Sport in de regio v.v. Groeneweg Diploma-zwemmen Koornmolen Onnodig verlies voor BSC'68 Koudekerk en Alphia delen de punten BROUWER DE KONING KERSTBOMEN Florida 1 in opmars Sjoelvereniging Waddinxveen Finale Superprestige Wintersportweekend Eurosurfing Slechte generale voor volleybal ZVH W// Hengelsport ATB-veldtoertocht TZM kampioen UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/8 december 1993 pagina 9 3-2: winst voor DvJ-Bizon Klaverjassen REDELIJK IN PRIJS (in)ruilbeurs Informatie Europa-cup duels Zevenhuizen - Het eerste elftal van v.v. Groeneweg is er niet in geslaagd bij RVC uit Reeuwijk, de volle winst te pak ken. Groeneweg begon de wedstrijd met twee geblesseerde spelers, te we ten Dennis Jager en doelman Gert Haan. Die twee plaatsen werden inge nomen door Ed Roos en Hans Roos, die beiden niet onverdienstelijk speelden. Het was een slechte wedstrijd van bei de kanten. Na 25 minuten was het Groe neweg dat de eerste knappe aanval opzette. Een pass van Paul Metselaar zette Leon van Vliet in stelling, maar zijn schot ging naast. Groeneweg probeerde door veldover- wicht een doelpunt te forceren, want de spelers wilden wel. Echter door te veel de bal te brengen, was er steeds weer een RVC-speler die een doelpunt wist te voorkomen. In de 40e minuut moest Leon van Vliet het veld verlaten met een blessure aan zijn rug, zijn plaats werd ingenomen door Ton Sleeuwenhoek. Wie gedacht had in de tweede helft een feller Groeneweg te zien, kwam bedro gen uit. Kopballen van Oscar Vuijk had den niet de kracht en richting om de doelman van RVC te verontrusten. In de 20e minuut van de tweede helft kreeg Peter Westerman de mooiste kans om raak te kloppen, maar ook deze bal miste doel. Zo bleef deze fantasieloze wedstrijd zoals deze begon: 0-0. Slechts één punt voor Groeneweg. Zondag 12 december: Groeneweg-Am- merstol aanvang 14.00 uur. Zevenhuizen - De afgelopen twee we ken werd aan veel leerlingen, onder grote belangstelling en warm applaus, een zwemdiploma uitgereikt. Het diplo ma A werd behaald door: Danielle Bak ker, Peter Bakker, Merel Huurman, Den nis Kreder, Marise v Leeuwen, Bart Mo lenaar, Amber Pronk, Dennis Simons, Geoffrey vd Tuuk, Ken Voskuilen, Bart Wijsman, Micha Wildenberg, Michiel Mos, Pauline vd Spek, Ralph Baten burg, Niels Bennink, Linda Boerman, Kirsten Bolman, Marsha v Dommele, Nicole Dijkshoorn, Manon Grooten- dorst, Marjon den Hollander, Nils Ko- hlen, Calyton Lasten, Monique v Leeu wen, Laudry vd Meer, Fenne Philipsen, Stefanie vd Pot, Remco Remmers, Mari- sa v Rijs, Robert Scheich, Jisela Tuitel, Jolanda Verweij, Roland Vos, Joyce vd Waas, Naéma Groenbos en Daniëlle Westerink. Het B-diploma werd uitgereikt aart: Cha- rissa Haentjes, Manouk vd Heuvel, Ta mara Hiemstra, Annemarieke Hof, Ma- rike v Oosterhout, Frida de Pleyt, Ste fan de Ridder, Irene Steenbergen, Bram Alblas, Arja Bac, Suzanne Boevée, Ma rianne Dijkshoorn, Mirjam Gerritsen, Rob v Gestel, Annemieke Kaashoek, Eli- ne vd Knaap, Janine Lindhout, Gert-Jan Oudijk, Sanne vd Spek, Raymond Strijd- horst en Daniëlle Wortman. Het Zwemvaardigheidsdiploma I was voor: Nicky Bouwman, Lanniarie v Kra lingen, Edwin Reijm, Suzanne Reijm, Edwin Spruit, Koen Spruit en Tjeerd van Straalen. Het Snorkeldiploma B van de Nederland se Onderwatersport Bond werd behaald door: Wilbert den Hollander, Youri Kor- pel, Michel Roelse, Marvin Smit, Marco Springer, Christy vd Sterren, Pieter Teeuw, Vincent Vonk en Bastiaan vd Post. De beoordeling voor de diverse diplo ma's werd verzorgd door Cocky Schie- reck-Timmermans, Irene Nieuwenhuijs en Fijtje van den Bosch. Namens de Nationale Raad Zwemdiploma's waren aanwezig mevrouw Wasman en de heer Van der Velde. Namens de Nederlandse Onderwatersport Bond de heren Ak kermans en Vonk en