Waddinxveen Tropische hitte bij De Gouwe Vis Toneelvereniging T.A.V.E.N.U. herrezen B en W Waddinxveen besloten: Kerstconcert Concordia Oproep Poppentheater in bibliotheek Mededelingen VW Boskoop Koffieconcert met fluit-harp-duo D66 stelt 1.666 gulden beschik baar voor Boskoops goed doel Liveconcert van Amnesty International Cursus stoppen met roken Gouda bij kaarslicht Kerkdiensten Kerkdiensten HARWA DOET U EEN AANBOD Katholieke Vrouwenvereniging Toneelagenda WS' HARWA Kerstviering bejaarden Klaverjassen Hart van Holland/8 december 1993 pagina 11 Energiebeleid Carpoolsex Computer Vaccinaties Verkeerscamera gedichten Kerstvieringen Boskoop 12 december Wonen met alles wat je mooi vindt. Daar streeft HARWA naar. Woon- en slaapcomfort in elke stijl en keus. Loopt u eens vrijblijvend binnen. Waddinxveen 12 december Waddinxveen- De volgende vereni gingsavond van aqariumvereniging "De Gouwe Vis" wordt gehouden op maandag 13 december om 20.00 uur, in het clubgebouw van de speeltuinver- ening "Oranjewijk", J.W. Frisoweg. Voor de pauze wordt de uitslag van de keuring bekend gemaakt, ondersteund door een aantal dia's van de bekeken bakken. Na de pauze zal Jos Keijzer een en ander laten zien van zijn reis door Costa Rica in december 1992. Dit Mid den-Amerikaanse land is een paradijs voor liefhebbers van vissen, amfibieën en reptielen. De Rijkdom aan diersoor ten is verbazingwekkend. Eerst wordt een videofilm vertoond die is gemaakt door een van de medereizigers van Jos. De reis ging dwars door tropisch regen woud, bergnevelwoud, moerasbos en zovoort. Er zijn veel voettochten ge maakt in afgelegen delen van natuurre servaten. Na de video wordt een selec tie vertoond van de door Jos gemaakte dia's van vissen, amfibieën, reptielen en orchideeën. Waddinxveen - De toneelvereniging T.A.V.E.N.U. is herboren. De initiatief nemers hebben veel respons gekregen op de oproep die in de regio-pers werd gelanceerd. Er meldden zich maar liefst 17 nieuwe enthousiaste amateurto neelspelers aan. De vereniging kan nu weer hoopvol naar de toekomst kijken en is reeds begonnen met de repetities van een leuk blijspel. Dit draagt als titel: "Bonbons in luxe verpakking". Op 18 februari 1994 vindt de uitvoering plaats. inlichtingen tel.: 01727-16056. In verband met de ontwikkeling van een verantwoord energiebeleid in de ge meente dient thans een zgn. doelgroe penselectie te worden gemaakt. Voor deze doelgroepen zal een aparte infor matie-avond worden belegd om hen te informeren over de te volgen procedu re. Deze selectie is nodig om op een gerichte wijze voorlichting te kunnen geven. Als voorlopige doelgroepen zijn aangewezen: de glastuinbouw: de be drijven (industrie, handel en horeca); woningen (bestaande en nieuw te bou wen woningen) en; de gemeentelijke gebouwen (gemeentehuis, scholen, sporthal en sportzalen e.d.). Het college zal de mogelijkheden on derzoeken om te komen tot een verbod van de zogenaamde "carpoolsex". Dit fenomeen dat plaatsvindt op diverse carpooiplaatsen in den lande is ook tot de gemeente Waddinxveen doorge drongen. Omdat het duidelijk is dat het op deze wijze gebruiken van een car poolplaats niet in overeenstemming is met de daaraan gegeven bestemming zal getracht worden hiertegen adequa te maatregelen te nemen. De raad zal worden voorgesteld een krediet beschikbaar te stellen ten be hoeve van de 2e fase upgrade centrale computer. De 2e fase bestaat uit 3 on derdelen. Deze zijn uitbreiding van het extern geheugen; verbetering van de back-up faciliteiten; en uitbreiding van het aantal terminals. Omdat de G.G.D. Midden Holland is aangewezen als Gezondsheidsdienst, waarvan de preventieve zorg voor jeug digen van 4 tot en met 19 jaar is toever trouwd, is besloten om de vaccinaties van 9-jarigen ook aan hen over te dra gen. Tot heden werd deze vaccinaties van 9- jarigen ook aan hen over te dragen. Tot heden werd deze vaccinaties, behoren de tot het A.W.B.Z.