Waddinxveen - Boskoop Antoon Hogervorst Lijsttrekker D66 Schooldamtoernooi 1994 Kerstsamenkomst op 2e kerstdag bij het Leger des Heils Oliebollen-aktie Vox Jubilans Opstart sport-fit 55+ groep bij gymnastiekvereniging Boskoop Reorganisatie rijkspolitie GGD Zuid-Holland noord bestaat vijfjaar 22 december: Automatiseringsdag voor de Boomkwekerij Bezoek Bloemenveiling Holland tijdens kerstvakantie Kerkdiensten Kerkdiensten r HARWA DOET U EEN AANBOD Treinconducteur met wapen bedreigd Boskoop Creatief Poppentheater in bibliotheek WS' HARWA NCVB Hart van Holland/22 december 1993 pagina 13 Programma ••Waddinxveense damdag** Waddinxveen - Kerstfeest Boskoop - Kerstfeest 1993 Wonen met alles wat je mooi vindt. Daar streeft HARWA naar. Woon- en slaapcomfort in elke stijl en keus. Loopt u eens vrijblijvend binnen. Politie Hollands Midden District IJssel Gouwe Bezoek Organisatie Waddinxveen- De afdeling Waddinx veen van D66 heeft Antoon Hogervorst unaniem gekozen tot lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2 maart a.s. Tweede op de lijst is Jan Selles, derde is Frans Bos. Op de vierde plaats staat het zittende raadslid Wim de Wit, vijfde is Marcel van Reede. Raadslid Sylvia Barth-van den Hondel, door de leden op een vierde plaats gekozen, bezet op eigen verzoek plaats zes. Zevende staat Thomas v.d. Krogt en oud-raadslid Hans Barth is op de achtste plaats terug te vinden. Negen de is Albert Grooten, tiende staat afde lingsvoorzitter Han Flietstra, elfde is Leen de Haan en twaalfde Tineke Bok- ma. De lijst is samengesteld door een rechtstreekse, schriftelijke en geheime verkiezing van de leden zonder voor drachten of aanbevelingen van een commissie of de leiding van de partij. De leden hebben tevens het program ma voor de raadsverkiezingen vastge steld. De nadruk ligt op de praktische uitvoerbaarheid en de financiële haal baarheid. D66 wil vooral de betrokken heid van de inwoners bij de besluitvor ming en bij hun eigen specifieke situa tie vergroten. D66 staat voor een prag matische aanpak van de actuele pro blemen, individuele vrijheid en ont plooiing van de inwoners van het Gou wedorp en voor sociale rechtvaardig heid. D66 zet zich fel af tegen bevoog ding en betutteling, politieke en be stuurlijke polarisatie en verstarring in denken en handelen. D66, dat dan verwacht vijf zetels te halen, wil na de verkiezingen met andere partijen sa menwerken en is bereid op basis van een breedgedragen programma deel te nemen in het college van B W. Waddinxveen- De damvereniging Ex celsior en de Vereniging voor Open baar Onderwijs te Waddinxveen orga niseren voor de 22e keer damwedstrij- den voor de leerlingen van alle basis scholen in Waddinxveen e.o. De wedstrijden worden gehouden in de aula van de Samenwerkingsschool aan de Sniepweg te Waddinxveen. Zaterdag 15 januari wordt er gedamd voor de groepen 3,4 en 5 en zaterdag 22 januari voor de groepen 6, 7 en 8. Beide dagen is de aanvang 09.30 uur en het einde is rond 12.00 uur. Elke school kan met een team (5 scho lieren) meedingen naar de dagprijs en de wisselbeker. Op beide speeldagen zijn vier bekers te halen. Het jaarlijks terugkerend eendagstoer- nooi van Excelsior staat weer voor de deur. Deze 40ste Waddinxveense dam dag (bij dit jubileum wordt zeker nog stilgestaan) wordt gehouden op 19 fe bruari in cafe-restaurant "De Unie" aan de Kerkweg-Oost. Naast individuele deelname kan ook nu weer (voor de 3e keer) door clubteams, zijnde viertallen worden gespeeld om de Kees Kramp beker. Er wordt gespeeld in groepen van 4 personen in de Hoofdklasse, le en 2e klasse. Elke speler heeft per partij 1 uur bedenktijd en het speeltempo is 60 zetten per uur. Aanmeldingen kunt u doen bij Dirk Heeren tel. 01828-16399 en Cor Barelds 01828-14726. Waddinxveen- Iedere maand is er op de laatste zondag van de maand in Wad dinxveen een samenkomst van het Le ger des Heils. Aan deze dienst zullen verschillende mensen uit Waddinx veen