Cl000 deelt panda-beren uit Hart - van - Holland - allerlei Politie Rijn en Braassem pakt vuurwerkoverlast aan De brandweer in de weer Ontwikkeling Vreugd actief in 1993 25e tentoonstelling Zang en Kleur Kerstfeest Plattelandsvrouwen Hart van Holland/8 december 1993 pagina 17 Huisbrandolie op het ijs uitslag verloting Repetities en toneeluitvoering Musical Kerst Dijkshoorn; 'Danielle Havenaar; Mike vd Berg; Luuk Metselaar; Tristen Vreugdenhil; 'Myrthe Mebius. staan op de foto) Leiderdorp- Tot op heden zijn er al 32 personen, jongens/meisjes aangehou den i.v.m. veroorzaken van overlast door vuurwerk. In vergelijking met vo rig jaar is dit een toename, want toen werden er in het gehele jaar 33 perso nen aangehouden i.v.m. vuurwerk overlast. 7 december 1993 gaat de lan delijke vuurwerkcampagne van start. In aansluiting daarop begint op woens dag 8 december 1993 het vuurwerk en inbraakproject in het district Rijn en Braassem. Voor de politie Rijn en Braassem betekent dat, dat er 3 doelen worden nagestreefd. Ie Het voorko men van overlast door vuurwerk, 2e toezicht en daarna voorkomen van handel in illegaal vuurwerk, 3e extra toezicht op inbraak- en overvalgevoeli- ge objecten. Dit betekent dat tot 25 december 1993, door 2 medewerkers (sters) in burger wordt gesurveilleerd en direct wordt ingegaan op meldingen van overlast en handel in vuurwerk. Er wordt daarom in de middag- en avon duren door de politie verscherpt toe zicht uitgeoefend. Tijdens de surveil lance wordt, mede door de opvallende surveillances in elke werkeenheid, ook doelgericht gelet op/in inbraakgevoeli- ge objecten en wijken. Tussen kerst en oud jaar surveilleren er in elke werk eenheid minimaal 2 politiemensen in burger, terwijl er daarnaast door de geüniformeerde collega's extra surveil lances worden gericht. De politie werkt volgens de regels van het vuurwerkbe- sluit 1993, wat inhoudt: dat je op 29, 30 en 31 december 1993, vuurwerk mag kopen; dat je maximaal 2 kilo vuurwerk bij je mag hebben; verkoop vuurwerk vanaf 16 jaar en ouder; de verkoper mag niet meer dan 10 kilo voorhanden heb ben; tot 29 december 1993 mag je hele maal niets met vuurwerk, niet afsteken en niet bij je hebben; je alleen vuurwerk mag afsteken op 31 december 1993 10.00 uur tot 1 januari 1994, 02.00 uur. lieve schoonpapa |e bent m'n reddende engel! al 2 dagen kinderspelletjes - bedankt! S. OOK EEN GRATIS KLEINTJE PLAATSEN9 VUL DE BON IN OP PAGINA 5! Zevenhuizen - De winnaars van de kleine olifant-kwis zijn: Janette Vis; P. Colijn; Stefan vd Zalm; Dennis Koole; Samantha Havenaar; Erwin Moerman; Inge Engelsman; Rianne; Rens Mussers; Wesley de Mooy; Jan de Mooye; Anouk Nederhand; Saida Hen- nebert; Lemeke den Oude; 'Yvonne Westdijk; Madeleine Boertje; Dennis v. Vuuren; Mark Dijkshoorn; Marianne Hazerswoude-dorp - De vrijwillige brandweer van Hazerswoude moest vorige week zaterdag tweemaal uitruk ken voor assistentieverlening, terwijl er bovendien nog een melding kwam dat er een automatisch alarm was afge gaan en ook Sint Nicolaas van de boot moest worden gehaald. Een topdag voor het corps Hazerswoude dus. Op de laatste zaterdag van november lag er nog volop ijs op de sloten en vaarten van Hazerswoude. Rond klok ke elf kwam het alarm dat er een auto te water was geraakt, welke naast de brug aan de Bent was gereden. De auto zakte wel door het ijs, maar bleef op een paal onder het water