mevrouw Baas. De achtste najaarswedstrijd van Hen gelsportvereniging Zevenhuizen-Moer- kapelle werd in de havens van Rotter dam gehouden. A. van Erk ving de meeste vis: 2160 gram. J. Wiersma 1100 gram en C. Klomp 570 gram. De totaalstand van de eerste vijf van de najaarscompetitie 1. (kampioen) M. Huisman 59 punten (op gewicht); 2. A. van Erk 59 pnt; 3. J. wiersma 55 pnt; 4. L. Schmidt 44 pnt; 5. E. Breedijk 37 pnt. Zevenhuizen - Zaterdag 11 december organiseert Tourclub Zevenhuizen'80 een veldtoertocht. De route loopt langs de Rottemeren richting Bleiswijkse Zoom. De afstand is 30 km en de tocht is vrij pittig. De start is in café De Roer domp tussen 12.00 en 13.00 uur. De organisatie hoopt dat deze tweede tocht net zo succesvol wordt, met be trekking tot het aantal deelnemers, als de eerste tocht in november. Zevenhuizen-Moerkapelle - Afgelopen zaterdag werd de laatste competitie wedstrijd van de junioren van tafelten nisvereniging Zevenhuizen-Moerkapel le gespeeld. TZM 2 speelde tegen BOK 5 (Bodegraven). Thuis hadden ze 5-5 ge speeld. Natuurlijk waren Jeroen de Bil, Gert en Jan Schalk en Anton v.d. Spek als toeschouwer gebrand om te win nen. Jeroen was niet zo erg in vorm en verloor alle sets. Jan deed het iets beter en won er twee. Gert was zaterdag in topvorm en won de eerste twee wed strijden en de laatste, de beslissende. Immers als Gert zou winnen was TZM kampioen. Als hij zou verliezen werd BOK kampioen. De eerste game verloor Gert met 21-19 de tweede game won hij met 21-10 en de derde game won hij met 21-14. Dus werd de eindstand 5-5 en was TZM 2 kampioen en promoveert TZM naar de tweede klasse. Benthuizen - Een met veel invallers spe lend BSC'68 bleek toch de betere ploeg te zijn tijdens de wedstrijd tegen Rijs wijk, echter lieten de Benthuizenaren weer de geboden kansen liggen. Afwe zig waren Den Boer, De Gunst en Pos. De Rijswijkers deden dat beter en be nutten drie van de vijf gekozen kansen. Binnen de eerste minuut kwamen zij al op voorsprong. Vanaf de aftrap kwam de bal bij E. Bonnier terecht die de bal voorzette en zonder dat er één Benthui- zenaar aan de bal was geweest, kopte Leen Luytgaarden de bal in: 1-0. Dat was even slikken voor de pupillen van Rolf Jans, maar met goed voetbal gingen ze op zoek naar de gelijkmaker. In de 9e minuut ging Andre v.d. Meer enkele tegenstanders voorbij en zette de bal goed voor, maar Frank Vis zette zijn tegenstander opzij en werd teruggeflo ten. 1 minuut later kon ook Ter Luun niet profiteren van goed werd van V.d. Meer. in de 11e minuut werd het toch gelijk. Ter Luun mocht een corner ne men en hij schoot de bal langs de grond voor het doel waar Zwiep Vermeulen in de melée van spelers het laatste tikje gaf: 1-1. De bezoekers kregen hierna een hele serie goede kansen te zien, doch V.d. Meer, Ter Luun en Vis zagen geen kans te scoren. Vis kreeg in de 22e min. de bal op een presenteerblaadje van V.d. Meer, maar hij schoof de bal naast de paal. Bij Dvj-Bizon lukte het beter, want in de 28e minuut schoot Michel Hoogweg van grote afstand op het doel en met de wind mee en via de rug van Stefan Aantjes verdween de bal achter John Windhorst in het doel 2-1. na een half uur loste E. Bonnier een hard schot op het doel, maar de attente Windhorst stopte de bal fraai. Tien mi nuten voor de thee kreeg Ter Luun weer een goede mogelijkheid te scoren, na goed aangeven van Piet Vermeulen, maar verder dan een corner kwam hij niet. In de 39e minuut waren de gebroe ders Luytgaarden weer succesvol voor de Rijswijkers. Martin knalde op de paal en leen had weinig moeite om de terugspringende bal in het doel te schieten 3-1. Nog voor het rustsignaal hadden de groen-witten de achter stand kunnen verkleinen. Na goed werk van Piet Vermeulen kwam Zwiep Ver meulen