Waddinxveen - Boskoop 13-jarig meisje vastgehouden en betast (Gouwebos) Goudsch Kamerkoor :"A Festival of Lessons and Carols" Waddinxveense jeugdmanifestaties Kerstzang met "De Gouwestem" en "Delaja" Kerstavond NCVB Easy Meat en De Types in De Tunnel Bomen knotten met Rotta PoliriEbERichTEN IJsseI en Gouwe Kerkdiensten Kerkdiensten Hobbyclub Kinderbingo Klaveijassen Kerstbingo bij De Overkant Katholieke Vrouwenvereniging Kerstbingo 't Zuiden dinsdag 4 januari De alles is anders show Donderdag 6 januari Boskoop -19 december Waddinxveen -19 december Zeven bui zen/ MoerIcapeIIe WAddiNxvEEN: Boskoop: puglTTcI X tl Waddinxveen - Een 13-jarig meisje werd op 10 december in het Gouwebos van haar fiets getrokken door 4 blanke jon gemannen van ca. 18 jaar. Zij werd in een zijpad getrokken en daar anderhalf uur vastgehouden. Verdachte nummer 4. deed een poging haar jack te openen. Tevens werd zij betast en moest 'zij seksuele voorstellen, vragen en opmer kingen ondergaan. Verder gingen de daders gelukkig niet. Ze raakte niet ge wond. Na lange tijd gingen de jonge mannen zelf weg. Het meisje vluchtte weg richting Waddinxveen en durfde pas rond 16.00 uur thuis te komen. De signalementen zijn: 1. Stekels, zwart le ren jack en blauwe spijkerbroek; 2. Lichtblond haar met scheiding midden en tot boven de oren, zwarte spijker broek en blauw ski-jack; 3. Donkere ste kels, blauwe ogen, blauwe spijker broek; 4. Zwart leren kort jack, blauwe spijkerbroek, donkerblond haar tot in de nek, zw/witte Palestijnse shawl, ste- vig postuur, 1.70 m. Getuigen kunnen zich bij de rijkspolitie te Waddinxveen melden. Gouda/Waddinxveen - Het Goudsch Ka merkoor presenteert op vrijdag 17 de cember en zondag 19 december "A Fes tival of Lessons and Carols", resp. in Gouda en Waddinxveen. De uitvoerin gen staan o.l.v. Ralph v. Vliet, de vaste dirigent van het Goudsch Kamerkoor. Vanwege de grote belangstelling ver zorgt het koor twee uitvoeringen die plaatsvinden op vrijdag 17 december om 19.30 uur en om21.00 uur in de Oud Katholieke Kerk, Hoge Gouwe 107 in Gouda. Gratis toegangskaarten voor deze sfeervolle avond kunnen worden afgehaald bij de VW in Gouda. Er is ook dit jaar weer een extra uitvoe ring in de St. Victorkerk, Zuidkade 176 in Waddinxveen, op zondag 19 decem ber om 19.30 uur. Ook hier is de toegang gratis. Stichting Waddinxveens Welzijnswerk organiseert in de aanstaande Kerstva kantie activiteiten voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. De activiteiten 'twee dagen feest in het nieuwe jaar" zijn gepland op dinsdag 4 januari en don derdag 6 januari 1994. "De alles is anders-show" wordt op 4 januari in de Klaas de Vriesschool ge houden en begint om 10.30 uur. Kinde ren dienen zelf een lunchpakketje mee te nemen/Deelnamekosten bedragen een rijksdaalder per kind.(Kleding ma ken dansjes instuderen voor het nieuw jaarsbal) Op donderdag 6 januari worden de voorbereidingen voor het 'alles is an ders nieuwjaarsbal '94' afgerond. Dege nen die hun kleding, waarvan het begin op 4 januari gemaakt is, af willen ma ken, worden ook deze dag uitgenodigd, kunnen dansjes voorbereiden, samen met de anderen de zaal versieren en hapjes klaarmaken. Na de middag wordt het nieuwjaarsbal gehouden. De dag begint om 10.30 en is om 15.00 uur afgelopen. Voor deelname kan men zich aanmelden t/m vrijdag 28 decem ber. Ook dient de jeugd vantevoren te betalen: 2,50 per dag. Inl. tel. 01828- 31932 (van maandag t/m vrijdag van 9.30 tot 17.00 uur) Waddinxveen - Zaterdag 18 december a.s. wordt de