'Lurofiom - exclusief in stijlvol ivonm- Heeft nu een meubelen "Kom en geniet in Beautycenter Cosmiq" Beautycenter ^COSMIC f9Sr Beautycenter Pannekoektafel Kiezen tussen stijl of trend Goed Wonen Bank Compagnons Lion d'Art Huisstijl a la 'Bandierine segnavento' Sauna en Thalasso-therapie BeautysW jbeVrarf1 .deling •bad yb/df°nf' Sauna Zijde 48 - 2771 EP Boskoop Tel. 01727-18589 zonnebank algenpaktobé pagina cv "Nu we deze grote showroom erbij gebouwd hebben, lopen er weieens mensen naar binnen om de meubels van dichtbij te bekijken. Dan vraag ik 'kan ik u van dienst zijn?'. Meestal klinkt dan het antwoord:'ik wil even rondkijken'. En dan kan ik het toch niet laten om ze aan te spreken en ze op enkele mooie meubelstukken te wijzen, of speciale snufjes te laten zienzegt de heer D. van Leeuwen van Eurohome. ...En passant nodigt hij ons uit om aan een ronde tafel te gaan zitten. Een tafel waardoor drie, bijna onzichtbare na den lopen en de tafel daardoor- als een grote pannekoek- (zo denken we) in drie delen uitklapbaar maakt....Het blijkt echter nog anders. Van Leeuwen drukt aan de onderzijde van de tafel op een palletje en de drie delen wijken en vormen een grotere cirkel. Weer drukt hij op een palletje en nu vallen er drie aparte delen, onder de tafel vandaan, ais een legpuzzel in de door de cirkel vergroting vrijgekomen plaatsen, en het past perfect. Van Leeuwen wijst op de details: massief en perfect afgewerkt uit Scandinavië. "Deze tafel was per fect. Het overige meubilair van die be wuste firma was tuttig, maar deze tafel is een juweeltje. Kijk en zulke snufjes wil ik graag aan de mensen tonen". Boskoop- 'Eurohome is in het 'hart van Holland' toonaangevend in eigentijds 'stijlvol' wonen'. Dat is één conclusie. De tweede is dat degene die hier om advies naar binnenstapt, dat 'gratis' krijgt en de kosten van een binnenhuis architect kan besparen. Hier tekent men op schaal, in perspectief de woon- en slaapkamers met daarin gepast de nieuwe meubels. Degenen achter dat advies, zijn mensen met een grote mate aan deskundigheid, gevoel voor kleur en harmonie: Het team van Eurohome, zowel de bedenkers als de makers, het team van ambachtslieden: zij allen zor gen voor een compleet interieurplaat je. Of dat nu een aanstaand echtpaar is dat van zijn spaarcentjes een exclusie ve bank of tafel wil kopen, of mensen die een ontwikkeld stijl/smaak gevoel hebben en design-meubilair prefere ren. "Er kwam hier eens een jong stel dat lang gespaard had voor een goede tafel van zevenduizend gulden. Ik liet ze de stoelen zien die er bij horen. Die kostten zeventienhonderd gulden per stuk. Zoveel geld hadden ze niet te be steden. De tafel konden ze kopen, maar de stoelen niet. Voor iets meer dan tweehonderd gulden vond ik een Tsje chisch klapstoeltje van een ontwerp uit 1925. Een stoeltje dat prima zit en er goed uitziet. Als dit echtpaar na jaren sparen die dure stoelen kan kopen staan die klapstoeltjes als een pakje tegen de muur geklapt. Makkelijk voor als je veel bezoek krijgt". Laatst was ik nog bij een echtpaar dat twijfelde tussen een inrichting met dra perieën en stijlvol eigentijds wonen. Ze nodigden me uit voor een bezoek om een beoordeling te geven over hun in richting. Die was een mengeling van licht eiken in de éne kamer en in de andere een bij ons gekochte moderne bank. Bij het zien van die bank wist ik bijpassend enkele armstoeltjes in onze winkel. Daarbij een kunstwerk van Cor- neille aan de muur en voila een totaal ander interieur. Die draperieën mogen dan