alleen voor de keeper te staan maar hij schoot hoog en naast over. De tweede helft begon veelbelovend voor de Nabuurs-Boys. In de eerste minuut kopte Ter Luun rakelings over de lat na een vrije trap van Huub Harm- sen. In de derde minuut eindigde een solo van André v.d. Meer in een corner. In de 4e minuut was het eindelijk raak. na een afgeslagen corner kwam de bal bij Frank Vis die met een mooi schot in de uiterste hoek scoorde 3-2. Nu was alles nog mogelijk en het Rijswijkse doel kwam opdringen van de verdedi ging waren de counters van DvJ -Bizon levensgevaarlijk en moest Pos op de doellijn redding brengen, toen Wind- horst al gepasseerd was. Piet Vermeu len had gelijk moeten maken na een voorzet van V.d. Meer, maar hij maaide over de bal heen. De laatste kans van de wedstrijd was voor Gerrit Pos die rake lings naast kopte na een vrije trap van Piet Vermeulen, hoewel de goed leiden de scheidsrechter A. Heemskerk alle blessure-tijd bijtrok, kwamen de Bent huizenaren niet meer tot scoren, zodat de stand 3-02 voor DvJ-Bizon bleef. BSC'68: J. Windhorst, S. Aantjes, G. Pos, P.v. Wijk, F. Harmsen (70 R. Schellinger hout), Z. Vermeulen, P. Vermeulen, P. Voorduin, F. Vis, P. ter Luun en Andre v.d. Meer. Zaterdag 11 december a.s. speelt BSC'68 thuis tegen Ariston '80 uit Delft. Aanvang 14.30 uur. Vrijdagavond 17 december a.s. wordt in de kantine aan de Sportlaan in Bent huizen de Kerstklaverjasdrive gehou den. Deze avond heeft iedereen prijs. Iedereen is welkom en de koffie is gra tis. het kaarten begint om 20.15 uur. Koudekerk a.d. Rijn- Met medewerking van Koning Winter stonden afgelopen zaterdag in Alphen a/d Rijn, de twee toppers van de Leidse afdeling tegen elkaar. Alphia en Koudekerk speelden net als op de eerste competitiedag gelijk, toen 0-0, nu 1-1. Op een prima te bespelen grasmat op het sportpark "De Bijlen" in Alphen a/d Rijn, maakte de twee ploe gen ervan het begin af aan een leuke wedstrijd van. Voorafgaand aan de wedstrijd was de vraag, wie had de afgelopen weken het best overwinterd, en dat in november. Jammer is daarom, waarom twee kam pioenskandidaten, zo snel elkaar al weer treffen, als de eerste competitie helft nog lang niet is afgewerkt. Alphia had duidelijk de beste start en kreeg de eerste tien minuten een aantal aardige kansen, maar de verdediging van Kou dekerk met aan het hoofd doelman Cock Dorrepaal wisten deze kansen voor Alphia te keren. Langzaam maar zeker kwam Koudekerk in de wedstrijd en de eerste grote kans was meteen raak ook. Op een goede pass van Jonnie Rijnbeek ging de vooral in de eerste helft, doe op dreef zijnde Andres v.d. Bom goed door en wist de uitlopende doelman van Alphia te passeren 0-1. Daarna waren tot aan de rust de beste kansen voor Koudekerk. Andres, v.d. Born schoot na een goede solo door de verdediging van Alphia op de binnen kant van de paal in rebound schoot Jonnie Rijnbeek precies in de handen van de keeper van Alphia. Net daarvoor treuzelde Jonnie Rijn beek net even te lang tussen een schot op een lopje op het doel, nu wist de verdediging van Alphia deze poging te verijdelen. Na de thee ging Alphia meteen vol op de aanval spelen om de achterstand goed te maken. Koudekerk hield goed stand, de verdediging liet af en toe kleine sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. steekjes vallen, maar altijd was daar nog de hedenmiddag uitstekende Kou dekerk Goalie Cock Dorrepaal, die zijn ploeg in de race hield. Maar ook hij was na 20 minuten in de 2e helft kansloos op een schot, die hij in eerste instantie nog wel keerde, maar in de rebound was er geen houden meer aan 1-1. Na deze gelijkmaker kon Koudekerk wat terug komen in de wedstrijd en kreeg nog een aantal kansen Ron Pa ling schoot via de vingertoppen van de doelman op