Sport in de regio Nuchtere Hollanders Gouden Gouwemasters in Almere Tsjechen op stage bij Toos Toos wederom op de landelijke Demogyjada BROUWER DE KONING Sjoelvereniging Waddinxveen Agon 2 pakt weer 1 punt Zvh verstevigt koppositie! ZVH dames pakken een punt 0HöiTsm<j; UITVAARTVERZORGING Renovatie clubgebouw v.v. Moerkapelle Klaverjassen Joh. Ottevanger in bestuur IJsclub Zevenhuizen Jaarvergadering van IJsclub Moerkapelle 2e team tafeltennis promoveert Verlies Florida 1 HAITSMA AG PO Hengelsport Hart van Holland/24 november 1993 pagina 9 JL C_^ Show service en installatieburo Ingezonden (betreft: voetbalgekte red.) Hazerswoude - In de Romeinse tijd liet men, om de verveling te verdrijven sla ven en gevangenen met elkaar vechten tot dat één der partijen zich had dood gevochten en dat was het einde van de slachting. Ook leeuwen werden in deze ongelijke strijd geworpen. De macht hebbers van toen lanceerden toen al de leus: "Geef het volk brood en spelen", dan houden ze zich koest. De Romeinen waren eerst onze vrien den, doch later onze vijanden, zij lieten wel een stempel achter op het karakter van de nuchtere Hollanders. Na de Romeinen, kwamen de Spanjaar den en 200 jaar gelegen overvielen ons de Fransen. Daardoor is het karakter van de gemiddelde Hollander van nu gemêleerd met de lichtvoetigheid van de zuiderlingen. In de loop der jaren zocht de mens naarstig naar nieuwe vormen van sport en spel en zo ont stond o.m. het voetbal van vandaag. Deze sport is een belangrijke rol gaan spelen bij mannen en zelfs bij vrouwen. Men volgt het op het veld en op de buis. Als men vroeger succes had in een be paalde sport, dan kreeg men een schou derklopje of een rondje bier en daar mee was de kous af. Thans is alles zo opgefokt door het grote geld en kan men spreken van 'oorlog'. Het is tegenwoordig één grote show, die wordt opgevoerd door spelers en publiek. Verkeerde beslissingen wor den direct afgestraft door het publiek, dat dan in koor een arbiter laat weten dat men het er niet mee eens is. Een veel voorkomende yell is.... honde.. Vroeger ging ik graag naar een wed strijd kijken. Het is mij nu te gevaarlijk geworden. Ik kan er niet meer tegen, die scheldkanonnades van het publiek langs de lijn,. Ik blijf thuis en zit zondagavond om kwart voor zeven naar de sportgebeur tenissen van het weekend te kijken, zonder voetzoekers, bengaals vuur, blikjes bier of Molotovcocktails. Nuchterheid bij de spelers en publiek kan ik helaas niet meer ontdekken. Bij het maken van een doelpunt zie ik de maker totaal uit zijn bol gaan. Staat te trappelen op één plek en ik vermoed dat hij nodig naar een WC moet. Daarna maakt hij een snelle ronde om het veld alles bewegend of het een ritueel is en bij het naderen van zijn teamgenoten gaat hij glijdend liggen op het veld met uitgespreide armen en benen en laat alle resterende spelers over hem heen komen. De 'kluit', komt na enkele minu ten uit de war, omdat de scheidsrech ter zijn geduld verliest. Ze kussen de doelpuntenmaker en doen uitzinnige Waddinxveen- Het masterzwemmen - wedstrijden voor zwemmers van 25 jaar en ouder- zit in de lift. Zaterdag organiseerde ook de zwemvereniging "de Aalscholver" uit Almere de eerste "Open Flevo Masters". En, zoals even eens meer in gebruik raakt, waren zoge naamde pre-masters welkom, zwem mers van 20-25 jaar welke op die manier naar het masterzwemmen toegroeien. Er hadden ruim 200 masters ingeschre ven op de diverse afstanden en slagen. Van de zwemclub "de Gouwê" waren de twee gevestigde masters Nic Geers (55- 59 jaar) en Hans den Boer (60-65 jaar) aanwezig, alsmede de Boskoper Mare ter. Braake welke volgend jaar 25 jaar wórdt en dan in de echte masterklasse debuteert. En Mare gaf op ondubbelzin nige wijze zijn visitekaartje af. Hij is een geboren sprinter en in twee