Zevenhuizen - Moer kapel Ie Afscheid van leerkrachten De Parasol Succes voor O.S.S. Restauratie kerkgebouw Dorpsstraat 139 "Laat de molens van Zevenhuizen blijven draaien" M. Zijderhand lijsttrekker Gemeentebelangen Puzzelactie loopt ten einde Wie lid wordt van de Vereniging Molenvrienden hoeft slechts minimaal 12 gulden per jaar te betalen Puzzelactie Braderie 52 leden! Help mee de molens te behouden Fonds 2e algemene ledenvergadering Aanmelden? Doen! Hart van Holland/22 december 1993 pagina 21 Zevenhuizen - Op vrijdag 17 december jl. hebben mevrouw A. Brouwer en de heer G.L.A Janssen afscheid genomen van de christelijke basisschool De Een- dragt in Zevenhuizen. Dit gebeurde op hun verzoek in besloten kring van colle ga's, bestuursleden, leden van de ouderraad/activiteitencommissie en medezeggenschapsraad. Het informele karakter van de bijeen komst zorgde ervoor dat slechts twee sprekers het woord tot de vertrekken de leerkrachten richtten. Mede na mens het team schetste de directeur van De Eendragt, de heer F. Witte, aan de hand van 'mijlpalen' in de carrière van de vertrekkende collega's, de in vloed die beiden hebben gehad op het christelijk onderwijs in de kern Zeven huizen. Zo'n 700 -900 kinderen kregen zij beiden onder hun hoede. Dat aan hun trouwe inzet gedurende vele jaren een einde kwam door ziekte, is te be treuren. Namens het bestuur van de Vereniging School met de Bijbel, sprak de heer H. Wijnsma. Ook hij herinnerde aan de jarenlange trouwe dienst aan De Een dragt van de beide onderwijsmensen en dankte mevrouw Brouwer en de heer Janssen voor hun jarenlange inzet voor de kinderen van de school. (Me vrouw Brouwer en de heer Janssen waren resp. 23 en 31 jaar lang verbon den aan de bijzondere school). De dank aan beiden werd door de spre kers onderstreept met enkele cadeaus als blijvende herinneringen aan de vele onderwijsjaren aan De Eendragt. Na een komisch lied, gezongen door het bestuur en de overige aanwezigen, werd genoten van sport en spel. Daar naast was er ruime aandacht voor een voortreffelijk buffet dat was georgani seerd door de ouderraad/activiteiten commissie. Ingezonden - Moerkapelle- Rood, groen, wit, dar gaan wij dit jaar vanuit, zegt Johan Sol, eigenaar van bloemen- kadoshop "De Parasol:. Zoals dit pand je oogt in de Dorpsstraat kan ik er niet omheen om op de ouderwetse wijze een sfeervolle kerst te creëren. Toch moeten wij ook meegaan met de moder ne tijd en speel ik bijv. in, op de opening van "Euro Disney", afgelopen jaar. Een kerstboom vol met "Walt Disney" figu ren. Natuurlijk wel naast een oude buf fetkast, (ook bij ons te koop), want dat brengt er de huiselijke sfeer in. Een winkeltje waar je je thuis voelt dat vind ik belangrijk. Ook spelen, wij in op het milieu en gebruiken vornamelijk na tuurlijke materialen zoals raffia en jute, bloembolletjes vele soorten mossen en kruiden in elke vorm. Ons inpakpapier is aangepast en zijn met de opening direkt begonnen met kringloop-papier. Normaal is ons huismerkpapier groen, maar met de kerst heb ik voor rood gekozen. Gewoon, lekker even anders. Ook onze kerststukken hebben weer een ander tintje en proberen wij ieder jaar een andere trend te creëren. Dit jaar bijvoorbeeld kwam ik ergens man den tegen die nog niet afgevlochten waren, ik vond ze zo mooi dat ik ze gewoon niet-afgemaakt heb meegeno men. Aanvankelijk zag niemand er wat in, todat Edwin, een van mijn medewer kers er een kerstboom met lichtjes in zette en er een kerstarrangement van maakte. Al gauw konden wij diverse bedrijven met deze kerst-relatiege schenken voorzien. Al of niet met een fles wijn of andere gewilde (geschenk)relatie-artikelen. Ook kan toren die wij hebben voorzien van deze kerstdecoratie keken hun ogen uit, klanten in de winkel die hun interieur ermee verfraaien, en bijv. tijdens de opening van de