Konvooi SKR weer veilig thuis.... vervolg Balletuitvoering Nova Tychonica Vox Jubilans in Moordrecht Sinterklaas in Het Zuidhonk Kerkdiensten Regio Adventsconcert Cantare Wind in de zeilen voor Hiswa daarom 20% KORTING Verhuizen, regelen, inpakken, uitverkopen caMjeiA*N -er UWDIRWeeN t& a0©- Kerststukken maken in Het Zuidhonk Waddinxveen 5 december We willen niet alles meenemen naar onze nieuwe winkel op het Kon. Wilhelminaplein. op onze fiehele kollektie. met uitzondering van Uni-stoffen Hart van Holland/1 december 1993 pagina 11 Dinsdag 9 november. Het heeft vannacht flink geregend. Hopelijk blijft het vandaag droog. Tijdens het ontbijt (ca. En nu nog 5 uur lopen naar Loman... 08.00 u.) zien we al de eerstwachtenden. De grond is modderig maar het regent niet meer. De technische ploeg krijgt vandaag een hoop werk te doen. 6 Schoollokalen inrichten en van TL voorzien. Een kleuterschool van vloerbedekking en TL voorzien. De medische post inrichten...enz.enz. 't Zal een klus worden... Net als giste ren loopt de distributie vandaag perfect. Maar de bevol king van Loman heeft het wel iets moeilijker! Zij komen van 900 meter naar beneden (4,5 km) Vervolgens moeten ze een lange weg aflopen en dan naar de distributieplaats (Rachita) komen. Heenweg: 3,5 uur! De terugweg, met geladen karretjes, vraagt meer tijd; bijna 5 uur! Waarom komt Loman naar Rachita zult u zich afvragen? Eenvoudig; Loman is met onze vrachtwagens niet te bereiken! Ook vandaag vele cadeaus en dankbaar heid. Vanavond wederom een barbe- cuefeest aangeboden gekregen van de bevolking van Loman. Maar eerst gaan we genieten van gebakken aard appels met een karbonade. In eerste instantie was er gerekend op 24 zak ken. Doordat er op maandag en dins dag extra eters waren was dit aantal uitgebreid. Maar liefst 36 zakken ge bakken aardappels gingen er door heen en er bleef geen schijfje over! Vanavond ook een optreden van de schoolkinderen van Loman, zij gaan ons verrassen met folklore-dans. Een kampvuur wordt ontstoken, van pal lets wordt een podium gemaakt en de bevolking van Loman is bezig met het braden van vlees voor de barbecue. Het sfeertje is er, de goederen zijn uitgedeeld, en de technische commissie is klaar. De kinderen (60!) moeten uit Loman komen... Aad Bregman gaat samen met Theo Knop in de Mercedes 814 naar Loman. Weliswaar geen autobus, maar met chauffeurs als Theo en Aad moet dit lukken. Rond 20.30 u, arriveerde de Mercedes met de kinderen en de schoolleiding. Op het geïmproviseerde podium voerden de kinderen hun volksdansen uit. Na de uitvoering kregen de kinderen allerlei lekkernijen waar onder mandarijnen en bananen. Na afloop nog een borrel tje en dan om ca. 01.00 u. snel slapen. Woensdag 10 november. Het had de hele nacht gere gend en het terrein was in een ware modderpoel veran derd. Vandaag is Trijnie Hoogerdijk 'Sarah' (50 jaar) geworden! De eetwagen was inmiddels van slingers voor zien en een door Emmy vooraf getekende 'Sarah' werd opgehangen. Vanmorgen vr oeg om 04.30 u. zijn Bas Vers loot, Willem Stormbroek en Henk Starreveld naar Sibiu gereden om daar een vracht te lossen. Afgesproken was dat zij na het lossen naar Alba Iulia zouden rijden. Daar zouden ze zich weer bij het konvooi voegen. Inmiddels was iedereen opgestaan en werd Trijnie alvast gefelici teerd. Vanavond gaan