Sport in do regio KERSTBOMEN BSC'68 wint in slechte wedstrijd van Ariston '80 ZVH naar derde ronde Europa-Cup Koudekerk S.V.O.W. 1-1 Bernardus verliest aansluiting met de top BROUWER DE KONING W/Z. Groeneweg 1 Ammerstol 1:2-1 TOOS Waddinxveen Ie kampioenschap Aeolus Florida superzondag Taptoe Tafeltennis Evenement op 28 december 1993 bij Avanti -*_P UITVAARTVERZORGING Sjoelers in de prijzen Diploma-zwemmen "DeSniep" ORGE Klaverjassen Wie wordt tegenstander Zvh tegen Alcora in kruisfinale beker! REDELIJK IN PRIJS uitslagen jeugd Hart van Holland/15 december 1993 pagina 11 Benthuizen - De eerste aanval van de wedstrijd was voor de thuisclub jl. za terdag. Piet Vermeulen speelde Jan Tuyl aan, die direct uithaalde, maar rakelings naast schoot. Tuyl was de vervanger van de zieke Peter ter Luun. Dat BSC'68 het niet gemakkelijk zou krijgen liet Onno Grandick in de 4e mi nuut al zien. Hij schoot keihard op doel waar John Windhorst de bal schitte rend buiten de palen hield. Nadat Andre v.d. Meer de bal naast geschoten had uit een vrije trap van Peter van Wijk, kwamen de Delftse studenten op voorsprong. In de 7e minuut maakte Onno Grandick dankbaar gebruik van geklungel in de achterhoede en scoor de 1-0. Drie minuten later werd het ge lijk. Aad den Boer speelde Andere v.d. Meer aan, die keihard op doel schoot en via de keeper, Sander Stiphout, ver dween de bal in't net: 1-1Na deze stand ging de wedstrijd gelijk op, hoewel Aris- ton'80 de betere kansen kreeg. Maar ook de Delftenaren wisten geen raad met de kansen. In de 23e minuut kreeg Frank Vis een goede mogelijkheid om zijn club op voorsprong te brengen, na een goede aanval van Andre v.d. Meer en Jan Tuyl schoot Vis naast. In de 38e minuut kroop de thuisclub door het oog van de naald toen tijdens een scrimmage voor het doel van Wind- horst, de bal tergend langzaam naast de paal hobbelde. Vlak voor het rustsig- naal van de goed leidende scheidsrech ter J.H.M. Ton uit Den Haag, ontsnapte V.d. Meer aan zijn bewaker en ging op het Delftse doel af. Keeper Stiphout kon nog net met zijn voet redding brengen. In de tweede helft pakten de pupillen van Rolf Jans de zaken wat energieker aan en nu kwamen er ook goede kan sen. De Delftse doelman Stiphout groei de naar grote hoogte en was praktisch niet te passeren. Andre v.d. Meer, Jan Tuyl en Frans Vis moesten met lede ogen aanzien dat al hun inzetten een prooi werden van deze keeper. Toch kwam BSC'68 in de 11e minuut op voor sprong. Aad den Boer kreeg een vrij veld voor zich en ging op de keeper af. Stiphout sloeg de bal uit zijn doel voor de voeten van Jan Tuyl, die de bal weer voorzette en Zwiep Vermeulen in kwam lopen en hard inschoot 2-1. In de 14 e minuut begon V.d. Meer weer aan een solo door de Delftse verdediging heen, maar weer bleef Stiphout de baas. Aad den Boer, Jan Tuyl en nogmaals Andre v.d. Meer konden maar niet scoren. Vijf minuten voor tijd strandde Tuyl weer op Stiphout en ook v.d. Meer kon in de rebound niet scoren. Ver in blessure tijd werd het haast nog 2-2, maar De Boer wist de bal van de doellijn te trap pen. Zo behaalden de Benthuizenaren hun eerste thuisoverwinning van dit seizoen. Zaterdag 18 december speelt BSC'68 de laatste wedstrijd in dit jaar. Tegenstan der in de uitwedstrijd is Nationale Ne derlanden. AAnvang 14.00 uur. Vrijdagavond wordt er in de kantine van v.v. BSC'68 een Kerstklaverjasdri- ve gehouden. Iedereen heeft prijs. De koffie is gratis. Aanvang 20.15 uur. Zevenhuizen- Afgelopen week speelde ZVH in eigen huis tweemaal tegen La- maring Vilnius, de Litouwse bekerhou der. Op donderdagavond legde ZVH de ba sis van het succes door in een tactisch goed opgebouwde wedstrijd met 3-0 te winnen. De Zevenhuizenaren