jaarlijkse Kerstzangavond in de Waddinxveense Ontmoetings- kerk aan het Groensvoorde gehouden. Deze Kerstzangavond begint om 20.30 uur en wordt georganiseerd door het chr. Waddinxveens mannenkoor De Gouwestem. Het mannenkoor zingt graag gehoorde, aloude kerstliederen onder leiding van Martin Mans. De koorzang wordt begeleid op orgel en piano door de vaste begeleider van het mannenkoor, de musicus Ben kramer uit Boskoop. Naast de sonore mannen stemmen is ook het jeugdkoor Delaja uit Reeuwijk. o.l.v. Mark Koudijzer te horen. Magda Vergunst speelt hierbij dwarsfluit en Inge Verkaik panfluit. Het jeugdkoor zal ook samen met het man nenkoor een tweetal muziekstukken ten gehore brengen. De koorzang zal meerdere malen worden afgewisseld door samenzang van kerstliederen. Bovendien is op het programma plaats ingeruimd voor een tweetal orgelim provisaties, waarvan de dirigent van het mannenkoor Martin Mans er één voor zijn rekening neemt en Ben Kra mer de tweede. Toegang gratis. Boskoop - Op donderdag 16 december verzorgt de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Christen Vrouwenbond een kerstavond voor haar leden. Me vrouw D. Feller-Molenaar, voor drachtskunstenares te Rotterdam ver zorgt deze avond de declamaties en vertelt het kerstverhaal, het geheel wordt afgewisseld door het zingen van bekende kerstliederen terwijl de avond verder een informeel karakter heeft. De avond wordt gehouden in "De Loods" achter de Geref.kerk. Aanvang 20.00 uur. Inl. tel.01727-16713. Boskoop - Zaterdag 18 december geeft het gitaarrock trio Easy Meat een con cert in de Tunnel. Op zondag 19 december treedt caba retgroep De Types op in De Tunnel. Zaterdag is de zaal om 21.00 uur open en zondag om 20.30 uur. Waddinxveen-Moerkapelle - Op zater dag 18 december gaat de Natuur-en Vogelwachtvereniging Rotta, met de knotgroep Waddinxveen, een dag 'wil gen knotten' op de boerderij van de heer Bos aan de Bredeweg 4 (hoek Abraham Kroesweg) te Waddinxveen. Start 9.00 uur. De Bredeweg loopt vanaf Moerkapelle richting Waddinxveen/Moordrecht. Het werk bestaat uit achterstallig on derhoud, dat wil zeggen dat er flinke takken verwijderd moeten worden. Dit werk moet elke vier a vijf jaar worden herhaald anders worden de toppen van de wilgen te zwaar en is er kans op breuk van de boom. inwendig worden deze bomen dan vaak verzwakt door inwatering in de won den die ontstaan door het afbreken van te groot geworden takken. Deze breken niet mooi af, maar scheuren af, waar door vreemd gevormde stompen ont staan en scheuren in de bast. iedereen die enkele uren of de hele dag wil komen helpen is hartelijk welkom. Rotta zorgt voor gereedschap en werk handschoenen. Tevens wordt er tus sen de middag soep geserveerd. Degenen die komen assisteren worden verzocht zelf warme, zonodig warer- dichte kleding aan te trekken en evt. een lunchpakket mee te nemen. Ook goede schoenen of laarzen zijn van be lang. Inlichtingen en aanmelden bij Klaas van der Kolk tel. 01793-1826. (Opgave is nodig vanwege de hoeveel heid soep die gemaakt moet worden). Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reu ver 18.30 uur ds. K.J..lansen De Stek 9.30 uur ds. .l.A v. Hooijdonk Geref.kerk 9.30 uur dr. H. de Moor Waddinxveen 17.00 uur ds.A.C. Po- ley Hazerswoude Christengem. Bethel 9.30 uur sa menkomst Hans v. Boven Oude Tonge Vrijz.Prot.Geloofsgem. 