we haar verjaardag in Hongarije vieren. Probleem: 13 Vrachtwagens op een hard terrein dat inmiddels veranderd was in een modderpoel. Geluk kig had Piet Hoogerdijk gisteren al sporen van rupsban den gezien, dus moest er hier of daar een voertuig zijn. Al gauw dook een buldozer op die de vrachtwagens een voor een de weg op trok. Sommige chauffeurs vonden dit zo gênant dat ze Koos van Marle geld boden als hij hun wagen niet zou filmen... Eindelijk rond 10.30 u. vertrokken we richting grens. In Alba Iulia werd eerst nog even door een aantal wagens bijgetankt uit de meegenomen voor raad en uit de grote voorraadtanks van van Drongelen. Hier stond ook Bas Versloot te wachten. Inmiddels waren Herman Fijan, Leo Veenman en Wim en Bram alvast doorgereden naar Cluj. Daar moest nog een vracht worden gelost voor de Pelgrimshoeve (Pel- grimskerk) uit Zoetermeer. Na het los sen waren ook de andere wagens uit Alba Iulia gearriveerd en werd de reis voortgezet. Theo, Piet en Ibolyka gin gen nog even Cluj in om wat privéspul- letjes van Ibolyka af te leveren. Het konvooi ging inmiddels verder en stop te later langs de weg waar nog wat souvenirs konden worden gekocht. Omstreeks 19.00 u. waren we bij de Roemeens/Hongaarse grens. Wisse ling van de wacht. Gewoon een uur wachten. En dan een 4 uur durende afhandeling die werkelijk nergens op sloeg. Inmiddels waren er 4 wagens doorheen gekomen en doorgereden naar onze overnachtingsplaats Cegléd waar ze omstreeks 01.00 u. arriveer den. Eindelijk kon ook de rest van het konvooi door en kwam om 02.45 u. aan! Geen maaltijd meer maar een kop soep en en wat warme hapjes en dan sla pen... Trijnie's verjaardag vieren we dan maar morgenavond. Donderdag 11 november. Door de vermoeidheid toch wat later opgestaan dan gepland. Om 09.20 u. vertrokken we. Toon en Toon van wagen 2 (van Uden Transport) waren om half zeven al vertrokken want zij moesten terugladen in de buurt van het Balatonmeer. Ze zouden proberen om vrijdag avond toch nog even aanwezig te zijn... Rond 11.00 u. reden we door Budapest en tegen 12.00 u. arriveerden we bij het tankststion in Tatabanja. Hier konden de wagens eens flink drinken. Bij het regis- Trots zitten de kinderen achter hun nieuw ontvangen schooltafeltjes... treren van de hoeveelheden hoorde ik de volgende con versatie: Aad van der Velde staat aan de pomp en Theo Knop komt voorrijden om te tanken. Aad draait de tank- dop eraf en laat de tank vol lopen... Aad tegen Theo: "Zet je motor even af anders komt die tank nooit vol..." Inmid dels is ook weer de merken discussie opgelaaid: "Liever een ster in m'n bril dan een ster op m'n grill..." De spanning is er af en dat is duidelijk te merken. Rond 14.30 u. arriveren we bij de grens Hongarije/Oostenrijk en deze passage duurde gelukkig maar een uurtje. Vlak voor Wenen namen we afscheid van van Drongelen die een lading vriezers en koelkasten in Italië ging laden. Om 20.40 u. arriveren we bij de Oostenrijks/Duitse grens en dat vraagt precies, je gelooft het niet... 7 minuten! Om streeks 21.30 u. arriveerden we in Garham waar we de nacht zullen doorbrengen. Maar eerst gaan we nog genie ten van Bami en Saté en natuurlijk nog even Trijnie's verjaardag vieren. Ook weer eens gelegenheid om te douchen... Vrijdag 12 november. Om 07.30 u. vertrokken we en reden in een keer naar het Shellstation in Geiselwind waar we om 10.45 u. arriveerden. Vandaag moest er gereden worden want vergeleken met vorig jaar lagen we 1,5 uur achter op het schema. Er werd pittig gereden en maar hopen dat we niet in een file terecht zouden komen...helaas! 