Jeu de Boules Tafeltennis Tabé Tabé viert feest Kerkdiensten Zakelijk bekeken: 25 yc\sc\s*v Cr^yy140 Garageverkoop Historische kring Vogelshow Benthuizer Vogelvereniging Hart van Holland/8 december 1993 pagina 15 Van der Linde Textiel, mode en interieur Een oude linde met gezonde wortels Zes Van der Linde's Parkeren: achter de zaak Woninginrichting Mode zondag 12 december Huisartsendienst Boskoop-Benthuizen Belangrijke telefoonnummers: Allerhande Geschenk-afdeling Hazerswoude-Dorp - De namen 'Adriaan' en 'Piet' zijn onlosmakelijk verbonden met die van Van der Linde in Hazerswoude-dorp. Een zaak die sinds 25 jaar 'mode, textiel en interieur' on der één dak heeft op het adres Dorps straat 140. Die 25 jaar waren de reden dat er de afgelopen week een kortings actie op dameskleding werd gehouden. Bij aankoop van een dames-bovenkle- dingstuk, kreeg men vijfentwintig gul den korting. Overigens was de derde generatie V.d. Linde: Piet, met z'n echtgenote Sophie al in 1955 op dit adres met een winkel in woninginrichting begonnen die overge nomen was van De Bruin. Diens vader Adriaan zette de textielzaak, begonnen in oktober 1929, aan de Dorpsstraat 102 (waar nu de Vogelstal is gehuisvest), voort, om deze in 1968 te beëindigen. Vanaf november van dat jaar kwamen ook 'mode' en 'textiel' naar Dorpsstraat 140: is dus 25 jaar! De VanderLinde-story vindt z'n oor sprong in Moerkapelle. Daarvandaan begon in 1884 de overgrootvader van Adriaan Pzn., die thans met z'n oom Adriaan Azn. eigenaar is van de zaak in Hazerswoude, met een 'negotie'. Deze wilde geen boerenarbeider wor den en koos voor het zelfstandig onder nemerschap. Op en in een bakfiets of transportfiets vervoerde hij werkkle ding, ondergoed, sokken en huishoud- textiel; reed hij een vaste route en be zocht z'n klanten tot in de wijde om trek. Later kwam ook de winkelverkoop in Moerkapelle op gang. Van de zeven zoons van overgrootva der Piet, stapten er zes in vaders voet sporen. Zij vestigden zich in omliggen de dorpen. Zo ontstonden er naast Moerkapelle, zelfstandige Van der Lin de-vestigingen in Berkel, Bleiswijk, Ha zerswoude, Nieuwerkerk a.d. IJssel en Waddinxveen. Berkel en Moerkapelle bestaan niet meer, terwijl Van der Lin de Boskoop een filiaal van de Waddinx- veense vestiging is. Zoals alle Van der Linde-zaken is ook die in Hazerswoude, zelfstandig. Wel voeren ze hetzelfde logo: een ge- styleerde linde, maar daarmee houdt het gemeenschappelijke op, omdat er ook geen eenheid is in de inkoop, noch in het assortiment. in Hazerswoude, in het pand aan de Dorpsstraat 140, met erachter riante parkeergelegenheid, zijn de taken tus sen de beide firmanten verdeeld. Nadat zijn ouders zich in september uit de firma teruggetrokken hebben, heeft Adriaan Pzn, de leiding over de textiel en mode-afdeling. Zijn oom Adriaan is specialist in wo ninginrichting. Deze wordt in de uitoe fening van zijn werkzaamheden bijge staan door een tweetal woningstoffeer ders. Er blijkt ook op het gebied van woninginrichting, veel mogelijk bij Van der Linde. Men kan zelfs via Van der Linde, een compleet interieur met aan koop van alle benodigde meubels, bij een meubeltoonzaal, Van der Linde la ten lopen. Daarbij kan men verzekerd zijn van vakkundig advies. Bij Van der Linde wordt op veranderen de woontrends vroegtijdig ingespeeld. Aan de hand van stalen en voorbeelden kan de klant kiezen uit een gevarieerde collectie waar het vitrages, gordijnen, zonwering en vloerbedekking betreft: tot en met laminaat toe. Hierop afge stemd alle aspecten voor raamdecora- tie: een compleet plaatje om wonen 'sfeervol leven' te laten zijn. Over het aspect 'ontspannen' nacht rust wordt door de vakman Adriaan Azn. goede voorlichting verstrekt, ter wijl na leverantie het woord service in de daad wordt omgezet. Dat Van der Linde in Hazerswoude, als modezaak regionale bekendheid ge niet, blijkt uit de