-vaccinatieprogram- maa, in Waddinxveen uitgevoerd door "De Vierstroom" en de plaatselijke huisartsen, in samenspraak met de ge meente Ten behoeve van het houden van snel heidscontroles zal de gemeenteraad worden voorgesteld een krediet be schikbaar te stellen voor de aanschaf van een verkeerscamera voor de politie (district Gouwe Ijssel). In de aanschafkosten wordt eveneens een bijdrage verleend door de gemeen ten Moordrecht en Zevenhuizen-Moer- kapeile en door Rijkswaterstaat. Waddinxveen- Ook dit jaar zal de har monie van Muz. ver. Concordia een kerstconcert geven, om de traditie hiervan voort te zetten. Dit keer wordt er geen gezamenlijk concert gegeven met een koor maar zal het harmonie orkest, onder leiding van dirigent Ger- rit de Knegt, zelf dit concert verzorgen. Er is lange tijd gezocht naar een ge schikte ruimte. Deze ruimte werd eerst gevonden in de St. Victorkerk, maar wegens verbouwingsactiviteiten kon dit niet doorgaan. Wel zal de harmonie eind januari daar een concert verzor gen. De ruimte voor het kerstconcert werd uiteindelijk gevonden in de Kruis kerk aan de Passage. De harmonie zal diverse kerstmuziek ten gehore bren gen, zoals Cantique de Noel, Winter Wonderland, Rudolph the Rednosed Rendeer, White Christmas, Merry Christmas en niet te vergeten Hallelu jah van Handel. Daarnaast worden er ook andere muziekwerken gespeeld nl. Standing up uit de "Young Verdi" en Leningrad van Billy Joel. tussen de mu ziekstukken door zullen er kerstliedjes gespeeld worden voor de samenzang en een hoorn-trio, bestaande uit Henk Monster, Reinier Algera en Erik de Bruijn, zullen ook enige kerstliedje spe len. Het kerstconcert wordt gehouden op vrijdagavond 17 december en be gint om 20.00 uur. Boskoop- Dinsdag 14 december gaan de dames van de katholieke Vrouwen vereniging naar de ijsrevue 'Holliday on Ice'. De bus vertrekt om 18.30 uur vanaf restaurant Florida naar het RAI gebouw in Amsterdam. De bus hoopt om ca. 23.30 uur terug te zijn in Bos koop. (De bus is inmiddels vol. Er kun nen zich geen dames meer aanmelden). t.k. nw. merbau raamkozijnen 1.1.07 br. 3-18 draairamen met ventilatie 01802-1351 bebe comfort wandelwagen i.z.g.st. 200,- 01802-1079 t.k. grijs velours modern 2 en 3 zits bankstel 350,-01828-32113 t.k. mooi modern bankstel zwart met pastel kleuren i.z.g.st. t.e.a.b. 079-316623 t.k. Ford Sierra station '88 diesel; grijs kenteken vr. pr. 5750,- 01820-28399 t.k. bankstel 2 fauteuils 3 zits bank i.z.g.st. old finish groene bekl. tafel en bijzettafels 01727-12291 t.k. eiken televisie-kast 200.