GERRITSEN J.M. Haarmode verhuisde naar Dorpsstraat 149 a ÜPlUSMflRKTl WA Installatie waarnemend burgemeester L.M. Schoots De echte bakker WEEKEND boerenkool Neem de proef om de som! Proefstol, 500 gram CROKY CHIPS 079 MAGERE YOGHURT /)99 VARKENSSCHNITZELS ÉQg AtsheP^oedea^ Nestor van de raad: "We willen een flexibele burgemeester" Dorpsstraat 73 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1412 - Fax 01802-1153 Dorrestein 8 - Nieuwerkerk aan den IJssel - Tel. 01803-18821 VRIJDAG: Victoria Koekstaaf, gevuld met heerlijke amandelspijs exclusief bij uw Echte Bakkervan 6,75 nu slechts 5,75 ZATERDAG: 5 Echte Tompoucen, van 8,00 nu slechts 6,95 250 gram Ges. Roomboter Koekkransjes van 5,50 nu 4,25 5 Wald-korn broodjes,nu slechts 1,95 Pikante broodjes,nu slechts 1,95 Let op: alleen vrijdag en zaterdag: gebakken met echte boter en gevuld met een pil amandelspijs "Geknipte lokatie" Na 17 jaar 'eigen' pand 30.250 exemplaren. Stijlvolle inrichting geen 7,00 maar nu slechts diverse smaken, uitdeeidoos a 12 zakjes literpak 500 gram zak ca. 300 gram Hart van Holland/8 december 1993 pagina 3 Zevenhuizen-Moerkapelle - "Deze op zich noodzakelijke installatie onderga ik met gemengde gevoelens" zei de heer L.M. Schoots, bij zijn installatie als waarnemend burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle, op 1 december. Die gemengde ge voelens slaan op het feit dat hij de door de Commissaris van de Koningin, mr. Patijn, aangewezen vervanger is van burgemeester A.W. Lips die langdurig ziek is. Wethouder drs. J.T.M. Brouwer die als loco-burgemeester de heer Schoots als waarnemend burgemeester installeerde, de ambtsketen omhing en de voorzit tershamer overhandigde, benadrukte dat de plechtigheid om die reden een sober karakter had; niemand voor deze situatie gekozen heeft, maar dat deze in zekere mate over de gemeente gekomen is. Desalniettemin woonden veel ge nodigden de installatie tijdens de buitengewone gemeente raadsvergadering bij. Onder hen zijn vrouw en kinderen, diverse burge meesters van de Burgemeesterskring, collega-leden van de Tweede Kamer, vertegenwoordigers van publieke in stellingen en scholen ter plaatse, als mede familie, vrienden en echtgenotes van de gemeenteraadsleden. Brouwer: "U komt in een gemeente waarop veel bestuurlijke zaken van hogerhand afkomen". Hij benadrukte dat de heer Schoots, als lid van de Tweede Kamer bekend is met deze zaken. Spreker noemde daarbij zaken als reorganisatie binnenlands bestuur, de Structuurschets Groene Ruimte, de Vinexplannen, Achtkamp, Bentwoud e.d. "Het is slikken of stik ken", zo zei hij. "De gemeentelijke over heid staat onder druk. U komt uit het Rijnmondgebied(Ridderkerk) naar het Middenhollandse. Wat verwachten wij? Wel iemand die boven de partijen staat; een kundig voorzitter; iemand die met oog voor z'n bijzondere positie, 'open oog' heeft voor de bevolking". Waarnemend burgemeester Schoots dankte voor het in hem gestelde ver trouwen, waarbij hij alles in het werk zal stellen om dit te bevestigen. Tot mei hoopt hij de functie van burgemeester te combineren met het lidmaatschap van de Tweede Kamer, waar hij tussen de partijen enigszins 'op eieren' zei te lopen. "Het lijkt me nu een schitterende uitdaging geconfronteerd te worden met de opgelegde regelgeving door de Kamerleden". Echter zei hij moeite te hebben met het onderscheid en taakverdeling van de diverse overheden, aangeduid met 'ho gere' en 'lagere' overheid. "In mijn visie zijn er drie gelijke overheden: rijk, pro vincie en gemeente". Als nestor van de raad sprak de heer S.E. Duursma een felicitatiewoord. "We hadden