3 Kwartier oponthoud in de buurt van Oberhausen. Omstreeks 18.15 u. reden we Nederland in. Bij de Meern werden alle wagens voor de laatste keer volgetankt en op de parkeerplaats van het AC restaurant werd voor de laatste keer de keukenwagen geopend. Soep, broodje slavink en wat andere kleine hapjes. Om 21.00 u, reden we Moerkapelle binnen en werden feeste lijk onthaald. De ontvangst vond plaats bij Wim Schipper aan de Zesde Tochtweg,... want daar brengen we toch de meeste tijd door! Bram Noordam. Waddinxveen - Drie protestants chris telijke basisscholen: de Savornin Loh- manschool, de Groen van Prinstere- school en de Kon. Julianaschool, heb ben dinsdag 23 november een geza menlijke ballet-uitvoering gegeven in de scholengemeenschap. Onder lei ding van vier leden van de Scapi- noschool, nl. Rissy Boon, Sylvia Benne- ma, Siemon Pot en Adeleine Kat, is de dans Nova Tychonica opgevoerd. Op deze toekomstige planeet wonen twee volkeren, de Tarenen en de Vana's, ie der met hun eigen leider. Thema van het theaterspel was de relatie tussen mensen in al haar facetten. Onderwer pen zoals 'vreemdelingenhaat', 'een ling in een groep', 'vandalisme', 'oor log' en 'vriendschap' waren herken baar in de diverse onderdelen van de dans. Deze onderwerpen zijn een af spiegeling van wat zich niet alleen op de aarde afspeelt, maar ook thuis, op school of in de directe omgeving. De leerlingen worden op deze manier ge confronteerd met eikaars gedrag. Het doel van een Scapino Theaterspel is tweeërlei. Ten eerste krijgen de leer lingen een kijkje achter de schermen van het theater en ten tweede is het belangrijk dat leerlingen leren samen werken en elkaar respecteren. Het decor was ontworpen door Sjaak Dielis en werd door de leerlingen zelf gemaakt tezamen met het ontwerp voor de schmink. De muziek was van Gustav Holst, John Williams en Philip Glass. Samen met de hulp van de leer krachten van de leerlingen uit de groe pen 7 en 8, werd de balletvoorstelling een groot succes. Waddinxveen-Moordrecht- Op zater dag 11 december wordt er een grote koop- en samenzangavond georgani seerd in de Ned. Herv. kerk te Moord recht. Medewerking wordt verleend door het bekende Chr. Gem. Koor Vox Jubilans uit Waddinxveen, o.l.v. diri gent Pieter Stolk en het orgel wordt bespeelt door de organist van de kerk Jaap Niewenhuijse. Het koor zal voor namelijk Nederlandstalige liederen ten gehore brengen, waarbij ook enige sa- menzangnummers opgenomen zijn. Het koor neemt dan een prachtige bo venstem voor haar rekening. Jaap Nie wenhuijse begeleidt het koor op het indrukwekkende pijporgel uit 1773. Het geluid dat dit orgel voortbrengt doet iedereen weer versteld staan. Jaap Nie wenhuijse zal tussen door in enkele or- gelsoli dit orgel nader ten gehore bren gen. Alle koor en orgelwerken staan in het teken van de naderende kerstda gen. Tijdens de pauze is er koffie en thee. Voor dit grootse en veelbeloven de concert wordt iedereen uitgeno digd. Een concert van deze omvang is slechts zelden mogelijk; laat deze gele genheid dus niet onbenut. De avond