-; 190 x 96 cm 01828-18533 t.k. mooie skischoenen mt. 43 100,- na 6 uur: 01727-17835 gevraagd geboortekaartjes Heemraadweg 31 W'veen 01828-17734 Lezers van Hart van Holland die zelf een kerstgedicht kunnen maken, worden opgeroepen dit naar onze redactie te zenden. Er is geen prijsvraag aan verbon den, maar het leek ons een aardige gedachte, mede gezien de reacties van vorig Jaar, deze oproep jaarlijks te herhalen. In de krant van 22 de cember; het kerstnummer willen we de gedichten dan pnbiiceren. Wilt u uw kerst- c.q. oud-nieuwjaar gedicht voor maandag 22 december inzenden? Redactie Hart van Holland, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen. Bedankt! In de krant van 15 december wilier we graag alle Kerstvieringen vermei den die In de week voor Kerst plaats vinden. Bejaardenkerstvieringen, kinder clubs, jeugdverenigingen, scholer e.d. Bericht voor maandag 13 decern ber zenden aan Redactie Hart var Holland, Postbus 85, 2760AB Zie ven huizen. Bedankt! Herv. kerk 9.30 uur ds. K.J. Jansen 18.30 uur ds.K.J. Jansen jeugddienst De Stek 9.30 uur ds.J.H. Langelaar Geref.kerk 9.30 uur ds. J.A. v. Hooij- donk 17.00 uur ds. J.H. Langelaar Christengemeente Bethel 9.30 uur jeugddienst: Bert de Haan Vrijz.Prot.Gel.gem. 10.00 uur ds. R. Oort Rotterdam Christ.Geref.kerk 9.30 uur ds. L.C. Buijs Alblasserdam 17.00 uur ds. M.J. Oosting R.K. zaterdag 17.30 uur De Stek en 19.00 uur R.K.kerk zondag 10.00 uur R.K. kerk Waddinxveen - Uit de agenda van het Amateur Promotieplan, blijkt dat de toneelvereniging Maskerade uit Wad dinxveen, op 11 en 12 maart a.s. de jaarlijkse toneeluitvoering geeft. Deze toneelgroep brengt "Café noir" voor het voetlicht in het Anne Frank Cen trum. Een maand later, op 23 april en 24 april volgen voorstellingen van toneel vereniging Toi-Toi. VLOERBEDEKKING, GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT Rijnlandstraat 4 2741 GZ Waddinxveen 01828-16119 Waddinxveen - In de zaal van Het Nieu we Trefpunt" aan de Stationsstraat wordt door het Leger des heils op don derdagmiddag 23 december van 14.00- 17.00 uur Kerstviering voor bejaarden gehouden. Verschillende afdelingen van het leger des heils zullen aan dit feest hun medewerking verlenen, o.a. Muziek en Zang. Kaarten voor het bij wonen van dit 'gratis' feest zijn op dins dagmorgen 14 december van 9.00- 14.00 uur af te halen in het Nieuwe trefpunt. Kaarten kunnen op maandag 13 december ook telefonisch gereser veerd worden: 079- 214 608. (Overdag) bi. opoefiets 8-12 jaar nw. banden 50,-: 01828-17684 t.k. ski's merk Atomic lengte 1.90 ski schoenen mt. 8,5 300,-; 01828-30787 t.k. Sebring einddemper voor 205 GTi 1.6 1.91 9 mnd. oud nw. pr. 525,- nr. pr. 250,- 01793-2223 Boskoop- Klaverjasvereniging HABO uit Boskoop organiseert een koppel- klaverjastoernooi op zaterdag 11 de cember, aanvang 10.00 uur, in gebouw De Stek aan de Puttelaan 148, Boskoop, tel. 01727-15264. De inleg is een tientje per koppel. Er zijn fraaie prijzen te win nen en als van oudsher draait de tom bola met vele prijzen. Opgave en inlich tingen: M. Eegdeman tel. 01727-13033; C. Vonk tel. 01824- 1709. Herv. kerk Immanuel 10.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen H.A. 17.00 uur ds.J.C. de Moor: gez.dienst Ontm.kerk. H.A. Geref.Vrijgem. Kruiskerk 9.30 en 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn Boskoop - In de Kerstvakantie, op don derdag 30 december, is er in de biblio theek aan de Babsloot in Boskoop een voorstelling van het poppentheater "Hanneke Kuipers". Hanneke Kuipers speelt die middag "het boek van Jop- pe". Het stuk gaat over Joppe, een jon getje dat ontzettend veel van lezen houdt. Steeds zit hij met zijn neus in de boeken. Thuis noemen ze hem weieens de boekenwurm. Die boekenwurm blijkt in de poppenkast echt te bestaan en hij wil Joppe, die in de