razende rushes, de 50 m schoolslag in 30.5 en de 50 m vrijeslag in 25.3 liet hij het zwem bad en de masterwereld op zijn grond vesten schudden. Doordat hij de 100 m schoolslag ook winnend afsloot, kwam hij thuis met drie gouden medailles. Nic Geers en Hans den Boer hadden op een paar nummers meer ingeschreven en kregen ieder vijfmaal een gouden plak omgehangen. Nic is nog steeds op jacht naar een wereldrecord in zijn leeftijd klasse. Hij probeerde het nu op de 400 m vrijeslag. Het record staat op 4 min. 59.6 sec en is in Amerikaanse handen. Nic slaagde net niet in zijn opzet maar produceerde toch de knappe tijd van 5 min één sec. Deze week komen 15 Tsjechische do centen op stage in Nederland bij Toos, zij zullen stage lopen bij de afdeling Jazz. De 15 docenten van de Association of All Sports (een van de gymnastiekbon- den in Tsjechië) zullen in het kader van een door de Tsjechische overheid ge subsidieerd programma onderzoeken hoe de Jazzdans in Nederland wordt gegeven. Jazzdans staat in Tsjechië nog in de kinderschoenen terwijl er in Ne derland al vele jaren ervaring is met het doceren van Jazzdans. De docenten, en toptrainers op het gebied van Aerobic, Ritmische Gymnastiek en Gymnastiek op muziek, zullen de methodieken be kijken die in Nederland worden ge bruikt voor het aanleren van Jazzdan- sen aan; kinderen, tieners en volwasse nen. Vorig jaar heeft al één Tsjechische docente bij Toos 3 maanden lesgege ven, zij heeft de contacten met Toos onderhouden en uitgebreid wat heeft geresulteerd dat Ariënne Zwijnenburg in oktober in Praag aan deze groep heeft les gegeven tijdens een driedaag se cursus. Ariënne Zwijnenburg ver zorgt ook een groot deel van de Jazzles- sen bij Toos. Deze cursus heeft nu weer een vervolg gevonden in het 4 daagse bezoek aan Nederland. De docenten logeren bij gastgezinnen van Toos en worden tijdens hun bezoek aan Neder land door T oos-leden begeleid. Tijdens hun bezoek van donderdag t/m zondag hebben ze een druk programma, ze zul len vele uren in een danszaal staan. Na aankomst op donderdagochtend zul len ze 's middags in sporthal De Sniep hun eigen vaardigheden nog even be oefenen na de lange reis vanuit Praag. Na deze training zullen ze de lessen bij Toos van de middag en de avond vol gen. Er worden dan lessen geven aan 8/ 9 jarige, 10/11 jarige en aan 12-14 jarige meisjes. Na deze lessen volgen ze een les Aerobic waarna ze de les bekijken die aan een volwassen heren Jazzdans- groep wordt gegeven. Zaterdagavond is er een demonstratie in sporthal Groenswaard, aanvang 19.30 uur. Waddinxveen- Zondagmiddag 28 no vember om 13.30 uur start in het Con gresgebouw in Den Haag de 15e Lande lijke Demogyjada van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond. Demogyjada staat voor demonstratie jazzgymnastiek en jazzdans. In de Prins Willem Alexanderzaal van het con gressgebouw zullen diverse groepen uit heel Nederland hun dansen laten zien. In deze zaal kunnen ruim 2000 toeschouwers, wat voor menige dans groep een unieke ervaring zal zijn. Het evenement, dat dansend zal worden geopend door Minister d'Ancona van het ministerie van W.V.C., heeft dit jaar het lustrum te vieren van 15 jaar. Toos is op dit evenement vertegen woordigd met de jazzdemonstratie- groep (onder leiding van Ariënne Zwij nenburg) met het nummer "Drive" op de muziek van R.E.M. De Wad- dinxveners werden geselecteerd uit meer dan 800 groepen met ruim 10.000 dansers. Dit gebeurde tijdens de 24 re gionale Demogyjada's, die het afgelo pen jaar werden gehouden. Het resul taat is een toonaangegevende jazz- dansselectie op basis van choreogra fie, originaliteit, uitvoering, kleding en muziekkeuze, het is voor Wad- dinxveners een eervolle uitnodiging, die met hun optredens geen prijzen kunnen winnen. Het evenement heeft namelijk een amuserend karakter waar in voor winnaars en verliezers geen plaats is. Dat leeftijd daarbij geen enke le rol speelt, kan iedereen weer met eigen ogen aanschouwen in Den Haag. Kaarten a f. 16.