Kennismaking met waarnemend burgemeester L.M. Schoots Na loll ant H De echte bakker GERRITSEN jgPÜJSMARRïg Nieuwe voorzitter veiling De Kring W££K£NDVO^D^l COLOFON li tan! Voor Boterstollen met een rijke vruchtenvulling, gekruid Kerstkransen, 100% roomboter en echte amandelspijs Ook de ouderwetse, met extra vulling van Amarene kersen, iets exclusiefs! en Voorgebakken stokbrood en broodjes BROCCOLI KALKOENFILE1 MAANZAAD BOLLETJES Ta u Het is heel belangrijk om mensen moreel te ondersteunen. De ge makkelijkste weg is- indien voorra dig-om geld te geven, echter werkelijke interesse koop je niet af. Luisteren is het allerbelangrijkste. Je staat als bur gemeester en in mijn geval, als waarne mend, boven de partijen, dus heb je geen inbreng. Je kunt wel bemiddelen in situaties en doen wat in je vermogen ligt om binnen de geboden mogelijkhe den betrokkenen te laten zien dat je je best doet. Verder is het contact met de inwoners in een ontspannen sfeer heel belangrijk. We hebben hier helaas geen Nieuwjaarsreceptie, zoals in Ridder kerk, waar zeker zo'n tweehonderd in woners in een ongedwongen sfeer, hun opwachting maken. Echter je kunt ook zelf naar de mensen toe. Een mogelijk heid om zelf contact te zoeken is het bijwonen van evenementen. Bij sportwedstrijden moet je niet op je plaats blijven zitten en alleen de wed strijd belangrijk vinden. Nee, je dient je- als voorbeeld noem ik voetbal - langs de lijn te begeven. Of na afloop tussen het publiek. Te luisteren wat 'men' van iets vindt of hoe men denkt. In plaats van de markt, zijn sportevenementen of spo- raccomodaties de plaatsen die als 'markt' fungeren en veel meer informa tie opleveren dan een formeel ge sprek". Echte Bakker Gerritsen, de bakker die maakt wat smaakt! AtsheP(joedeH Hart van Holland/22 december 1993 pagina 3 30.250 exemplaren. Een wens in vervulling?... Dorpsstraat 73 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1412 - Fax 01802-1153 Dorrestein 8 - Nieuwerkerk aan den IJssel - Tel. 01803-18821 met de echte Dreshner kruiden en een dikke pil amandelspijs en niet duurder, wel veel lekkerder! en nog veel meer en meer en meer dan naar ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Zevenhuizen-Moerkapelle Bij de installatie van de heer L.M. Schoots als waarnemend burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle werd door sprekers een verwachtingspatroon geschilderd van een flexibele burge meester. In zijn 'maidenspeechsprak de heer Schoots de hoop uit hier aan te beantwoorden. Nu, enkele weken na 1 december, is het nog te vroeg om een conclusie te trekken. Eén ding is zeker: waarnemend burgemeester Schoots doet z'n best om snel 'ingeburgerd' te raken in Zevenhuizen- Moerkapelle. Hij blijkt een man met 'oog en oor voor'. ...Inmiddels heeft hij zich in Zevenhui zen-Moerkapelle niet alleen laten zien, maar heeft hij ook met veel interesse geluisterd, naar de dingen diealledaags en gewoon lijken, maar een schat aan informatie opleverden... Bij diverse evenementen gaf hij acte de présence: zoals de vogelexpostie en bracht hij met de leden, een bedrijfsbe zoek aan Maxis op uitnodiging van de Ondernemerskring Zevenhuizen- Moerkapelle. Voorts woonde hij het Europacup-duel tussen Rentokil-ZVH en de Litouwers bij en nam vooraf gaand aan de brandweeroefening in Moerkapelle, poolshoogte. En uiteraard kreeg hij 'aanschouwelijk' onderricht in ondernemend Zevenhui zen-Moerkapelle van gemeentesecre- Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop. Benthuizen. Hazerswoude-Dorp. Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn. Zevenhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 Advertenties Remy Versnel of Raymonde de Vries Redaktie Algemeen Henny v.d. Berg Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen. donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3350133 taris A. Visser tijdens een rondwande ling langs winkels en bedrijven. Waarnemend burgemeester Schoots kwam dan ook beslagen ten ijs toen hij voor het eerst, als voorzitter van de gemeenteraad, de hamer mocht hante ren bij de vergadering van 14 decem ber. Deze klonk beurtelings snel opeen volgend en andermaal pas na een tien tot vijftien minuten. Die tussenposes hadden alles te maken met de belang rijkheid en de noodzaak van discussie, van de te behandelen agendapunten... Na deze raad (dinsdagmorgen vooraf gegaan door de wekelijkse B. en W- vergadering en 's middags de Tweede Kamer met discussie over werkloos heidsuitkering) kwam de volgende dag de begrotingsbehandeling over de Bij stand in de Tweede Kamer. Twee volle en drukke dagen voor de heer Schoots. Om onderweg stukken te kunnen door nemen voor de Tweede Kamer, maakt hij vaak gebruik van de trein. Vanuit Ridderkerk rijdt hij met de auto naar station Lombardijen en vervolgens naar Den Haag centraal. Tien minuutjes lopen en hij is op het Binnenhof. "Als memo's gebruik ik floppy's. Alles wat me te binnen schiet onderweg, no teer ik en 's avonds voer ik thuis, de gegevens in in m'n computer. Kijk ik heb hier een floppy van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle en één van de Tweede Kamer". Die twee worden binnenkort geredu ceerd tot één. Onderweg in z'n auto naar het gemeentehuis in de kern Ze venhuizen, kan hij niet schrijven. Wel denken. "De files weet ik aardig te omzeilen en de éne waar ik onvermijdelijk in te rechtkom na de Van Brienenoordbrug, is snel gepasseerd. Toen ik de eerste ochtend naar Zevenhuizen kwam, heb ik langer voor een lossende vrachtwa gen in de Dorpsstraat moeten wachten, dan m'n gehele reistijd", lacht hij... Schoots, die zich telefonisch bij de Ka mersecretaresse meldt als 'Leo' om te informeren voor welk tijdstip morgen de behandeling van de bijstandsbegro- ting geagendeerd staat, zegt dat de kop er nu voor hem af ius; de enor me druk voorbij en dat zijn lidmaatschap van de Tweede Kamer de resterende periode, bijna een formaliteit is Zo is hij vanaf 1 januari grotendeels beschik baar voor de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle en na de Tweede Kamer-verkiezingen be gin maart: volledig. "Hoe lang m'n waarne ming zal duren, weet ik niet, maar ik wil het wel voor honderd procent doen". Om enigszins een indruk te krijgen wie degene is die de met ziekteverlof afwezige burgemeester A.W. Lips ver vangt, volgt hier de staat van dienst van de 48-jarige waarnemend burgemees ter Schoots. De eerste 'ambtelijke' schreden zette hij, net uit militaire dienst, in 1967 als zwemonderwijzer in de gemeente Bla- del. Inmiddels getrouwd werd zijn vrouw collega en na een jaar kreeg Schoots de functie van ambtenaar 'sportzaken'. Van 1967 tot 1972 was hij in gemeentelijke dienst, bedrijfsleider van een sportaccomodatie aldaar. Tijdens een Zeskamp (destijds op t.v. onder leiding van Dick Passchier) ont moette de captain van de deelnemers uit Bladel: Leo Schoots, ambtenaren van de gemeente Ridderkerk. Van hen vernam hij dat er in die plaats na een reorganisatie in 'takken' van 'Dienst' een directeur Dienst Sport gezocht werd en een adjunct. Omdat mevrouw Schoots uit Barend- recht, een plaats die aan Ridderkerk grenst, afkomstig is, schroomde Leo Schoots, inmiddels vader van twee zoons, niet te solliciteren op de vakature. Tien jaar heeft hij als adjunct het sportgebeuren in rechte banen helpen leiden; werd er o.a. ook een sporthal gebouwd om ver volgens, zonder eerst het raads lidmaatschap geproefd te heb ben, tot wethouder te worden gekozen. "Ik liep al heel wat jaren, als lid en vervolgens als plaatselijk voor zitter van de PvdA, mee in de politiek. T oen er twee wet houders vanwe ge hun leeftijd op gingen stappen vond de partij dat ik me beschik baar moest stellen. Bewust koos ik niet voor sport maar voor de portefeuille Econo mische Zakemperiode '82-'84. Er heeft zich toen heel wat afge speeld in Ridderkerk: diverse scheepswerven sloten hun wer ven en