poppenkast terecht is gekomen omdat niemand hem de rust gunt om z'n boek uit te lezen, helpen met het lezen van het boek, door het avontuur uit het boek 'echt te gaan beleven'. "Het boek van Joppe" duurt een uur en is bedoeld voor kinderen van vier tot acht jaar. De voorstelling begint om 14.00 uur. Kaar ten in de bibliotheek verkrijgbaar. Op 10 december wordt in de Beurshal Florida van 17.00 tot 21.00 uur de vlooienmarkt gehouden. Na een verkoopmanifestatie op 11 de cember is het volgende evenement de Kleindierententoonstelling. Deze wordt in Florida op 16 december 19.00-22.00 uur, 17 december 10.00 - 22.00 uur en op 18 december 9.00-17.00 uur gehouden. Dansavond. In De Rozenburcht wordt op Tweede Kerstdag een dansavond gehouden van 20.00 tot 24.00 uur. Verder kan men bij de Boskoopse VW terecht voor allerhande toegangsbe wijzen voor manifestaties variërend van Bee Gees, Pink Floyd en het in de Kerstvakantie te houden Kerstcircus. Starfestival: Voor het Starfestival van de Krooshappers op 15 januari a.s. zijn eveneens kaarten bij de VW Boskoop verkrijgbaar. Inl. tel. 01727-14644. Boskoop- Komende zondagmorgen 12 december vindt in het praathuis het laatste maandelijkse koffieconcert plaats van 1993. Het concert zal dit keer worden verzorgd door het "Duo Panar- pa" van de fluitiste Desiree Vergers en de harpiste Carla Bos. Het koffiecon cert zal geheel in het teken staan van de Franse componisten en fluit-harp-mu- ziek brengen vanaf Jeanne-Marie Le- clair (begin 1700) tot voorbij Bernard Andrés (onze eeuw). Het duo Panarpa bestaat sinds 1991 en is met enige regel maat te beluisteren in de diverse ka mermuziekseries. De fluitiste Desiree Vergers deed haar middelbare school aan de AVO-VWO in Den Haag, bestemd voor jong muzikaal talent. Ze kreeg er les van Peter van Munster. Ze studeer de verder aan het Koninklijk Conserva torium in Den Haag bij Emilie Biessen. Binnenkort verwacht ze haar eindexa men te doen. In 1988 behaalde ze in haar leeftijdscategorie de tweede prijs op het landelijk concours van de Stich ting Jong Muziektalent Nederland. In tussen nam ze deel in diverse master- classes, en speelde ze tevens in ver schillende jeugdorkesten en ensem bles. Behalve de gewone fluit, bespeelt zij ook graag zowel de piccolo als de altfluit. In haar collectie bevindt zich bovendien een houten Bohmfluit. De uit Boskoop afkomstige Carla Bos deed in 1989 eindexamen aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag bij Edward Witsenburg, en behaalde daar in 1991 haar aantekening Kamermu ziek. Zij volgde diverse masterclasses, in 1993 nog bij de Russische harpiste Tayana Tauer. Zij specialiseert zich te vens op de barokharp, waarvoor ze masterclasses volgde bij Andrew La wrence Kind en Mara Galassi. Intussen speelde ze in Texas stukken van Char- pentier, in België de muziek van Ser- vaas de Koninck (1695) bij het toneel stuk "Athalie" van Racine. Boskoop- D66 Boskoop stelt het cam pagnegeld voor de verkiezingen van maart 1994 beschikbaar voor een Bos koops goed doel. Het gaat hierom een bedrag van 1.666 gulden. Alle inwoners van Boskoop mogen voor de besteding van dit geld een idee in de kerstboom van D66 hangen, die vanaf 11 december tot en met de twee kerstdag in de open bare bibliotheek aan de Babsloot staat. Het geld moet ten gunste komen van de lokale samenleving. Het is dus de be doeling dat Boskopenaren een doel kie zen in Boskoop. Eind januari zal