Waarin een dorp aan de Rijn groot kan zijn Tweewielercentrum L M. VIERSTRA Cox D'orange 20 Clementines Erwtensoep Juzvelier - Odor log er Goud- en Zilversmid Hart van Holland/24 november 1993 pagina 31 1000 M2 FIETSPLEZIER BIJ "DE VITAMINEBRON" TWEEWIELERCENTRUM FIETSEN: BROMMERS: BROMSCOOTERS HOMETRAINERS: Gazelle - Giant - Koga - Radiant Puch - Vespa - Gilera - Tomos Yamaha - Kymco - Peugeot - Puch keuze uit 100 stuks - div. aanbiedingen Reparatie onderdelen - accessoires Dorpsstraat 45-Tel. 12917 Koudekerk a/d Rijn (bij de Koudekerkse brug) - ruime parkeergelegenheid voor Oa Costasingel 1-2 2394 BG Hazerswoude-Rijndijk Tel.: 01714-15115 Hoogewaard 8 Koudekerk aan den Rijn Telefoon 01714-13192 ZATERDAGS GESLOTEN DELMA PULSAR Wij zijn ook ingericht voor het meenemen van onze maaltijden Casio EXTRA: zaterdag 4 december en zaterdag 18 december geopend koopavonden! Ook voor afhalen 'snelle' service. Als u even telefonisch bestelt, staat uw maaltijd gereed om af te halen. DECEMBER-AKTIE Bij aankoop van f 100,- of meer ontvangt u een verzilverd kandelaartje! U kunt bij ons telefonisch reserveren Openingstijden van 11.00 tot 22.00 uur. Kinderfietsen Waar? Uitbreiding V.d. Post de sleutelaar AARDAPPELEN - GROENTEN EN FRUITSPECIALIST H. Heyermansstraat 1 - Tel. 01714-14181 2394 VR Hazerswoude-Rijndijk donderdag, vrijdag en zaterdag: maandag, dinsdag en woensdag 500 gram vers gesneden Vers gekookte per liter PALER MA Koudekerk a.d. Rijn - Leo van der Post, eigenaar van het Koudekerkse Twee wielercentrum is iemand diez'n beroep als een hobby beoefent. Hij is een man die in de zestiger jaren vanaf de grond begonnen, deze branche in al z'n facet ten kent en een stukje verleden laat herleven in nostalgische hoekjes van zijn twee-wieierzaak. Oude bromfiet sen van allerlei merken, (o.a. een oude Zundapp) staan in zijn showroom als expositie-objecten gegroepeerd, tus sen fonkelnieuwe fietsen en bromfiet sen. Met nog enkele andere oude fietsen aan de wand, is de oude fiets van 'de wijk zuster', zeer opvallend. Deze is inder daad voorzien van het naambordje 'de wijkzuster' op de bovenzijde van het voorwielspatbord. Deze fietsen en bromfietsen bevinden zich op de eerste etage, temidden van fraaie moutain-en citybike's en super moderne lichtgewicht dames-en heren fietsen in een wat exclusievere uitvoe ring met een dito prijskaartje. Blikvangers bij de entree van de elec- tronisch beveiligde winkel zijn de home-trainers in de nieuwste uitvoe ring en in doelmatigheid zeer geva rieerd: ook fitnessapparatuur, step pers e.d. biedt. "Ik ben bevoorrecht met deze lokatie, die bovendien goed bereikbaar is door het nieuwe parkeerterrein", weet V.d. Post. "Er kunnen nu zeker 18 auto's voor m'n deur parkeren, terwijl ook zondagse kerkgangers en het winkelend publiek er gebruik van maken". Ter gelegenheid van de officiële ope ning door burgemeester Boelen uitte hij onlangs z'n erkentelijkheid aan de gemeentelijke medewerkers, door hen met een grote taart te verrassen. Het parkeerterrein was voordien een zanderig terreintje waarop ooit in het verre verleden een school heeft ge staan. "Gigantisch" is de collectie 'kinderfiet sen' van het Koudekerkse Tweewieler centrum, waarvoor ouders met kinde ren van heinde en verre komen en er voor elke leeftijd en kindermaat, een op ieders portemonnee afgestemde kind erfiets aantreffen. Leen van der Post kan een dergelijke voorraad tonen vanwege de overvloed aan ruimte die zijn winkel-annex-show- room biedt: meer dan duizend vierkan