belangstelling tijdens de modepresentatie, die tweemaal per jaar, in een drietal shows op één dag, wordt gehouden. "Er zijn mensen die op die bewuste dag niet kunnen en een teleurgesteld telefoontje plegen. De meesten vinden het een uitje en hou- Benthuizen Herv. kerk 9.30 uur ds. J.H. Lammers H.A. 18.00 uur ds.J.H. Lammers dankz. Herv/Geref.SOW gem. 10.00 uur ds. B. Martel Pijnacker Geref.Gem. 9.30 uur 19.00 uur ds. P. Mulder (15-12 19.30 uur ds. J.S. v.d. Net) Hazerswoude-dorp Herv. kerk 9.30 uur ds. E. v.d. Ham Eldoret Kenya 18.30 uur ds. B.A. Dub beldam Zwammerdam Geref.kerk 10.00 uur ds. A.C. Poley 17.00 uur ds. C.v.d. Woude Wassenaar R.K. 11-12 gezinsviering 19.00 uur zondag 10.30 uurH. Mis met cantores; 12.00 uur doopviering m. gem. koor. Herv.Gem .Koudekerk/Hazersw.rd. 10.00 uur ds. J.A. Tielkemeijer 19.00 uur idem: gem. dienst in Geref.kerk Geref.kerk 10.00 uur ds. J. v. Nierop 's Gravenzande 19.00 uur ds. J.A. Tielke meijer sow.dienst. 11 en 12 december dokter J.J.A. Har derwijk Zijde 26 Boskoop tel. 01727- 17540. Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Kruisvereniging Hart van Holland: spoedgevallen, weekend- en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; Bereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorgspreekuur dagelijks 13.00 - 14.00 uur. tel. 01728-9322.; Divisie ouder-er kindzorg, spreekuur dagelijks 13.00-14.00 uur. tel. 01715-1463: Openingstijden uitleenmagazijn. Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00-14.00 uur.: Hazerswoude- dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 - 19.30 uur.: Benthuizen dinsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur en 12.00- 13.00 uur) Stichting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rljndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen ma t/m vrij 8.30-9.30 uur, tel. 01714-15051/13782. stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maatschappelijk werk: Hazerswoude Rijndijk tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazerswoude-dorp. tel. 01728- 8146 do-vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn 01714-12020, elke woensdagmiddag 15.00-16.00 uur; SPOEDHULP 06-8212141 Algemene Alarmnummers in deze regio geldi een alarmnummer voor politie, brandweer, ambulance 06-11 (als elke seconde telt!) Politie/Kantoor: 01714-15300 Centrale melddienst mllleuklachten: 01720-91231 Storing kabeltelevisie: storingsnummer 0172(486868 Bejaarden alarmering, aanvragen: 01714-19015 Stichting Open Bejaardenwerk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen Mevr G. Drost 01714-13253 (Rijndijk); Tafeltje-dek je Mevr. G. v. Zwieten 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253; Alarmering voor ouderen Mevr. H. Fraanje tel. 01728-9531 (Dorp): Tafellje-dek-je Mevr. M Verhage 01728-9569 (Dorp) b.g.g. 01728- den hiervoor bewust vrij. We kondi gen dan ook altijd ruim van tevoren de shows aan, zowel in de krant als per mailing. Als onze klanten dat wensen, kunnen ze opgenomen worden in ons bestand, waardoor ze ongeveer vier maal per jaar een mailing ontvangen. Bovendien prijzen we ons de laatste jaren gelukkig met de medewerking van Van der Sluijs Optiek en Ooster- om schoenen en de plaatselijke da meskapper Haarmode MS". "Ooit verkochten we stoffen en aller lei attributen voor handwerken, waar onder breiwol en hadden we een col lectie kinderkleding in huis. We hebben nog steeds keus in baby- kleding en denken er niet aan om te stoppen met de andere 'mode' branche o.a. in nacht-en onderkle- ding, zowel voor dames en heren pan ty's en sokken alsmede dames- en herenconfectie. Huishoudtextiel is bovendien zeer ge wild, van cadeau-artikelen tot prakti sche gebruiksvoorwerpen". De heer Adriaan van der Linde die samen met zijn vrouw Marrie, bijge staan door een tweetal verkoopsters, de winkelverkoop leidt, zegt dat de cadeau-afdeling een 'gat in de markt' blijkt