en uit Gouda, hun medewerking, door middel van zang, muziek, decla maties enz. verlenen. Er wordt er koffie of thee en voor de kinderen iets anders geschonken. De samenkomst wordt gehouden op zondag 26 december a.s. in het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat 18. (in het persbericht geen aanvangs tijd) Waddinxveen- Ook dit jaar organiseert de ACCU commissie van Vox Jubilans weer een oliebollenaktie en wel op vrij dag 31 december a.s. Door eigen leden en medewerkers hopen zij een groot aantal oliebollen aan de man te bren gen, om diverse aktiviteiten voor het jubileumjaar 1995 te kunnen financie ren. Verkoop vindt plaats vanuit het kerkelijk-centrum De Hoeksteen Es doornlaan 2 tel. 01828-12770. Reho- Geref.Vrijgem. le Kerstdag 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn; 2e Kerstdag 16.30 uur ds. P.J. Trimp Zoetermeer Herv.lmmanuelkerk 24 december Kerstnachtdienst in Ontmoetings- kerk 21.00 uur ds. J.C. de Moor/ds. A.A. v. Houwelingen 22.30 uur idem. Kerstnachtdienst in Immanuëlkerk le Kerstdag 9.00 uur ds. A.A. v. Hou welingen, jongerendienst; 10.30 uur Kerstdienst volwassenen. 2e Kerstdag 10.00 uur ds.A.A. v. Hou welingen Morgengebed. bothschool in Zuidpias en de hal van de Bethelkerk, Bilderdijklaan 1, tel. 01828- 15607. Vanaf 's morgens 09.00 uur tot 14.00 uur 's middags kunt U ze daar afhalen. U kunt ze daar ook op dezelfde dag telefonisch bestellen en worden ze eventueel bij u thuisbezorgd. Vanaf heden kunt u ze reeds vooruit bestellen onder de volgende telefoonnummers: 01828-10021, 14708 en 13777. Boskoop - van 26 dec. t/m 22 jan. wordt in de bibliotheek de jaarlijkse expositie "Boskoop Creatief" gehouden. Deelne mers Amanda Araya, Henriëtte Bak- huyzen, Leny Bogaards, Chr. Bosman van Vliet. Ria Bouman, Tanneke Dazler- Retel, Jan de Frankrijker, Cas de Gier, Bert Houtman, Coby vd Jagt, Agné Kalf- v. Klaveren, Piet de Koning, Ria Maer- tens- v Bodegraven, Wilma Mathot- Cok, A.J. Moerings, E. de Natris, Mar griet Ramp-Versluis, Wil Snaauw, Ank Sterkenburg, Reini Stolwijk-vd Zon, Jos trouw, Cocky vd Velde, Til Venema-Nix, A. Verbeij- v Vliet, Ineke Verheul en M. v Wijngaarden. De opening vindt plaats op 2e Kerstdag om 14.00 uur. De ope ning wordt verricht door wethouder Trimp. Aansluitend is er een optreden van de Volksdansclub Vlaski, o.l.v. Adri Cramma. Kinderen kunnen zich verma ken in de kinderhoek. Boskoop- Dat de gymnastiekvereniging Boskoop zich ervan bewust is dat ook ouderen een volwaardige plaats ver dienen binnen de vereniging blijkt uit de deelname aan het sport-fit 55+ pro ject en het sportaanbod wat de vereni ging gaat doen voor deze doelgroep. De le fase van het project, dat samen met de Nederlandse Koninklijke Gymnas tiek Bond i.s.m. de landelijke Stichting Spel en Sport is ontwikkeld, is afgeslo ten, hetgeen inhoud dat zowel het tech nisch- als het bestuurskader van de Gymnastiekvereniging Boskoop is ge schoold op het gebied van sport-fit 55+. In de 2e fase van het project zal de Gymnastiekvereniging Boskoop een groep sport-fit 55+ opstarten en wordt begeleid in het opzetten en uitvoeren van een sport-fit 55+ uur door de KNGB. Er wordt rekening gehouden met de leeftijd en de lichamelijke conditie, het leeftijdsverschil in de groep en het sportverleden van dé groep. Een rustig" begin met een goede warming-up zodat men op temperatuur komt is van groot belang. In de inleiding zitten dan ook veel lenigheidsoefeningen met rek, strek, zwaai- en draaibewegingen voor de romp en ledematen. Veelal wordt hierbij gebruik gemaakt van klein mate riaal en zullen de oefeningen regelma tig op muziek worden uitgevoerd. Daar naast is sport en spel een belangrijk onderdeel van de les. Het spelen geeft de 55-plussers veel plezier: het draagt bij aan het stimuleren van onderlinge contacten. En tijdens de lessen staat centraal; alles mag, niets moet. Naast de wekelijkse lessen zal 1 keer in de maand (op de laatste vrijdag) een