de keus tussen Kamerlid Schoots en wethouder Schoots", lachte deze. "We hebben de keus voor beiden gemaakt. De fractievoorzitters zijn met u in zee gegaan". Terugkijkend conclu deerde hij dat er in de afgelopen raads periode veel gebeurd is na de herinde ling. Van Moerhuizen werd het Zeven huizen-Moerkapelle; was er een kracht dadig bestuur met 3 wethouders. Feite lijk zijn er 2 burgemeesters en 3 wet houders en dan nog de loco. Met dit aantal moet het wel goed komen. Spre ker vroeg zich af wat er verwacht wordt van de nieuwe burgemeester. "We worden vanuit alle windrich tingen benaderd. Het ergste wat van hogerhand komt is al vaak beslist. Zoals het onderhoud van onze wegen wat negen ton per jaar kost. Misschien kan u nog wat red den voor ons?!" Spreker doelde op het feit dat het mes aan twee kan ten snijdt: lid Tweede Kamer en burgemeester van Zevenhuizen- Moerkapelle. De heer Duursma was op de hoog te van het feit dat de waarnemend burgemeester een sportman is. "Een goed sportman wil winnen. Niet iedereen kan winnen. Er moe ten ook verliezers zijn. Wij ver wachten flexibiliteit van onze voorzitter. Hopen dat er ook een stukje burgervaderschap van u uitstraalt. Uw eerste hobby is zwemmen. Graag willen we met u naar ons zwembad gaan kijken. Daarnaast hebben we hier een actief verenigingsleven. De IJs club Moerkapelle bestaat 75 jaar. Graag wil ik u voor het feest op 15 januari uitnodigen", en lachend voegde hij de daad bij het woord door hem een uitnodiging te over handigen. Gemeentesecretaris A. Visser sprak een welkomst-en felicitatie woord namens de gemeentelijke medewerkers. "Onze organisatie zit midden in een veranderings proces. De organisatie zal steeds in ontwikkeling zijn om de klanten tegemoet te komen aan hun wen sen en verlangens, zoals het feit dat als iemand bouwen wil er een bouwvergunning verleend moet kunnen worden. Tot de burgemeester: "Het waar nemende mag zich niet beperken tot'waarneming'. Ik wens u en de gemeente toe 'neem het waar'. Na verloop van tijd zult u zeggen dat de 'belasting' (van het waarnemer schap red.) zeker geen belasting is ge weest": De geïnstalleerde waarnemend burge meester tenslotte, zei graag aan de invi tatie van de heer Duursma gehoor te geven voor de jubileumviering van de IJsclub en wat betreft het flexibel zijn, geen discussie te willen winnen op ba sis van macht en graag een inhoudelijk goede discussie te willen voeren. Daar bij benadrukte hij van opschieten te houden, een hekel aan verliezen te heb ben, tenzij overtuigend en bestempel de zichzelf als de 'vlees geworden soe pelheid', ondanks dat sommigen hem betichten soepel te zijn als een blok beton. Inspelend op z'n taak als burger vader zei hij oog te zullen hebben voor verliezers". Vervolgens kwamen velen naar de re ceptie om kennis te maken met de nieu we waarnemend burgemeester die sa men met zijn vrouw, vele handen schudde. KOEKJE VAN DE WEEK: BROODJE VAN DE WEEK: SNACK VAN DE WEEK: Zevenhuizen - "De kapsalon is bijzonder stijlvol en doelmatig ingericht. Bovendien is zowel de lokatie als het pand geknipt". Dit was niet alleen een reactie van familie, vrienden en cliëntele, maar ook die van het gemeentebestuur van Zevenhuizen- Moerkapelle in een felicitatiebrief ter begeleiding van een bloemstuk. Het regende dientengevolge complimenten, al dan niet vergezeld van bloemstukken, tijdens het 'open huis' vorige week woensdagavond en de dagen erna in de nieuwe kapsalon aan de Dorpsstraat 149 a, van dames-en herenkapper Jacques Meiber- gen. Onder de naam JM-haarmode heeft hij al sinds september 1976 een dames- en herenkapsalon in