begint om 20.00 uur en de kerk is om 19.30 uur open. Waddinxveen - Op zaterdag 27 novem ber heeft Sinterklaas de jeugd uit de wijk Zuidpias verblijd met een bezoek en mooie cadeaus. De Spaanse goed heiligman was hiervoor uitgenodigd door de vrijwilligers van Stichting Wijk- werk De Zuidpias. Alvorens de cadeaus werden overhandigd werd door toneel groep Maskerade nog een spannend toneelstuk gespeeld waarbij het nog even de vraag was of het hele feest wel door zou gaan. De hoofd'Piet' dreigde zich namelijk door het opeten van een toversnoepje van vrouwtje Lijsterbes te verslapen waardoor Sint's komst vertraging op had kunnen lopen. De toneelspelers van Maskerade werden professioneel bijgestaan door enkele jonge Zuidpias-inwoners. Ieder kind kreeg van St. Nicolaas een leuk cadeau. De kinderen, maar zeker ook de ouders, hebben een leuke middag gehad. Hoera Ellis haar zusje Anne is 30 november 1 jaar geworden Gefeliciteerd van Opa en Oma Moerk. Rob Lenie trouwen 3 december a.s. Gefelici teerd en een mooie dag Wim Miranda t.k. orgelbankje 15,- 01802-2228 Waddinxveen - Op maandagavond 20 december organiseert de Stichting Wijkwerk De Zuidpias een avond waar op men onder deskundige leiding een 'kerststuk' kan maken. Inlichtingen 01828-17889. Aanmelden voor 13 de cember. De avond begint om 20.15 uur. Herv.Immanuelkerk. 10.00 uur ds. H.C. v. Itterzon Gouda 17.00 uur ds. Th. de Kok R'dam sow dienst in Ontm.kerk Geref.Vrijgem. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn 16.30 uur ds J.P.C. Sim pelaar Bodegraven Regio- Het jaarlijks terug kerende ad ventsconcert in de St. Jan 10 december belooft weer heel afwisselend te wor den. het Christelijk Vocaal Ensemble 'Cantare' o.l.v. Ruud Buitink zingt sa men met het Stadsknapenkoor Gorcum enkele stukken zoals 'In dulci jubilo' van H. Praetorius een 'licht' dubbelko- rig werkje, en verder enkele gezamenlij ke Christmas carols met bovenstem. Zowel 'Cantare' als het stadsknapen- koor Gorcum o.l.v. Jeroen Bal zullen apart hun kunnen laten horen, u hoort werkjes van J.S. Bach, maar ook J.P. Sweelinck en A. Hammerschmidt ko men aan bod. Ook de verrassende H. Distier composities zijn te horen. Tus sen de blokjes zang speelt de welbeken de organist Chr. Ingelse, die ook wat verzen zal begeleiden, nelly v.d. Gaar den speelt enkele koralen op de hobo. Het concert begint om 20.00 uur van 11 t/m 19 december in de RAI te Amsterdam Met de wind in de zeilen stevent de Hiswa, de nationale watersportten toonstelling, af op z'n eerste december- editie. Van 11 t/m 19 december a.s. waait er een frisse wind door het Euro pacomplex van de Amsterdamse Rai. De Hiswa is van het voorjaar verhuisd naar de decemberperiode, dat bete kent in feite een verlenging van het watersportseizoen. Na een inspirerend bezoek aan de Hiswa kan de winterpe riode beter dan ooit benut worden voor onderhoud, reparatie en 'klussen' aan de boot. En kun je met de meegenomen documentatie van de Hiswa Water sport Vakantiemarkt lekker wegdro men naar mooie, avontuurlijke zonnig vaarvakanties. Kortom: een all round watersporttentoonstelling. De beurs is dagelijks geopend van 10.00-17.00 uur en donderdag en vrijdag ook 's avonds tot 22.00 uur. Ook de wagen van Theo Knop moest door een buldozer uit de modder worden getrokken to

Hart van Holland | 1993 | | pagina 11