Sint Nicolaas in Benthuizen Sint per boot in Koudekerk Invoering geautomatiseerde bevolkingsadministratie Verkiezingen Afterhours in Dorpshuis Hazerswoude Toneel in Hazerswoude Sint Nicolaas in Hazerswoude Kerkdiensten Tabé-jeugd Kerstpakketten naar Polen Hart van Holland/24 november 1993 pagina 28 Belangrijke telefoonnummers: Rijnwoude de primeur in de Rijnstreek •••Veranderingen Voordelen GBA Zondag 24 november Weekenddienst Boskoop/Benthuizen Actie Benthuizen- Zaterdag 20 november jl. speelden de twee juniorenteams van tafeltennisvereniging Tabé hun laatste thuiswedstrijd van dit najaar. Team 1 kreeg Kubo-Smash op bezoek. Dit Mon ster afkomstige team staat in de regio klasse op de laatste plaats. Voor de Tabé-ers, die momenteel op de tweede plaats staan was dit "de partij" om hun positie te versterken. Met die weten schap begonnen Arjen v.d. Wel, Andy en Chris v. Dorp goed gemotiveerd aan de wedstrijd. Halverwege de wedstrijd was het al zichtbaar dat de Benthuizen- aren duidelijk de betere spelers waren. Zij versloegen met 8-2 hun tegenstan ders, ze staan met nog twee wedstrij den te gaan op een comfortabele twee de plaats en is het landelijke niveau bijna zo goed als zeker te behalen. Team 2 (meisjes) ontving Spinmill uit Aarlanderveen. Dat dit team nog een bedreiging zou vormen voor het (bijna kampioen schap) van het Benthuizense team werd vorige week duidelijk. Door winst op Taverzo (9-1) werd het verschil tus sen de nummer 1, Tabé en Spinmill teruggebracht tot 4 punten. In hun eer dere ontmoeting werd door Adrie Roos, Agneta en Sabina Tuijl met moei te gelijk gespeeld. De returnwedstrijd van afgelopen za terdag werd dus een zeer belangrijk treffen. Met deze wetenschap werd dus het uiterste gevergd van beide teams. Voor het eerste in deze kompetitie moesten de Tabé-dames in de tegen standers hun meerdere erkennen, toch wisten zij de schade te beperken tot een 4-6 verlies, dit betekent dat zij met nog één wedstrijd te gaan twee punten voorsprong hebben op de nummer twee. Benthuizen- Ook dit jaar is er weer gele genheid tot het versturen van kerst pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Vanwege het grote aantal verwachte pakketten is het transport over twee weekeinden ver spreid. Er zijn dus twee mogelijke data, waarop een pakket kan worden ingele verd. Welke men ook kiest, het pakket zal in Polen gegarandeerd voor kerst op het Poolse adres worden afgeleverd. Inleveren van pakketten kan geschie den bij: fam. Kruger, Pr. Clausstraat 12 te Benthuizen op vrijdag 10 december van 17.00-20.00 uur. Inl. tel. 079-313237. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven, tijdschriften e.d. bevatten. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg. de kosten zijn f. 7.50 per pakket plus f. 2.50 per kilo. Benthuizen - De ECB van Benthuizen zorgde ook dit jaar weer voor een geslaagde Sint Nicolaasintocht. De rijtoer zaterdagmiddag, door de dorpskern van Benthuizen met muzi kale begeleiding van muziekcorps Buytenrode uit Zoetermeer, was wel een beetje koud. Dat vond ook burge meester Boelen die de rijtoer met de Sint maakte, echter de respons van de kinderen was 'hartverwarmend'. Na afloop was er feest met een clown in De Tas waar de kinderen een gezel lig uurtje beleefden. Koudekerk - Ja, zo'n reisje op de Rijn. Dat vond die Sint wel fijn, maar wat was het toch heel koud, en hij is toch al zo oud. 