7» Ti Buro Halt: Aanpak van Vuurwerkoverlast Historisch Genootschap Koudekerk Ledenvergadering Hazerswoudse IJsclub UtJ* Totale jeugdwerk is een zorg Kerkdiensten kandidatenlijst WD Tuberculosebestrijding IVN-cursus over natuur en milieu The Party Animals in jongerencentrum Stek Wedstrijdprogramma v.v.Koudekerk SGP/RPFkandidatenlijst Rijnwoude Reanimatiecursus Hart van Holland/1 december 1993 pagina 15 Afhandeling Preventie Resultaat Rijnwoude zondag 5 december Artsen-weekeinddienst Boskoop-Benthhuizen Belangrijke telefoonnummers: •Jongerensociëteit 't Pluutje* biedt onderdak aan jongeren Wie de jeugd heeft,* heeft de toekomst Al enkele weken is het geknal van te vroeg afgestoken vuurwerk weer te horen. Buro Halt, het gehele jaar bezig met afhandeling en preventie van van dalisme en baldadigheid, probeert daar samen met de politie iets aan te doen. Evenals in de voorgaande jaren zal buro Halt ook de komende maanden weer aktief zijn in de aanpak van vuur werkoverlast. Jongeren van 12 tot 18 jaar die door de politie worden opgepakt i.v.m. te vroeg afsteken of ongeoorloofd bezit van vuurwerk, krijgen de keuze aangebo den: of naar de Officier van Justitie (wat een boete van min. f. 90,- plus een straf- registratie oplevert), of een afhande ling door buro Halt. Deze afhandeling houdt in dat de jongeren ten eerste een film te zien krijgen over de mogelijke gevolgen van onverantwoord omgaan met vuurwerk. Vervolgens moeten zij, buiten schooltijd, minimaal een och tend of middag werkzaamheden ver richten bij een gemeentelijke dienst (bijv. dienst Groenvoorziening of de brandweer). Buro Halt wil op die ma nier de jongeren wijzen op de gevaren van vuurwerk en hen bewust maken van de overlast die door het geknal ontstaat. Hoewel de aangehouden jon geren vrijwillig kiezen voor een Halt afhandeling, wordt door het buro kri tisch gecontroleerd of de gemaakte af spraken ook worden nagekomen. Wie niet z'n best doet of zonder goede re den te laat komt, wordt dus alsnog doorgestuurd naar de Officier van Jus titie Naast het afhandelen van al opgepakte jongeren, probeert buro Halt door bijv. voorlichting op scholen, het verstrek ken van een zgn. Vuurwerkkrant, en projekten in wijken waar extreem veel overlast is, te vroeg en onverantwoord gebruik van vuurwerk te voorkomen. De afgelopen jaren hebben vele jonge ren in het werkgebied van buro Halt de Halt afhandeling aan den lijve onder vonden. En slechts een zeer gering aan tal komt voor een tweede maal met politie in aanraking (1992:5%). Kortom, Halt werkt. Dus ook dit jaar proberen zij weer mede zorg te dragen voor een prettige (en rustige) jaarwisseling! Voor nadere informatie over de werk wijze en mogelijkheden van buro Halt, kan men contact opnemen met de me dewerkers via tel. 071-128779. Op zaterdag 4 december a.s. vindt de tentoonstelling "Uit eigen bezit" in de Oudheidkamer van Koudekerk a.d. Rijn, Dorpsstraat 55a plaats. De ope ningstijden zijn van 10.00 tot 12.00 uur. Deze tentoonstelling toont ondermeer de door de voormalige Gemeente Kou dekerk geschonken voorwerpen naar aanleiding van de gemeentelijke herin deling, aangevuld met schenkingen van particulieren. Tevens liggen de foto boeken met prentmateriaal van Koude kerk ter inzage. Voor eventuele inlich tingen tel. 01714-1337 of tel. 01714- 12944. Iedereen is hartelijk welkom. Reprise: op zaterdag 18 december a.s. Hazerswoude- Op de gehouden jaar vergadering van donderdag 25 novem ber