Gemeente Zevenhuizen Moerkapelle Zevenhuizen heeft weer groente en fruitzaak in de Dorpsstraat! IÉ Foto's in het HART VAN HOLLAND 1 Kerkdiensten Activiteiten Agenda Tips voor het gebruik van vuurwerk Gebruik vuurwerk Geen senioren-ledenstop Kerstklaveijassen om bij te blijven.... Hart van Holland/22 december 1993 pagina 5 Groent e-fruitspecialist Zevenhuizen Die aardige tante Gon Trouw Kerstfeest 1993 Medische diensten Kerstfeest 1993 Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald wor den. (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdag morgen na verschijning van Hart van Holland. J Sa Sa agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Elders op deze pagina zijn de bepalingen genoemd voor het afsteken en de verkoop van vuurwerk. Wanneer vuurwerk wordt afgestoken dienen onderstaande tips in acht te worden genomen: V erbranding? E erst water, de rest komt later! I s de gebruiksaanwijzing in het Nederlands....en vooraf gelezen? L aat vuurwerk niet slingeren, berg het op in een blikken trommel! I s de omgeving veilig; ramen en deuren gesloten? G ebruik alleen vuurwerk van goede kwaliteit! O ntsteken met sigaar/sigaret e.d.; nooit met lucifers N ooit met vuurwerk gooien! T oeschouwers achteruit, tenminste 6 meter S iervuurwerk blijft mooier dan knallers! T er beveiliging: plaats pijlen in een gedeeltelijk ingegraven en/of met zand gevulde fles E Ike landing in het oog houden; voorkom schade en/of brand! K oud vuurwerk bestaat niet; ook sterretjes zijn gevaarlijk! E Ik huisdier is bang; voorkom paniek en blijf bij hen! N iet-ontploft vuurwerk nooit herontsteken, na 10 minuten onklaar maken door het in een emmer water te gooien! Met het oog op de komende jaarwisseling en het daaraan verbonden gebruik van vuurwerk, worden hieronder nog eens de bepalingen genoemd die in onze gemeente met betrekking tot verkoop en afste ken van vuurwerk gelden. 1de verkoop van vuurwerk mag uitsluitend plaatsvinden op de laatste twee werkdagen van het jaar; 2. vuurwerk mag slechts worden verkocht aan personen van 16 jaar en ouder; 3. uitsluitend tijdens de jaarwisseling tussen 22.00 en 1.30 uur mag er vuurwerk worden afgestoken; 4.slechtstijdensdejaarwisselingtussen22.00en 1.30uuren tijdens het vervoer van de winkel naar huis is het toegestaan vuur- werk bij zich te hebben. Een ieder, maar vooral ouders van opgroeiende jeugd, wordt verzocht er op toe te zien dat bovengenoemde punten worden nageleefd. De overlast, welke ieder jaar weer wordt veroorzaakt door het vroeg tijdig afsteken van vuurwerk zal hiermee kunnen worden teruqqe- bracht. De politie zal tegen overtreders streng optreden. Zevenhuizen - Sinds maandagmorgen zijn de winkeldeuren van het pand Dorpsstraat 71 weer geopend. In de voormalige groente-en fruitzaak van Ron den Boef. is weer een groente-en fruitzaak gevestigd. Direct bij het open gaan van de winkeldeuren kwam het publiek, dat net een broodje bij de bak ker was wezen halen, langs om kennis te maken met het assortiment verse groenten en fruit dat in deze winkel voorzien is van een aantrekkelijk prijs kaartje. Aanbiedingen gelden van maandag tot en met zaterdag, in deze winkel die van maandag tot en met zaterdag geopend zal zijn. Jan Wapper- om en zwager Jan van Helden, beiden afkomstig uit Rotterdam, zijn de eige naren van de groente-en fruitzaak. Jan Wapperom heeft reeds jarenlange er varing