Sint Nicolaas gelukkig toch in Hazerswoude Schietpartij Rijksweg 12 PERDIJK MAKELAARDIJ Middenstandsvereniging maakt zich op voor een actieve winter m mm1 1 mee met de Molenvrienden en maak kans op mooie prijzen, zie pagina 10 SraDS Zang en Kleur exposeert Prijsvraag Kramendag Sinterklaasparty in de BOC Bruidspaar van de maand Kerstconcert Concordia Oud papier in Moerkapelle ZEVENHUIZEN B.Vj Telefoon: 01892-17133 - b.g.g.: 01892-17193 •••De Rijn met ijs NVM Koopavonden Sint Nicolaas Uitvaartverzorg ing H.E. van der Hammen Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en omstreken Dag en nacht bereikbaar. Heemskerkstraat 16, 2665 AK Bleiswijk ZOETERMEER s4tle6 CMit je gezellige etalages, boordevol kadotips voor 5 december feëriek verlichte winkelstraten 'n sfeervol gedecoreerde passage KOOPAVOND tot 21.00 UUR op WOENSDAG 1, DONDERDAG 2 en VRIJDAG 3 DECEMBER EN...BIJ ONS KUN JE GRATIS PARKEREN! Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur houdt vanaf 3 december (vrijdag) een expositie in dorpshuis Swanla. Het is de 25ste tentoonstel-1 ling van deze vogelvereniging. Er zijn 47 inzenders met een totaal van ruim 400 vogels. Vrijdagmiddag vanaf 13.00 uur kunnen belangstellenden iterecht en op zaterdag van 10.00- 17.00 uur. Aan de expositie is een verloting verbonden met als hoofd prijs een weekeinde Center Pares. Zevenhuizen - Op de Kramendag van 13 november hebben kinderen en volwassenen een aantal vragen over Bolivia ingevuld bij de kraam van de Stuurgroep ontwikkelingssamenwer king. Van alle goede inzendingen heb ben Saskia en Ingrid Goudsmit en Marije Alkemade een prijs gewon nen. De winnaars hebben hun prijs al ontvangen. Benthuizen - Zaterdag 4 december wordt in de BOC de verjaardag van Sint Nicolaas gevierd met de drive-in disco 'Fireball'. Sint en Pieten hebben beloofd ook langs te komen, terwijl er later op de avond een verrassing op het programma staat. Iedereen vanaf 21.00 uur welkom in het jongerencen trum dat naast De Tas en de sportvel den van Benthuizen ligt. Wie wordt het bruidspaar van de maand? Aanstaande bruidsparen kunnen hun trouwkaart naar Hart van Holland zenden. Zij die in Koude kerk, Hazerswoude, Benthuizen, Bos koop, Waddinxveen of Zevenhuizen- Moerkapelle woonachtig zijn en bin nenkort in het huwelijksbootje stap pen kunnen dit melden bij de redac tie van Hart van Holland. Daardoor kunnen zij 'bruidspaar van de maand' worden. Dat houdt in: een bruidsfoto in Hart van Holland plus 4 waarde bonnen van elk 25 gulden die be steedbaar zijn bij de adverteerders op de bruidspagina. Stuur uw trouw kaart naar: Hart van Holland, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen. Vaddinxveen - Ook dit jaar zal mu ziekvereniging Concordia een Kerst concert geven o.l.v. de heer Gerrit de Knegt. Dit keer in de Kruiskerk aan de assage. Het concert wordt op vrij dagavond 17 december gehouden, aanvang 20.00 uur. Moerkapelle - Vrijdagmiddag 3 en 'aterdag 4 december, zal er weer pa- Pier worden ingezameld in de contai ners naast het kerkgebouw van de lieref.Gemeente. Zaterdag is de con- 'amerdienst aanwezig van 9.00-12.00 uur. De vierde container is voor kar- 1 ^a 12 uur kan er geen papier "teer worden gebracht. Hazerswoude - "Hoe kan Sint Nicolaas, met al dat ijs in de sloten en in de vaart nu met de boot haar Hazerswoude ko men mamma?" vroeg een 4-jarige kleu ter aan haar mamma, terwijl ze zater dagmiddag wachtten op zijn aankomt in Hazerswoude-dorp. Haar moeder: "Tja, dat is een vraag die ik niet één twee drie kan beantwoorden".... ...Eigenlijk was iedereen in Hazerswou de zaterdagmiddag wel een beetje be nieuwd hoe de Sint zijn intrede zou maken. "O, hoor, hoor! Vast een onge luk gebeurd. O, nee er is brand. Het zal de Sint toch niet zijn?", klonk het uit velerlei monden toen in de verte het indrukwekkende geluid van de sirene van de brandweerwagen hoorbaar werd. Lang behoefde men niet in onze kerheid te blijven: De brandweerwagen had Sint Nicolaas 'aan boord'. De wach tende menigte vernam weldra de toe dracht van hetgeen er gebeurd was. De boot van Sint Nicolaas had wel een eind over de Rijn kunnen varen, maar naar Hazerswoude waren de sloten en toevoerwateren