te zijn. "We hebben in Hazerswoude geen ge schenk-artikelenzaak meer. Daar heb ben we op ingespeeld. En met succes mag ik wel zeggen". ...En dat is geen wonder, want de klant die de winkel binnenstapt wordt di rect geconfronteerd met allerhande leuke snuisterijen en eigentijdse woonaccessoires, waarbij een aan trekkelijke collectie gleizen sier-en huishoudelijke attributen Daarnaast zijn de aanbiedingen van woningtextiel, kleding en snuisterijen verleidelijk en dientengevolge het prijskaartje aanlokkelijk.... Koudekerk/Hazerswoude - De afslui ting van het Mêlée van Jeu de Boules- vereniging RhyneBouie vond vorige week vrijdagavond plaats. Voor deze gelegenheid had RhyneBouie het over dekte en uitstekend geoutilleerde Bou- lodröme van Jeu de Boules Club in Zoe- termeer afgehuurd, om tijdens een ge zellige avond de winnaars hun prijs te overhandigen. De avond werd begonnen met koffie en door de dames Broer en Rademaker zelfgebakken lekkernijen. Ook introdu- ceés waren op deze avond aanwezig. Door wedstrijdcommissaris Hennie Broer en Koos Wansink werden dou- blettes en triplettes samengesteld van leden en introducees (partners van le den), waarna er een paar partijen ge speeld werden. Tussen de partijen door was er gelegenheid voor het nutti gen van een hapje en een drankje. Later op de avond hield voorzitter Wim Griffioen een toespraak en werden de volgende winnaars van het Club Mêlée 1993 bekendgemaakt. Henny Broer bleek met 12 gewonnen partijen en 84 punten de eerste prijs, een beker en een levensmiddelenpakket, gewonnen te hebben. Met slechts een verschil van één punt was de tweede prijs, een me daille en een kleiner levensmiddelen pakket, gewonnen door leen van Gor- kum met eveneens 12 gewonnen par tijen en 83 punten. André Rijnsburger had met 11 gewon nen partijen en 59 punten beslag gelegd op de derde prijs, een medaille en het kleinere levensmiddelenpakket. De nummers vier en vijf, resp. Wim Griffi oen en Tineke Rademaker vielen helaas net buiten de prijzen. Benthuizen - Het tweede team van Tabé, bestaande uit de jongedames Adrie Roos, Agneta Tuijl en Sabine Tuijl behaalden met een 7-3 overwinning de laatste o zo belangrijke punten binnen die nodig waren om kampioen te wor den in de vijfde klasse van de afdeling Den haag jl. Zaterdag traden de dames aan tegen Rijnsoever in Katwijk. Deze laatste wedstrijd was uitgesteld, omdat Agneta de week hiervoor aan haar oor geopereerd was. De verwachting dat ze jl. zaterdag mee zou doen kwam niet uit: ze moest toekijken. Hoe haar zusje Sabine en haar vriendin Adrie dat de den wat van hen verwacht werd: win nen. Ze wonnen alle zeven nog te spelen wedstrijden, met een gemak dat een goed kampioen waardig is. De drie jon gedames zijn nog niet zo lang lid van Tabé. Sabine werd als eerste lid. Ze heeft enkele jaren training dan de heer J. Ooms gehad en kwam dit jaar samen met haar oudere zus en Adrie voor het eerst uit in de juniorencompetitie. Dit seizoen werden ze getraind door Mar co van der Meijden uit Zoetermeer. Aanvankelijk vonden de meisjes het maar niks een zo jonge trainer te krij gen. maar ze zien nu ook wel; in dat ze toch veel van hem al geleerd hebben. De afgelopen competitie hebben Adrie, Benthuizen - De Historische Kring Bent huizen houdt op zaterdag 18 december een 'garageverkoop'. Overtollig huis raad en tuingereedschap, een prachtig bureau, een nieuwe kruiwagen, origine le etsen, boeken en grammofoonpla ten, een electrische schrijfmachine, zelfs een konijnehok worden te koop aangeboden. De garage van de secreta ris van de Historische Kring: de heer Ed van Craaikamp, aan de Peregaarde 6d (achter de Bentlanden) staat vol aan trekkelijke artikelen. Degenen die huis raad of andere overtollige spullen heb ben, kunnen dit inleveren tussen 9.00 en 10.00 uur aan de Peregaarde 6d. De garage is voor de verkoop open van 10.00 tot 13.00 uur. Bent