de lat en Jonnie Rijnbeek schoot te zacht op een pass van Andres v.d. Born. Zo eindigde deze sportieve wedstrijd, onderleiding van de prima fluitende scheidsrechter v.d. Dop, in een terechte 1-1. Beide ploegen hebben nu 3 verliespun- ten. Alphia uit 9 wedstrijden, Koude kerk uit 8. BLAUWSPAR - NORDMANN - OMORICA KLUITBOMEN PRIMA CYCLAMEN, WITTE AZALEA'S EN KERSTSTERREN KERSTBOOMSTANDAARDS, HULST EN NOBELISTAKKEN KERSTSTUKJES EN ARTIKELEN VOOR STUKJES KWEKERIJ fin Koopavond van 13 t/m 23 december VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg bij de nieuwe rotonde - Tel. 01802-2430 Met liefst 7-1 won Florida de belangrijk ste thuiswedstrijd tegen Aigis 1 uit Zoe- termeer en is daarmede uit de degrada tiezone gekomen. Met overmacht won nen le heer Pieter Slits en le dame Miranda v.d. Zijden hun enkelspelen. Echter Rob Sikking maakte een ver moeide indruk en verloor 2-15 14-15, Liesbeth v. Bergeijk deed het beter, 8- 11 11-6 en 11-6. In het herendubbel (15- 30-1515-11) en het damesdubbel (17-14 15-10) deed Aigis, de grootste club van Zuid-Holland, er nog alles aan, maar Florida won beide partijen en daarme de was de wedstrijd beslist. De winst in beide gemengddubbels was nog goed voor het partijsaldo, belangrijk bij ge lijk eindigen. Zondag a.s. in de sporthal "de Sniep" moet Florida tegen het on derstaande Thiela 1 uit Tiel definitief afstand kunnen nemen van degradatie plaatsen in de landelijke 2e klasse. Uit werd echter 3-5 verloren van Thiela. Aanvang 12.00 uur. Waddinxveen - De pakjesavond van Sjoelclub Waddinxveen verheugde zich in een grote opkomst. Ondanks een matige score: 1407, behaalde Jan Kersbergen weer de le plaats. Tweede werd in de A-klas Tine Valenkamp 1384, 3. Cees Kuipers 1380, 4. Wim Slinger land jr 1369 en 5. T. v Leeuwen 1330 punten. Stand A klas: 1Jan Kersbergen 2. Cees Kuipers, 3. Wim Slingerland jr., 4. Tine Valenkamp, 5. Dick Dros. Klasse B: 1. Frans Botger, 2. Ed den Drijver, 3. Erwin Pleus, 4. Cees Slinger land, 5. Frans Bouwmeester. Stand klasse B: 1. Eed den Drijver, 2. Frans Botger, 3. M. Renesse, 4. Vera van Beek, 5. Dirk-Jan van Drunen. Klasse C: 1. C. van Wijk, 2. Caroline van Drunen, 3. Cor Kersbergen, 4 Kees Krijgsman, 5. Jan van Beek. Stand klasse C: 1. C. van Wijk, 2. Jan van Beek, 3. Cor van Gils, 4. Caroline van Drunen. 5. Sjaan Faay. Klasse D: 1. Ronald Meijer, 2. Ceron v. Beek, 3. Jan Olie, 4. Rien Waardenburg, 5. Marius Kersbergen. Stand klasse D: 1. Hans Kuipers, 2. Ma rius Kersbergen, 3. Ronald Meijer, 4. Mike van Beek en 5. Peter Botger. Klasse E: 1. Rosewelle van Leeuwen, 2. Lies van Beek, 3. Miep Zonderland, 4. A.J. Voshol en 5 Corry Boegheim. Stand klasse E: 1. Rosewelle v. Leeu wen, 2. Luke Hardu, 3. Miep Zonder land, 4. Lies van Beek en 5. Corry Boeg heim. Boskoop - Op woensdagavond 15 de cember zal de finale van de Superpres tige 3 km worden gehouden op de atle tiekbaan van AV'47 aan de Hoogeveen- seweg te Boskoop. (Inschrijven v.a. 19.30 uur) Na afloop van deze finale is er een gezel lige avond met de prijsuitreiking in de klasse dames, heren en heren-vetera nen. Deze prijsuitreiking zal om ca. 21.00 uur zijn. Voor degenen die drie keer hebben deelgenomen is er een medaille en voor iedere deelnemer is er een kaart met de gelopen tijden. In tegenstelling tot vorig jaar zijn er na drie ronden nog geen nummers één, twee en drie bij de dames, heren en heren-veteranen bekend. De finale zal voor alle klassen de doorslag moeten geven. Vast staat wel dat het er span nend aan toe zal gaan. Het is uiteraard ook mogelijk alleen aan deze laatste 3 km van 1993 mee te doen. Deelname staat open voor iedere man of vrouw met een redelijke conditie. Inschrijven kan van 19.30 uur in de kantine van AV'47. Gestart wordt in series van 10-15 