wor den bekendgemaakt welk doel of doe len als meest creatieve, belangrijke en/ of noodzakelijke zijn gekozen, waarna begin februari 1994 het geld zal worden overhandigd. Boskoop- Op vrijdag 10 december orga niseert Amnesty International een feestavond ter afsluiting van het pro ject Braziliaanse Ticuna Indianen en vrijdag is het tevens de dag van de mensenrechten. Op deze avond spelen twee totaal verschillende bands die wel zorgen voor een gezellige sfeervolle avond. De eerste band is GONG GONG en speelt traditionele Balinese muziek, met heel veel verschillende instrumen ten. Mooie rustgevende muziek om naar te luisteren verzorgt door 6 jon gens uit Alphen a/d Rijn. De tweede band, bestaat uit 5 jongens uit Boskoop e.o. spelen totaal ander muziek en zul len de avond afsluiten. Naast een aantal covers hebben zij ook eigen nummers in de style van Ska, Rock en Punk. Een feestband zonder gezeur en feestavond met veel kleur. Vrijdag 10 december a.s. gaat de deur open om 21.00 uur en de entree is vijf gulden. Stichting De Vierstroom, de organisatie voor kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening in Midden-Holland or ganiseert bij voldoende belangstelling vanaf januari 1994 in drie plaatsen in haar werkgebied Gouda, Nieuwerkerk a/d IJssel en Woerden een cursus voor mensen die willen stoppen met roken. Iedereen die van het roken af wil ko men, kan zich voor deze cursus aanmel den. Ook bedrijven die ten behoeve van het personeel op deze cursus willen inschrijven zijn welkom. Voor inlichtin gen 01820-29466 t.k. herenfiets met terugtraprem 26" 85.-01829-5797 t.k. nw. vogelhuisjes en mezenkooitjes voor in de tuin of blakon 079-313883 t.k. Nissan 1800 SGL bj 1986 apk 9-94 4 d i.z.g.st. 7500,- ondz. toegestaan 01793-2138 Het traditionele evenement "Gouda bij kaarslicht" vindt plaats op dinsdag 14 december 1993. Het wordt voor de 38e keer gehouden. "Gouda bij kaarslicht" is een jaarlijkse traditie. Op het unieke waaiervormige marktplein van Gouda verzamelen zich ieder jaar weer dui zenden mensen om te genieten van de sfeer rondom het sprookjesachtige stadhuis. Dit monumentale pand uit de late Middeleeuwen wordt verlicht met zo'n 2500 kaarsjes achter de glas-in- lood-ramen. De straatverlichting en winkelverlichting worden gedoofd en achter veel ramen worden eveneens kaarsjes ontstoken. Centraal staat een immens grote kerstboom. De Noorse stad Kongsberg, zusterstad van Gouda, schenkt deze boom jaarlijks aan Gou da. De kerstboom staat voor het stad huis opgesteld. Omstreeks 19.30 uur ontsteekt een Noorse autoriteit de vele honderden lichtjes in de boom. Voor dat de Noorse kerstboom wordt ont stoken, leest de burgemeester van Gou da het kerstevangelie voor. Zodra de boom zijn licht verspreidt, zingen de tienduizenden bezoekers gezamenlijk een aantal kerstliederen. De beiaard en plaatselijke zangkoren geven hierbij muzikale begeleiding. Na afloop hier van, om 20.00 uur, zijn er diverse moge lijkheden om nog enige tijd in de stad te verblijven. Een bezoek aan het stedelijk museum "Het Catharina Gasthuis" of aan het Gouds Verzetsmuseum beho ren tot de mogelijkheden. Beide musea zijn deze avond gratis toegankelijk. Kerken in de binnenstad zijn geopend en er wordt muziek gemaakt. Ook op andere plekken in de stad vinden activi teiten plaats. In de Sint Janskerk kan men luisteren naar een promenadecon cert.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 11