- voor dit jazzdansspek- takel zijn alleen verkrijgbaar bij de KNGB (tel. 05765-2131). sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. handelingen die gaan gelijken aan een schennis van de eerbaarheid. Is de doelpuntenmaker eindelijk weer zich zelf en weer op zijn beide benen te rechtgekomen, dan rent hij naar zijn supporters, neemt een aanloop en klampt zich aan het gaas en klimt om hoog om hun 'jubel' in ontvangst te nemen. Is dit een nuchtere Hollander? Sporten met 'allure' bestaan haast niet meer. Hockey en tennis zijn gemeengoed ge worden. Golf is nog de enige sport, waarmee men standing' kan ophou den. Zakenrelaties ontmoet men tegen woordig op de golfbaan. Ziet u wel eens een zanger, componist of dirigent uit z'n bol gaan? Neen, zij ontvangen hun applaus met een lichte buiging en rennen niet als een dolle stier door een theater of muziekstudio en laten de orkestlieden niet over zich heendweilen. Ach het is maar een constatering over de hedendaagse sport en het heden daagse spel. Volgens mij bestaan er geen nuchtere Hollanders. WOOD. Moerkapelle- Het bestuur van de voet balvereniging Moerkapelle heeft tij dens de jaarvergadering aangekondigd dat het clubgebouw aan renovatie toe is. Er zal een plan worden opgesteld en een bouwcommissie worden be noemd. Het bestuur wil de keuken ver groten door de commissiekamer bij de keuken te trekken. De huidige bestuurs kamer wordt commissiekamer, de op zet is aan het clubgebouw een nieuwe bestuurskamer wordt gebouwd. Ook de koelruimte wordt uitgebreid. Het bestuur gaat voorlopig door met zeven personen. Voor het vertrokken be stuurslid Siem Hertog is geen opvolger gevonden. Kandidaat Leo Moerman trok zich wegens privé- redenen terug. Trainer Wim Guyt gaat de voetbalvere niging Moerkapelle aan het einde van het seizoen verlaten. De Scheveninger moet op doktersadvies stoppen met trainen. Guyt trad afgelopen zomer als trainer bij Moerkapelle aan. Zevenhuizen- Vrijdagavond 26 novem ber, aanvang 20.00 uur is er weer gezel lig kaarten in het clubgebouw van de vogelvereniging "Zang en kleur" aan de Onderweg. Zevenhuizen- Joh. Ottevanger is tij dens de 113de jaarvergadering van de Zevenhuizensche IJsclub gekozen in het bestuur. Hij volgt Gert de Graaf op, die zich niet herkiesbaar had gesteld maar 's winters wel bereid blijft te hel pen. De bestuursleden Anton Eikelen boom (secretaris) en Klaas Verweij werden herkozen. De Zevenhuizen sche IJsclub besloot zich volgend jaar kandidaat te stellen voor gewestelijk kampioenschap. Voorzitter Bram Veer man feliciteerde het lid Bert Hertog (Waddinxveen) met zijn benoeming tot lid van verdienste van het gewest Zuid- Holland van de KNSB. Hertog heeft het jubileumboek ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het gewest Zuid- Holland geschreven. Het eerste exem plaar is in de gewestelijke jaarvergade ring in Streefkerk aan voorzitter Nico v.d. Lely overhandigd. Moerkapelle- De IJsclub Moerkapelle heeft de jaarvergadering vastgesteld op dinsdag 14 december om 19.45 uur in het dorpshuis "Op Moer". Bij de be stuursverkiezing zijn Martin Pak en Ivan v.d. Spek aftredend. Er is een gratis verloting. De IJsclub Moerkapelle, de oudste sportvereniging van Moerka pelle, bestaat in februari 1994, 75 jaar. Op zaterdag 29 januari wordt van 15.30 tot 17.00 uur een jubileum-receptie voor genodigden gehouden in het dorpshuis Op Moer. De feestavond is vastgesteld op vrijdag 18 februari om 20.00 uur in "Op Moer". Er wordt een schaatsfilm, KNSB 100 jaar vertoond. Verder zorgen De Amigo's uit Waddinx veen voor de muziek en is er een optre den van een