jl., mocht het bestuur van de H.IJ.C. zich verheugen in de opkomst van een aanzienlijk aantal leden. Nadat alle jaar stukken werden goedgekeurd, deed het bestuur uit de doeken wat hem inde toekomst mag worden verwacht. Zo zal voor het houden van wedstrijden een draaiboek worden opgesteld. In een gezellige sfeer werden overigens ook door de leden nog vele andere ideeën aangebracht. Inmiddels zijn het plaat sen van een kachel, toilet en telefoon al gerealiseerd. Ook de aanpassingen en verfraaiingen van de ijskeet zijn al ter hand genomen. Door deze voorzienin gen en de vroege winter, heeft de vere niging reeds 100(!) nieuwe leden kun nen inschrijven, het toegenomen gebo den comfort lijkt dan ook een geringe contributie-verhoging voor volgend jaar te rechtvaardigen. Het bestuur maakte van de gelegenheid gebruik de heer W. van Klaveren te bedanken voor zijn vele jaren van trouwe dienst, die hij ais voorzitter is geweest. Hem werd een luxueuze pen met inscriptie overhan digd. De avond werd besloten met het vertonen van een video. Hartstikke leuk en alvast gefeliciteerd met jullie 12,5 jarig huwelijk Robbert Kirsten 1-12 wordt Oma Mets 70 jaar. van harte gefeliciteerd groetjes bianca Piet en Tineke h.g. met jullie 12,5 jarig huwelijk n d m w m Benthuizen Herv. kerk 9.30 uur kand. W. Stougie Adam 18.00 uur ds. J.H. Lammers De Hoeksteen 10.00 uur ds. D. van Arkel Geref.Gem. 9.30 uur en 18.00 uur ds. G.J. van Aalst R-K. in De Hoeksteen zaterdag 4 dec. 19.00 uur H. Mis Hazerswoude-dorp Herv. kerk 9.30 uur kand. P.L.R. v.d. Spoel Nieuwersluis 18.30 uur ds. J.B. Alblas Geref.kerk 10.00 uur en 17.00 uur ds. Z.C. Versluys Alphen a.d. Rijn R.K. 4 dec. 19.00 uur Woorddienst m.jongerenkoor; zondag 10.30 uur H.Mis m. Latijnse gez. Herv. kerk Rijndijk-Koudekerk 10.00 uur ds. J. v Dok Alphen a.d. Rijn 19.00 uur ds.J. Huizebosch Alphen a.d. Rijn. gem. dienst Geref.Rijndijk-Koudekerk 10.00 uur ds. W.A. van der Lugt 19.00 uur sow-dienst Herv.kerk 4 en 5 december dokter J. en T. Buiter Dorpsstraat 20 Benthuizen tel. 079- 313 737 Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Kruisvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; Bereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.00- 14.00 uur. tel. 01 28 -9322.; Divisie ouder-en kindzorg;, spreekuur dagelijks 13.00 -14.00 uur. tel. 01715-1463; Openingstijden uitleenmagazijn: Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00-14.00 uur.; Hazerswoude- dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 - 19.30 uur.; Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur en 12.00- Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij 8.30-9.30 uur. tel. 01714-15051/13782. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maatschappelijk werk: Hazerswoude-Rijndijk: tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazerswoude-dorptel. 01728- ">146 do*vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn 01714-12020, elke woensdagmiddag 15.00-16.00 uur; SPOEDHULP 06-8212141 Algemene Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambulance 06-11 (als elke seconde telt!) Bolitie/Kantoor: 01714-15300 entrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 Coring kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 Bejaarden alarmering, aanvragen: 01714-19015 Stichting Open Bejaardenwerk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen Mevr. G. Drost 01714-13253 Rijndijk); Tafeltje-dek-je Mevr. G. v. Zwieten 