kapperszaak en Ben- ning in Zevenhuizen waren deze man den gevuld met Amaryllus bloemen, blikvangers. Kortom een trend is "ge zet". De manden zijn uiteraard ook los te koop om zelf je creativiteit te laten gaan, want alles wat wij gebruiken in onze kerststukjes is los te koop. Na tuurlijk is alles in onze winkel te koop en varieert van houten geur-appel- en peertjes, alles kleine plantjes, frutsel- tjes, potpourri tot de opengesneden sinaalsappels dit een "fruitig" geurtje verspreiden, serviesjes in ouderwetse motiefjes, antieke karafjes met glaas jes. Engels porselein van kopje tot ei erdopje, geweven wandkleden in oude tinten, de vogelhuisjes uit de "Mar griet", ouderwets houten speelgoed voor de kleintjes maar ook als decora tie in het interieur bijv. het ouderwetse "Aap, noot. miesplankje" met echte let tertjes, vaak moet ik lang naar dit soort artikelen zoeken, eigenlijk ben ik altijd op zoek naar dingen die je bijna ner gens ziet, of beter gezegd, waar nie mand iets in ziet, totdat je er wat mee doet. Dan pas ben je ook een beetje exclusief. Toch kom ik uit een dorp waar de boer de klompen voor de deur zet en die staan nu ook bij de "Parasol" voor de deur. Leuk dat plaatsgenoten ook de weg naar mijn winkeltje weten te vinden. En o ja, parkeren is geen pro bleem. Naast en achter de winkel is voldoende parkeerruimte voor bezoe kers van "De Parasol". Johan Sol haast zich te zeggen dat hij de winkel samen met Daniëlle Ringelenstein, Edwin van Kampen en Jacqueline de Bie runt. P.s.: Geeft u een etentje met de kerst, iedere klant die dit te kennen geeft, krijgt gratis een setje "kerst-munukaar- ten" Johan Sol, van De Parasol Op zaterdag 18 december jl. behaalden de meisjes van de selectiegroep van gymnastiekvereniging O.S.S. een prachte eerste plaats. In Boskoop turn den Janneke Hoeijmakers, Eefje IJssel- stein, Kim Walter. Monique v.d. Heide. Lieneke Uittenboogaard, Pamela Koole en Bo Walter een prima wedstrijd tegen de organiserende vereniging Boskoop en een ploeg van Pro Patria uit Zoeter- meer. Bij het eerst onderdeel, Lange Mat, werden de oefeningen keurig uit gevoerd. Daarna moesten ze hun kun sten vertonen op de evenwichtsbalk. Het "zenuwtoestel" bleek zaterdag geen enkel probleem op te leveren. Slechts 1 meisje viel eraf. Na 2 toestel len stond O.S.S. op de eerste plaats. In de derde ronde bij de brug ging het iets minder. De stand na drie ronden was 1 Boskoop, 2 O.S.S. 3 P.P. Tot slot moes ten alle ploegen nog springen. De meis jes van O.S.S deden hun uiterste best en scoorden bij dit toestel 4 punten meer dan de meisjes van Boskoop. Dit lever de de volgende uitslag op: 1. O.S.S. 158.50 pnt.; 2. Boskoop 154.80 pnt.; 3. Pro Patria 130.70 pnt. Dit was de eerste wedstrijd van het seizoen. De volgende wedstrijd van het seizoen. De volgende wedstrijd in deze turncompetitie is op zaterdag 15 januari te Waddinxveen. Ingezonden Zevenhuizen - Het is zover! 10 januari zal begonnen worden met de restauratie van het kerkje van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden in de Dorpsstraat. Dat dit mogelijk geworden is, dankt de vereniging onder mee aan de geweldige medewerking van de gemeente Zevenhuizen. Niet alleen de financiële steun, maar ook het meedenken in de bouw plannen om dit 'monument' in de Dorpsstraat zo oorspronkelijk mogelijk te houden. "Dat vele Zevenhuizenaren het gebouw ook wilden 'bewaren' bleek uit de vele gaven die wij voor de restauratie mochten ontvangen. Hartelijk dank. het totale bedrag voor de kosten is nog niet helemaal rond, maar we vertrouwen erop dat door acties en bijdragen dit ook goed komt. De restauratie was noodzakelijk omdat het gebouw o.a. scheef gezakt is (achter meer dan voor), waardoor allerlei gebreken ontstonden. Verder was er tot nu toe geen water- en rioolaanslui ting. Dit komt er in de 'nieuwe