in deze branche, hij was eige naar van een groente-en fruitzaak in Zwijndrecht. "We willen niet alleen ver se groenten en vers fruit, maar dage lijks ook verse salades te koop aanbie den. Desgewenst kunnen bestellingen worden thuisbezorgd. Ons specialisme zijn de fruitmanden en bakken. Daar naast kunnen we ook op speciale wen sen inspelen. We garanderen de inwo ners van Zevenhuizen dat ze bij ons koopjes kunnen halen, omdat ik dage lijks scherp inkoop bij de groente-en fruitgroothandel in de Spaanse Polder in Rotterdam. De wekelijkse aanbiedin gen gelden voor twee soorten groenten en twee soorten fruit. Naast de groen ten en fruit van het seizoen, hebben we ook tal van extraatjes in huis, waaron der exoten. Uiteraard kan men ook bij ons terecht voor het zelf samenstellen van speciale schotels, want courgettes, avocado's, mango's en andere fruit- soorten hebben we altijd in voorraad", lacht Wapperom. Hij en zijn zwager hopen dat velen hun winkel aan de Dorpsstraat 71 weten te vinden. i'tm cuxcl jcLici.tcc.xt Zevenhuizen - Dirk Heemsbergen en Gouda Bakker, gaven elkaar op 20 de cember 1933, hun 'ja-woord'. Omdat ze dankbaar en blij zijn voor elkaar ge spaard te zijn, werd hun zestigjarige huwelijksdag op de trouwdatum: 20 december ook gevierd. In dorpshuis "Swanla" vond een drukbezochte re ceptie plaats en een etentje. Dat gebeurde met de vier kinderen en aangetrouwde kinderen, de vier klein kinderen. de nog in leven zijnde familie leden en vrienden en bekenden. Tijdens de receptie kwam wethouder en loco-burgemeester J.T.M. Brouwer de gelukwensen van het gemeentebe stuur, vergezeld van een Ievensmidde- lenmand, overbrengen, 's Avonds werd het diamanten bruidspaar verrast met een serenade van het dameskoor "Vox Jubilans" waarvan de bruid 47 jaar lid is. Die 'staat van dienst' werd beloond met een onderscheiding van de Bond van zang-en oratoriumverenigingen. Eigenlijk stonden beiden niet te trappe len om in het 'nieuws' te komen, omdat hun levensloop tien jaar geleden al uit gebreid belicht is in de krant, destijds 'Dorpskrant'. "Doe maar een klein stuk je", zei de bruid, een bekende Zevenhui- zense toen we hen vrijdagmorgen thuis bezochten. Niet alleen kenden destijds alle leerlin gen van de openbare school 'tante Gon' andersom kende zij alle namen van de kinderen. In feite wat ongewoon omdat de betrekking van mevrouw Heemsber gen, alles met het schoonmaken van de school te maken had en doorgaans na schooltijd plaatsvond. Die werkzaam heden heeft ze zo'n 28 jaar verricht. Met blijdschap en 'oog en oor' voor het kind dat na moest blijven, of kinderen die ze op het schoolplein tegenkwam. "Altijd een vriendelijke lach of een aai over een bolzo herinneren zich de Zevenhuizenaren die thans volwassen, haar als kind meemaakten. Haar aan dacht en liefde was vaak beter dan een pleister op een wond. De herinnering aan het afscheidsfeest en de aangebo den reis, 'de enige keer dat we op vakantie zijn geweest') doen haar bijna nog een traantje van ontroering weg pinken. Dat zij zo geliefd was en dat bij velen nog is, heeft ongetwijfeld ook te maken met haar uitstraling en warme belangstelling voor alles en iedereen. Trouw is kenmerkend voor dit diaman ten bruidspaar. Bruidegom Dirk heeft maar liefst 50 jaar bij meubelmaker Leen de Koning gewerkt. Zijn wieg stond in de woning tegenover de Rabobank, waar thans z'n enige broer