereerst geconfronteerd met de aandacht trekkende etalage die te vens als een soort uitstalling dienst doet. Rechts is gestapeld het witgoed uitgestald: kwa keus en prijs bijzonder verrassend! Wie een wasmachine, dro ger, of vaatwasmachine zoekt, kan hier kiezen uit goedkope merken als Blue air en Edy, maar kan ook voor kwaliteits merken als Miele en Bosch. Links in de winkel is een uitgebreide collectie t.v.toestellen te bekijken van o.a. merken als Philips, Sony en Panaso nic, terwijl er ook een grote sortering is in CD- apparatuur zowel audio als vi- deo-apparatuur. Voorts fraaie trendy lampen: variërend van schemerlamp, kamerlamp tot spot jes in allerlei kleur, maat en grootte. Bovendien allerhande kleine ornamen ten en electrische gebruiksartikelen, variërend van broodrooster, strijk ijzer, föhn tot rekenmachine. Het is dan ook een juiste constatering dat je bij Benning terecht kunt voor zowel een batterijtje als voor alle elec trische apparatuur die een huishou ding nodig heeft. Hoewel je natuurlijk iemand een electrisch cadeautje kunt geven dat nodig is voor de huishou ding, een magnetron nog hoog geno teerd staat op de wensenlijst van meni ge (huis)vrouw en alleenstaande man, heeft Benning ook een andere mogelijk heid. Geschenkbonnen, maar ook CD- bonnen; erg gewild en overal inwissel baar. Wie dus twijfelt over een cadeau tje voor een persoon die een CD heeft zou dit eens in z'n oren kunnen knopen. Het bovenstaande is een bedoeld als een compliment aan de eigenaars van de enige Zevenhuizense electricien Benning. Dat bedrijf bestaat al sinds januari 1921 en is ooit gestart door J.A.Benning, aan de Dorpsstraat 33. Sinds 58 jaar is electricien Benning aan de Dorpsstraat 111 gevestigd, waar nu dus de winkel werd vergroot. In 1983 is het bedrijf omgezet in "Elek tra Technisch Bureau Benning B.V." Het was reeds toen al vele jaren voort gezet door de zoons Piet en Cees Ben ning. (Thans resp. 61 en 53 jaar) In feite bestaat Benning uit twee 'po ten'. De éne is de winkel in electrische artikelen plus 'gas'fornuizen, maar daarnaast is Benning een installatiebu reau. In totaal telt het bedrijf 15 medewerkers(sters. Los van de winkel maar een pré voor de organisatie, is het verkrijgen van het certificaat van waarborginstallateur van de KEMA. Elektra Technisch Bu reau Benning B.V. is nu één van de 250 electrische installateurs in Nederland die de certificering - ongeveer vergelijk baar met ISO-normen-van 'waarborgin stallateur' kreeg toegekend. Om hiervoor in aanmerking te komen moet het bedrijf aan teil van eisen vol doen. Cees Benning stelde daartoe een programma van eisen samen en stelde een soort draaiboek, met een overzicht van de mogelijkheden die het bedrijf op electrotechnisch gebied levert, com pleet met vragenlijst voor de keurings werkzaamheden samen. Voorts zijn in dit boekwerk 'dank' en erkentelijk- heidsbrieven opgenomen van gere nommeerde bedrijven bij wie Benning de installatie perfect verzorgde. Onder anderen van Frans Maas, het interna tionale transportbedrijf. Benning is als installatiebureau met name actief in de utiliteitsbouw en scholenbouw. Incidenteel komen wo ningbouwcomplexen aan de orde. Hoe wel de werkzaamheden in Zevenhui zen-Moerkapelle slechts 20% van de totale orderportefeuille omvatten, zijn bedrijfspanden als Phaff, Veerman en Albert Heijn voorbeelden van redelijk grote opdrachten. Nu Benning de waarborgcertificering toegekend heeft gekregen heeft het in stallatiebureau een stukje 'meerwaar de'. Nu is men bevoegd keuringen van electrische installaties te verrichten. Immers, een nieuwe electrotechnische installatie kan alleen in gebruik worden gesteld als er zekerheid bestaat over de deugdelijkheid en de veiligheid van die installatie. Tot voor kort werden alle installaties, voor de aansluiting op het openbare net, systematisch door het energiebedrijf (GEB) gecontroleerd. Daarin is verandering gekomen. Dit beleid geldt niet meer voor electro technische installaties die door een Waarborginstallateur in woningen c.q. gebouwen worden aangelegd. Benning is 'Waarborginstallateur' en heeft het 'waarborgcertificaat' verworven. Uit de uitreiking van het certificaat blijkt dat Benning voldoet aan de hoge kwaliteitseisen die door de energiebe drijven worden gesteld en die in de z.g. 'waarborgcriteria' werden vastgelegd. Aan de hand van die eisen werd Ben ning door de KEMA gekeurd. Volgens een systeem dat door de Raad voor de Certificaten werd goedgekeurd. Het kwaliteitssysteem waarmee Ben ning voor opdrachtgevers en derden werkt, zal blijvend zijn. Want de KEMA zal dat systeem geregeld toetsen aan de Waarborgcriteria. Het aansluiten van door Benning in woningen opgeleverde installaties geschiedt zonder systema tische inspectie van het energiebedrijf. Dat spaart tijd en kosten. Ook voor opdrachtgever. Voor Benning geldt: "kwaliteit: dat is een garantie voor al onze opdrachtge vers". Rijnwoude- De politie Rijn en Braassem waarschuwt voor een nieuwe vorm van oplichting. Via een geadresseerde re clamefolder wordt reclame gemaakt voor een Lotto/Cijferspel, een soort Rad van Fortuin. Men kan een nummer bellen en dan telefoon-lottonummers doorgeven. Hierbij wordt volgens de folder kans gemaakt op een prijs van fl. 10.000,-. De politie Rijn en Braassem adviseert niet in te gaan op de uitnodi ging het telefoonnummer te bellen. Het nummer dat men moet bellen is name lijk een telefoonnummer op de Baha ma's. Men hoort een aantal mededelin gen en gedeeltes van advertenties. Na enkele minuten is een gesprek afgelo pen. De beller krijgt dan wel een hoge telefoonrekening van de PTT thuisge stuurd. Per minuut kost een gesprek fl. 5.85. De reclamefolders zijn onder an dere bezorgd in Hazerswoude-dorp en Leiderdorp. Ook in omliggende plaat sen zijn dergelijke folders bezorgd. In het TV programma "ook dat nog" is aan deze vorm van oplichting al bekend heid gegeven.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 21