lift- time activiteit worden georganiseerd zoals fietsen, bowlen, zwemmen e.d. De gymnastiekvereniging Boskoop speelt hiermee in op landelijke ontwikkelin gen, waarbij ouderen zelf naar op hen gerichte sportactiviteiten vragen. Herv. kerk 24 december 19.00 uur ds. K.J. Jansen 21.15 uur ds. R. de Reuver Kerstavonddiensten le Kerstdag 9.30 uur ds. K.J. Jansen De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver 2e kerstdag 9.30 uur ds. R. de Reu ver 18.30 uur gezinsdienst ds. J.H. Langelaar Geref.kerk le Kerstdag9.30 uurds. J.A. van Hooijdonk 2e Kerstdag 9.30 uur ds. J.H. Lange laar 's avonds gezinsd. Herv. kerk. Christengemeente Bethel le Kerst dag 9.30 uur Dick v. Steenis 2e Kerstdag 10.00 uur Sing-in. Vrijz.Prot.Geloofsgem.24 decem ber 21.00 uur ds. J.W. Schneider Hilversum Chr.Geref.kerk le Kerstdag 9.30 uur ds. M.J. Oosting 2e Kerstdag 9.30 uur ds. M.J. Oos ting en 17.00 uur ds. S. otten R'dam. R.K.24 december 18.00 uur gezins viering; 20.00 uur en 22.30 uur H.Mis le Kerstdag 10.30 uur 2e Kerstdag 10.30 uur 14.30 uur Kindje wiegen. Boskoop - In de Kerstvakantie op don derdag 30 december, aanvan 14.00 uur, is er een voorstelling van poppenthea ter 'Hanneke Kuipers' in de bibliotheek aan de Babsloot in Boskoop. Kaarten voor een rijksdaalder per stuk zijn verkrijgbaar in de bibliotheek. VLOERBEDEKKING, GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT Rijnlandstraat 4 2741 GZ Waddinxveen 01828-16119 De afdeling Waddinxveen van de Ne derlandse Christenvrouwen Bond (NCVB) vergadert woensdagavond 22 december om 19.45 uur in de Hoek steen aan de Esdoornlaan. De heer H. Geel zal deze kerstavond verzorgen, ledereen is van harte welkom. Op 16-12 werd Ton 42 jaar. nog gefeliciteerd van Elly Anton en Anneke Het is echt waar, Sandra en Marco al 5 jaar een paar. H.G. pa ma viola Dag Frank en Linda nog 2 dagen dan hopen wij open en oma te worden Pa en Moe vd Lip Lieve zwart/witte kater aan komen lopen! Af te halen: Nrd. Dwarsweg 86a Zvh Len zoekt rolschaatsen mt 28 - 01727-16883 Gouda/Waddinxveen - In de stoptrein van Gouda naar Waddinxveen, is op maandag 20 december, omstreeks 20.15 uur, de conducteur met een vuur wapen bedreigd. Toen de conducteur aan twee jongens van resp. 14 en 16 jaar uit Alphen a/d Rijn, om het treinkaartje vroeg, toon den zij in plaats van een kaartje, een vuurwapen. Nadat de trein in Waddinxveen was gestopt, hield de machinist de deuren gesloten, en alarmeerde de politie, wel ke kort daarna beide daders kon inreke nen. Het vuurwapen bleek een luchtdrukpis tool te zijn, wat niet van echt te onder scheiden is. De daders zijn overgeleverd aan de spoorwegpolitie en er zal proces-ver baal worden opgemaakt. Vorig jaar is de politie gestart met haar reorganisatie. De rijkspolitiegroepen Nieuwerkerk a.d. IJssel en Waddinx veen zijn daardoor samengegaan, in dit traject zijn er in de afgelopen maanden nieuwe collega's op nieuwe plaatsen gekomen. Deze collega's groeien in hun nieuwe rol. Districtschef is Nico van Ooik op de locatie Waddinxveen. Hoofd politiezaken is Gerie Mak: locatie Waddinxveen. Hoofd Bedrijfsvoering is Mike Blom: locatie Nieuwerkerk. Cor Barelds is Groepschef locatie Nieu werkerk. Adrie Twigt is groepschef lo catie Waddinxveen en jan Konings op de locatie Boskoop, bijzondere functies hebben: Gerrit van Reenen (Nieuwerkerk) Milieu- en bij zondere wetten-adviseur. Verkeersadviseur: Ad van Driel (Nieu werkerk). Frank Driessen: le medewerker vreem delingen (Nieuwerkerk). Piet Keijzer: preventie-adviseur en voorlichter (Waddinxveen). Contactmedewerkers Basispolitie zorg: Dit zijn lokaal gebonden medewerkers die het contact onderhouden met o.a. het lokale bestuur. Gerard Hazebroek: Zevenhuizen-Moer- kapelle. Rijnwoude- Op 16 december viert GGD Zuid-Holland Noord, met een vestiging in Leiden n een in Alphen a.d. Rijn, zijn eerste lustrum. De feestelijkheden vin den plaats vanaf half drie in 'De Eenden kooi' in