nog woont. Twee van de vier zijn er nog uit dit gezin in leven. Van de bruid, wiens wieg in Stompwijk stond en die vervolgens naar Moerka pelle verhuisde, zijn alle zes de broers en zusters nog in leven. De naam 'Bakker' is daar niet onbe kend, terwijl Bakker uit Benthuizen, wiens levensloop, n.a.v. 55-jaar huwe lijk, we vorige week in de krant ver meldden, eveneens familie is en toen aankondigde z'n nicht en haar man tij dens de receptie te gaan feliciteren. "Toen ik in de tweede klas zat, verhuis den we naar Zevenhuizen", zegt de 80- jarige bruid. Haar twee jaar oudere echtgenoot zal ze ongetwijfeld gekend hebben, alvo rens ze verkering kregen. Het was voor het aanstaande echtpaar niet moeilijk om aan woonruimte te komen: bij de Catgesbrug stond een huisje waar ze in konden trekken. Daar na verhuisden ze naar het centrum van het dorp. "De jaren dat we tegenover de Her vormde kerk in het huis van Boode woonden, waren erg gezellig. Ik kon heel goed met buurvrouw Boode op schieten en in de Dorpsstraat was het Zevenhuizen- Er is geen senioren-le denstop meer bij de badmintonvereni ging Zevenhuizen. Dat is goed nieuws voor mensen die een sport zoeken. Men kan gerust eens kijken op de maandag ochtend of woensdagochtend in Dorpshuis Swanla. Als men een paar sportschoenen en een racket mee neemt kan men een shuttle meeslaan De badmintonvereniging heeft een in formatieblad met alle speeltijden waar in ook de kosten vermeld staan. Voor informatie kunt u Jane Hiemstra bellen tel. 01802-3360. lit Zevenhuizen Herv. kerk 24 dec.: 19.15 uur ds. M. de Boer Stolwijk: Kerstzangdienst le Kerstdag 10.00 uur ds. C. Vermeu len Valkenburg m.m.v. kerkkoor 2e Kerstdag 10.00 uur ds. J. Voor- douw Driebergen 19.00 uur ds. J. Ne leman Nieuw Vennep. Oud Verlaat 24 dece. 22.00 uur de heer E. de Kam, Kerstzangdienst le Kerstdag 10.00 uur ds. A. v. Eijk Gouda; 2eKerstdag lO.OOuurds.T.D. v. Soest Rotterdam Geref.kerk 24 dec.: Kerstnacht dienst 22.30 uur mevr.drs. L.J. Ko ning Polet Gouda le kerstdag 9.30 uur ds. J.C.W. van 't Hoff Boskoop; 2e Kerstdag 9.30 uur ds. R. Klijnsma Pijnacker Vrijz.Herv. 24 dec. 19.30 uur dr. .1. Buitkamp en ds.mevr. E. Thieme- Tiesing. R.K. Zevenhuizen-Moerkapelle 24 dec. in Geref.kerk. 20.00 uur pastor A. Bosman Moerkapelle Herv. kerk: le Kerstdag 9.30 uur tlrs. J.W. v. Estrik; 18.00 uur Kerstfeest v.d. Zondagsschool; 2e Kerstdag 9.30 uur en 18.30 uur drs. J.W. van Estrik Geref. Gem.: le Kerstdag 9.30 uur leesdienst 15.30 uur Kerstfeest Zon dagsschool; 2e Kerstdag 9.30 uur leesdienst en 17.00 uur ds. .I B. Zip- pro 25 en 26 december dokter R.L. War- Dorpsstraat 12 Bleiswijk tel. naar 01892-12500. Zevenhuizen - Donderdagavond 23 de cember aanvang 20.00 uur is er weer kaarten in het clubgebouw van vogel vereniging Zang en Kleur. (Clubgebouw Zuid- plasweg). Er wor den lekkere en leuke prijzen in het vooruitzicht gesteld. toen erg gezellig, 's Avonds na het werk, ging iedereen naar buiten om een praat je met elkaar te maken". De bruidegom: "Bij mooi weer gingen we op onze huiskamerstoel voor ons huis op de straat zitten.. Wat was dat gezellig. Door de televisie is die gezel ligheid weg. Nu moet je er op uit om contacten te leggen". Dirk Heemsbergen doet dat nu op zijn manier, door dagelijks een wandelinge tje maken en met die en gene een praat je maken. Bij thuiskomst z'n krantje lezen, en een puzzel oplossen. 