personen. De Superprestige 3km wordt georgani seerd door de loopgroep van AV'47. Voor inlichtingen: Jan v.d. Meij tel. 01828-16204. Zevenhuizen-Oud Verlaat - Op zaterdag 11 en zondag 12 december organiseert Eurosurfing (Intersport Funcenter) sa men met sporteiland De Zevensprong, een groot wintersportweekend. Tij dens dit weekend zal het 'sporteiland' in wintersportsferen verkeren, waarbij de bekende glühwein en Apfelstrudel niet zullen ontbreken. Het sporteiland ligt in de Zevenhuizerplas. Wie gebruikte wintersportartikelen heeft kan deze verkopen. Andersom is ook mogelijk. Gebruikte spullen kun nen tot uiterlijk zaterdag 11 december 12.00 uur in de winkel van Eurosurfing worden ingeleverd. In overleg wordt de prijs vastgesteld en bij verkoop wordt het hele bedrag in 'tegoedbonnen' uit gekeerd. Deze bonnen blijven een jaar geldig en zijn in de winkel van Eurosur fing in te leveren. Bij verkoop van kinderkleding kan men kiezen: tegoed bonnen of contant geld min 20%. De enige eis die gesteld wordt is dat het materiaal heel, schoon en veilig dient te zijn. Tijdens het wintersportweekend zijn de nieuwste modellen ski's, skischoe nen en bindingen van alle topmerken te bewonderen. Skileraren, testskiërs en vertegenwoordigers van diverse mer ken kunnen vrijblijvend alle informatie verstrekken die gewenst wordt. Voorts zijn er diverse demonstraties. Voor vijf gulden wordt dit wintersportweekend door Eurosurfing gecontroleerd of de bindingen goed zijn en worden deze afgesteld met behulp van de electroni- sche afstelmachine. Uiteraard zijn er ook demonstraties op welke wijze men ski's en snowboards het beste kan on derhouden om ze een langere levens duur te geven. Handige tips ontbreken hierbij niet. Snowboarding Voorlichting over boards, schoenen en speciale kleding wordt er eveneens ge geven tijdens het wintersportweekend van Eurosurfing, die al meer dan zeven jaar ervaring in 'boards' heeft. Inter sport Eurosurfing organiseert jaarlijks o.a. de 'snowboard-kennismakingsda- gen' waarop de grondbeginselen van deze tak van het wintersportgebeuren wordt bijgebracht aan belangstellen den. Inl. Eurosurfing Intersport Fun center 010 -455 3032 (zie advertentie elders in deze HvH) Zaterdag speelde ZVH in Zwolle tegen VC Kuipers die moest winnen om twee de te worden achter de Zevenhuizense ere-divisionisten en zo mee gaat spelen in de kruisfinales om de nationale be ker. ZVH speelde met een niet honderd pro cent fitte ploeg, de griep had de spelers groep een tik gegeven. De Zevenhuizen- se spelers gingen naar Zwolle toe om de winst binnen te halen maar Kuipers verijdelde dit onder het toeziend oog van een 1500 man publiek. ZVH kon geen moment in het spel komen en moest lijdzaam toezien hoe Kuipers via de setstanden 15-9, 15-7 en 15-9 de 3-0 winst binnen haalde. ZVH speelt nu op donderdag 16 decem ber in eigen huis tegen nummer twee van de andere poule, dit wordt zeer waarschijnlijk Alcom/Capelle en op za terdag 18 december zal dan de return gespeeld worden. De winnaar speelt dan woensdag 22 december de finale (aanvang 19.45 uur) in sporthal Mer- westein te Nieuwegein. Voor a.s. donderdag 9 december om 19.30 uur staat de eerste van de twee Europa-cup wedstrijden tegen de be kerhouder van Litouwen, Lamaring Vil nius op het programma in de sporthal Swanla. De tegenstander van ZVH is een zeer jonge ploeg, de oudste speler is 23 jaar. De Zevenhuizense spelers zullen zeker alles geven wat zij in huis hebben om de derde ronde van de Europa-cup te ha len. De ploeg.zal dinsdag al met de bus uit Litouwen aankomen en hun intrek nemen in het Elysee Park Hotel te Nieu- werkerk. De return wordt op zaterdag 11 december om 19.00 uur in de sport hal Swanla gespeeld.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9