Uitbreiding Zonnebloem-vakanties Hart - van - Holland - allerlei Het gaat goed met NAS Volleybal Geslaagde vogelexpositie Benthuizen Aannemer Leune geeft de scholen aandacht Even voorstellenNieuwe coördinator Gastouderbureau Zevenhuizen-Moerkapelle Michel bedankt! Truckcenter Groot onderhoud Catgesbrug Zevenhuizen - Dankzij de Middenstandsvereniging Zevenhuizen staat er weer een kerstboom op het Dorpsplein. De boom is gesponsord door De Parasol uit Moerkapelle.... Groei Stichting Gastouderproject Waddinxveen Geen VRijwilliqERswERk GaSTOUcIeRS CjEVRAACjd Ingezonden Zevenhuizen-Vrijdag 10 december kregen wij te horen dat onze baas, Michel Janssen, een punt zet achter zijn ondernemersschap bij C1000. We moesten allemaal even slikken, dat mag u best weten. De afgelopen jaren hebben we zo gezellig samen gewerkt dat we even aan het idee moeten wennen. Wij beloven Mi chel en onze klanten er alles aan te doen om het een ieder naar de zin te maken. Dus Michel, wij willen jou bedanken als baas en goede vriend, voor alles wat je voor ons gedaan hebt. Er zal altijd een speciaal plek je in ons hart zijn voor jou. Wij wensen jou, Alida en de kinderen al het geluk in de toekomst. We zullen jullie missen!!! Jan, Ron, Lisette, Joke, Jani, Jolanda, Janneke, Anita R., Elise, Anita de L., Veronica, Connie, Kiny, Dries, de parttimers en de vulploeg. Zevenhuizen- Truckcenter Zevenhui zen is weer operationeel. Na het uit spreken van het faillissement van de vorige eigenaar (diverse B.V.'s), kwam het Truckcenter te koop. Het Truckcen- ter is nu eigendom van de Exploitatie maatschappij Bedrijfscomplex 7-hui- zen onder directie van de heer L. Stolk. Huurders van het Truckcenter Zeven huizen zijn: de bedrijven waarvan de heer L. Stolk eveneens de directie voert: Stolk Voertuigtechniek B.V.; Roha Intertrans B.V; Internationaal Transport Rodenburg. De overige be drijven zijn: Kool Truckdesign (Auto- spuiterij), Stehouwer Banden en Car- rosseriebedrijf Homeca B.V. T ruckcen ter Zevenhuizen biedt weer volop faci liteiten op het gebied van transport, truckreparatie, truckwash e.d. Artsen, verpleegkundigen, diëtisten en fysiotherapeuten gezocht Gehandicapten en langdurig zieken kunnen deelnemen aan een jaarlijkse Zonnebloemvakantie. De bedoeling is dat de nationale vereniging de Zonne bloem het vakantie-aanbod met 7% uit breidt. Echter vaak overtreft het aantal aanmeldingen dat van de plaatsen. Zo waren er voor 1993 5400 plaatsen be schikbaar en meldden zich bijna 9000 zieken en gehandicapten zich aan. Vrijwilligers/sters zorgen voor de be geleiding tijdens deze vakanties, ech ter er worden ook artsen, diëtisten, verpleegkundigen en fysiotherapeuten gezocht die op vrijwillige basis een week (of meerdere keren) mee willen met een Zonnebloemvakantie. In 1 iNationaal Bureau, Postbus 2100, 4800 CC Breda. Tel. 076 -60 20 60. Benthuizen-Vrijdagavond jl. vond er in sporthal De Hil in Benthuizen een Be kertoernooi plaats van de NeVoBo. Bij de aanvang van de competitie mogen alleen de eerste teams meedoen met de wedstrijden voor de Beker. Daarom wordt er voor de lagere klassen een speciaal toernooi omstreeks de Kerst stop gehouden. NAS 2 en NAS 3 zijn beide eerste geworden in de poule en spelen vrijdag de volgende ronde. NAS volleybal is de laatste jaren ge groeid. Van 1 damesteam en 1 heren team naar weliswaar nog steeds 1 da mesteam (met wel 11 vaste speelsters, dus net te weinig voor twee teams) en nu drie herenteams. Het eerste heren team draait goed mee in de vierde klas se en team twee en drie staan beide eerste in hun klasse (5). Het tweede en derde team wordt nu gesponsord, wat een leuke stimulans is voor het volley bal in Benthuizen. Volleybal moet in Benthuizen nog meer gepromoot wor den als een wintersport, die goed com bineerbaar is met b.v. tennissen