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253; Alarmering voorouderen Mevr,. H. Fraanje tel. 01728-9531 (Dorp); Tafeltje-dek-je: Mevr. M. Verhage 01728-9569 (Dorp) b.g.g. 01728- Per 1 januari 1994 zal het inloopspreek uur van de Tuberculosebestrijding in de Rijnstreek op een ander tijdstip be ginnen: donderdagochtend 8.30- 9.15 uur, kan iedereen voor een screening binnenlopen zonder afspraak. Na 9.15 uur kunnen mensen op afspraak wor den geholpen. Inl. 0711-163321. Regio - Een IVN-cursus over natuur, milieu in de eigen omgeving georgani seerd door het IVN gaat op 10 januari a.s. van start in Alphen a.d. Rijn. Inl. tel. 01714-12168 of 02979-41205. De cursus duurt anderhalf jaar. De in schrijving sluit op 17 december. Hazerswoude- In februari 1992 gaf een echtpaartje uit Alphen a.d. Rijn een feest voor familie, vrienden en kennis sen in het Stek. In eerste instantie leek het erop dat de dansvloer een verlaten indruk zou achterlaten. Maar daar had het echtpaartje rekening mee gehou den. Daar waren ze dan de Os Lieftink Bluesband. Bij de ogenschijnlijke on vermurwbare feestgangers sloegen de stoppen bij het tweede nummer door en het feest was in voile gang. Ook de medewerkers van het Stek zagen wel brood in deze virtuozen. Dezelfde avond werd een afspraak gemaakt om hun muzikale kunsten in het openbaar te vertonen voor de plaatselijke rock liefhebbers. Tot voor kort was dit gezel schap vijf maal op rij te bewonderen. En nu zijn ze terug als de Party Animals met verbluffende covers van Elvis tot Lenny Kravitz. Zorg dat je deze heren niet mist op vrijdag 3 december. Zaal open om 21.00 uur, Dorpsstraat 252 te Hazerswoude-dorp. Koudekerk - Het wedstrijdprogramma voor zaterdag 4 december is Alphia 1 - Koudekerk 1. Aanvang 14.30 uur. Rijnwoude- De kiesverenigingen van de SGP en de RPF in de gemeente Rijnwou de, hebben besloten voor de gemeente raadsverkiezingen van 1994 opnieuw samen te werken en met een gezamen lijke lijst uit te komen. Dit besluit is mede gebaseerd op de goede samen werking gedurende de huidige raads periode. Lijsttrekker is de heer M. van Leeuwen (SGP) oud-wethouder van de gemeente Benthuizen, tweede op de lijst is de huidige fractievoorzitter van de combinatie de heer J. Matze (RPF) en derde op de lijst is de heer J. van der Hoek (SGP). Het thans zittende raads lid, de heer R. van der Meijden(SGP) keert na de verkiezingen vanwege per soonlijke omstandigheden niet terug. Hoera! woensdag 1 dec. wordt Fabiënne 3 jaar! gefeliciteerd schete-kind! Opa dingdang-oma! Ma 3 dec. 50 jaar! een fijne verjaardag Johan Jolanda Rakker Hoera 27 nov. werd Stefano 1 jaar van harte papa mama leonie en mariëlle Anja is mama van Vincent geworden op 16-11 1993 kusjes van papa eric Lieve (O)ma Mets 1 dec. 70 jaar van harte gefeliciteerd W J Roald gratis af te halen: klein zw. katertje 8 wkn oud 01793-1237 Benthuizen - De stichting Aktieve Ge zondheidszorg (STAG) organiseert weer, bij voldoende deelname, een re animatiecursus in Benthuizen. De data van deze cursus zijn: drie donderdagen en wel op 13, 20 en 27 januari 1994. De kosten bedragen 25 gulden voor de hele cursus en 10 gulden voor een her halingsavond, waarvoor men elk jaar wordt opgeroepen. De reanimatiecur sus wordt gegeven door een bevoegd instructeur van de Nederlandse Hart stichting en vindt plaats in het Kruisge- bouw Kon. Julianastraat 16b te Bent huizen van 20.00 uur - 22.00 uur. Aan melden: Mevr. R. Harmsen, tel. nr. 