't Witte huis, afgemeerd handjes gedrukt, ongedeerd weer in Koudekerk, zaterdag beetje sneeuw, alles mag toespraak, zwembad moet blijven Sint's idee, onrust verdrijven dank mevrouw La Large, elkaar cadeaus, sneeuw in het haar En DKV begeleidde het zingen waarna iedereen stond te springen Sint op het paard, heel stoer met de kinders een hele rijtoer. Daarna kinderfestijn, de Ridderhof 't kind genietend: "wat een bof" dat ik in Koudekerk woon waar de boot af kan meren en je van Sint 'wijsheid' kunt leren". Winkeliers maakten zich waar en beloven ook 't volgend jaar Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Kruisvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; Bereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.00 - 14.00 uur. tel. 01728 -9322.Divisie ouder-en kindzorgspreekuur dagelijks 13.00-14.00 uur. tel. 01715-1463; Openingstijden ui tie en magazijn: Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00-14.00 uur.; Hazerswoude- dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 - 19.30 uur.; Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur en 12.00- 13.00 uur). Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn. aanvragen ma t/m vrij 8.30-9.30 uur, tel. 01714-15051/13782. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maatschappelijk werk: Hazerswoude-Rijndijk: tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazerswoude-dorp: tel. 01728- 8146 do+vrij 9.00-10.0Q uur; Koudekerk ad Rijn: 01714-12020, elke woensdagmiddag 15.00-16.00 uur; SPOEDHULP 06-8212141 Algemene Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambulance 06-11 (als elke seconde telt!) Politie/Kantoor: 01714-15300 Centrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 Storing kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 Bejaarden alarmering, aanvragen: 01714-19015 Stichting Open Bejaarden werk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen: Mevr. G. Drost 01714-13253 (Rijndijk); Tafeltje-dek-je: Mevr. G. v. Zwieten 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253; Alarmering voor ouderen: Mevr. H. Fraanje tel. 01728-9531 (Dorp); Tafeltje-dek-je Mevr. M. Verhage 01728-9569 (Dorp) b.g.g. 01728- 9531 Rijnwoude-Op 15 november 1993 werd de geautomatiseerde bevolkingsadmi nistratie van de afdeling burgerzaken aangesloten op Datanet. Persoonsge gevens kunnen hierdoor met andere gemeenten en afnemers via elektro nisch berichtenverkeer binnen dit be sloten datacommunicatie-netwerk worden verzonden en uitgewisseld. Burgemeester Mr. M.J.J.M. Boelen ver richtte de officiële handeling hiertoe. Rijnwoude is de eerste gemeente in de Rijnstreek die op dit landelijk netwerk werd aangesloten. Oorspronkelijk wer den de persoonsgegevens alleen op de zogenaamde persoonskaart handma tig bijgehouden. Nu heeft bijna iedere gemeente de bevolkingsadministratie geautomatiseerd. Zolang echter niet alle gemeente op het landelijke GBAS- netwerk zijn aangesloten, moeten de gegevens van haar inwoners ook nog op een papieren persoonskaart wor den bijgehouden. Dat betekend in de praktijk dubbel werk, maar vermoede- lij k kan dit per 1 september 1994 verval len. De nieuwe wet Gemeentelijke basisad ministratie persoonsgegevens (kort weg GBA), gaat aan deze situatie een einde maken. De belangrijkste verande ringen zijn: de papieren persoonskaar ten worden afgeschaft; iedere gemeen te moet de bevolkingsadministratie verplicht automatiseren volgens aan de wet GBA ontleende regels en voor schriften; de gemeentelijke bevolkings administratie wordt een basisadmini stratie. Dit houdt in dat de gegevens ook door andere organisaties binnen de (semi-)overheid gebruikt moeten worden; het uitwisselen van persoons gegevens tussen gemeenten onderling en tussen gemeenten en andere organi saties zal niet meer op papier plaatsvin den, maar via een datacommunicatie netwerk (GBA-netwerk), waarover de persoonsgegevens elektronisch ver zonden worden. De wet GBA zal in de loop van 1994 in werking