Zevenhuizen Moer kapel Ie Moerkapelle op tilt bij (gespeelde) gasexplosie Foto's in het HART VAN HOLLAND Afgegeven bouwvergunningen/ beschikking melding bouwplannen Expositie aquarellen Resultaten inzameling chemisch afval Inlichtingen betreffende de registratie als kiezer Verwijderen boom Plaatsen tuinhuisje Bredeweg 23 te Moerkapelle Dames ZVH winnen van Eendrachtruiters in de prijzen Kerstdisco 24 uurs-spelmarathon Hart van Holland/15 december 1993 pagina 5 fes Gemeente In de periode van 7 t/m 13 december 1993 is de navolgende vergunning/ beschikking afgegeven aan: de heer J. van den Berg te Zevenhuizen, voor het plaatsen van een condensor, plaatselijk bekend Dorpsstraat 129 te Zevenhuizen; de heer L.C. Moerman te Moerkapelle, voor het wijzigen van de entree, plaatselijk bekend Papaverlaan 43 te Moerkapelle; Een ieder die meent door de verlening van bovengenoemde vergunnin gen/ beschikkingen in zijn/haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad ingevolge de Wet Arob een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. De vergunningen/beschikkingen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen ter inzage. Wij wijzen U er op dat het indienen van een bezwaarschrift geen schorsen de werking heeft. Indien gewenst kunt U naast het bezwaarschrift een verzoek om schorsing van de verleende vergunning/beschikking indienen bij de Afdeling Recht spraak van de Raad van State. Kneuterdijk 22, 2514 EN Den Haag. In de periode van 24 novembert/m 31 december 1993 treft U in de hal van de bovenetage van het gemeentehuis een expositie van aquarellen aan. De expositie betreft het werk van de 38 jarige, in Moerkapelle woonach tige schilderes Jannie den Hartog-den Hertog. Jannie is een autodidakte kunstenares die realistische aquarellen maakt. Op jonge leeftijd schilderde zij al olieverfschilderijen. Na haar huwelijk heeft zij al haar tijd en aandacht aan haar gezin geven. Enkele jaren geleden heeft zij haar hobby vanuit het verleden weer opgepakt. Om haar natuurlijke gave nog verder uit te bouwen volgt zij thans lessen bij de eveneens in Moerkapelle woonachtige kunstenares Arja Tuitel. De expositie is te zien tijdens de openingstijd van 08.30 tot 12.00 uur. In de periode van 1 t/m 4 november 1993 zijn door de chemocar de navolgende hoeveelheden (kilo's) chemisch afval ingezameld. - batterijen 240 - lege emballage 301 - olie 638 - spuitbussen 226 - accu's 689 - garage-afval 37 - medicijnen 146 - t.l.-buizen 45 - verfresten 1522 - lijm/kit/hars 157 - bestrijdingsmiddelen 46 - poetsdoeken 46 - fotochemicalien 180 - reinigingsmiddel 31 - zuren 11 - kantoor k.c.a. 61 - diversen 38 Het totaal ingezameld chemisch afval bedraagt 4.414 kilo en betreft 655 aanbiedingen. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend dat een ieder bij burgemeester en wethouders de inlichting kan verkrijgen of hij als kiezer is geregistreerd. Op de grond dat hij niet of niet behoorlijk als kiezer is geregistreerd kan hij schriftelijk om herziening van de registratie verzoeken. Zevenhuizen, 15 december 1993, de waarnemend burgemeester, L.M. Schoots Het hoofd van de afdeling Algemene Zaken, hiertoe gemachtigd door burgemeester en wethouders, maakt bekend dat bij besluit van 13 december 1993 vergunning is verleend aan: mevrouw A. Verduijn, voor het verwijderen van een blauwspar aan wezig op het perceel Wollefoppenweg 109a te Zevenhuizen. Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Wet Arob binnen dertig dagen na publikatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Zevenhuizen, 8 december 1993, Het hoofd van de afdeling Algemene Zaken, C.A.H Oosterhoff De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat met ingang van donderdag 16 december 1993 gedurende veertien dagen, ter gemeentesecretarie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage ligt: - de melding van de heer P. de Vrij dat hij voornemens is een tuinhuisje te plaatsen aan de Bredeweg 23 te Moerkapelle. Het bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan "Dorp" en is met de voorschriften daarvan in strijd. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens om met gebruikma king van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan stellen zij een ieder in de gelegenheid gedurende de termijn waarop het bouwplan ter inzage ligt daartegen be zwaar aan te tekenen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burge meester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen, 10 december 1993. De waarnemend burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle, L.M. Schoots Moerkapelle - "Het was een geslaagde oefening, maar het was wel een zwaar karwei al die gewonden af te voeren naar buiten en vervolgens naar de verzorgingspost in de voormalige school Jip en Janneke". zegt brandweercommandant Ed Broer van Moerkapelle. Hij en de zijnen zijn, naafloop van de oefening van brandweer en Rode Kruis-colonne in de chr. Rehobothschool, tevreden over het ver loop. Eén en ander wordt bevestigd door de heer J. Oudijk van het plaatselijke Rode Kruis. Compli menten klinken er aan het adres van de brandweer die het eerste 'reddende werk' van de ca. 36 gewon de leerlingen van groep 7 van de Rehobothschool moest verrichten. EEN CONSTERNATIE Ed Broer gaf om kwart voor acht vorige week dinsdagavond het sein voor de uitruk van de brandweer. De vrijwilligers waren toen reeds in de brandweergarage aanwezig, omdat dinsdagavond doorgaans de vaste wekelijkse oefenavond is. De leerlingen waren door hun leraar aan de hand van video-beelden voorbereid op hun taak als slachtof fer en dinsdagavond geschminkt door LOTUS-men- sen, waarvan een viertal eveneens voor slachtoffer speelde. Zeker honderd ouders hadden zich op het school plein en in de hal van de school verzameld om toe te kijken naar het redden van hun kinderen. Onder hen (als ouder) ook de met ziekteverlof zijnde burgemeester Lips, terwijl waarnemend burgemeester Schoots. na het wekelijks vragen uurtje in de Tweede Kamer, eerder z'n opwachting maakte en getuige was van de voorbereidingen van de oefening. ..En toen begon de oefening.. Om kwart voor acht ontstond een gasontploffing in de kelderruimte van de school door de kracht van de explosie werd een trap naar de bovenste etage van de school weggeslagen. Twee cv-monteurs, die in het ketelhuis bezig wa ren, werden zwaar gewond. Vijf leerlingen en een leraar werden eveneens ernstig gewond. Vijftien leerlingen konden via een vluchtroute op het schoolplein komen. Een tiental andere leerlingen bleef lichtgewond achter in de school. De meeste leerlingen hadden lichte snijwonden door rond vliegend glas. Bij aankomst van het uit zestien man bestaande vrijwillige brandweercorps van Moerkapelle, werd onmiddellijk besloten om de hulp van de Rode kruis Colonne in te roepen. Het plaatselijke Rode Kruis, met ca. 25 mensen besloot en gewondennest in te richten in de fietsenstalling van de-school. Daar werd de eerste provisorische hulp geboden aan de goed geschminkte gewonden. Vandaar werden de gewonden met een ambulance van het Rode kruis vervoerd naar het leegstaande schoolgebouw. Daar stelde de plaatselijke huisarts vast wie naar welk ziekenhuis moest worden vervoerd. Slachtoffers met ernstige brandwonden werden zogenaamd naar het Brandwondencentrum van Beverwijk gebracht. Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald wor den. (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdag morgen na verschijning van Hart van Holland. Zevenhuizen - De dames van ZVH staan hun mannetje. Dat bleek ook het afgelo pen weekeinde weer het geval toen ze na een twee uur durend zinderend duel, welverdiend wonnen van de num mer twee van de ranglijst, het gerenom meerde VCH uit Heerlen. Op de trainingen van de afgelopen week was er al iets te bespeuren van de wil om te winnen en gretigheid in het spel. het waren deze eigenschappen die het team als geheel tot dit goede resultaat bracht. In de eerste set werd een aanvankelijke achterstand door een sterke serve en midden-blokkering in een 15-12 set-winst omgezet. De tweede set vertoonde eenzelfde beeld. Tot het moment dat Ivana Vysko- cilova aan serve kwam. Zij scoorde di rect of indirect zes punten op rij. Het publiek voelde dat er een sensatie in de lucht hing. Het stimuleerde de dames van Jan Zaai tot nog meer inzet en uit stekende aanvallende acties van alle speelsters. Een 15-10 setwinst en een 2- 0 voorsprong. In de derde set toonde VCH zich de sterkste en bracht hier door de spanning terug inde wedstrijd. In de vierde set hernam ZVH het initia tief, nam zelfs een 11-5 voorsprong, helaas niet voldoende, het werd nog wel 15-14 voorZVH maar met een aantal tactische ballen trok VCH de stand weer gelijk. De Zevenhuizense dames lieten zich echter niet uit het veld slaan. Zij knokten voor elk punt en het was aanvoerder Ingeborg Kleijer die het genoegen smaakte om de beslissende punt te scoren en zodoende de 3-2 winst veilig te stellen. Deze overwinning komt het gehele team toe, zowel aanvallend en verdedi gend waarbij de spelverdeelsters Da- niëlle Segers en Monique Bijl zich pri ma van hun taak kweten. Net als de voorgaande wedstrijd tegen Gemini werd deze wedstrijd door radio Rijn mond uitgezonden. Zevenhuizen - Van rijvereniging en po nyclub De Eendrachtruiters uit Zeven huizen namen vier ponyruiters deel aan een groepswedstrijd in Leusden, waarbij ze goed presteerden. De wed strijd bestond uit vier onderdelen: springen, spelletjes doen, viertal rijden en pas de deux (verkleed) op muziek. De deelnemende leden waren: Adrian- ne van Dorp, Mariska IJzerman en Nel- leke en Marije v.d. Wel. Met 'het viertal' (ook verkleed) eindig den de Zevenhuizense meisjes op de eerste plaats. Met springen eveneens. De spelletjes werden beloond met een negende plaats en tenslotte eindigden ze met de pas de deux op de vierde plaats. Dit alles leverde bij het totaal klassement een tweede plaats op. Een goede prestatie voor deze Zevenhui zense meisjes. Eén en ander kon plaatsvinden dankzij de inzet van Leny van Dorp en hun instructrice Marjan van Veelen. Moerkapelle- Vrijdagavond 17 decem ber wordt er in de foyer-hal van dorps huis Op Moer, een Kerstdisco gehou den, aanvang 21.00 uur. Deze disco wordt mede mogelijk ge maakt door Stichting Jeugd-en Jonge renwerk Midden-Holland en is bedoeld voor de jeugd vanaf ca. 14 jaar. Discotheek De Hullies met de disc-joc- keys Herbert en Dirk-Jan die op vele feesten borgstonden voor een feestelij ke avond zorgen ook nu weer voor een grandioze avond. De entree is gratis. Iedere jongere is hartelijk welkom. Zevenhuizen - Koffiebar 't Praathuis houdt op vrijdag 17 en zaterdag 18 de cember a.s. een 'spelmarathon' ten be hoeve van hulp aan straatkinderen in Brazilië, ledereen is van harte welkom om een kijkje te nemen en de deelne mers in de kleine uurtjes te steunen. De spelmarathon duurt 24 uur en begint om 20.00 uur vrijdag en eindigt zater dag om 20.00 uur. Degenen die de deelnemers voor het goede doel willen sponsoren kunnen vrijdagavond naar het Hervormd Cen trum in Zevenhuizen komen.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 5