gezellig staan, maar het is een woontrend geworden. Meters stof die stof aantrekken. Waar je kiest voor stijl, wil je wat anders. Juist dat andere bie den wij. Er is een hele periode geweest dat bruin meubilair een rage was. En nu zou bruin niet meer mogen. Ook nu nog is bruin een goede kleur voor het interi eur". "Mijn advies is: Ga niet zomaar even meubels kopen, maar wik en weeg. Durf anders te zijn dan een ander", zegt de voorzitter van "Goed Wonen". Dat is een organisatie van interieurwinkels die voor 'stijl' in plaats van 'trend' kie zen. Degene die meubels bij dergelijke zaken koopt hoeft niet bang te zijn dat hij of zij over een jaar of vijf geen bijpas sende stoel of tafel zal kunnen kopen. 'Stijl' betekent dan nog steeds dat de moderne meubelen in een eigentijdse stroming passen. Eurohome prijst zich gelukkig met de (tijdelijke) expositie-ruimte ofwel showroom die in het voormalige ABN- AMRO-bankgebouw ingericht mocht worden. "We hebben nu zoveel om aan het publiek te tonen dat er voor ieder een die van 'stijl' houdt, wel iets bij moet zijn....En zo niet, dan dragen we zorg dat hetgeen wat hij/zij zoekt en dit past bij ons idee van 'goed wonen', er komt". Dingeman van Leeuwen, een onopval lende man die geniet van 'kijken', 'oog' heeft voor details en zich in de loop der jaren tot een kunstkenner bij uitstek ontpopte, houdt van z'n vak. Kan er uren over praten. Hij is één van de eigenaren van Eurohome. De andere is Fred de Bruin. Hun compagnonschap is al een verhaal op zich. Jongeman Fred uit Breukelen, vroeg voor hij als 19- jarige met beperkte handlichting, een woninginrichtingszaak begon, eerst advies van de 14 jaar oudere 'meneer' Van Leeuwen in Boskoop. Deze, werk zaam bij een groot bedrijf waarvan de Breukelaar afnemer zou worden, zei 'Als jij bereid bent om Jabo (de eerste vaste vloerbedekking) te keren, dan doe je het goed. Daarbij moet je nooit iets voor niks doen. Toen hij z'n orders niet meer aankon: hij legde en leverde o.a. kilometers linoleum op en aan Schiphol, vroeg hij of ik z'n compagnon wilde worden: Hij had een order om 56 rollen linoleum te leggen en kon die onmogelijk zelf aan. En zo zijn we ruim 23 jaar geleden gestart en huurden twee jaar later dit pand aan de Zijde in Boskoop. De Bruin is altijd degene geweest die op karwei ging: vloerbe dekking legt, meubels aflevert en der gelijke. En hij doet dat graag. Ik zorg voor de verkoop, terwijl zakelijke as pecten en inkoop, in goed overleg plaatsvinden. Een goede combinatie, die de slogan "ontwerp en realisatie" waar kan maken". Nadrukkelijk wijst Van Leeuwen op de rol die de dames, echtgenotes op de achtergrond spelen. "Zij leveren ook een belangrijke bijdra ge. De boekhouding, het selecteren en aankopen van kunstnijverheidsartike- len zijn hun domein. En zij beheren dat uitermate goed". ...En dan hebben we het nog niet gehad over 'Lion d'Art', een privé-kunston- derneming van Van Leeuwen, waar door hij menige expositie organiseer de. (Thans exposeert de Boskoopse Jolanda Stil in het voormalige bankge bouw waar Eurohome tijdelijk van de showroomruimte gebruikmaakt) De bezoeker aan de nieuwe show room van Eurohome die achter het pand aan de Zijde is gebouwd tegelij kertijd met de realisatie van het nieuwe Boskoopse 'winkelhart', wordt gecon fronteerd met 'kunst' van o.a. Corneille, Appel, Rooskens.. "Wie een woning in richt, met zorg uitgezochte en harmo nieuze meubels in de woning plaatst, kan niet om het decoratieve aspect heen. Daarom hangen er in onze winkel deze kunstwerken