MoIein De Haas.... verweven met dE Bent^uIzense 'BAkkERs' De echte bakker GERRITSEN m De Zonnebloem ÜPIUSMARKTl frïcandIaü J9B Kerstbijeenkomst WFF/cfa/d VOORDE£l H WITTEBOLLETJES f\99 MONAYOKI DRINK runderriblappen A!sheP<^en(ioedjpqHm^^ Hart van Holland/15 december 1993 pagina 3 BEINïhuizENS EclnTpAAR 5 5 JAAR CJETROUwd Dorpsstraat 73 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1412 - Fax 01802-1153 Dorrestein 8 - Nieuwerkerk aan den IJssel - Tel. 01803-18821 5 Appelbeignets halen en 4 betalen! dus van 8,00 voor slechts 6,40 Yoghurt Bavaroise taart, heerlijk fris gebakvan 11,00 nu slechts 9,75 KOEKJE VAN DE WEEK: 250 gram Ges. Roomboter Koekkransjesvan 5,50 nu 4,25 BROODJE VAN DE WEEK: 5 Gold-korn broodjes,nu slechts 1,95 Broodje pikant, heerlijk pittige snacknu slechts 1,95 Hoornse Broeder, Noordhollandse specialiteitvan 4,85 nu selchts 3,95 Als het met de kerst iets extra's mag zijn, dan naar uw Echte Bakker Gerritsen voor: Kerstkransen 100% roomboter en amandelspijs Kerstkransen extra gevuld met de originele zwarte kersen, een echte specialiteit! Boter-kerststollen met een dikke pil amandelspijs enz. enz. echt te veel om alles op te noemen de bestellijst ligt in de winkel voor u klaar! 30.250 exemplaren. Nationale Zonnebloemloterij Actie 'Zon in de schoorsteen' ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 6 stuks jvers voor u gebradenJ QQ gntroM_ literpak W Benthuizen - Hij houdt van tuinieren en is als stichtingsbestuurslid bij het on derhoud van molen De Haas betrokken. Zij geniet van de wekelijks repetitie van het Hervormde koor Immanuël en van het oplossen van puzzels, met name doorlopers. Samen genieten ze van het uitzicht op de schitterende in eer herstelde koren molen De Haas. Wie die personen zijn? Niemand meer of minder dan het twee tal dat op 8 december 55 jaar getrouwd was: Simon Bakker en Ingetje Bakker- Rensink: beiden in de leeftijd van 74 jaar. Zij kregen die dag o.a. een felicia- tie-bezoek van burgemeester en me vrouw Boelen. Twee dagen later werd hun huwelijks verjaardag in een keizerlijk restaurant op de grens van Zevenhuizen/Rotter dam gevierd met kinderen, kleinkinde ren en achterkleinkinderen. Hoewel 55 jaar niet echt een jubileum is, toch een verhaal over dit echtpaar. Ingetje is een geboren Benthuizense en Simon z'n wieg stond in een woning aan de Julianahof in Zevenhuizen (grens Moerkapelle). Op z'n 10e jaar kwam hij naar Benthuizen. De ouders van Ingetje hadden een ma nufacturenwinkel in de Dorpsstraat en de vader van Simon hield zich bezig met het malen van graan. Het was vanzelfsprekend dat Simon vanaf de lagere school, op z'n 13e jaar, z'n vader kwam helpen in de maalderij. Na hun huwelijk ging het echtpaar in een woning naast de manufacturen zaak van de ouders wonen; later ver huisde het naar de Molenstraat en in de woning aan de Barm: met fraai uitzicht op de molen en de groentetuin, wonen beiden ca. 15 jaar. Hun huwelijk werd gezegend met drie kinderen, negen kleinkinderen en twee achterkleinkin deren. MoIeinaars diE loONdORSERS WERdEN Van de acht kinderen uit het gezin waar Simon Bakker in werd geboren, werden vier jongens loondorser, echter de 'Bakker-story' begint bij molen De Haas, waar vader Bakker in 1930, in dienst van de coöperatie, bedrijfslei der werd. In 1932 besloot de coöperatie de molen stil te zetten, terwijl de wieken verkocht werden aan molenbou wer Ottevanger in Moerkapelle. Vanwege het vele maalwerk was een electromotor aangeschaft waardoor de molen als maalderij dienst deed. In 1938 werd de coöperatie opgeheven en kocht de heer H.A. Bakker de molen/ maalderij, die tot 1957 het meel van de akkers uit Benthuizen en omgeving maalde. De landbouw was eind dertiger jaren enorm uit gebreid, veel gemengde bedrijven gingen hun weilanden scheuren en zaaiden tarwe in. In 1935 met de invoering van tarwesubsisidie, werd ook de scheurplicht in het leven geroepen. Er was toen al teveel melk. Intussen waren vijf zoons in hun vaders voetsporen getreden. Eén emigreerde in 1957. "In 1957 was er om diverse rede nen, weinig meer te malen. De meelfabrieken waren als padde stoelen uit de grond geschoten en wij hadden van lieverlede het roer al omgegooid, hielden ons bezig met loondorsen enzo. Daar mee waren we in Benthuizen, Zoetermeer en de wijde omge ving drukdoende op het land in