in de zomer. NAS Volleybal kan nog steeds leden gebruiken, zowel dames als he ren, voor competitie en recreatie. Er is een leuke recreatiegroep die niet traint, maar gezellig partijtjes speelt op de woensdagavond van 20.00 tot ca. 21.30 uur. Iedereen die denkt te kunnen vol leyballen moet eens komen kijken op een trainingsavond en meedoen. Keuze uit competitie of recreatie. De vogelshow van de Benthuizer Vo gelvereniging, mocht zich verheugen in een grote belangstelling. De zaal van "De Tas" was afgelopen weekein de gezellig ingericht, en zowel publiek als exposanten waren in opperbeste stemming.De 13 leden zonden maar liefst 185 vogels in. Winnaar van het Bondskruis werd Joh. van Dorp met een roodrug parkiet waarmee hij 91 punten verdiende en kampioen werd. Overige prijswinnaars: Kampioen ka naries H.H. ter Veld 90 pnt; Japanse meeuw: W. Bazen; zebravink: 88 pnt; tropen 90 pnt; stam 358 pnt en kam pioen zilverbek met 90 pnt.:W. Bazen. Ruitenburg werd met 90 punten kam pioen Catharina 89 pnt; Elegant Par kiet P.C. v. Ruitenburg. Kampioen Au stralische parkieten F.M. de Vrij met 90 punten. W. Bazen had met zijn in zendingen het hoogste aantal punten van de eigen kweek: 447, gevolgd door H.H. ter Veld met 446. P.C. v. Ruiten burg 445 punten. Kleurwedstrijd: De leerlingen van groep 7 van de beide basisscholen deden mee aan een teken-kleurwed- strijd van de Benthuizer Vogelvereni ging, waarvoor zij fraaie prijzen als be loning kregen. Winnaars bij de School met de Bijbel werden: Kees Verkerk; Maarten Leune; Elise Buiten en Jolan da Krijgsman. Lena Groen was de win nares van de Arnoldus van Osschool. Zevenhuizen - De gemeenteraad van Zevenhuizen-Moerkapelle nam gistera vond een besluit om de Catgesbrug te renoveren. Bij een onderzoek is geble ken dat de onderbouw diverse bescha digingen vertoont zoals: zettingen en scheurvorming, onregelmatige aan sluitingen van de landhoofden op de verhardingen en het niet aansluiten van beschoeiing op het betonwerk. T.a.v. de bovenbouw was geconsta teerd dat het houten brugdek versleten is en op meerdere plaatsen los op de stalen val ligt. De hoofdconstructie van de val is op diverse plaatsen ernstig geroest evenals de stalen oplegcon structies, de bevestiging van de leuning op het zuidelijke landhoofd en de be vestigingsconstructie van de afsluit boom aan de zuidzijde van de brug. Daarnaast vertoont de verankering van de heftorens gebreken. De geraamde kosten bedragen f 115.,268,-. Op de voorgrond de winnaars van de werkstuk-wedstrijd van de Arnoldus van Osschool Benthuizen - Onlangs maakten de oudste leerlingen van de beide basis scholen te Benthuizen kennis met de mogelijkheden van het Lager Beroeps onderwijs. Dat gebeurde 'daadwerke lijk' bij Leune in de timmerwerkplaats, en 'aanschouwelijk' door een bezoek aan de beroepenmanifestatie in Alphen a.d. Rijn.Eén en ander gecombineerd met de video van de Stichting Vakoplei ding Bouwbedrijf. Aannemer Leune liet de kinderen de laatste hand leggen aan boekensteunen en hield een opstel wedstrijd. Op de respectievelijke scho len werden de winnaars van de vragen- en werkstukwedstrijd over het Wereld Natuur Fonds beloond met prijzen door het echtpaar Leune. Bij de Arnoldus van Osschool werd Marjolein Spithoven de eerste. Luisa van der Houten werd tweede. Sander Wijsman derde. De aanmoedigingsprijzen gingen naar Suzan v.d. Berg en Jolanda Holstege. School met de Bijbel: 1. Ria Kaashoek, 2. Janneke Leune; 3. Wouter Bremmer. De aanmoedigingsprijzen gingen naar Jantine Vis en Jan Peter Kuijk. Zevenhuizen-Moerka pelle - De Boskoopse Ans Lammers is per 1 september coördina tor van het Gastouder bureau Zevenhuizen- Moerkapelle. Zij volgde Wies Keulen op die per die datum elders een functie aanvaardde. Ans Lammers, volgde destijds een opleiding aan de Sociale