Wandelen en werken in het Koornmolengat Lucy de Kruijf: "Keramiek en grafiek" Verlanglijstje Oud Verlaat Stichting Belangengroep Oud Verlaat Foto's in het HART VAN HOLLAND Zevenhuizen-Moerkapelle Kerkdiensten Activiteiten Agenda 5 Geluidsinstallatie Dorpsstraat Veteranenpas J M Haarmode verhuist Diabetes-collecte Aantrekkelijke dubbel- actie bij Cl000 Jeugddienst om bij te blijven.... Hart van Holland/1 decern oer xyyj pagina 7 December-expositie bibliotheek Zevenhuizen zondag 5 december medische weekenddienst Zevenhuizen-Moerkapelle geen opgave! Kortingen en gratis decemberpostzegels agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen: u Zevenhuizen-Moerkapelle De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend dat toestemming is verleend aan de Middenstandsvereniging te Zevenhui zen om op 2, 3,4,11,17,18,22,23 en 24 december 1993 gebruik te mogen maken van de geluidsinstallatiee in de Dorpsstraat te Zevenhuizen. Zevenhuizen, 24 november 1993, de burgemeester voornoemd, J.T.M. Brouwer, l.b. In het kader van het Veteranenbeleid van de Minister van Defensie is er nu een Nederlandse Veteranenpas die door elke Nederlandse veteraan kan worden aangevraagd. De pas geeft vanaf 1994 de mogelijkheid tot gratis openbaar vervoer naar een veteranenevenement en gratis abonnement op een der bladen "Alle Hens", "Legerkoerier" of "Vliegende Hollander". In de bladen is een veteranenrubriek opgenomen met nieuws voor de pashouders. Ook wordt door de Stichting Dienstverlening Veteranen en veteranen gewerkt aan kortingen voor pashouders. De pas kan worden aangevraagd bij het Veteranenpasbureau van de Stichting Dienstverlening Veteranen: Postbus 660, 2700 AR Zoetermeer. Dit kan eenvoudig door op een briefkaart uw naam en adres te schrijven onder vermelding van "veteranenpas". Hierna ontvangt u een aanvraag formulier. Het heeft alleen zin de pas aan te vragen als u veteraan bent, d.w.z. ex- militair (ook KNIL) met de Nederlandse nationaliteit die het Koninkrijk, met inbegrip van internationale vredesmissies, onder oorlogsomstan digheden heeft gediend. Ook het vaarplichtig Nederlands Koopvaardij- personeel uit de Tweede Wereldoorlog komt voor de pas in aanmerking. U moet niet het Ministerie van Defensie of de Gemeente hiervoor bena deren. Het kan gezien de grote belangstelling enige maanden duren alvorens u bericht krijgt. Als u aan de criteria voldoet, heeft u voor 1 januari 1994 uw pas in huis. Het inzenden van meerdere aanvraagformulieren heeft geen zin en zal vertraging van de pasdistributie voor een ieder opleveren. Onderteken het formulier en vergeet niet uw recente pasfoto bij te voegen; i.v.m. geautomatiseerde verwerking is een goede contrastrijke foto vereist. Het meezenden van kopie-bewijsstukken van bijvoorbeeld certificaten van aan u uitgereikte onderscheidingen zal de aanvraagprocedure ver snellen. Neem geen contact op met Defensie om bewijsstukken te verkrijgen. De beperkte mankracht bij Defensie is hard nodig om onder meer aanvragen te verifiëren. Om iedere aanvrager zo snel mogelijk van een pas te kunnen voorzien, wordt u verzocht zo min mogelijk te informeren naar de stand van zaken van uw pas. Noodzakelijke vragen over de pas kunt u stellen aan SDVtel: 030-319055. Zevenhuizen - Op zaterdag 4 december beginnen de onderhoudswerkzaamhe den in het Koornmolengat, o.l.v. Rotta, om 9.00 uur; verzamelen bij het eerste hek vanaf het informatiebord. Eindeca. 