van zeefdruk, litho's en etsen, in een beperkte oplage en gesigneerd door de schepper. Eén tot tweeduizend gulden (soms minder) is daarbij een alleszins acceptabel be drag. Ik heb klanten die regelmatig een dergelijk kunstwerk aankopen en er een fraaie collectie van hebben ge maakt, die bijzonder stijlvol bij het inte rieur past". ...En tenslotte de nieuwe huisstijT van Eurohome, gebaseerd op de 'Bandieri ne segnavento'. Drie kleurige windvan en die op het aangebouwde gedeelte van Eurohome blikvangers zijn. De groene, blauwe en rode vaan zijn af komstig van de Italiaanse designers Af- ra en Tobia Scarpa en worden een aan winst voor Boskoop genoemd. Deze Ita liaanse designers zijn kinderen van de vermaarde architect en meubelontwer per Tobia Scarpa. Deze naam kan in één adem genoemd worden met meubel ontwerpers als Ot-to Zapf, Cini Boeri, Ettore Sottzass, Mies van der Rohe en Harry Bertoia. De moderne makers van het toekomstige antiek... Deze wind vanen, waaraan ook weer een verhaal verbonden is, maar wat reeds eerder door Sjaak Blaazer verteld is in de plaat selijke krant, vind je terug op het brief papier, visitekaartje en rekening. "En laat er nu net een serie postzegels uitge komen zijn die heel leuk past bij deze windvanen. Ik heb gelijk een grote hoe veelheid postzegels ingeslagen. Prach tig toch als er een envelop met 3 kleuri ge vemen met dito bijpassende postze gels in je brievenbus valt?"...glimlacht Van Leeuwen. Ook hierin bewijst hij een man met oog voor details te zijn. Boskoop - "Kom en geniet" is de slogan van Beautycenter "Cosmiq" waarvan Jeannet- te Schoemaker de trotse eigenaar is. Een charmante, hartelijke vrouw die net de 40 gepasseerd, haar droom verwezenlijkt ziet in de realisatie van "Cosmiq" aan de Zijde 48 in Boskoop. Een schoonheidsinstituut dat in de regio z'n weerga niet heeft, zowel normale schoonheidsbehandelingen pleegt, maar bij de extra's uitgaat van het principe Totaalkosmetiek. 'Cosmiq" beschikt over een eigen kapsa lon en schoonheids-behandelkamers, waarbij o.a. accupunctuur in de vorm van lasertherapie wordt toegepast voor bij voorbeeld correcties van de borstspier. Soms komt het voor dat men dankzij de mid-laserbehandeling, voorgoed bevrijd is van gewrichts-of aangezichtspijnen e.d.. Jeannette Schoemaker volgde hiervoor, als één van de weinigen uit de regio, een opleiding, maar ook voor visagiste en kleu- ren-analiste, waarbij ze aan kapsters in heel Nederland make-up adviezen uitdeelt. nlangs werd ze met haar crew ingescha keld om in het zuiden des lands zo'n 120 mannequins van make-up te voorzien.... erder biedt de sauna een mogelijkheid tot een verkwikkende avond of ander dagdeel, alleen of in groepsverband. Nieuw is de 1 halasso-therapie, waarbij het gaat om totaal Kosmetiek. "Bij Totaalkosmetiek gaat het om aandacht, zorg, respect voor de klanten, liefde voor mensen in het alge meen, geven van tijd, inzoemen op je klant, individuele gerichte behandelingen, in spelen op het jaargetijde en hoe men zich voelt. Daarnaast om kennis van zaken, openstaan voor en kennis hebben van an dere disciplines. Ook hoort hierbij het dur ven doorverwijzenZelf dus geen doktertje spelen, immers we zijn geen gezondheids- mstituut, maar richten ons op alle aspec ten van de verzorging. Zowel van binnen als van buiten. Als schoonheidsspecialis te van de Totaalkosmetiek weet je wat het betekent 'blij te zijn met je lijf', van kop tot teen, van binnen en van buiten. Har monie tussen lichaam en geest, zoals een paard één is met de ruiter. Je