conferancier. Boskoop- Het 2e team van de senioren van Tafeltennisvereniging Boskoop promoveert van de 5e klasse promotie naar de 4e klasse degradatie. Hun over winning op TTVN/Nieuwkoop met 8-2 bracht het team met Gemma van Mid den, Anneke van Stuijvenberg, Gerard Endel en Frank van Os op een zodanige voorsprong dat deze niet meer is in te halen. Een uitstekende prestatie van bovengenoemde spelers. Het 1 e team moest in NTTC uit Nieuwer- kerk ad IJssel haar meerdere erkennen. Zij verloor met 6-4. Het 3e team heeft in haar laatste wedstrijd tegen ISV Gouda met 6-4 verloren. Team 1 van de junio ren heeft tegen TZM Moerkapelle met 7- 3 verlorenTeam 2 wist tegen Gouda op overtuigende wijze te winnen met 10-0. Waddinxveen- Het ontbreken van Dick v. Teylingen kostte Florida tegen Am- serfoort tenminste een punt. Rob Sik- king nu als eerste H.E. speler en de op landelijk niveau onervaren reserve Ger Bogaards konden niets uitrichten te gen de sterke Amersfoorters. Het ver schil was te groot zodat ook in de G.D.'s geen winst mogelijk bleek. Liesbeth v. Bergeijk en Miranda v.d. Zijden waren op hun beurt veel sterker dan de tegen standsters en dat leverde winst in de D.E.'s en de D.D. op uitslag 3-5. Alfred Nobelstraat 12665 KZ Bleiswijk Telefoon 01892 - 13584 14577 V Waddinxveen - Telefoon 01828 - 19850 t.k. antieke beestentafel zeer mooi houtsnijwerk 01714-14472 t.k. stoffel lamellen 260 h 447 br. met ophangbeu- gels en rails 125,-01714-16691 t.k. Mechelse toogkast 250x160 met veel houtsnijwerk vr. pr. 3000,- 01727-14352 t.k. wandmeubel massief eiken v.f. veel bergruimte 600,- 01727-13053 t.k. massief eiken eethoek (tafel 4 stoelen) i.z.g.st. 500,-01728-8192 t.k. judopak maat 140 en balletpakje maat 132 01793-1203 hartelijk dank voor het terugbezorgen van Ruchama's paspoort we zijn erg blij! 27-11 opa en oma 35 jaar een paar Priscilla rachel kevin jamie sylvana en jessey Waddinxveen - Bij de sjoelers in Wad dinxveen heeft Jan Kersbergen zijn lei dende positie verstevigd door 1423 punten te scoren. In de A-klasse zijn de overige uitslagen (t/m 3e prijs) 2. Wim Slingerland jr 1389; 3. Cees Kuipers 1371. Algemeen klassement A: 1Jan Kersber gen 139.760; 2. Cees Kuipers 138.100; 3. Wim Slingerland jr. 137.560. Klasse B: 1Peter van Leeuwen 31212. Erwin Pleus 1293; 3. eveneens 1293 pun ten Pascal van Gils. Stand klasse B: l.M. Renesse 126.520; 2. Vera van Beek 126.050; 3. Dirk-Jan van Drunen 125.000. Klasse C: 1. Cor van Herk 1230; 2. Jan van Beek 1189; 3. Cor van Gils 1187. Klasse D: 1. Marius Kersbergen 1046,2. Ronald Meijer 1040; 3. Jeanette Kers bergen 1034. Stand klasse D: 1Hans Kuipers 104.900; 2. Marius Kersbergen 103.600; 3. Peter Botger 103.140. Klasse E: 1. Rosewelle van Leeuwen 998; 2. Luke Hardus 977; 3. Miep Zon derland 912. Stand klasse E: 1. Rosewelle van Leeu wen 96.500; 2. Luke Hardus 95.620; 3. Miep Zonderland 93.325. Boskoop- Vrijdag volleybalde Agon Grontmij 2 thuis tegen de koploper DOS 3 uit Schoonhoven. Er werd een span nende wedstrijd verwacht en inder daad. In de eerste set ging het spel gelijk op tot 6-7, daarna liep het niet meer bij de Agon heren, ze verloren de set met 8-15. In de tweede set werden de Agon heren weer feller, en door hard werken kwam de 2e set op hun naam (15-13). In de derde set ging het er weer spannend aan toe door geconcen treerd spel kwam Agon op een 13-8 voorsprong. Door onder andere foute services ging de setwinst toch naar de tegenpartij. Ook in de vierde set ging de strijd gelijk op tot 9-10, toen ontstond er een blessure bij een speler van DOS. Het team raakte hierdoor hun concen tratie kwijt. Agon profiteerde hier opti maal van (15-12). De heren pakte hier door weer 1 punt en komen hiermee op de 5e plaats met 7 punten uit 6 wedstrij den. Agon doet dus nog volop mee in de race. Zevenhuizen - Zvh speelde afgelopen zaterdag in de Zevenhuizense sporthal, de volleybaltopper in hun bekercom- petitie-poule tegen het Geldropse Au- todrop/VCG, en wist na een spannende eindstrijd de winst met 3-2 binnen te halen. Zvh startte sterk en wist de ploeg uit Geldrop onder druk te zetten met de service en liep al snel uit naar een 10-2 voorsprong. Hierna zorgde VCG coach Jan Meertens voor commotie door hef tig te ageren op een beslissing van arbi ter Chris Mast. Dit leverde een rode kaart voor Geldrop en een punt voor Zvh op. Zvh bleef in deze set het hoofd koel houden en wist met 15-7 deze set binnen te halen. In de tweede set nam Zvh een lichte voorsprong, maar VCG, opgezweept door coach Meertens, wist weer terug te komen en zorgde met de aanval voor de punten. De blokkering van Zvh was wat ongelukkig, de bal werd niet goed gekeerd maar ketste regelmatig onbe reikbaar van de handen. Toch wist Zvh op een 14-13 setpoint te komen, VCG haalde de service terug en Albert Chris tina wist met zijn sprongservices de set met 14-16 uit te maken. Zvh herstelde zich in de derde set en wist door goed aanvalsspel weer een riante voorsprong 13-7 op te bouwen. Echter VCG vocht terug en wist het Zvh zeer moeilijk te maken en kwam op 14- 14 gelijk. Op het eind van deze set was de service van Edger Tinkhof en de knallende smash van Rini Boutens goed voor het 15e en 16e punt. Met 16- 14 nam Zvh weer een voorsprong. In de vierde set zag het publiek een ontke tend VCG, die alles zag lukken wat er maar gespeeld werd. Zvh keek snel te gen een achterstand aan en moest met 5-15 de set aan VCG laten. In de beslissende vijfde set, hielden de beide ploegen elkaargoed in even wicht, fouten en sterke acties wissel den af. Ronald Kooijman was op het eind de gelukkigste speler, met zijn moeilijke service zorgde hij voor het beslissende punt (19-17). Voor a.s. zaterdag staat voor Zvh de streek-derby tegen het Goudse Metal- Bouw/Radius op het programma. Deze wedstrijd begint om 19.00 uur in het dorpshuis Swanla. Zevenhuizën/Moerkapelle- Uitlsag 6e najaarswedstrijd in het Aarkanaal. 1A. v. Erk 1820 gr., 2. D. Bazen 830 gr., 3. M. Huisman 650 gr., 4. J. Wiersma610gr., 5. E. Breedijk 520 gr. Totaal na 6 wedstrij den, 1. M. Huisman 53 pnt., 2. J. Wiers- ma 42 pnt., 2. A. v. Erk 42 pnt., 4. E. Breedijk 36 pnt., 5. L. Schmidt 35 pnt. Zevenhuizen- De dames deden zich nogal tekort door een 2-1 voorsprong in sets en een 12-8 voorsprong in de vier de set te laten schieten. Vanwege zaal problemen bij zowel ZVH als bij WC uit Vught werd de uit-wedstrijd omgezet in een thuiswedstrijd. De dames moesten vroeg uit de veren want de aanvangs tijd was om 11.30 uur vastgesteld. Mo nique Vermeulen moest door een rug blessure op het laatste moment aan de kant blijven. De middenpositie werd nu door de jonge talenten Ruth Heerschap en Indrid Visser bezet. De eerste set werd met 10-15 door WC gewonnen en nam ook in de tweede set een ruime voorsprong. ZVH bracht hierin veran dering door een betere serve en vooral op inzet werd deze set alsnog nipt ge wonnen. De derde set gaf eenzelfde beeld te zien en gesteund door het in tussen gearriveerde publiek werd ook deze set in winst omgezet. De ingewis selde spelverdeelster Monique Bijl deed het goed. Bij een 12-8 voorsprong in de vierde set leken de Zevenhuizense dames rechtstreeks op een overwin ning af te gaan. Helaas verkrampte toen het spel, de serve ging wat minder, misverstanden in de verdediging met uiteindelijk toch nog verlies met 3-2 waaraan de dames van Jan Zaal nog een punt overhielden. Gezien het vertoon de spel had er zeker meer ingezeten. Volgende week staat de thuis-wedstrijd tegen Gemini uit Eist op het program ma en weer op de gebruikelijke aan vangstijd van 14.30 uur.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9