17.00 uur. Het onderhoudswerk wordt gedaan om dit kleine natuurreservaat zo goed mogelijk in z'n huidige vorm te laten voortbestaan of nog liever zo goed mogelijk te doen te-rugkeren naar een wat minder voedselrijke vorm waardoor vroeger wel voorkomende planten misschien weer terugkeren. Daartoe worden braamstruiken en op- schot van jonge boomplanten verwij derd en langs de dijk worden bomen geknot. Alles wat loskomt door trek ken, maaien of kappen wordt afgevoerd om voedselverrijking van de bodem te voorkomen. Een ieder die enkele uren of een dagdeel c.q. een hele dag wil meewerken is welkom. Zelf voor laar zen, warme kleding en lunch zorgen. Rotta zorgt voor koffie/thee, werk handschoenen en gereedschap. Voor inl. tel.:01793-11826 De wandeling start om 14.00 uur bij het informatiebord aan de voet van de boogbrug, vlakbij café "De Roerdomp". Duur ca. 1.5 uur. Alles is nu in winter tooi, maar ook een winterse aanblik van dit oude stukje natuur is de moeite waard. Er is nu een goed over- en doorzicht en er is altijd voldoende om over te pra ten. Tevens is deze wijze van wandelen een goede mogelijkheid om, door meer dere keren in het seizoen mee te gaan, een idee te krijgen over zo'n gebied. Hoe het er gedurende de verschillende seizoenen uitziet, welke veranderingen er plaatsvinden, waardoor de aanblik per maand anders is. Inl. tel. 01793-1262 of tel. 01892-14291. Zevenhuizen - Kapper Jacques Meiber- gen verhuist met zijn dames-en heren kapsalon JM Haarmode van de Lange Zijde naar een pand op een steenworp afstand, aan de Dorpsstraat 149 a. rsaast Doornhein). Vanavond is er van van 19.00 tot 21.00 uur 'open huis' en vanaf morgen, 2 december kan de cliën- tele terecht. Moerkapelle - De opbrengst van de Dia betes-collecte in Moerkapelle was: 2.100,45. Mevrouw Hofman, plaatse lijk collecte-coördinator, bedankt na mens het Diabetes Fonds Nederland, alle gevers en collectanten voor dit re sultaat. 3 dec. is het feest Koen en Edwin 8 jaar gefeliciteerd van papa mama Johan Sorry meester Buijs de band was wel bij het juiste huis alex Zevenhuizen- Eén van de medewerkers van de bibliotheek Zevenhuizen maak te de tentoonstellingscommissie attent op de talenten van Lucy de Kruijf uit enthuizen. Deze uiterst kunstzinnige ex-lerares handvaardigheid maakt jachtige objecten, keramiek en gra- 'ek Na haar opleiding heeft zij tot 1980 por de klas gestaan, maar daarna is zij 'en verder gaan ontwikkelen in de unst, met name in het vrij vormen van het materiaal, waarmee heel goed idee ën te verwezenlijken zijn. Daarnaast is zij de afgelopen jaren ook intensief be zig met grafiek: etsen en lithografieën en het maken van monotype. Lucy de Kruijf probeert ook verband te leggen tussen beide disciplines. Een expositie die zeer de moeite waard is om te be zoeken en te genieten. Dat kan tijdens openingsuren van de bibliotheek. De expositie is van 1 dec. t/m 3 jan. Zevenhuizen-Oud Verlaat - Inwoners van de buurtschap Oud Verlaat maakten hun verlangens kenbaar als reactie op de op particulier initiatief gehouden enquete. Adri Krijgsman-Roos gaan de belangen van de inwoners zeer ter harte en daar zij wist dat de gemeente nog over een 'potje' voor voorzieningen in Oud Ver laat beschikte, probeerde ze door mid del van een enquete een inzicht in de wensen van haar 'buurtgenoten' te krij gen. Door de inwoners is haar dat in dank afgenomen. De gemeente heeft wat terughoudend gereageerd op de