lijf is een vervoermiddel. Onze klanten kunnen zelf aangeven wat ze belangrijk vinden bij het opstellen van een jaarplan voor gezond heids-en schoonheidsbeheer. Men dient aan te geven wat men belangrijk vindt of niet; hoe vaak men wil komen en wat men belangrijk vindt of niet en hoeveel geld men eraan wil besteden. Bovendien welk doel wil men bereiken en welke eisen stelt de klant", aldus Jeannette. Een jaar of zes geleden begon ze als gedi plomeerd schoonheidsspecialiste bij haar thuis op een bovenkamertje, onder de naam "Jeannette". Spraakmakend wa ren haar afslankbandages, terwijl de zon nebank bezocht kon worden als er geen klant voor de schoonheidssalon was, omdat het woekeren met de ruimte was. Toen ze assistente Vera in dienst nam was dat tijdelijk een verademing, bij het volgen van cursussen en het behalen van vakbekwaamheidspapieren. Echter de drang naar meer armslag was dusdanig groot dat Jeannette er bijna slapeloze nachten van kreeg. "Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad alvorens de zaak financieel rond was. Het valt niet mee om als vrouwelijke ondernemer van start te gaan. M'n man heeft als boomkweker een eigen bedrijf en we wilden dit beautycenter als een aparte onderneming. En uiteindelijk is het gelukt, al moet ik zeggen dat het ook niet meeviel om een geschikt pand te vinden. Dit was het vierde dat we op het oog hadden, een voormalige garage". En toen kwam alles in een stroomver snelling, vond een interne verbouwing plaats, werd vergunning aangevraagd en verleend voor een nieuwe in het oog springende voorgevel. In een zeer kort In ons beautycenter kunt U kiezen uit vele mogelijkheden om Uw uiterlijk te laten verzorgen en U heerlijk te laten verwennen. Cosmiq heeft een arrangement dat bij U past voor zowel dames als heren en ook zijn er mogelijkheden voor Uw persoonlijke behandelingswerisen, welke U kenbaar kunt maken aan onze gastvrouw. Wilt U meer weten over onze beauty-verwen-arrangementen of schoonheidsbehandelingen, dan geven wij U graag alle gewenste informatie. Onze vakkundige schoonheids specialisten/ thalassotherapeuten geven U graag persoonlijk advies. Graag tot ziens. tijdsbestek werd veel werk ver richt. Zo ontstonden er in het die pe riante pand, enkele doelmatige ruimtes waarin alle facetten van lichaamsverzorging volgens het principe Totaalkosmetiek (op plantaardige basis) plaats kunnen vinden. Uniek in de regio: slechts in Therma 2000; het Oranjehotel in Noordwijk en enkele andere gere nommeerde schoonheidscentra vinden dergelijke op algen geba seerde lichaamsverzorgende han delingen plaats. Algenpakkingen voor de buitenkant, of een algenbad van ca. een half uur, maar ook voor de inwendi ge reiniging algencapsules. "Algen ma ken de huiu schoon". Hiervoor zijn twee praktijk.vdiners in gebruik. De^.e- rige ruimten die alle op de fraai inge richte bar uitkomen, betreffen o.a. een sauna, zonnebank, garderobe, toiletfa ciliteit, kapsalon en een drietal schoon heidssalons. In het voorste gedeelte van het beauty-center bevindt zich ui teraard het toonaangevende 'visite kaartje' van Cosmiq. Het is met de parkeerplaats aan de overzijde van de drukke weg- maar enkele stappen om binnen te staan in de prachtige beauty shop. Hier treft de klant diverse soor ten parfums aan, maar ook allerlei make-up-art ikelenDe schoonheids- en verzorgingsprodukten zijn echter van de Totaalkosmetiek-lijn van het lande lijk bekende groothandelsbedrijl van de Boskoopse Arty de Jong.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 21