hun poorten en hun perso neel kwam op straat. Ridderkerk was rampgebied. Gelukkig was er al een begin gemaakt met het creëren van nieuwe arbeids plaatsen wat mede te danken is aan de realisatie van het indus trieterrein Donkersloot, waar be drijven terrein konden kopen met de verplichting te bouwen en werkgelegenheid te bieden. Er is toen tijdens mijn wethouder schap in enkele jaren tijd tiental len hectaren volgebouwd. Na de verkiezingen in 1986 kreeg ik ook de portefeuille financiën en werd loco-burgemeester. In die hoedanigheid ben ik enkele malen opgetreden. In 1989, net voor het einde van de raadsperiode, solliciteerde ik met ken nisgeving aan m'n partijgenoten, naar een burgemeesterspost. Net op de no minatie benoemd te worden, kwam het verzoek van de partij me voor de Twee de Kamer-verkiezing beschikbaar te stellen. En zo belandde ik in september 1989 in de Tweede Kamer, het zijn schitterende jaren geweest, maar met het oog op de onzekere toekomst, heb ik nu toch echt voor het burgemees tersambt gekozen. Stel je voor dat ik me weer voor vier jaar herkiesbaar had gesteld, dan zou ik 52 jaar geweest zijn bij de volgende verkiezingen. En wie zegt dat ik herkozen zou worden. Zo niet, dan was het moeijijk om alsnog burgemeester te worden, je ben de vijf tig gepasseerd. Vanuit de vorige periode wist de Com missaris van de Koningin, mr. Patijn, dat ik interesse had om burgemeester te worden en zo ben ik voor deze waar neming benaderd. Ik heb begrepen dat ik aan de gemaakte profielschets van de raadsfracties voldoe. Gelukkig ken ik de gemeenten in Zuid-Holland aar dig, zodat ik een beetje wist wat Zeven huizen-Moerkapelle voor gemeente was. Eén en ander mede vanuit 10 jaar activiteiten voor de PvdA in Zuid-Hol land, waarvan vijf jaar het voorzitter schap van de PvdA van heel Zuid-Hol land. Ik had basiskennis, wist welke problemen hier gaan spelen en welke bedreigingen er op de gemeente afko men. Ik ben dan ook blij met de benoe ming. Vorige week zaterdag op het par tijcongres heb ik me heel ontspannen gevoeld, nu ik niet meer herkiesbaar ben voor de Tweede Kamer". op donderdag 23 en vrijdag 24 december Bleiswijk-Moerkapelle - In grote meer derheid kozen de leden van veiling De kring voor de heer W.J. Haket als nieu we voorzitter van veiling De Kring. Daarmee kwam een eind aan het jaren lange voorzitterschap van de heer E.H. Bukman. De heer E.H. Bukman was ruim 25 jaar onlosmakelijk verbonden met de coö peratieve veilingwereld in De Kring. Hij werd op 15 februari 1968 gekozen als bestuurslid van veiling Rotterdam. Een Jarid en Dayar een heel fijn kerstfeest en een gelukkig 1994 kusjes Sanne en Vera Ja het is echt waar. oma is 63 jaar! h.g. opa, huis adry richard mariska en rinus Bezoek op 27-12 de open damdag te Boskoop aanvang 10. uur in Mulder bij Station Stefan Groenenberg is 25 dec. 16 jaar h.g. 16 jaar dus brommeren maar je opa en oma nog steeds....na vijf jaar!! morgen genieten!? jaar later volgde zijn benoeming tot secretaris. In 1970 nam E.H. Bukman de voorzittershamer over. Vanaf dat mo ment vervulde hij een leidende rol in de bundeling van de afzet in tuinbouwge bied De kring. Op 21 januari a.s. wordt de heer Bukman van 16.00 tot 18.00 uur in Partycentrum Lommerrijk, Straat weg 99 in Rotterdam, een afscheidsre ceptie aangeboden. Nieuwe wijze van kostentoerekening In 1994 zal veiling De Kring een nieuwe wijze van doorrekenen van kosten gaan toepassen. Voorheen werden vrijwel alle directe kosten, behalve koelkos- ten, betaald uit de provisie die telers betalen over hun omzet. In 1994 wor den alle directe aanvoerkosten door een heffing per aangevoerde pallet of colli verrekend met de teler. Daarmee kan ook de veilingprovisie sterk om laag. Op deze manier worden de kosten beter doorberekend aan diegene die ze veroorzaakt. E.H. Bukman (links) overhandig! de voorzittershamer van veiling De Kring aan W.J. Haket

Hart van Holland | 1993 | | pagina 3