enquete-uitslag. Adri:"Destijds ontving de toenmalige gemeente Zevenhuizen een bedrag van een half miljoen ter compensatie van land dat aan de gemeente Rotterdam voor de aanleg van Zevenkamp moest worden afgestaan. Dat bedrag zou ten behoeve van de inwoners worden be steed. Inderdaad is vanuit dat potje het wijkgebouw De Vierkap gerealiseerd. Echter er moest zeker nog een kleine tweehonderdduizend gulden over zijn van het totaal. Daar mij ter ore kwam dat dit toegevoegd zou worden aan de algemene reserves, heb ik snel aan de bel getrokken en een enquete gehou den. Voorwaarde voor het slagen ervan was dat tenminste honderd reacties uit de buurtschap moesten worden ont vangen. Dankzij een oproep in Hart van Holland werden de inwoners van Oud Verlaat op de belangrijkheid van hun reactie geattendeerd. Naast vaste-en- quete vragen mocht men zelf een wens naar voren brengen. De verkeersveilig heid met b.v. een fietspad langs de Nes- seweg, verkeerslichten en een bussluis hadden veel bijval, gevolgd door het verzoek om aansluiting op de kabel voor radio en t.v. Daarvan is Oud Ver laat tot nog toe verstoken. Ook zijn bewoners van de Rottekade nog steeds niet aangesloten op een aardgaslei ding. Onlangs kreeg ik het antwoord van B. en W. waarmee je alle kanten op kunt. Duidelijk werd gesteld dat er slechts een bedrag van 285.000,- van het half miljoen, ooit bestemd was voor nieuwe investeringen in Oud Verlaat. 20.000 gulden van de rest van het be drag wordt telkenjare ter begroting ge bracht ter compensatie van de algeme ne uitkering en de verminderde op brengst onroerend-goedbelastingen. B. en W. schrijven voorts: "In de loop der jaren zijn ten laste van het bedrag voor het doen van nieuwe investerin gen, vermeerderd met rente, kosten geboekt ten behoeve van het aanslui ten van Oud Verlaat op het aardgasnet, de aankoop van een perceel op de hoek Vlietkade/Wollefoppenweg, grond-, bouw en verbouwkosten van "De Vier kap" en recentelijk nog gelden in ver band met te nemen verkeersmaatrege len tot een totaal bedrag van 591.850,- Als gevolg van o.a. genoemde rente toevoeging ten laste van de algemene middelen van de (gehele) gemeente was evenwel eind 1992 nog een reserve bij de gemeente aanwezig. Gelet op het feit, dat het oorspronkelijk bedrag een door de gemeenteraad aan gegeven bestemming heeft (compensa tie algemene uitkering en onroerend- goedbelastingen) en voor het overige nagenoeg geheel besteed is ten dienste van Oud Verlaat en gelet op het feit dat de gemeente in het kader van de over dracht van het wegbeheer ingaande 1993 geconfronteerd wordt met toene mende onderhoudslasten heeft op 26 augustus jl. hierover overleg met de commissie Financiën plaatsgevon den". Verder wijst het college op de ontstane financiële consequenties door overname van wegenbeheer waardoor kosten voor onderhoud (aanzienlijk hoger dan voorheen red.)voor rekening van de gemeente vallen. Dat was o.a. de reden waarom de commissie adviseerde o.a. het saldo van deze reserve over te hevelen naar het onderhoudsfonds t.b.v. wegen. Eén en ander is overgenomen door de raad. De brief eindigt met de dank voor haar betoonde inzet en de belofte dat de genoemde onderwerpen zorgvuldig in ogenschouw zullen worden genomen en voor de toekomst met de gedane suggesties en vragen rekening zal wor den gehouden. Ingezonden - Oud Verlaat- Op de on langs gehouden Jaarvergadering van de Stichting Belangengroep Oud Ver laat hebben de