Zoeterwoude-Rijndijk. De spre kers, onder wie de heer S. de Vreeze, voorzitter van het Algemeen bestuur, spreken de aanwezigen toe vanuit his torisch perspectief en met een blik op de toekomst. Beide vestigingsdirecteu ren schetsen een beeld van de huidige GGD, en een medewerker verhaalt over de dagelijkse werkzaamheden. Ter af wisseling van de sprekers, zal een thea tergroep de genodigden, onder wie per soneelsleden, bestuursleden en raads leden, op cabareteske wijze onderhou den. De beide vestigingen van de GGD Zuid-Holland Noord zijn uitgegroeid tot twee volwassen, professioneel werken de organisaties die hetzelfde doel na streven: het beschermen en bevorde ren van de volksgezondheid in de Leid- se regio en de Rijnstreek. Dat gebeurt op vele manieren. Het grootste deel van het werk is preventief van aard: het voorkomen van allerlei gezondsheids- bedreigingen, of deze zo vroeg signale ren dat gezondsheidsschade zoveel mogelijk kan worden vermeden. De GGD Leiden en omstreken is bereik baar aan de Roodenburgerstraat la in Leiden, tel. 071-163333. De GGD Rijn streek is gehuisvest in gebouw Rijn- staete, Prins Bernhardlaan 10 in Alp hen aan den Rijn en telefonisch bereik baar onder nummer 01720-90250. Regio- Op woensdag 22 december (van daag) wordt in het gebouw van het W1CC-IAC (internationaal Agrarisch Centrum) de belangrijke Automatise ringsdag voor de boomkwekerij gehou den. Boomkwekers die denken over de aanschaf of aanpassing van een compu ter of computerprogramma, kunnen hier hun licht opsteken. Het ochtendgedeelte bestaat uit een mini-symposium. Het centrale thema is Bedrijfsregistratie. Sprekers zijn NBvB- voorzitter Jan de Vries, die ook als dag voorzitter optreedt; Henk Zwinkels (ATC-S1TU) over het onderwerp auto matiseringsontwikkelingen en -trends in de boomkwekerij; Cor van Leeuwen (DLV) over bedrijfsregistratie; alsme de de boomkwekers Wim van Aert en Mare de Lange, die spreken over hoe en waarom zij bedrijfsregistratie toepas sen. Aansluitend aan het ochtendprogram ma wordt er een lunch verzorgd. De middag is bestemd voor een bezoek aan een beurs, waar een aantal op de boomkwekerij gespecialiseerde leve ranciers hun belangrijkste computer toepassingen laten zien. Te denken valt hierbij aan voorraad-en orderadministratie, bedrijfsregistra tie, kostprijsberekening en automatise ring van klimaat en substraat. Tal van bedrijven verleden medewer king, terwijl de Boskoopse Veiling, de Stichting Beurshal en de DLV laten zien welke dienstverlening zij op het gebied van automatisering bieden. De Nederlandse Bond van Boomkwe kers, het 1KC en ATC/S1TU verzorgen een informatiestand. De Automatiseringsdag voor de boom kwekerij wordt georganiseerd door de Nederlandse Bond van Boomkwekers en het Agrarisch Telematica Centrum (ATC). Bleiswijk- Ook tijdens deze kerstvakan tie zet Bloemenveiling Holland haar deuren wijd open voor belangstellende vakantievierder. In de kerstmaand de cember is Bloemenveiling Holland het alternatief om alvast die speciale kerst sfeer te proeven Dennegroen, kerst sterren, hulst en kerststukjes verschij nen dagelijks in grote hoeveelheden voor de digitale veilingklokken. Daar naast zijn ook de tulpen, narcissen en hyacinten al in ruime mate vertegen woordigd. In de kerstvakantie organi seert Bloemenveiling Holland speciale kerstrondleidingen. Deze vinden plaats bij veilcentrum Bleiswijk op dinsdag 21 december, woensdag 22 december en dinsdag 28 december. Tij dens deze speciale rondleidingen wordt de bezoeker door een rondleid- ster uitvoerig ingewijd in het veilingge- beuren Voor een rondleiding bij veil centrum Bleiswijk dient de bezoeker zich om 8.00 uur te melden bij de recep tie. De rondleiding duurt tot ongeveer 10.30 uur. Kosten zijn f. 2.50 p.p. Geïnte resseerden dienen zich minimaal één dag van te voren telefonisch aan te melden bij mevrouw R. Boumans, tel. 01892-40200.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 13