te meters verdeeld over drie verdiepin gen. Zijn tweewielercentrum kent dan ook in de gehele regio z'n weerga niet. Degene die de Koudekerkse brug pas seert, linksaf slaat, ontwaart rechts de contouren van het Tweewielercentrum dat een gigantisch assortiment fietsen z'n Middenstandsbevoegdheid, na eer der al in de avonduren het vervolg op de L.T.S.: de UTS gevolgd te hebben. Vooral het sleutelen aan bromfietsen, waarvan het arsenaal zich in die perio de aanzienlijk uitbreidde, vond hij een fascinerende bezigheid. Wegens ruimtegebrek en om een show room te hebben, nam hij enkele jaren later de bestaande fietsenzaak van Francken over. In deze winkel van ca. 35 vierkante meter, ging Van der Post met een klant die hem in de schuur achter z'n woonhuis (vlaknaast dat van z'n vader) kwam vertellen een fiets of bromfiets te zoeken, naar de winkel om of aldaar een keus te bepalen, of dat aan de hand van een plaatje uit een folder te doen. deel gebouwd is. Dit is een stenen ge bouw en hier is onder geheid".. Sinds dien is ook de winkel die als showroom dienst deed afgestoten. Van der Post, verzamelaar van oude technische voorwerpen die betrekking hebben op het 'sleutelen', is ook een verwoed verzamelaar van benzine branders, waarbij de koperkleurige toonaangevend zijn. "Jammer" zegt hij het te vinden dat hij niet veel meer bewaard heeft van vroe ger, vaak onderdelen voor een habbe- krats heeft weggeven waar hij nu -waar het de restauratie van oude motoren en bromfietsen betreft- kapitalen voor moet neertellen omdat onderdelen schaars zijn. Zijn opzet om een gedeelte van z'n winkel als museum in te richten, lijkt van lieverlede kans van slagen te krij gen. "Er is een hang naar mechanische ap paraten uit de vijftiger en zestiger ja ren. Echter om oude bromfietsen weer helemaal compleet te krijgen, moet je beurzen afstropen. Dan is het een uit daging om van een oude afgedankte bromfiets weereen fonkelend vervoer middel te maken. Echter zie je die van mij niet op de weg, maar in 'mn show room", lacht V.d. Post. "Ouders die voor hun kind een fietsje zoeken, hoeven, als ze naar onze zaak komen, niet naar een parkeerplaats te zoeken, zoals in de stad en bovendien staan we altijd klaar om fietsjes te repa reren. Dat is overigens ook met alle fietsen en bromfietsen het geval. Je bent in onze branche altijd service-ge richt bezig. Men koopt niet zomaar een fiets, Spartamet, mountainbike, hybri de ATB of supersportfiets. Daar denkt men over na en slaapt men een paar nachtjes over. Doorgaans is het eerste bezoek oriënte rend en het eventueel daarop volgende betreft de aankoop. Wat merken aan gaat is de keus in de loop der jaren kleiner geworden. Toonaangevend in fietsenmerken zijn b.v. Batavus en Ga zelle, immers de merken als Jüncker (Gazelle) en b.v. Fongers (Batavus) zijn door andere fietsengiganten overgeno men". "In 1972 heb ik op onze eigen grond, hier ter plekke, een houten gebouwtje geplaatst, dat van de gemeente maar vijf jaar mocht blijven staan. Echter uiteindelijk werd dat permanent. Na drie jaar is er zestig vierkante meter bijgetekend en kregen we een definitie ve vergunning. In 1976 vond de tweede aanbouw plaats en op 2 juli 1991 was de officiële opening van de laatste uitbrei ding, met deze grote showroom, die als het ware aan de werkplaats en het oude In 1964 is Leo van der Post op 20-jarige leeftijd zelfstandig ondernemer gewor den inde schuur bij z'n vader tussen de bloemen. In de avonduren behaalde hij

Hart van Holland | 1993 | | pagina 31