10.00 uur dr. E.P. Meijerink Oegstgeest Chr.Geref.kerk 9.30 uur en 17.00 uue ds. M.J. Oosting R.K. zaterdag 17.30 uur de Stek en 19.00 uur kerk; zondag 10.30 uur Waddinxveen - Op zaterdagmiddag 8 januari wordt de hobbyclub van speel tuinvereniging üranjewijk gehouden van 14.00 tot 16.00 uur. Waddinxveen - Speeltuin Oranjewijk organiseert zaterdagmiddag 18 decem ber vanaf 14.00 uur een Kinderbingo. (De daaropvolgende keer is 15 januari.) Waddinxveen - In het clubgebouw van speeltuinvereniging Oranjewijk is erop 17 december vanaf 20.00 uur weer een klaverjasavond. Waddinxveen - Speeltuinvereniging De Overkant aan de Kromme Esse, organi seert a.s. zaterdag 18 december een Kerstbingo. Er zijn mooie en lekkere prijzen te winnen. Deze avond zullen er vijf ronden wor den gespeeld. Aanvang 20.00 uur. Boskoop - Dinsdag 21 december wordt de Kerstavond gehouden. Tijdens de feestelijke broodmaaltijd zal het trio "Balkan" uit Heemstede sfeervolle mu ziek ten gehore brengen. Dit trio zingt met begeleiding van gitaar en dwars fluit. De Kerstavond wordt in restau rant Florida gehouden en begint om 19.00 uur. Deelnamekosten zijn 15 gul den per persoon. Aanmelden bij Nel v.d. Laar tel. 12425. Boskoop - Op maandag 20 december is er weer een gezellige bingo-avond met thema Kerst. Deze avond wordt gehou den in "De Stek", Puttelaan Boskoop, aanvang 20.00 uur. Niet-leden betalen een rijksdaalder entree. t.k. onze jaren 45-70 7 dln. bericht vd 2e wereldoorlog 6 dln. 100,- 01828-19781 t.k. vrolijk stoffen boxkleed 2x primaire kleuren 25,-p. st. 01714-12216 t.k. deur m. glas-lood verzam. oranjefoto's boeken; N. Indië materiaal 01714-12059 t.k. PC veel toebehoren 750,- 01714-15505 ervaren huishoudster eerlijk en betrouwbaar; niet rokend - w.t. 1/2 2-6 uur 01714-15837 t.k. tuinstoel met kussen nieuw 071 -311960 t.k. antieke potkachel 200,-; apple macintosh plus met rinter 01714-16001 t.k. donker eiken wandmeubel 2.45 br. 1.95 hoog 250,- 01714-15633 tekentafel AO formaat een-armig met lamp en stoel 01714-14159 t.k. judopak 4-6 jr. 25,-; en step merk Loeki 35,-01828-11149 Herv.lmmanuelgem. 10.00 uur ds.A.A. v. Houweluingen 17.00 uur sow dienst in Ontm.kerk ds.M.A. Westerbeek van Eerten Reeuwijk Geref.Vrijgem. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn 16.30 uur ds. J.P.C. Simpelaar Bodegraven AanrijdingenToen woensdagochtend tegen 7 uur een 27 jarige Zevenhuizen- aar linksaf sloeg van de Zuidplasweg het industrieterrein op, keek hij een personenauto, bestuurd door een 47 jarige man uit Krimpen a/d IJsseI, over het hoofd. Het gevolg was een aanrij ding met fikse materiële schade. Beide voertuigen moesten worden weggeta- keld. let wiet waai weg vervolg voorpagina Een inwoner van Rotterdam onder schatte donderdagochtend kennelijk de kracht van de wind. Tijdens de storm moest hij zo nodig zijn caravan verplaatsen. In het Zuideinde te Zeven huizen waaide de hele combinatie om. Auto op de kop en caravan in het Ka naal. De bestuurder werd licht gewond en is op eigen kracht naar een huisarts gegaan. Beide voertuigen zijn zwaar beschadigd weggetakeld. Bij een daar na ingesteld onderzoek-is gebleken dat de caravan te Dordrecht bij een cara- vanhandel was ontvreemd en splinter nieuw was. De bestuurder moet daar over nog worden gehoord. Inbraak/diefstal: Dinsdagavond werd in de Kerkstraat te Moerkapelle een zwart/paarse damesfiets gestolen, merk Union type San Remo. De fiets stond tussen 20 en 21 uur geparkeerd bij het gebouw van de Gereformeerde Gemeente. Overig nieuws: Woensdagmiddag om streeks 15.25 werd een melding ontvan gen van een schoorsteenbrandje aan het Noordeinde te Zevenhuizen. Bij de dakdoorvoer kwam rook onder de pan nen