de zomer en vroege herfst en in het najaar op de boerderijen. Van lieverlede breidden we onze werkzaamheden uit; zorg den voor aanleg en onderhoud van sportvelden en dergelijke. Pas per 1 januari jongstleden zijn we er officieel mee gestopt. Onze grote loods op het Ver- breepark is verkocht aan het transportbedrijf De Vrij. Zo heb ik van m'n 13e tot m'n 73 ste jaar gewerkt. En met ple zier". VRIJDAG: ZATERDAG: EXTRA AANBIEDINGEN: De heer Bakker prijst zich gelukkig met het werk voor molen De Haas, waar hij in het stichtingsbestuur met de taak van onderhoudsadvi- seur is belast. Als er één blij is met de restauratie van de molen, is hij het wel. "Een jaar of vijftien geleden gingen er in de gemeenteraad stemmen op om de molen na aankoop te restau reren. Hij was toen nog ons eigen dom. Bij de voorbereiding en bij de realisatie, waarvoor een stichtings bestuur gevormd werd, ben ik steeds betrokken. Wij en vrijwel alle Benthuizenaren, zijn er trots op dat we een dergelijke molen in ons dorp hebben. Jammer- genoeg wordt de subsidieverlening door de gemeente, nu de heringe deelde gemeente Rijnwoude maar liefst acht molens heeft, een heet hangijzer". Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Hazerswoud'e-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 Advertenties Remy Versnel of Raymonde de Vries Redaktie Algemeen Henny v.d. Berg Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur. Netwerk Den Haag VSP 070 3350133 Rijnwoude - Tijdens de zomermaanden zijn er in de gemeente Rijnwoude 3050 loten verkocht van de Zonnebloemlote rij. Van de opbrengst komt een gedeelte ten goede aan het plaatselijke Zonne- bloemwerk. De winnende nummers in de afd. Rijnwoude zijn: De winnaars ontvangen 25 gulden: A31151L 013664; X 055483; U 030673; P030673; N087017 en op P030741: 50 gulden.Degenen die tot de prijswinnaars behoren dienen het winnende lot te zenden aan: De Zonnebloem, Postbus 2100, 4800 CC Breda.Verzocht wordt het giro-of bank rekeningnummer te vermelden waarop de geldprijs gestort kan worden. Op zaterdag 4 december heeft Sint Ni- colaas weer vier Zonnebloempieten met veel pakjes op pad gestuurd. Op 108 adressen in Hazerswoude, Koude kerk en Benthuizen hebben zij een pak je (vaak met gedicht) of een speculaas pop bezorgd. Overal zijn zij enthou siast ontvangen. Sint is dankbaar en blij voor het goede verloop van de actie en wil z'n dank dan ook, vanuit Spanje, aan allen die hun steentje hieraan bijdroegen, betonen. Het Bestuur van de Zonnebloem voegt daarbij een wens met het oog op de feestdagen toe. t.k. Bullbar voor Suzuki Samurai t.e.a.b. 01728-8493 t.k. dbr. kinderstoel ook als tafel st. te gebruiken 45,- 01728-7497 t.k. rolluik 1 m. br. 1.60 m. hoog staande kapstok 01728-9293 t.k. oberland sneeuwkettingen grootte groep 4 bv 185x13 01828-16036 r 1993. Geldig van donderdag16 t/m zaterdag 18 december 1 Gefeliciteerd opa en oma Verburg 45 jaar getrouwd 17 dec.: Kevin, Endymion, Hestia, Sylvia, Walter en Simon Vermist: sinds 2 nov. een 1 jarige lapjespoes, zwart stipje naast de neus 01828-17982 Sint Pieten en chauffeur hartverwarmend was jullie komst naar Holten! p.m.p.j.a.d. Opa, wanneer begin je aan mijn bed? groetjes Esther Sandra Laaij 6 jaar hartelijk gefeliciteerd opa en oma Laaij Joop Koops nog 2 nachtjes slapen en dan ben je "Vutter" geniet ervan groeten van dick joke Wie wil er Beverly Hills plaatjes ruilen met mij Anieka na 17 uur: 01802-2802 15-12 is ons baasje jarig gefeliciteerd pootjes van Lassie en Stampertje! vandaag is Henk jarig hartelijk gefeliciteerd en nog veie jaren liefs jolanda Ina van Veen veel geluk in je nieuwe huis papa - mama Moerkapelle - De kerstbijeenkomst van de ned.Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Moerkapelle wordt op dinsdag 21 december in dorpshuis Op Moer gehouden. Joke v.d. Ark zal de dames boeien met verhalen en gedichten, mevrouw G. Blok-Goldfuss is ook dit jaar weer bereid gevonden om de da mes met haar solozang in vervoering te brengen. Verder wordt het Kerstevangelie voor gedragen en laat de Kerstzanggroep (het Huisvrouwenorkest) ook van zich horen. De avond wordt besloten met een infor meel samenzijn. De kerst programma's zijn dit jaar uitge voerd in Origami: Japanse papiervouw- kunst en vervaardigd door het bestuur.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 3