konden hun tegenstanders van haver tot gort. De video die Jaap Akkerhuis in Noorwe gen had gemaaktverschafte de spelers ruim voldoende informatie om de stra tegie goed uit te stippelen. In opdracht van trainer/coach Toon vd Burgt werd Lamaring Vilnius bestookt door een moeilijke service en dit had effect. De passing bij de Litouwers werd zwak en daardoor kon de aanval niet tot zijn volle kracht komen. ZVH daarentegen wist zijn aanval wel goed door te laten komen. Via de duidelijke setstanden 15- 10, 15-8 en 15-6 won ZVH met als basis Arnold van Ree, Ronald Kooijman, Ed- ger Tinkhof, Rini Boutens, Cees van Opijnen en Arno van Solkema de eerste wedstrijd. Zaterdag was dan de tweede wed strijd en trainer Vd Burgt had zijn spe lers weer op scherp weten te krijgen. Vanaf het begin liet ZVH zien waarvoor zij in het veld stonden, de 3e Europa cup ronde halen. Ook nu weer bestook te ZVH de gasten met een moeilijke service, toch hadden de Litouwers wat meer grip op de service en konden zij via een alles of niets spel ZVH tot 12-11 bijhouden, waarbij aanvaller Haroldas Cyvas voor de punten zorgde. Maar daarna was het over en kon Rini Bou tens met zijn blok het beslissende punt binnen halen (15-11). Vilnius bleef in de volgende sets voluit spelen maar ZVH bleef goed geconcentreerd en pakte de tweede set met 15-4. In de derde set gaf coach Vd Burgt bij de stand 12-2 de spelers Arnold van Ree, Ronald Kooij man, Rini Boutens en Arno van Solkema een publiekswissel. Erin kwamen resp. Hans Foekens, Edgar Benschop, Pieter Nobel en Jan Paul van Gemeren. Ook in deze samenstelling had ZVH geen kind aan de Litouwse ploeg en met 15-3 werd de wedstrijd afgesloten. Wie de tegenstander wordt van ZVH in de derde ronde van de Europa-Cup zal op 14 december in Luxemburg uit de beker komen. Het wordt in ieder geval een opponent uit het volgende rijtje: Mediolanum Milano (Italië), Sisley Tre- viso (Italië), AS Cannes (Frankrijk), SC Orestiada (Griekenland), Moerscer SC(Duitsland) Chelmiec Walbrzych (Polen), Unicaja Almeria (Spanje) of Zeljeznicar Osijek (Kroatië). Deze 1/8 finales worden op 12 en 19 januari 1994 verspeeld. A.s. donderdag 16 december om 19.30 uur speelt ZVH in sporthal Swanla te gen Alcom uit Capelle ad Ussel de eer ste wedstrijd van de kruisfinales. De return-wedstrijd is zaterdag (17.00 uur) in Capelle en zal dan de beslissing brengen wie op 22 december in Nieuwe- gein in de Beker-finale staat tegen de winnaar van de duels Piet Zommers/DA en VC Kuipers/Zwolle. Koudekerk- Afgelopen zaterdag moest worden aangetreden tegen, het vooral de laatste weken, goed spelende S.V.O.W. uit Oude Wetering, Koude kerk moest in deze wedstrijd Edward Verbree en Erik Smit missen. Beiden door werkzaamheden. De basiself werd daardoor gecompleteerd, door Peter v. Asch en Johan Hockx. Door afwezig heid van Edward Verbree, was trainer Peter Vlasveld genoodzaakt Ron Paling laatste man te zetten, wat ten koste ging van de aanvallende kwaliteiten. Toch ging het in het eerste kwartier niet slecht, kleine kansjes die er werden gecreëerd, konden makkelijk worden gekeerd door de defensie'van S.V.O.W. De eerste de beste kans voor S.V.O.W. was meteen raak. Aanvaller Edwin van Emmerik maakte allen voor doelman Cock Dorrepaal geen fout en schoot koelbloedig raak 0-1. Nadien waren de beste kansen tot de rus, toch voor Kou dekerk, maar al snel bleek dat heden middag het scoren moeilijk zou wor den, het vizier stond niet op scherp. Andres v.d. Bom mikt in kansrijke posi tie over het doel. Klaas van Diggele werd na het omspelen van de Goalie van S.V.O.W. te veel naar de zijkant gedreven, hij schoot nog wel op het doel, maar de keeper had reeds zijn plaats weer in genomen