vandaan. Een enkelwandige pijp bleek ondeskundig te zijn afgewerkt waardoor het hout eromheen was gaan schroeien. In de nacht van zaterdag op zondag werden op de parkeerplaats van het Nijverheidscentrum vernielingen ge pleegd aan een aantal vrachtauto's. In de meeste gevallen werden de achter lichten vernield. Omdat dit niet de eer ste keer is dat dit gebeurt, wordt nage gaan wat aan dit probleem kan worden gedaan. Aanrijdingen; Een 70 jarige Waddinxvener reed bij het uitparkeren achteruit tegen een andere auto. Dit werd gezien door een getuige die daarop de politie inseinde. De door rijder werd benaderd waarna hij ver klaarde niets van de aanrijding te heb ben gemerkt. De schade wordt verder onderling geregeld. Dinsdagochtend om 7.40 uur sloeg een 28-jarige bestuurder van een personen auto rechtsaf op de hoek Kanaaldijk/ Sniepweg. Een 13 jarig meisje uit Waddinxveen dat daar juist overstak, kwam daardoor op de motorkap van de auto terecht. Zij is met lichte verwondingen op eigen kracht naar een arts gegaan. Omdat het verkeer ter plaatse met verkeerslich ten wordt geregeld, lijkt het erop dat 1 van de 2 het rode licht genegeerd heeft. Woensdagochtend tegen 8 uur vond een aanrijding plaats tussen een perso nenauto en een bromfietser. De be stuurder van de personenauto, een 54 jarige Waddinxvener reed vanuit de Sparregaarde de Groensvoorde op en zag daarbij de bromfietser, een 26 jari ge Waddinxvener, vermoedelijk over het hoofd. De bromfietser is per ambu lance naar het ziekenhuis vervoerd voor het maken van foto's. Woensdagmiddag om 14.15 vond een aanrijding plaats op de Rijksweg 20 richting Utrecht t.h.v. de samenvoe ging met de RW 12. Het betrof een kop/ staart tussen 5 personenauto's en een vrachtauto. Geen van de bestuurders liep letsel op. Diefstal fietsen: Woensdag 8 december, grijze GraafFloris herenfiets vanuit een voortuin aan de Gerstakker. Auto-inbraken: De afgelopen 2 maanden zijn in Waddinxveen onrustbarend veel autoinbraken gepleegd. In de maanden oktober/november waren dit er 100 waarbij de dader binnen kwam door het inslaan van een ruit of door het portierslot te forceren. De wijken die eruit sprongen waren de Zuidpias en omgeving station Noord/Vondellaan. Hoofddoel is de audio-apparatuur maar andere waardevolle spullen wor den uiteraard ook meegenomen. De politie wil de inwoners van Wad dinxveen het volgende op het hart drukken; haal zo mogelijk de audio- apparatuur eruit en laat NOOIT geen autopapieren in de auto achter. Omdat het een misdrijf betreft waarbij nagenoeg nooit sporen van een dader achter blijven, moet een dader dus op heterdaad worden betrapt. Dit is nau welijks mogelijk zonder dat de politie daarbij wordt geholpen door de burge rij. De politie vraagt dan ook met na druk of u onmiddellijk wilt bellen wan neer iets verdachts wordt gehoord of gezien. Het is in uw eigen belang. Bij een nader onderzoek n.a.v. 3 aangif ten van diefstal van kledinguit kleedka mers van sportlokaties, is een 15 jarige Waddinxveense aangehouden die be kende samen met een vriendinnetje verantwoordelijk te zijn voor deze dief stallen. Het vriendinnetje moet nog worden gehoord. Ook het afgelopen weekend is Wad dinxveen weer geteisterd door een 16 tal autokraken. Deze keer was het de Passage, de Beukenhof en Elzenhorst die bezocht werden. In bijna alle geval len werd de audio-apparatuur ont vreemd. In enkele gevallen is het bij een poging gebleven. Een van de frustraties die de politie deze keer opliep was het feit dat bij 1 van de autokraken iemand ziet dat men met 2 man in de auto van een familielid aan het inbreken is. In plaats van de politie te bellen verjaagt men de daders en gaat men weer naar bed om vervolgens pas 's-morgens aan gifte te doen van diefstal. Aan de Tesselschadelaan werd van donderdag op vrijdag ingebroken in een kelderbox. De toegangsdeur werd geforceerd. Er werd gereedschap, een boormachine en een fiets meegeno men. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in een sportschool aan de Wilhelminakade. De eigenaar, die boven de zaaksliep, overmeesterde 1 van de 3 daders die binnen waren. De 2 anderen werden later in de nacht inde buurt van Hazerswoude aangehouden. Zij reden namelijk in een splinternieu we in Woerden gestolen auto zonder kentekenplaten. Alle 3 betroffen uit Woerden afkomstige Marokkanen in de leeftijd van 17 (2) en 19 jaar oud. De 400 gulden die zij op zak hadden en afkom stig was uit de sportschool, kon weer aan de eigenaar worden teruggegeven. Deze was overigens zeer tevreden over het politie-optreden. Overig nieuws: Woensdagmiddag werden twee jeugdi ge dames, 13 en 14 jaar, door een con troleur van de NS aan de politie overge leverd nadat zij zonder te betalen had den gereisd. Een van hen moest boven dien nog worden verhoord i.v.m. de kledingdiefstallen vanuit kleedkamers van sporthallen. Voor het reizen zon der plaatsbewijs hebben beiden een bonus gehad van f 66,-. Zondagochtend even na 8.00 uur ont stond onenigheid aan de Peter Zuid laan over geluidsoverlast. Een 24 jarige bewoner ging daarna naar zijn boven buurman om het e.e.a. uit te praten, het ging hier namelijk niet om een incident. Dit ontaardde in ruzie waarbij de ver oorzaker van de overlast, een 25 jarige Waddinxvener, op een gegeven mo ment een revolver trok en langs de klager in de lucht schoot. De schutter is daarop aangehouden en is/zal worden voorgeleid aan de officier van justitie. Inbraak/diefstal: Van een 14-jarige Boskoopse werd don derdagmiddag de fiets gestolen vanaf de Parklaan. Van een aan de Lage Weide geparkeerd staande personenauto werd donder dag de audio-apparatuur gestolen. Het slot van het rechter voorportier werd geforceerd. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in een auto aan het .lulianaplein. De audio-apparatuur werd ontvreemd. Datzelfde gebeurde zaterdagavond aan de Barendstraat. In een supermarkt aan de Linnaeusweg werd vrijdagmiddag een 48 jarige Bos koopse betrapt bij het stelen van kaas. Zij werd door de winkelchef aangehou den en overgedragen aan de politie die proces-verbaal opmaakt. Zaterdagmiddag werd een 38-jarige man uit Alphen betrapt bij een winkel diefstal in een supermarkt aan de Ko ninginneweg. Hij had het voorzien op after-shave en werd door het winkel personeel aangehouden en overgedra gen aan de politie die proces-verbaal tegen de man opmaakt. Overig nieuws: Vrijdagavond ca. 19.45 uur kwam bij de politie een melding binnen dat een 79-jarige vrouw al een paar uur werd vermist vanuit een wo ning aan het Reijerskoop. Gezien het feit dat mevrouw mogelij k wat inde war was, werd daar direct behoorlijke be kendheid aan gegeven en is naar deze vrouw uitgekeken en op vele plaatsen geïnformeerd of iets van haar verno men was, echter zonder resultaat. De volgende morgen om 10.00 uur is haar levenloze lichaam in een sloot aange troffen niet ver van de plaats waar zij was vertrokken. De vrouw was afkom stig uit Den Haag maar verbleef tijdelijk bij een familielid te Boskoop.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 15