079- 313978 of bij mevr. M. Smit tel. 079- 313407. De herhalingsavonden zijn op 12, 18 en 25 januari en op 1, 3 en 9 februari 1994. De oud-cursisten die voor een herhalingsavond in aanmer king komen zullen worden benaderd. Links op de foto Karei van Wilgen, leider van 't Pluutje met een aantal vrijwilligers I;.3 Hazerswoude - "Kijk uit joh, ja, ja, snel, hup die bal" klinkt het achter het voet balspel waar tweemaal vier handen een gevecht om de bal leveren. "Ik pas" klinkt het aan een tafel, waar enkele jongeren aan het kaarten zijn. De drie meisjes buigen zich naar elkaar toe en hebben blijkbaar een binnenpretje of een spannend avontuur beleefd wat ze niet aan anderen willen meedelen. Achter de bar klinkt wat geroezemoes en worden gekscherende opmerkingen gemaakt: 't Pluutje, op een woensdagavond; een voetbalavond om welke reden de jeugd niet in groten getale naar het jeugd honk is gekomen. Zoals vrijwel op elke avond die 't Pluutje open is: woensdag, vrijdag en zondag, is de 43-jarige Karei van Wilgen aanwezig. Deze systeem analist van beroep, zegt het geen opof fering te vinden om drie avonden per week aanwezig te zijn in 't Pluutje, het geen hij al zes jaar doet. Echt leiding geeft hij niet, hij leidt één en ander in goede banen en wordt daarin terzijde gestaan door een groep (oudere) jon geren in leeftijd variërend van 18 t/m 22 jaar. Per toerbeurt hebben drie vrijwil ligers corvee, wat niet alleen opruim- werkzaamheden betreft maar ook bar dienst. Zij organiseren één keer per maand een disco-avond: de derde za terdag van de maand, waarop zeker zo'n 150 jongeren afkomen. "Verder worden er niet zoveel activiteiten ont plooid want de jongeren komen voor het contact, eens gezellig bij te kletsen, een kaartje te leggen, t.v. te kijken, of een spelletje tafelvoetbal te spelen, ter wijl ook de flipperkast aantrekkings kracht op hen uitoefent", zegt Van Wil gen. In de ruimte van de Stichting Jeugd-en Jongeren- en Buurtwerk naast Het An ker: een zaal van 80 vierkante meter met bar- en toiletfaciliteiten, is jonge rensociëteit 't Pluutje een trekpleister voor de jeugd van Hazerswoude. '"t Pluutje is een activiteit van de Stich ting Jeugd, Jongeren en Buurtwerk", verduidelijkt mevr. Tineke Heemskerk die de voorzitter is. Zij is zeker meer dan 25 jaar bij het hele jeugdwerkge- beuren aan de Rijndijk in Hazerswoude, betrokken. Een tiental jaren was ze lei dinggevend en sindsdien actief in de organisatie. "Het J.J.B. heeft een be stuur dat de grote lijnen uitzet. De jeugdsoos draait zelfstandig maar is verantwoording schuldig aan het be stuur. De jeugdsoos is een onderdeel van het totale jeugdwerk, dat ook een meisjesclub en een aantal hobbyclubs omvat. Het totale jeugdwerk is een zorg. De gemeente onderkent dit. De jeugd loopt los op straat. Met name jongeren die nergens bijhoren. Waar jongeren bij een kerk betrokken zijn hebben ouders een vinger in de pap en tonen betrokkenheid bij het jeugd werk. Die jongeren groeien op in een zekere mate van geborgenheid. Dat is wat anders met jongeren die dit mis- t.k. meisjes opoefiets 8-12 jr. 24 inch wit groen 01714-14512 7 dec. is de grote dag want dan wordt Willie v. Rooijen 40 jaar! de koffie is klaar! Hiep Hiep Hoera Ingrid Wim zijn 12,5 jaar ge trouwd: spekjes, fam vd waal, nr. 89, C&A, nr. 79 Pa van harte gefeliciteerd met je verjaardag, ma dick ellen kees gerda en peter Hoera Vera is 1 jaar gefeliciteerd en kusjes van papa mama en sanne xxxxxx Unicef wenskaarten I vd Hoek korenstr. 