en wist zo deze kans te keren. Inde rust werd Peter van Asch (geblesseerd), gewisseld voor Robert van Bennekom. De 2e helft was van bedenkelijk niveau, Koudekerk wil de wel, maar kon niet echt. Echte kan sen werden er niet gecreëerd, naarma te de wedstrijd vorderde ging het steeds moeizamer. S.V.O.W. kreeg daardoor de beste kansen, om de wed strijd definitief te beslissen, maar pri ma keeperswerk van doelman Cock Dorrepaal hield Koudekerk op de been. Trainer Peter Vlasveld bracht nog een extra spits, met Peter v.d. Bergh voor Frank Gordijn en stuurde laatste man Ron Paling mee naar voren om de gelijk maker te forceren. De trouwe Koude kerk aanhang moest tot de 85e minuut wachtte om deze te noteren, een goede diepe pass van Ron Paling op spits Klaas van Diggele bracht hem alleen voor de keeper, hij wist deze op goede wijze te omspelen en in de korte hoek te scoren. 1-1. A.s. zaterdag 18 december speelt Kou dekerk uit tegen L.S.V.V. uit Leiden, aanvang 14.30 uur. Koudekerk 2 speelt thuis om 12.00 uur tegen G.W.S. 2. Na een stilstand van drie weken, kreeg Bernardus de belangrijke uitwedstrijd tegen Warmunda af te werken. De eer ste returnwedstrijd in deze competitie. Thuis werd de tegenstander nog op schitterende wijze met 6-0 overklast. Een herhaling zat er niet in maar een 3- 1 nederlaag was toch wel het laatste waar de Rijndijkers aan dachten. Reeds in de eerste min. keken zij tegen een 1- 0 achterstand aan. Deze snelle ope ningstreffer gaf de thuisclub zelfver trouwen en extra kracht om zich te re vancheren van de eerder genoemde ne derlaag. toch kwam Bernardus steeds beter in het spel en het was Edwin Buitelaar die na een kwartier spelen de stand op gelijke hoogte bracht. Geheel tegen de veldverhouding in wist War munda vijf minuten later wederom op voorsprong te komen. Deze 2-1 stand werd tevens de ruststand. Na de her vatting moest Bernardus het spel volle dig naar zich toe trekken om een of twee wedstrijdpunten mee naar Hazer- swoude te kunnen nemen. Dit lukte de ploeg niet, sterker nog Warmunda wist de voorsprong zelfs uit te breiden. De Bernardus defensie reageerde veel te laat na een vermeende buitenspelsitua tie. Warmunda kon tot grote blijschap van hun supporters beheerst scoren. De oranjehemden moesten toen alles uit de kast halen, achterin werd een op een gespeeld en beide reservespelers mochten de ploeg nieuw elan geven. Behoudens een afgekeurd doelpunt kwamen ze niet tot echte gevaarlijke aanvallen toe, en grote scoringskansen bleven achterwege. De man die tijdens deze toch wel redelijk sportieve wed strijd het meeste opviel was wel de scheidsrechter. Tweemaal geel voor Bernardus, zes maal een gele kaart voor Warmunda spelers en als klap op de vuurpijl nog een rode kaart voor een Warmunda speler betekende dat de scheidsrechter om de 10 minuten in het middelpunt van de belangstelling stond. sedert 1962 een begrip voorde waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - De prijzen van het Sjoe len zijn gegaan naar: Klasse A: Henk van Beek, Teus Visser en Tine Valenkamp; KLasse B Pascal van Gils, Bas Koppen aal, Gerard Vos, M. Renesse; Klasse C Kees Krijgsman, Sjaan Faay, Cor van Herk, Jan van Beek: Klasse D Marius Kersbergen, Ronald Meijer, Jaenette Kersbergen. Ceron van Beek; Klasse E Luke Hardus, Miep Zonderland, Lies van Beek, Rien Boegheim. De laatste sjoelavond van dit jaar is 22 december vanaf 18.30 in het gebouw van de schut tersvereniging aan de Alb. Thijmlaan. Op 16 december zijn Arie en Elly 10 jaar een paar, hoe krijgen ze het voor elkaar! 