treden. De automatisering van de bevolkingsad ministratie in bij 650 gemeenten en het aansluiten op het GBA-netwerk is geen eenvoudige zaak. Eén en ander vergt veel voorbereiding en wordt stapsge wijs uitgevoerd. De gemeente Rijnwou de heeft deze stappen thans met suc ces doorlopen. In het komende jaar zullen nog vele gemeenten volgen voor dat dit grootste landelijke automatise ringsproject volledig gereed is. Dankzij de nieuwe GBA kan de gemeen te ieders persoonsgegevens doelmati ger registreren en uitwisselen. De kans op fouten wordt kleiner en de dienst verlening kan sneller en beter. Zo be hoeft iemand bijvoorbeeld bij een ver huizing het nieuwe adres maar één keer op te geven. Want de opgegeven wijzi gingen worden automatisch en snel aan andere organisaties doorgegeven. Dit gebeurt alleen wanneer die organisatie daar recht op hebben en door de minis ter van Binnenlandse zaken toestem ming tot het ontvangen van de gege vens is verleend, want ook binnen de GBA speelde bescherming van iedere privacy een grote rol. Het wordt weer leuk in Rijnwoude. Je kunt al duidelijk merken dat de ge meenteraadsverkiezingen voor de deur staan. Ik kan u verzekeren, dat dorpspolitiek één van de aardigste on derwerpen is waar over te schrijven valt. Straks mogen wij weer een keus maken over wie wij voor de eerst-ko- mende vier jaar als raadslid willen heb ben. Op dit ogenblik rollebollen de leden van de verschillende partijen over el kaar heen zowel in ons land als in onze regio, wie mag plaats nemen op het "pluche". De tijd is rijp om de kandida tenlijsten op te stellen. Er zullen raads leden verdwijnen. Zelfs één der wet houders heeft de pijp aan Maarten ge geven en heeft zich voor de volgende verkiezingen terug getrokken, terwijl aspirant-raadsleden staan te trappelen van ongeduld om zich kiesbaar te stel len en zo nodig hun zegje te doen. Om u een beetje wegwijs te maken in onze dorpspolitiek leg ik u uit hoe één en ander in zijn werk gaat. Raadslid worden kan iedereen. Enige geestelijke bagage, heb je niet nodig zo is dat al jaren lang in onze omgeving. De lagere school blijkt voldoende te zijn. Voor het geld hoef je geen raadslid te worden. De vergoeding inclusief de gemaakte kosten kan men wel vergeten, dat is een schijntje. Als je ziet wat je daar allemaal voor moet doen, dan zal een normaal mens zich wel twee keer bedenken voordat hij zich kandidaat stelt. Er moet dus een andere reden zijn. Ik citeer Goudenhoven-Kalergi uit "Held en Heiligen": "Drijfveren van poli tiek zijn ijdelheid, eerzucht en machts wellust, doch zelden hebzucht". Toch maak ik hier een kanttekening bij, lees de kranten er maar op na. Veelvul dig leest men dat burgemeesters, wet houders en gemeenteraadsleden smeergeld ontvangen voor bijzondere toezeggingen. Toch zijn er leiden die vaak het onbaat zuchtig verlangen hebben een idee of mensen te dienen. Zie zo, hier ben ik uit! Met deze wetenschap voor ogen begrij pen wij natuurlijk meteen, waarom er zoveel onderwerpen in deze tijd naar een volgende verkiezingsperiode wordt geschoven, om maar vooral geen builen te vallen vóór de verkiezingen. Wekelijks leest u over deze verschui vingen naar later. Ik ben er al lang achter gekomen, dat wat je ook doet nooit goed is in de ogen van je tegenstander in de politiek. Zet je een lid van een andere partij onder druk, dan ben je een bla-bla man. Zeg je niet te veel, krijg je gauw de bijnaam van Willem de Zwijger en zetje je werkelijk voor "iets" in, dan ben je een uitslover. Zo kan ik nog een serie typetjes be schrijven, die ik in de dorpspolitiek tegen kom. Maar laat ons optimist blijven. De toekomst is nog niet verloren. Een nieuwe lichting politici