Acade mie, deed vrijwilligers werk voor de Stichting Peuterspeelzalen Bos koop, waar ze ook twee jaar de functie van peu terleidster had. Toen het Gastouderbureau Boskoop opgezet werd, heeft ze daarin een bijdrage geleverd en was daaraan ander half jaar ca. zeven en een half uur per week als coördinator ver bonden. "De baan in Waddinx veen trok me meer aan vanwege het urenaan- tal". De taak van Ans omvat 20 uren per week en is niet specifiek op Zevenhui zen-Moerkapelle gericht. "Voor gastouders en ouders die kinder opvang zoeken en reeds genieten, ben ik binnen het Gastouderproject Wad dinxveen, waaronder ook Zevenhui zen-Moerkapelle valt, aanspreekbaar. Nieuwe koppelingen verzorg ik de tota le procedure d.w.z. de intake-gesprek- ken, voorvraag-en gastouders en het in contact brengen van vraag-en aanbod. Daarna bnegeleidt zij de koppeling. Ze constateert: "Het gaat goed met de kinderopvang in Zevenhuizen-Moerka pelle. We zijn blij weer opvang te heb ben gevonden voor het kindje van een half jaar waarvoor we tweemaal gead verteerd hebben. Wat me opvalt is dat er in Zevenhuizen meer vraag naar op vang is dan in Moerkapelle en in Moer kapelle meer aanbod van kinderop vang. Het Gastouderschap wordt overwogen onder andere, daar waar je een kindje van een ander als speelkameraadje voor je eigen kind wilt. Dat kan dan voor een kind dat nog niet de basisschool leeftijd heeft bereikt overdag zijn en voor schoolgaande kinderen, na school of tussen de middag. Sommige gastouders willen niet één kind opvangen, maar meerdere. Ouders die hun kind(eren) in een gast oudergezin geplaatst willen zien, doen dit doorgaans niet meer dan voor een dag of drie, vier per week. De reden waarom het gebeurt kan te maken hebben met een eigen bedrijf, een functie die men in de maatschappij wil behouden of voor het volgen van een studie c.q. cursus. Anderzijds zijn er moeders die graag één of twee dag delen per week even de handen vrij willen hebben en geen grootouders van het kind (de kinderen) in de buurt heb ben wonen die eens op kunnen pas sen". Ans Lammers zegt haar werkzaamhe den er prettig te vinden, maar dat deze zich niet alleen tot Zevenhuizen-Moer kapelle beperken. Ook een deel van Waddinxveen heeft ze als coördinator onder haar hoede. We zijn met z'n vieren bij het Gast ouderproject werkzaam. Voor de administratie is Jannie Ver schoor bij de Stichting werkzaam, bu reaucoördinator is Marjoleine Steens- ma. Marjolein v.d. Linden, verzorgt de contacten in de Waddinxveense Zuid plaswijk. We zijn beiden veldwerkers ofwel coördinatoren. Het Gastouderproject is zeer actief. We houden koffie-ochtenden, thema-avon den en voorlichtingsavonden. Hoewel er van de zijde van de rijksover heid, die aanvankelijk de kinderopvang stimuleert, bezuinigingen op til zijn, zien we bij het Gastouderproject een toename in kinderopvang". "Er zijn nogal eens misvattingen over het gastouderschap. Sommigen den ken dat het vrijwilligerswerk is of dat het om gehandicapte kinderen gaat. Wie één of meerdere kinderen opvangt, ontvangt daarvoor een vergoeding op basis van een uurtarief. Dat is niet inko mensafhankelijk, dus voor iedereen hetzelfde. Eén kind overdag f 3,50 per uur; na school vier gulden per uur. Voor ouders die kinderopvang nodig heb ben, maar van b.v. een uitkering leven, bestaat er het retributiefonds In inci dentele gevallen kan daar een beroep op worden gedaan. En mochten er mensen zijn die zich als gastouder willen aanmelden voor, het zij één dagdeel, een hele dag, tot meer dere dagen overdag of kinderen na schooltijd willen opvangen, men kan zich bij ons aanmelden", lacht ze. Wie kinderopvang via het Gastouder project wil of zich aanbiedt als gast ouder, kan allicht nu reeds een tele foontje plegen". (01828-19591)

Hart van Holland | 1993 | | pagina 21