15 dec. is A. Visser 70 jaar hartelijk gefeliciteerd - De Vierkap Waddinxveen - Op dinsdag 7 december is er in het Gouwebad "De Sniep" weer gezwommen voor het B-diploma. De examencommissie bestond uit de he ren Wim van Minnen, Rob Hogerbrugge en Cock Slagter. Er deden 22 kandidaat- jes mee, waarvan er één is afgewezen. De namen van de 21 geslaagden zijn alsvolgt: Mark Boom. Patrick Middel koop, Jeffrey Staal, Marjolein Droog, Melissa Vermeulen, Jeroen Langelaar, Daniel van Hattum, Sylvia Peters, Ran dy Girdhari, Thijmen van Buuren, Han- na van den Berg, Sandra van Rootse- laar, Elise Lodder. Kim Versloot, San dra Laaij, Stefhanie Rebel, Joni Jansen, Niels Koetsier, Vania den Drijver, Tim Veerman en Steven Brouwer. BLAUWSPAR - NORDMANN - OMORICA KLUITBOMEN PRIMA CYCLAMEN, WITTE AZALEA'S EN KERSTSTERREN KERSTBOOMSTANDAARDS, HULST EN NOBELISTAKKEN KERSTSTUKJES EN ARTIKELEN VOOR STUKJES KWEK Koopavond van 13 t/m 23 december VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg bij de nieuwe rotonde - Tel. 01802-2430 Zevenhuizen - Gezien het veldspel was de 2-1 overwinning een zeer verdiende voor Groeneweg, echter toch een wed strijd van de vele gemiste kansen. Groeneweg startte zeer overtuigend, het zette Ammerstol onder druk. Er deden zich talrijke kansen voor die niet werden benut. Groeneweg bleef kansen creëren, maar moest wachten tot de 30e minuut toen Jan de Knegt een voor zet gaf en Oscar Vuijk 1-0 liet aanteke nen. Al wat Groeneweg was stond te wachten op een tweede doelpunt Toen Ammerstol uit één van de weinige aan vallen in de 40e minuut zowaar 1-1 scoorde (Erik Brand) tevens de rust stand. In de tweede helft bleef Groene weg de betere ploeg. In de 10e minuut van de tweede helft was het Leon van Vliet die 2-1 scoorde. Na 25 minuten in de tweede helft viel Jan de Knegt geblesseerd uit. In zijn plaats kwam Bart Scheffers. Groene weg bleef verzuimen het karwei af te maken en maakte geen doelpunt meer. Zo bleef het steeds opletten voor de verdediging van Groeneweg voor de sporadische uitvallen van Ammerstol. Uiteindelijk behaalde Groeneweg op het loodzware veld een zeer verdiende overwinning op Ammerstol. a.s. zondag 19 december is de belangrij ke wedstrijd Nie Boys-Groeneweg in Nieuwveen. Bij winst heeft Groeneweg de eerste periode-titel op zak. Sportlust D2 - Groeneweg Dl afgelast; Groeneweg El -Haastreecht El 1-3; Groeneweg E2 - Oudewater E 3 2-10; Groeneweg F 1- NSV F1 6-0; Groeneweg BI - Cabauw BI 1-1; Lekkerkerk Al - Groeneweg Al 2-A. In Zoetermeer turnden de jongste turn sters van TOOS zaterdag de eerste competitiewedstrijd tegen thuisvere- niging Pro Patria, Bato-Woerden en Heres Bodegraven. De kampioen van vorig jaar Heres was ook nu weer veruit de beste ploeg met 157.25 punten. Toch wisten de waddinxveense meisjes één onderdeel te winnen nl. lange mat met 40.30 pnt. Bij dit toestel was Anke Lutz met 8.65 pnt. veruit de beste turnster gevolgd door Wieke v. Vuuren die met 8.40 pnt. de 2e plaats behaalde. De strijd om de 2e plaats ging dus tussen de TOOS-meisjes en de ploeg van Bato. Met slechts 0.70 voorsprong kon de Waddinxveense ploeg de 2e plaats be halen (150.10). Pro Patria eindigde op de 4e plaats met 142.40 pnt. In het indi viduele klassement gingen de eerste 2 plaatsen naar Heres-turnsters. Anke Lutz behaalde met 32.00 pnt. de 3e plaatsDe overige totalen waren: Wieke v. Vuuren 31.00; Sanne v. Vuuren 29.65; Sylvia Verbree 29.05; Linda Asscheman 28.00; Nelleke Dröge 26.00; Miranda Rutjens 25.40. De damesploeg van TOOS turnt zater dag de eerste competitie-wedstrijd in de gymzaal aan de Staringlaan van 12.00 - 15.00 uur. Publiek is van harte welkom. Afgelopen weekeinde stelde het twee de team van Aeolus het kampioen vei lig. Door een gelijkmatige 7 -1 overwin ning op DEO 2 werden de benodigde twee punten weer binnen gehaald. Het team bestaande uit Remon van Gem