heeft zich in middels aangediend. Het is dus dringen geblazen voor de deur van de raadszaal. Ik hoop dat het geen meelopers wor den, die politiek onbetrouwbaar zijn in en niet in achterafkamertjes combines bekokstoven. WOOD. Hazerswoude- Afterhours komt terug naar Hazerswoude. Op vrijdag 3 de cember treedt de groep op in het Dorpshuis te Hazerswoude dorp. In april van dit jaar verzorgden Alan Bur ke en Tim Potts van deze internationaal bekende folkgroep een bruisend optre den voor een uitverkocht huis. Deze keer komt Afterhours in een complete bezetting, dus naast Potts en Burke mét Tomas Lynch en Giles Lewin. De op brengst van de avond gaat ook dit keer naar de Rijnwoudse werkgroep Hulp Noord Ierland. Deze probeert de vrede in Noord Ierland een stapje dichterbij te brengen door het organiseren van ontmoetingsprojecten voor katholieke en protestantse jongeren uit dit door geweld geteisterde gebied. In de afgelo pen zomer vond zo'n project plaats, met zeer goede resultaten. Nu spaart de werkgroep weer voor een volgende ontvangst. De opzet wordt door de le den van Afterhours van harte onder steund, vandaar dat zij zich graag inzet ten voor dit doel. Het concert is moge lijk door de grote inzet van de mensen van de folkclub Noordwijkerhout, die niet alleen hun know-how inbrengen voor deze avond. De zaal in het Dorps huis gaat op 3 december om 19.30 uur open. Om 20.30 uur volgt de start van het voorprogramma. De kaarten zijn te koop bij: Hazerswoude-dorp, Tabaks shop Corinne, Dorpsstraat 90, tel. 01728-9236. Hazerswoude-Rijndijk, fam. Meijering, Potgieterlaan 91; Bos koop, Liesbeth v.d. Kaaden, Zuidkade 40a, 01727-12793; Koudekerk, snackbar De Kikker, Hoogewaard 16a, 01 14- 16305; Benthuizen, Mirjam Verbrug- gen, Kavel 1, 079-315995 Benthuizen Herv.kerk 9.30 en 18.00 uur ds. J.H. Lammers SOW de Hoeksteen 10.00 uur ds J.H. Baas - Sassemheim Hazerswoude-dorp Geref.kerk 10.00 uur ds. A.C. Poley, jeugddienstv 17.00 uur ds. J.A. Lam mers R.K. 27-11 19.00 uur Gezinsviering 28- 11 10.30 H.mis Herv gem. 9.30 uur ds. J.B. Alblas 18.30 ds K.J. Jansen, Boskoop Koudekerk Ger.kerk 10.00 en 15.00 uur ds. W.A. v.d. Lugt 19.00 uur Pastoor G. Claas- sen, Oec. Adventdienst geref. kerk. Zaterdag 27 november - zondag 28 november: dr. M.J. Bom, Burg. Colijnstraat 60, Boskoop tel. 01727-10553 Hazerswoude - Na de succesvolle pre mière worden op 26 en 27 november nog twee voorstellingen gegeven door de toneelvereniging Ontwikkeling en Vreugd. "Gevaarlijk dubbelspel" is de titel van het bijzonder leuke toneelstuk dat met vaart en verve op de planken wordt gezet in Het Dorpshuis. Vrijdag avond om 20.30 uur en zaterdagavond om 20.00 uur. Hazerswoude- De MICO, heeft Sint Ni colaas uitgenodigd om op 27 november in Hazerswoude te komen. De boot van de Sint zal om 13.30 uur afmeren aan de Burg. Warnaarkade waar hij opgewacht wordt door mu ziekcorps TTH. Na een rijtoer in een koets, zal de Sint een kijkje nemen in Het Dorpshuis. Hier wordt door toneelvereniging Ont wikkeling en Vreugd een kindervoor stelling te houden. Kaarten zijn tegen betaling van een rijksdaalder per persoon, verkrijgbaar aan Het Dorpshuis op vrijdag 26 no vember tussen 16.00 en 17.00 uur. De middenstandsvereniging van Ha zerswoude houdt van 22 november t/m 24 december een feestactie. Winke liers, herkenbaar aan het MlCO-actie- raambiljet, doen mee aan de actie. Bij besteding van tien gulden ont vangt men een MICO-lot. De loten kunnen ingewisseld worden bij MICO-bussen. Het totale prij zenpakket be draagt tiendui zend gulden. Bij elke trekking is de hoofdprijs een reischeque en verder vele MICÓ-bon- nen van f 250,f 100,en f 20,

Hart van Holland | 1993 | | pagina 28