steken. De bestuurder, een inwoner van Hazerswoude, werd tot aan z'n middel nat, maar kon zich zelf in veiligheid brengen. De brand weer hoefde gelukkig geen drenkelin gen uit een wrak te bevrijden. Een pas serende kraan takelde de wagen op het droge. Die zaterdagavond was de brandweer van Hazerswoude van 19.00 uur tot diep in de nacht bezig met het afzuigen van huisbrandolie welke uit een lekken de olietank (omgeving Rietveld) stroomde. Een zaak die afgewikkeld wordt door het Hoogheemraadschap Rijnland. foto algemeen kampioen en lid van vogelvereniging Zang en Kleurde heer JP Tres en rechts op de foto jeugdkampioen (gastlid) M. Vijfhuizen. eigen kweek grasparkieten en jeugd kampioen. Eveneens werd hij bij de jeugd kam pioen van de open klasse met een neop. grasparkiet. Derby kampioen werd de heer B. Wijnstekers bij de witte kana ries. De heer A. Ram werd kampioen eigen kweek-bij de postuurkanaries. De stammenkampioen EK Tropen werd de heer T.P. van Leeuwen met een Aurora astrilde. Kampioen bij de kanaries roodivoor-intensief werd J.A. Schotting ongep.+ kampioen= gastlid. Kampioen bij de zebvravinken/meeu- wen werd M. van Ofwegen. P. Dullaard werd kampioen EK tropen alg. plus bondsmedaille met een Mas- keramadine. Kampioen open klasse Tropen algemeen werd D.J. Gravesteijn met een Aurora Astrilde. Kampioen EK grasparkieten plus bondsmedaille werd R.L. Vos. Kam pioen eigen kweek Agaporniden werd H.J. Hornis en in de open klasse werd dat M. v. Genderen. S.C. Vijfhuizen werd kampioen alg. OEK met een Turquoisineparkiet. Kam pioen EK duiven werd W. Buitelaar. M. Vijfhuizen werd kampioen EK NEOP+DB Alg.+BM met een Turqoisine- parkiet. Vooral vrijdagavond werd de tentoon stelling druk bezocht, waarbij het grote rad van avontuur veel prijzen weg draaide, waardoor de opbrengst groot werd, zodat ook de verenigingskas met deze tentoonstelling weer aardig ge spekt is. Op de navolgende lotnummers is een prijs gevallen bij de trekking tijdens de tentoonstelling van vogelvereniging Zang en Kleur. Ie prijs 232: 2e 2336; 3e 683; 4e 699; 5e 2553; 6e 2635; 7e 1234. Prijzen zijn af te halen na telefonische afspraak 01802-2271. Hazerswoude - Een juweeltje van een Kerst-uitnodiging viel dezer dagen bij de leden van de afdeling Hazerswoude van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in de brievenbus. Het betreft de Kerstviering op 15 de cember in Het Dorpshuis, die om 20.00 uur begint. Het koor SJIRCHADASJ zingt voor de pauze kerstliederen, na de pauze is er een gezellig samenzijn met een hapje en een drankje. De dames die deze avond willen bijwo nen gelieven zich vandaag of uiterlijk morgen, aan te melden. Er wordt een bijdrage van tien gulden per persoon gevraagd. Links op de Komische verwikkelingen in "Gevaarlijk Dubbelspel" Hazerswoude-Dorp - "1993 was voor ons een bijzonder druk, doch gezellig jaar met daarin diverse hoogtepunten", concludeert secretaris Kees Klerks. Als hoogtepunt noemt hij de zeer geslaag de voor-en najaarsuitvoeringen met vele bezoekers. "Enkele avonden wa ren zo in trek, dat we reeds een kleine week van tevoren 'neen' moesten gaan verkopen. Dit laatste had dan ook tot gevolg, dat zelfs de donateurs of eigen leden voor grote problemen kwamen te staan en alleen bij teruggave van reeds afgegeven entree-biljetten, alsnog bin nen konden komen. Dit laatste is overigens hun eigen schuld. Lang van tevoren