Zevenhuizen. Na tien jaar 'werk'ervaring ging Meiber- gen op 10 september 1976 aan de Dorpsstraat 33 van start, nadat de voormalige dames-en herenkapper ueei orri9ev Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Post bus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 Advertenties Remy Versnel of Raymonde de Vries Redaktie Algemeen Henny v.d. Berg Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) lot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uilgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich net recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. *oor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur Netwerk Den Haag VSP 070 - 3350133 naar elders was verhuisd. Bij het aflo pen van het huurcontract werd Jac ques Meibergen door Cees Wiggers ge wezen op de mogelijkheid om van hem ruimte te huren aan de Lange Zijde. Van 35 vierkante meters werd een bijzon der leuke kapsalon gecreëerd, inclusief balie, wasmachine, toilet en keukenfa ciliteiten. Deze kon op 5 september 1986 in gebruik worden genomen. Echter de wens om centraler in de Dorpsstraat in een wat groter 'eigen' pand aan de slag te kunnen, werd pas nu vervuld: er is op de begane grond meer dan het dubbele aan ruimte. "Dat hebben we ook weer een beetje aan Cees Wiggers te danken. Hij was het die ons wees op het leeggekomen pand, dat in het verleden een zadelmakerij herbergde, tijdelijk.werd gebruikt door de Spaarbank en eigendom van Veer man was. Gelukkig vond ook Veerman het een 'geknipt' pandje voor ons en was ons zeer ter wille", zegt een geluk kige kapper. Deze heeft wat slapeloze nachten gehad voorafgaand aan de in gebruikneming. De vorst dreigde, in verband met door de grond aan te leg gen leidingen, spelbreker te worden. Terwijl hij en zijn assistente Nicolette, (Carola is wegens ziekte tijdelijk uit de roulatie) door gingen met 'haar', was zijn echtgenote Lea met familie en vrienden in de weer om de fraai inge richte nieuwe kapsalon, gebruiksklaar te maken. Omdat het interieur van de kapsalon niet meeverhuisde, maar functioneel zal blijven in het buitenland, hoefde de kapsalon maar een dag gesloten te zijn. Het stijlvolle interieur en de doelmatige inrichting en opstelling, zijn in goed overleg door een specialist op het ge bied van inrichting van kapperszaken. tot stand gekomen. "De inrichting van onze vorige kapsa lon was ook door Gerard Lupker van Inter Immage uit Rijswijk verzorgd. T oen kozen we voor dein het oog sprin gende, accentkleur geel. Nu hebben we, na heel lang wikken en wegen voor zwart in combinatie met perehout ge kozen, met perzikkleurige plafonds. Het voordeel van een gespecialiserde inrichter is, dat je nergens achteraan hoeft. Het bedrijf zorgt voor betimme ring, leidingen, electrische bedrading en zoals bij de wasplaats, dat alle leidin gen onzichtbaar door de grond ge voerd worden. Er is een planning met eigen mensen die precies volgens een tijdsbestek en schema loopt. In vier weken tijd is alles gerealiseerd. We zou den het plaatselijke bedrijven van har te gegund hebben, maar gezien de ad- donderdag 9 t/m zaterdag 11 december 1993. Geldig van viezen, de keus aan meubels in de toon zalen van Lupker en het complete plaatje, vonden we dit de juiste weg. Echter de c.v.-verwarming viel er bui ten. We zijn blij dit het plaatselijke ver- warmingsbedrijf van Fred Visser te hebben kunnen laten doen. Met volle tevredenheid", zegt mevrouw Lea Mei- bergen. Zij hoopt in de toekomst, met een 'eigen' onderneming, gebruik te gaan maken van de bovenverdieping van het pand.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 3