dichtgevroren. Er werd immers al volop geschaatst. De immer paraat zijnde brandweer van Hazerswoude werd gealarmeerd om de Sint en zijn Pieten van boord te halen en in te laten schepen in de brandweerwa gen. En zo kwam Sint Nicolaas toch in Hazerswoude. Hier werd hij feestelijk begeleid door muzikale klanken van het eigen dorpsorkest van TTH. Na een hartelijke zangovatie, maakte hij een rondrit in een open calèche, waar Sint, die het net als de vele kinderen wel een beetje koud had, werd hier van binnen warm van. "Fijn hoor dat de MICO mij Zij zorgden ervoor dat de jeugd een leuke toneelvoorstelling kreeg in Het Dorpshuis telkenjare uitnodigt om hier in Hazers woude te komen, waar net als in alle andere dorpen zoveel aardige wonen. Bovendien is het leuk dat de toneelver eniging Ontwikkeling en Vreugd, er voor zorgt dat er nadien een leuk to neelstuk wordt opgevoerd", zei de goedheiligman in een commentaar te gen de redactie van Hart van Holland. Bij het 'kijkje' nemen in Het Dorpshuis, kwam even de hele 'set' toneelspelers van Ontwikkeling en Vreugd naar voren voor een foto. Zij allen zorgden ervoor dat de jeugd van Hazerswoude, ook nog een leuke toneelvoorstelling meemaak te. Piet was dan wel een beetje boos, maar alles kwam weer goed. Op 30 november omstreeks 6.00 uur, reed een 58-jarige bestuurder van een personenauto over de Rijksweg 12 rich ting Den Haag. Even voorbij het Gouwe aquaduct wilde hij een personenauto, een rode Ford Escort, inhalen. Omdat die links reed, seinde hij met zijn lich ten om kenbaar te maken dat hij wilde inhalen. Hij heeft die auto ingehaald, maar dit voertuig kwam direct daarna naast hem rijden. Hij zag dat daar 2 mannen inzaten van vermoedelijk Noord Afrikaanse afkomst. De passa gier had zijn hand buiten het raam met daarin een revolver of pistool. Hij schoot daarmee inderdaad en de kogel sloeg in aan de linkerzijde van de auto. De beschoten bestuurder stuurde daarna naar links om zijn belagers tot afremmen te dwingen. Vervolgens gaf hij volgas maar direct daarna sloeg nog een kogel in aan de achterzijde. Vervol gens is hij de eerst volgende afrit afge reden in de hoop zijn belagers kwijt te raken. Dit is inderdaad gelukt. MAKELAAR IN ONROERENDE GOEDEREN BEËDIGD TAXATEUR Dorpsstraat 146 - 2761 AH Zevenhuizen Telefoon: 01802-1655 Zevenhuizen - Middenstandsvereni ging Zevenhuizen houdt net als vorig jaar, geen prijzen-actie tijdens de de cembermaand. Secretaris Leen van Tol: "Veel middenstanders zijn bij een organisatie aangesloten. Die organisa tie, of dat nu van een supermarkt, sla ger of andere ondernemer is, heeft al tijd wel een actie. Echter hoewel de middenstandsvereniging geen actie op touw zet, betekent dat niet dat we stil zitten hoor. We hebben uiteraard Sint Nicolaas verwelkomd en daarnaast zorgen we weer voor de kerstboom voor het gemeentehuis. Verder komt de Kerstman op 24 december in Zeven huizen een bezoek brengen. Presentjes uitdelend loopt deze de dag voor Kerst door de dorpskern van Zevenhuizen. Kijk dat zijn vaste activiteiten die we telkenjare organiseren. Vorig jaar had den we als middenstandsvereniging al besloten om in de decembermaand geen stempel-of zegeltjesactie te hou den, maar iets in het voorjaar te doen. Dat is toen de 'winkeldeuren'-actie ge worden. Dat was trouwens een hele leuke actie en deze werd door de inwo ners zeer gewaardeerd. Ook nu weer willen we als Zevenhuizense Midden standsvereniging in het voorjaar 'actie' ondernemen". Van Tol wijst erop dat er een 'activiteitencommissie' in het le ven is geroepen, waarvan hij deel uit maakt. "De hele februari-maand wordt actiemaand van de Zevenhuizense win keliers. De vier weken durende mani festatie zal leven in de Dorpsstraat brengen en belooft een grote publieks trekker te worden. Op dit moment wil len we nog niet teveel erover vertellen, maar we hopen onze lezers op de hoog te te houden", lacht hij. De december-koopavonden worden gehouden op donderdag 2 december: winkels open tot 21.00 uur; vrijdag 3 december idem en zaterdag tot 16.00 uur. Mogelijke afwijkingen van de ope ningstijd worden per winkel kenbaar gemaakt.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 1