krijgen dona teurs en leden bericht om hun gereser veerde kaart af te halen. Maar ja, de mens is gemakzuchtig en denkt algauw 'het komt wel"', verzucht Klerks. ...En passant stapt hij over op de Sin terklaasfestiviteiten waaraan 'zijn' to neelgroep meewerkt. "We leggen huisbezoeken af, spelen voor de jeugd en worden door bedrij ven uitgenodigd om de kinderen van de personeelsleden te vermaken. Het hoogtepunt was ook dit jaar weer het inhalen van de Sint in Hazerswoude, wat we telkenjare in samenwerking met de middenstandsvereniging "MICO" doen. Dit jaar hadden we als extra han dicap het feit, dat er nog ijs in de sloten lag en de goedheilig man niet per boot Hazerswoude kon binnenkomen. Gaf niets, we deden gewoon een beroep op de brandweer. En dat was wel heel spannend, omdat de brandweer op het laatste moment nog uit moest rukken". Klerks wijst er op dat zijn club een groep van ca. 50 a 55 leden telt, welke vanaf september in touw is met de repe tities voor de najaarsuitvoering, de re petities voor de Sinterklaas-toneel voorstelling en met de musical. "Ja, die musical dat weet wat. Het is voor onze vereniging een geheel nieu we uitdaging, waar heel veel voor komt kijken. Maar onder zeer deskundige lei ding is men al drie maanden zeer en thousiast bezig met de repetities. In maart a.s. wordt de musical voor het publiek opgevoerd". Na een drietal geslaagde opvoeringen van "Gevaarlijk Dubbelspel" in novem ber, met een goede respons- en ertus sendoor de toneelvoorstelling voor de jeugd op de dag dat Sint Nicolaas in Hazerswoude-dorp verwelkomd werd- is de decembermaand aangebroken. De repetities voor de musical gaan door, maar daarnaast is er een aantal mensen van Ontwikkeling Vreugd bezig met Kerstvoorbereidingen. "Dit is altijd een speciaal 'iets' van enke le leden, die de mensen aangenaam weten te verrassen. Zij doen dit zo leuk en goed, dat ze met toestemming van het bestuur hun ei gen gang mogen gaan. Een extra ruggesteuntje hebben ze wel nodig, want er gaat nogal wat tijd in zitten". De heer Klerks besluit met de constate ring dat "Ontwikkeling Vreugd" een bloeiende vereniging is, met een groot koor actieve spelers. "Maar daarnaast blijven de donateurs zich aanmelden en de schatting op dit moment is, dat er meer dan 150 perso nen de vereniging steunen". Zevenhuizen - "Buitengewoon geslaagd", vindt voorzitter J.v.d. Berg de gehouden tentoonstelling van zijn vogelvereniging "Zang en Kleur". De 25ste tentoonstelling van een 25-jarige vereniging met 404 inzendingen, van zowel leden als gastleden. Zowel de nieuwe burgemeester L.M. Schoots, vergezeld door ge meentesecretaris A. Visser, als wethouder B. van Yperen met zijn echt genote, brachten een bezoek aan de vrijdag en zaterdag jl. gehouden ten toonstelling in dorpshuis Swanla. Kampioen van de tentoonstelling werd de heer J.P. Tres met een Japanse dwergkwartel. Met deze vogel werd hij kampioen eigen kweek, verenigings kampioen en ontving hij het bonds- kruis. De jeugdige M. Vijfhuizen werd met een roodrug-veelkleurenparkiet kampioen t.k. campingbedje f. 50,- d. eiken box f. 25,- 44 luiers f. 20,-01714-15580 t.k. ip. kunstschaatsen wit mt 38 auto radio met boestertel. 01714-15014 t.k. 1 set sneeuwkettingen nw. voor div. banden maten prijs notk tel. 01714-13145 gevr. ansichtkaarten met vuurtorens er op binnen en buitenland 01714-14105

Hart van Holland | 1993 | | pagina 17