kerk' allemaal in. Het is daarom mogelijk om het voor meer doeleinden te gebruiken dan alleen de kerkdiensten. De kerk wordt niet afgebroken, maar er wordt van binnenuit gewerkt. Eerste een oncferheide fundering die opgevijzeld wordt, vandaaruit wordt verder gewerkt. De verwachting is dat de bouw half 1994 voltooid zal zijn. Vrijdag 24 december (Kerstavond) zal de laatste dienst in het kerkje gehouden worden. Daarna gaan we door in dorpshuis "Swanla". Namens het bestuur van de WH Zevenhuizen e.o. Gré Beunder. "Driehonderdzestig leden in Zeven huizen is veel te weinig", constateert de heer W. v.d. Weerdhof, bestuurslid van de Vereniging Molenvrienden Rottemerengebied. "In totaal telt de vereniging 461 leden, waarvan 59 sponsors. 50 leden (incl. enkele sponsors) wonen in Moerka pelle en 50 wonen er buiten de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle. De puzzelactie heeft in zes weken 29 nieuwe leden opgeleverd, waarvan een aantal van buiten, zelfs uit Koude kerk a.d. Rijn. Dat is aardig; maar echt betrokken bij de molens, horen de inwoners te zijn, de hele gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Tijdens de Braderie meldden zich op één dag 52 nieuwe leden aan, terwijl een gerichte mailing aan Zevenhui zenaren die uitkijken op de molens, maar liefst 34 leden opleverde. In to taal hebben we dit jaar tot nu toe 137 leden erbij gekregen. Dat is mooi, maar gezien in het licht van de nood zaak de molens voor de toekomst te behouden, hebben we veel en veel meer leden nodig". Voorzitter A.H. van Gent: "We zijn een beetje jaloers op de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle die al meer dan duizend leden heeft. Dat aantal moet onze vereniging binnen afzien bare tijd ook halen om de niet-gesub- sidieerde jaarlijkse onderhoudskos ten van de molens van de viergang te kunnen betalen. Dat is circa dertigdui zend gulden per jaar. We beschikken nu wel over meer dan tachtigduizend gulden, maar dat is bij lange na niet voldoende om in de toe komst aan de verplichtingen te kun nen voldoen". "De bedoeling is om een fonds te vor men, waarvan zoveel mogelijk de rente gebruikt wordt voor het onderhoud. Daarom was het noodzakelijk dat we in 1992, naast de leden-werfactie, ook een sponsoractie startten. Inmiddels heb ben we 59 sponsors: bedrijven en enke le particulieren, die zich verplichtten drie jaar lang, jaarlijks vijfhonderd gul den te schenken aan de Vereniging, waarvoor zij een 'blijvend' aandenken krijgen: fraaie grote litho's van de mo lens. Van de gewone leden wordt slechts minimaal twaalf gulden per jaar gevraagd. Een schijntje, als je bedenkt hoeveel cultuurhistorische waarde de molens van de molenviergang voor Ze venhuizen en omgeving hebben". De heer Van Gent wijst er op dat er vanuit die cultuurhistorische waarde, een nauwere samenwerking met de Stich ting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle wordt gezocht. "We zijn er nog niet aan toe om als vereniging alle molens in het Rottemerengebied in de gaten te hou den, maar als onze vereniging meer leden krijgt en de financiële armslag groter wordt, is dat zeker ook de bedoe ling". In november werd de tweede algemene ledenvergadering van de Vereniging gehouden. Secretaris-penningmeester de heer J.G.A. Olde Monnikhof ging tij dens die vergadering, die door ca 25 leden bezocht werd, in op de problema tiek rond de molens in het Rottemeren- gebeid, tegen de achtergrond van de ontwikkelingen in het planologisch vlak. Er staat in de komende jaren heel veel te gebeuren! Daarbij wordt niet alleen gedacht aan de plannen met be trekking tot het Bentwoud. Ook verste delijking, recreatie en glastuinbouw zijn items die een bedreiging kunnen vormen of kansen bieden met betrek king tot de molens. Als voornaamste bedreiging noemde hij de nieuwe finan ciële regelingen van de