aanwezigen zeer geno ten van een diaserie over het ontstaan van de Zevenhuizerplas. Deze werd gepresenteerd door de heer A. Krijgs man, de vader van een onzer bestuurs leden en de heer Drs. W. Paul uit Am stelveen. Zoals bekend werd de Stichting een jaar geleden opgericht door enkele ver ontruste inwoners van Oud Verlaat, die vonden dat het landelijke en rustige karakter van deze buurtschap werd bedreigd. Denk hierbij aan de plannen rond Achtkamp, Nessepolder, OOR (Overleg Orgaan Rijnmondgemeen ten), Strandweg, recreatie enz. Op de zeer succesvolle oprichtingsvergade ring konden 100 begunstigers inge schreven worden. Dit betekent dat een groot deel van de mensen uit Oud Ver laat, ca. 80 gezinnen, voor bovenge noemde zaken vertegenwoordigen. Hiertoe zijn wij in voorkomende geval len dan ook gaarne bereid, uiteraard voorzover dit binnen onze doelstelling past. Het afgelopen jaar werd gekenmerkt door diverse activiteiten die werden ingegeven door suggesties van begun stigers en op initiatief van het bestuur. We noemen enkele activiteiten: Het geplande kantoorgebouw op de hoek Rottekade-Strandweg; dit past on- zes inziens niet in het bestemmings plan. De paint-ballactiviteit achter het per ceel Rottekade 1 IA. De gemeente heeft dit verboden en nu de activiteit op proef aan de Huysmans- weg toegestaan. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. J. Voordouw Driebergen 19.00 uur ds. R. Holwerda Pijnacker, jeugddienst Oud Verlaat 10.00 uur ds. A. v. Eijk Gouda Geref.kerk 9.30 uur drs. E. Hooger- werf Nwk. a.d. IJ 18.30 uur de heer C.M. Cornelisse Nwk.a.d. IJ. Moerkapelle Herv. kerk 9.30 uur drs. J.W. v. Estrik 18.30 uur ds. F. Hoek Goedereede Geref.Gem. 9.30 uur leesdienst 17.00 uur ds. J.B. Zippro Naar aanleiding van de verkeerssitua tie bij de verlengde Strandweg hebben wij afgelopen zomer een onderhoud met de gemeentelijke verkeerscommis- sie aangevraagd. Hierop is tot nu toe door ons geen reactie ontvangen. Onlangs is besloten toe te treden tot een platform dat de inspraak met be trekking tot de wijk Achtkamp wil bun delen: de Belangengroep Achternesse. Op de Jaarvergadering is naar aanlei ding van de financiële situatie voorge steld en met algemene stemmen geac cepteerd dat de (minimum) donatie voor het komende jaar 1993/94 tien gulden zal bedragen, zowel voor leden als gezinsleden. Elk jaar zullen we de hoogte van het contributie bedrag be zien. Wij zijn verheugd te kunnen melden dat vrijwel a'le aanwezigen op de Jaarver gadering hun bijdrage ter plekke heb ben voldaan. Alleen als wij brede steun van Oud Ver- laters blijven ontvangen kunnen wij onze doelstelling blijven nastreven. Daarom vragen wij u met klem ons te (blijven) steunen in ons streven het karakter van Oud Verlaat te behouden. Dit zal ongetwijfeld (helaas) ook de komende jaren noodzakelijk blijken. Inlichtingen tel/fax 010- 455 7145. Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald wor den. (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdag morgen na verschijning van Hart van Holland. Mam en Pap, gefeliciteerd met jullie 20-jarig huwelijk Wendy en Selina Nog van harte met je verjaardag beste neef René k. Zevenhuizen - Gedurende de hele maand december gaat de Cl000 een spectaculaire actie voeren met forse kortingen en gratis PTT-december- postzegels. Vijf weken lang ontvangt el ke klant bij aankoop van een aantal sterk afgeprijsde artikelen gratis 1 of meer decemberpostzegels. Deze