u met de feestdagen alleen? en wilt u het gezamenlijk doen bel mij dan: 01714-14894 t.k. Philips platenspeler en philips cd-speler 01802-3298 Agneta en Sabina slechts één verloren en wel van Spinmill uit Aarlanderveen. Totaal behaalden ze uit de honderd gespeelde wedstrijden 76 punten. Ag neta scoorde hiervan 23 punten in 9 wedstrijden. Een scoringspercentage van 85.1% Ze verovert hiermee ook de wisselbeker van de junioren, daar Andy van Dorp (uit Tabé 1) slechts op 80% wist te komen. Adrie wist 25 punten te behalen uit 10 wedstrijden: een score van 83.3%. Voorwaar ook niet slecht. Ook de 19 punten van Sabine uit 10 wedstrijden is goed voor een percenta ge waarop menig individuele sporter jaloers zou moeten zijn: 63.3%. Slechts één keer ging het dubbelspel verloren (tegen Spinmill) een score van 90% is hier bijzonder mooi te noemen. Het bestuur van Tabé is apetrots op zijn kampioenen en heeft ze dan ook maandag 6 december in de bloemetjes gezet. In de sporthal De Hil te Benthuizen kregen ze uit handen van mevrouw Van Dorp namens het hele bestuur dit aan geboden. mevrouw Van Dorp verzorgt samen met haar man de wedstrijdadmi nistratie bij de jeugd. Ze is daardoor elke thuiswedstrijd in De Hil aanwezig. Ook zij mocht in de bloemenhulde de len. Benthuizen - De Benthuizer Vogelvere niging organiseert op donderdag 9, vrij dag 10 en zaterdag 11 december de 5e onderlinge vogeltentoonstelling. Deze zal plaatsvinden in het Trefpunt (dorpshuis) Dam 3 te Benthuizen. Ope ningstijden: Donder-dag 9 december van 20.00 tot 22.00 uur; vrijdag 10 de cember van 14.00 tot 22.00 uur. Zater dagvan 10.00tot 16.00uur. De kinderen van beide basisscholen van Benthui zen, de School met de bijbel en de open bare Arnoldus van Osschool versieren de show met tekeningen over vogels. Iedereen is hartelijk welkom in De Tas. Hoi papa, dit wordt alweer je 46e verjaardag! Gefeliciteerd! xx-Merle t.k. "antiek" kind. ledikant gloednieuw matras 100,- Gr.v. Bloistr. 13 Benthuizen na 6 uur 9-12 Pa en ma Platteel h.g. met jullie huwelijks dag en nog vele jaren - je kinderen Benthuizen - Een kampioen (Tabé junioren 2) en een promotie naar de landelijke afdeling gaven jl. maandag een feestelijk tintje aan Tabé, de tafeltennisclub van Bent huizen. Andy van Dorp, Chris van Dorp en Arjen v.d. Wel zijn er als eerste Benthuizenaren, spelend bij Tabé, in geslaagd te promove ren naar de landelijke competitie van de nederlandse Tafeltennis- bond. Ondanks het verlies van hun laatste twee wedstrijden, daar voor waren ze ongeslagen, plaat sen ze zich als derde door de lan delijke competitie. Alle drie zijn als pupillen C onder leiding van Joop OOms begonnen hun eerste over winningen te boeken. Dit laatste seizoen trainden het trio onder lei ding van Marco van der Meijden en kreeg daarbij tegenstand van Mar co's teamgenoten, die bij de senio ren landelijk spelen, het feit fat voor het eerst in de vierentwintig jaar van zijn bestaan Tabé een team krijgt dat landelijk gaat spe len, was een reden voor het be stuur van Tabé om ze in de bloeme tjes te zetten. En dat gebeurde jl. maandag in de sporthal De Hil te Benthuizen, kampioen van overgangsklasse werd TOGB uit Berkel (10-72), tweede het Rotterdamse 21-up (10-59) en Tabé derde met 55 punten. Adny van Dorp scoorde 24 van deze punten (=80%), voorwaar een zeer mooi resultaat, Chris en Arjen deden niet voor elkaar onder: allebei verover den ze 14 punten (=46,6%). Het dubbel werd slechts driemaal gewonnen (=30%) Hopelijk scoren ze landelijk ook goed en beter dan in deze regionale klasse, waarin ze nu uitkwamen. "Het bestuur van Tabé feliciteert de jonge Benthuizenaren met het be haalde resultaat en wenst hen in de toekomst landelijk hetzelfde succes als ze nu regionaal behaald hebben", was de tekst bij het overhandigden van de bloemen die daarbij horen.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 15