19 Zvh 01802-2260 Gratis wie kan ik een plezier doen met jonge dwerghamsters 01802-2793 ook een kleintje plaatsen' vul de bon in1 sen. Om ze niet tussen de wal en het schip te laten vallen, bieden wij hen onderdak aan. Zo wordt er toezicht ge houden opdat bepaalde dingen niet uit de hand lopen". Aarzelend bevestigt mevrouw Heemskerk de veronderstelling dat er door de jeugd een stickie gerookt wordt of geblowed wordt. "Binnen is dat niet toegestaan en buiten wordt dat ook binnen de perken gehouden. Jongeren gaan op veel jeugdiger leeftijd 's avonds de straat op dan vroeger. Nu is het gewoon dat 13-en 14-jarigen naar buiten gaan. Als ze dat willen kunnen ze beter naar 't Pluutje gaan en leeftijdsge noten ontmoeten dan rondlummeien op straat. De jongeren zoeken allemaal een plaats om volwassen te worden en zijn op zoek naar hun grenzen. Die wil len ze het liefste verleggen. Dat kan thuis een boze buurman zijn "hoe ver kan ik gaan voor hij over de rooie gaat', maar ook in het de eigen wil en zin doordrukken thuis. In het 'hoever kan ik gaan', moeten zowel ouders als jeugdwerkers, de leiding aan kunnen. En dat is een zware taak. Daarom is het totale jeugdwerk niet specifiek onze taak, maar van de gehele gemeen schap". Mevrouw Heemskerk wijst op de 'Kerntakennota' waar de gemeente Rijnwoude mee bezig is en welke bin nenkort gepresenteerd wordt aan de raadsleden. "In Koudekerk heeft Corrie Rademaker, als door de gemeentelijke overheid betaalde beroepskracht, drie jaar lang het jeugdwerk van met name Trouble Three in De Ridderhof bege leid en sturend geactiveerd. Er kwam een toename van activiteiten voor de jeugd boven de 12 jaar. Helaas is de geldkraan dichtgedraaid en haar dienstverband beëindigd. Echter Cor rie werkt aldaar nog steeds als vrijwil ligster. Deze HBO-ster met ervaring heeft ook bijzonder waardevolle advie zen voor 't Pluutje gegeven en ons bijge staan bij het zoeken van oplossingen om de jeugd die ruimte te geven die ze aankan. Het gaat voornamelijk om jon gens die stoer willen doen en zich waar willen maken. Daardoor slaan ze wei eens aan het vechten, terwijl 'de boel slopen' ook een uiting is om jezelf ac ceptabel te maken. Met dergelijke groeistuipen worden we regelmatig ge confronteerd. Dat de jeugd zeker niet slecht is en bij een juiste benadering zich geweldig goed kan gedragen, is ook een ding dat zeker is. We maken dit ook mee. Enkele jaren geleden was er binnen 't Pluutje een bijzonder lawaaiig en agressief groepje. Enkele daarvan blijken nu perfecte jeugdwerkbegelei ders. Zij weten als ervaren oproer kraaiers, anderen op een speelse ma nier te dimmen. En dat geeft ons moed voor de toekomst. Echt de jeugd is zo slecht nog niet. Alleen willen we een beetje meer suppoort van met name de ouders". Rijnwoude - De kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen van de VVD: 1. Mevr. M.J.S. Vorenkamp- vd Westeringh; 2. de heer J.J. Steinhart; 3. mevr. G.L.J. Geenjaar-Cove; 4. de heer M. Piette; 5. de heer J.J. Helder; 6. de heer J.A.M. Salome; 7. de heer J.N. Am- merlaan. Op de kandidatenlijst ont breekt de naam van mevr. G.E.A. v Craaikamp. Zij heeft zich, i.v.m. haar drukke werkkring, niet verkiesbaar ge steld. Op de 4e plaats staat p^1-' de naam van haar e-' te. Met deze lijst zeg hebben voor contin wil zeggen dat alles De WD zegt met dez wen de verkiezingen

Hart van Holland | 1993 | | pagina 15