ze gels hebben een waarde van 55 cent. Enerzijds profiteert iedere klant zo van wekelijks wisselende, fors afgeprijsde aanbiedingen op levensmiddelen en anderzijds van gratis decemberpostze gels. Op deze wijze wil C1000 de klant tegemoet komen inde traditioneel dure tijd rond de feestdagen. Om de actie de nodige bekendheid te geven zal in de cember een speciale tv-spot worden uitgezonden. Natuurlijk zijn in de win kel en in de folder en advertentie alle informatie terug te vinden. Zevenhuizen - Op zondagavond 5 de cember is er een jeugddienst in de Her vormde kerk. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint, luidt: "Hij komt..." De voorganger is Ds. R. Holwer da. Muzikale medewerking wordt ver leend door een gelegenheidskoor met het combo van Menorah en organist de heer A. Verhoef uit Zevenhuizen. Spreekuren gezinsverzorging: Zevenhuizen: ma, di, do en vrij: 9.00-10.00 uur, tel. 1280 en Moerkapelle: ma en do. 8.30-9.30 uur, tel. 2589. Spreekuren maatschappelijk werk: Zevenhuizen: ma en do 9.00-10.00 uur, tel. 1280 en Moerkapelle: dinsdag 9.00-10.00 uur, tel. 2589. Voor dringende hulp buiten kantooruren tele foon Spoedhulp 06 - 8212141 Stichting sos telefonische hulpdienst rijn mond, dag en nacht bereikbaar voor een ge sprek van mens tot mens TEL. 010-4 36 22 44 Vrijwillige Hulpdienst Zevenhuizen: bellent ussen 8.00 en 9.00 uur: 2458 of 1095. Kruiswerk Midden-Holland: wijkgebouw: Dorpsstr. 75, tel. 01802-1280: spreekuur wijk verpleegkundigen en uitleen artikelen: maan dag, woensdag, vrijdag 12-13 u. tel. 01802-1280 Acute hulpvragen voor avond- nacht en week enddienst: tel. 01820-29466 en op werkdagen 8.30-16.30 u. tel. 01803-14144. Ledenadm.: Centraal kantoor Gouda, tel. 01820- 29466. V.B.O.K. Hulp aan moeder en kind bij onge wenste zwangerschap. Tel. kontaktpersoon: 01715-1360; Landelijk: 033-620244. Anonieme Alcoholisten - problemen met alco hol; bel voor info Waddinxveen: 01828-17804. Patiënten Platform Midden-Holland - Telefoon 01820-12777. Dinsdag 14 december: 14.30 uur Herv. Centrum: Adventsviering. 15 januari winterconcert Kleine Trompetter dorpshuis Swanla Vrijdag 28 januari: Praise avond Ned. Herv. Kerk 20.00 uur; open 19.30 uur. Zaterdag 19 februari 1994 20.15 uur dorpshuis Swanla: toneelgroep Spektakel met een Griekse tragedie (ondeugend blijspel). Zondag 3 april: Paaszangdienst 19.00 uur Ned. Herv. kerk; een initiatief van de vier plaatselijke kerken. Zaterdag 28 mei Hobbyshow dorpshuis Swanla Zeven Muzen ANBO Elke maandag 14.00 uur spellenmiddag Zevenster; Soosmiddagen Herv. Centrum 2e woensdag van de maand 14.00 uur; dit jaar alleen nog op 8 december. Soosmiddagen in De Zevenster. Elke 4e woensdag van de maand 14.00 uur; op 8 december. 15 december: Kerstviering in dorpshuis Swanla; opgeven vóór 9 dec. tel. 2720 of 2923 of tijdens de soosmiddagen. Oud Verlaat 3 december: Sinterklaas-kaarten; 10-11 december: Maraton-kaarten in De Vier kap: van vrijd. avond 20.00 tot zaterdag 8 uur; opgeven F. Boevé, Wollefoppen- weg 129 tel. 010-4556809. 17dec.: kerstkaarten; 18 dec.: 13.00 uur kerststukjes maken De Vierkap: 21 dec.: kerstmiddag soos; 21 dec. kerstavond De Schakel Moerkapelle Ouderensoos Op Moer; iedere tweede donderdag van de maand: 9 dec.; 13 jan.,10 febr.; 10 mrt.; 14 april; 12 mei Zaterdag 18 december: dorpshuis Op Moer: Rolschaats wintershow en roller disco door RV rolling '90.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 7