32 jaar hebben zijn vrouw en hij in de Rozenstraat gewoond en sinds drie jaar, omdat z'n vrouw last kreeg van botontkalking, veel pijn leed en moei lijk de trap op kon lopen, wonen ze in een seniorwoning op het Begopinap- lein: ruim, goed toegankelijk met de zon in de kamer en een flinke tuin. Deze morgen heeft een flonkerend dia manten randje, want de zon schijnt in de propere, met tal van kerststukken versierde woonkamer. "Gelukkig kan ik, al loop ik niet als een kievit, weer aardig uit de voeten en heb ik geen pijn meer", lacht mevrouw Heemsbergen. Ze is iemand van de oude stempel: vroeg uit bed en 's middags klaar; een poosje lezen op de bank of handwer ken. Het is de gewoonste zaak van de wereld dat er één van de kinderen even aanwipt, hetzij om een boodschappen- briefje op te halen, een kopje koffie te drinken of met moeder boodschappen te gaan doen. "We gaan nooit op vakan tie, maar wel met de uitstapjes van de ANBO mee. Woensdag hebben we ook het kerstfeest van de ANBO bijge- woond. Een fijne middag", knikt ze. Spreekuren gezinsverzorging: Zevenhuizen: ma. di, dó en vrij: 9.00-10.00 uur tel. 1280 en Moerkapelle: ma en do. 8.30-9.30 uur, tel. 2589. Spreekuren maatschappelijk werk: Zevenhuizen: ma en do 9.00-10.00 uur. tel. 1280 en Moerkapelle: dinsdag 9.00-10.00 uur, tel. 2589. Voor dringende hulp buiten kantooruren tele foon Spoedhulp 06 -8212141 Stichting sos telefonische hulpdienst rijn mond. dag en nacht bereikbaar voor een ge sprek van mens tot mens TEL. 010- 4 36 22 44 Vrijwillige Hulpdienst Zevenhuizen: bellent ussen 8.00 en 9.00 uur: 2458 of 1095. Kruiswerk Midden-Holland: wijkgebouw: Dorpsstr. 75. tei. 01802-1280: spreekuur wijk verpleegkundigen en uitleen artikelen: maan dag, woensdag, vrijdag 12-13 u. tel. 01802-1280 Acute hulpvragen voor avond- nacht en week enddienst: tel. 01820-29466 en op werkdagen 8.30-16.30 u. tel. 01803-14144. Ledenadm.: Centraal kantoor Gouda, tel. 01820- 29466. V.B.O.K. Hulp aan moeder en kind bij onge wenste zwangerschap. Tel. kontaktpersoon: 01715-1360; Landelijk: 033-620244. Anonieme Alcoholisten - problemen met alco hol: bel voor info Waddinxveen: 01828-17804. Patiënten Platform Midden-Holland - Telefoon 01820-12777. Zevenhuizen: Donderdag 30 december: 10.00-14.30 uur Wereldwinkel op het marktplein. 15 januari wmterconcert Kleine Trompetter dorpshuis Swanla Woensdag 19 januari: ouderenmiddag Hervormd Centrum; spreekster Mevr. Littooy-Faber. Donderdag20 januari: 19.30 uur Geref. kerk Zevenhuizen; dienst in het kader van "de week van gebed voor de eenheid" Donderdag 27 januari: 9.30-11.00 uur: koffieochtend Herv. Centrum; spreekster Lies Drop; thema: Mag ik uit verwachting leven. Vrijdag 28 januari: Praise avond Ned. Herv. Kerk 20.00 uur; open 19.30 uur. Zaterdag 19 februari 1994 20.15 uur dorpshuis Swanla: toneelgroep Spektakel met een Griekse tragedie (ondeugend blijspel). Zondag 3 april: Paaszangdienst 19.00 uur Ned. Herv. kerk; een initiatief van de vier plaatselijke kerken. Zaterdag 28 mei Hobbyshow dorpshuis Swanla Zeven Muzen Moerkapelle Ouderensoos Op Moer; iedere tweede donderdag van de maand'13 jan 10 febr.; 10 mrt.; 14 april; 12 mei Vrijdag 24 december: 19.30 uur kerk ger. gem. Kerstzangavond m m v alle Moerkapelse koren Vanaf donderdag 27 januari 1994: van 10.00-14.00 uur: Wereldwinkel aan de Dorpsstraat.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 5