eren. Dennis v.d. Berg, Linda Wiegel en Ilse van Steijn (Gemiddelde leeftijd 16 jaar) zal hierdoor volgend jaar uitko men in de overgangsklasse van het dis trict Zuid Holland. Ook de prestatie van de overige teams waren goed. Via klin kende 8-0 overwinningen zorgden het eerste en het derde team ervoor dat zij volgend speelweekeinde kampioen kunnen worden. Eerst wachten er ech ter nog de voorrondes van de Neder landse kampioenschappen in De Maas poort in Den Bosch. Hier zullen de eer ste team spelers aan deelnemen om de nodige ervaring op te doen. De volledi ge uitslagen van Aeolus luiden als volgt: Delft 4 - Aeolus 1 0-8; Aeolus 2 - Deo 2: 7-1Shuttle '74 3 - Aeolus 3:0 - 8; Aeolus 4 - Onder Ons 3; 6-2; Florida 4 - Aeolus 5: 2-6; Aeolus 6 - DEO 5 3-5; Aeolus 7 - Sweti Day 2: 4-4; Corbula 5 - Aeolus 8: 3- 5; Aeolus 10 - Shuttlewoude 8:5-3; Aeo lus 11 - Voorburg 16; 8-0. Winst voor Florida 1, 2 en 3 was het geweldige resultaat van een spannende middag badminton in de sporthal "De Sniep". Florida 1 behaalde een moeiza me 6^2 zege op het voor z'n laatste kans vechtende Thiela 1 (Tiel). Winst voor Pieter Slits na de nodige problemen. Verlies voor Jean Lamaison, die in zijn eerste wedstrijd na een maandenlange polsblessure de 3e game verloor (4-15). Miranda v.d. Zijden verloor, maar Lies- beth van Bergeij k was oppermachtig. In de D.D. werden de tegenstandsters ge veegd, zowaar de H.D. won en twee in drie games gewonnen G.D.'s zorgden voor 6-2. De derde overwinning op rij en een vierde plaats op de ranglijst. Een nederlaag van koploper Mijdrecht en de eigen 6-2 zege op Delft brachten Florida 2 op één punt afstand van de eerste plaats met nog een thuiswed strijd tegen Mijdrecht voor de Boeg. Erik Besemer, Dennis Steenland en Thea Fennema wonnen hun enkelspe len. Maaike v.d. Weij verloor. Twee in 3 games gewonnen G.D.'s beslisten de wedstrijd. Florida 2 gaat steeds beter spelen, dus zelfs een kampioenschap is niet meer uitgesloten. Florida 3 trad met invalster Mary Steenland (team 6) aan tegen koploper Vederlicht 2 uit Bodegraven. Aanvoerder Henk Colpa begon met een knappe overwinning, maar alleen Ellen Bos volgde zijn voor beeld in de enkelspelen. Ellen met Mar tin Sonneveld speelden een zwakke 3e game en verloren, maar Henk met Mary zorgden voor 3-3. Martin en Caris Voer man stelden een gelijkspel veilig. Ellen en vooral Mary verbluften iedereen in de dames dubbel. Een onwaarschijnlij ke spannende partij werd met 18-17 in de verlenging van de 3e game gewon nen. Hiermede is Florida 3 op de eerste plaats in de 3e klasse Zuid Holland ge komen, 1 punt voor op Vederlicht. De competitie wordt in januari gevolgd met de laatste 3 wedstrijden. Hazerswoude- Meer dan 250 tafelten nisverenigingen in Nederland organise ren, samen met Uitgeverij Malmberg uit 's Hertogenbosch en Taptoe tafelten- nisevenement in de Kerstvakantie. Een landelijk evenement, uniek in opzet, organisatie en uitvoering, omdat in alle regio's welke door deelnemende vere nigingen bestreken worden, Malmberg de kinderen uit de groepen 5 t/m 8 van alle basisscholen heeft uitgenodigd om aan dit evenement deel te nemen. Gelet op de ervaring van de afgelopen jaren is dit de beste manier om bij zoveel moge lijk kinderen de tafeltennissport meer bekendheid te geven. Malmberg is de uitgeverij van Pipo, Bobo, Okki, Taptoe en Hello You; tijdschriften doe door veel kinderen worden gelezen. Leerlin gen van de basisscholen uit groep 5, 6, 7 of 8 ingeschreven voor dit toernooi, verwachten we je op 28 december aan vang 9.00 uur in de Avantihal. sportlaan 2, Hazerswoude tel. 01728-8422. De deelname is gratis, zo mogelijk batje meenemen.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 11