overheid. Kansen zag hij voor de vereniging om bij te dragen aan de ruimtelijke kwali teit; het flankerend vestigingsklimaat; de toeristisch-recreatieve functie; de werkgelegenheid in de sector (onder houd en restauratie van alle molens); de cultuur- educatieve functie voor b.v. scholen en groepen. Daarnaast zouden er kansen kunnen zijn om extra gelden te genereren. Het Bentwoud hoeft als zodanig geen bedreiging te zijn, omdat het elders wordt gerealiseerd. Het enige directe gevaar vormt de verbindingssector: de groene corridor tussen Rotterdam en het Bentwoud. Te hoge bomen van gen teveel (westen)wind. Dat er veel bomen in een gebied met molens wor den geplant lijkt het bestuur van de vereniging ook onwaarschijnlijk. De vereniging streeft naar het behoud van het (open) polderlandschap, welk landschap thans geen gevaar lijkt te bedreigen. De vereniging spreekt zich nadrukkelijk niet uit 'te gen' het Bentwoud, noch tegen ande re ontwikkelingen; waakt er niet al leen voor dat de molens kunnen blij ven draaien, maar dat ze ook zicht baar en 'toonbaar' blijven. De vereni ging zal dan ook op de bres blijven staan om de belangen van de molen viergang te verdedigen. Het bestuur spreekt dan ook de hoop en verwach ting uit, dat, nog op de drempel van het oude met het nieuwe jaar. velen zich zullen aanmelden als lid van de Vereniging Molenvrienden Rotteme rengebied. Daarover valt alles te le zen op de puzzelpagina van de 7e puzzel t.b.v. de vereniging, met als hoodprijs een fraaie keuken of badka mer. Het minimale lidmaatschapstarief van de Vereniging Molenvrienden be draagt 12,-. Meer mag ook. Men wordt lid door overmaking van een bedrag op bankrekening 37.50.74.449 t.n.v. Vereniging Molenvrienden Rot temerengebied of gironummer 29 80 69 t.n.v. Rabobank Zevenhuizen on der vermelding Vereniging Molen vrienden Rottemerengebied. Het adres van de vereniging luidt: Post bus 105, 2760 AC Zevenhuizen. Nieu we leden krijgen een setje van vier prentbriefkaarten, van de molens, mini-replica's van de grote, door Bau- ke Muntz vervaardigde litho's. Zevenhuizen - Gemeentebelangen heeft in de algemene ledenvergadering van donderdag 9 december 1993 de kandidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezing van 2 maart 1994 vast gesteld. "Gemeentebelangen beoogt, als poli tiek onafhankelijke groepering, op de mocratische wijze de belangen van ie dere inwoner van Zevenhuizen-Moer kapelle. onafhankelijk van diens poli tieke en religieuze overtuiging, te be hartigen". Lijstaanvoerder wordt de heer M. Zijderhand, momenteel wethouder in het College van B. en W., namens Ge meentebelangen. Op de tweede plaats staat de heer S.E. Duursma. thans raadslid voor Gemeen tebelangen. De derde plaats wordt in genomen door de heer J.A. Mebius, een nieuw gezicht binnen de gemeentepoli tiek. Op de vierde plaats de heer J. de Koning, sinds de oprichting van Ge meentebelangen bestuurslid. De vijfde plaats wordt ingenomen door de heer J. Hogenes. Na bijna 28 jaar actief in de gemeentepolitiek te zijn geweest, heeft hij te kennen gegeven niet meer bij de allereerste geplaatst te willen worden. De heer D. de Leeuw, één van de mede oprichters van het opgeheven Alge meen Belang Moerkapelle, neemt de zesde plaats in. 7. is de heer T. Maasland Oud Verlaat; 8. mevrouw A. Hoogma Moerkapelle; 9. de heer P. Keijzer Zevenhuizen; 10. de heer E.F. van Amerongen Moerkapelle; 11. de heer A. Roos Zevenhuizen; 12. mevrouw H.J. van Kralingen Moerka pelle: 13. Mevrouw J.P.E. Hogenes Ze venhuizen; 14. Deheer J.P.M.S. van Rijs wijk Moerkapelle; 15. De heer H. Slee- uwenhoek Zevenhuizen en vervolgens uit Zevenhuizen resp. De heer W. Vuyk, mevrouw C. Hofman, mevrouw G.W. Vuyk, de heer C. Ooms, de heer M. Poot, de heer W.M. Melis en de heer J.C. Bakker Moerkapelle.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 21