Sport in de regio ZVH met moeite naar bekerfinale Groeneweg F1 herfst- kampioen BSC'68 verliest in Kijkduin BROUWER DE KONING Harold Scholten en Karl van Tilburg in 1993 'in de race' Marathon Rotterdam ZVH-dames 1 kan 2-0 voorsprong niet vasthouden P UITVAARTVERZORGING Tennisvereniging Love '70 Hengelsportvereniging Zevenhuizen-Moerkapelle Programma Groeneweg CYCLAMEN - WITTE AZALEA'S - KERSTSTERREN ZVH in finale tegen Dynamo! Uitslag Kersthengelwedstrijd: Hulst, kerststukjes en artikelen voor stukjes Kerstboompjes kant en klaar - nobelistakken Prettige Feestdagen en een gezond 1994 Voorbereidingen Hart van Holland/22 december 1993 pagina 9 Zevenhuizen - Afgelopen week speelde ZVH in de kruisfinale tweemaal tegen Alcom/Capelle om uit te maken wie het ging opnemen tegen de winnaar van de duels PZ/Dynamo en VC Kuipers/Zwol le. Op donderdagavond werd ZVH over donderd door de Capelse ploeg en had geen verweer tegen de aanvallen van Boudrie en Van Es. De eerste set werd dan ook snel met 3-15 beslist in Alcoms voordeel. In de tweede set bleef de pass aan Capelse zijde goed, terwijl de pas sing aan de Zevenhuizense kant te wen sen overliet. Toch kreeg Alcom het moeilijker om direct te scoren maar kon toch deze set met 12-15 op hun naam zetten. In de derde set kreeg ZVH meer grip op de wedstrijd, doordat de aanvallen van Edger Tinkhof beter doorkwamen en de passing van Edgar Benschop een betere basis was voor de aanval. Met 15-6 won ZVH deze derde set. In de vierde set zakte Alcom verder weg en konden de ZVH-spelers de aanval beter verzorgen en werd het 15-4. In de beslis sende vijfde set nam ZVH in het begin een grote voorsprong, maar Alcom kwam door sterk te verdedigen terug en kon ZVHop het eind toch met 15-11 de set winnend afsluiten. Voor de return op zaterdag ging ZVH in retraite in het zelfde hotel als Alcom. ZVH kwam daar duidelijk beter van daan en begon vanaf het begin sterk. In de Capelse sporthal werd door o.a. het goede passen van Kooijman de aanval lers van ZVH beter in stelling gebracht. Met de service wist ZVH ook meer druk uit te oefenen en dit leidde tot een 7-15 setwinst. Dit spel zette in de tweede set goed door en ook deze set kon met overtuiging gewonnen worden (9-15). In de derde set kwam Alcom terug, met name Van Hal en Boudrie zorgde voor sterke aanvallen, dit bracht 15-6 op de borden. De vierde set was een open strijd, ZVH kwam dicht bij een 3-1 zege door een voorsprong van 8-13, die door knap spel door Alcom werd omgebogen naar een 15-13 setwinst. De rekenaars onder het publiek wisten dat Alcom de beslis sende vijfde set moest winnen met 15-3 om de bekerfinale te halen. Dat dit een schier onmogelijke opgave was, mocht ook bekend zijn. Alcom kwam voor met 6-2, maar na een time-out van coach Van der Burgt herpakte ZVH zich en kwam weer terug. Alcom wist deze set toch te winnen met 15-9 en bleef uitein delijk toch met lege handen achter. Voor aanstaande woensdagavond 22 december wordt de bekerfinale om 19.45 uur in de Merwestein sporthal te Nieuwegein gespeeld tegen PZ/Dyna mo uit Apeldoorn. Dit wordt de derde maal dat deze twee ploegen tegenover elkaar staan in de ze finale, waarbij beide ploegen een keer gewonnen heb ben. Mark de Hoog, Alexander Huurman, Stefan Potuyt, Cor Buitenhuis (coach-trainer) Bennie Kroondijk, Derk u.d. Pot, Pascal Vis. Onder: Remco Huisman, Michel v. Yperen, Gert-Jan Brand, Cor Buitenhuis jr. Zevenhuizen - Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Dit aloude gezegde is zeker van toepassing op het F-l team van Groeneweg. Op zaterdag 11 de cember jl. is dit team 'herfst- kampioen' geworden. De omstandigheden waaronder dit plaatsvond, waren echter 'Spartaans': hagel, wind. regen en vooral kou kon den de geldingsdrang van onze 'toe komst' niet verstoren. De tegenstan der, NSV uit Noorden, werd in deze stormachtige omgeving afgedroogd met 6-0. 'Man of the match' was hierbij Derk v.d. Pot die tweemaal scoorde (vrijwel alle doelpunten waren tot dus ver gemaakt door de driemans voor hoede Cor jr, Gert Jan en Michael). Overigens, de F-jes waren in het geheel niet zenuwachtig voor deze kam pioenswedstrijd. Dit kan niet gezegd worden van team-chef Cor Buitenhuis: zaterdagmorgen om 5.50 uur stond hij thuis al te trappelen vol ongeduld, (iets te vroeg: de wedstrijd zou pas om 11.00 uur beginnen). Het jeugdbestuur van Groeneweg liet zich ook van z'n goede kant zien: na afloop was er voor iedere speler een boeketje bloemen, terwijl de ouders ook de coach-teamleider van een bloe metje voorzagen. Na het douchen werden de toekomsti ge sterren getrakteerd op een patatje. Een trotse vader:"Dit F-team past per fect bij elkaar. Dit geldt zeker ook voor de ouders die in weer en wind aanwezig waren. Vanwege de leeftijdsopbouw is het onvermijdelijk, maar het is toch jammer dat dit team plus aanhang in 1994 uit elkaar zal vallen". Benthuizen - In de le helft speelden de Kijkduiners veel beter dan de bezoe kers uit Benthuizen en doelpunten kon den dan ook niet uitblijven. In de 8e min. was Marco Daalmans ai dicht bij een treffer, maar de bal ging rakelings over de lat. In de 12e min. kwamen de pupillen van Rolf Jans voor de eerste keer in de buurt van het vijandelijke doel. Het leverde een corner op die door Piet Vermeulen werd genomen; er ontstond echter geen gevaar voor Nat. Nederlanden. Na een kwartier spelen kopte Daalmans na een goed genomen corner, de bal in, maar de attente Gerrit Pos kon de bal uit het doel koppen. Het was echter uitstel van executie, want 1 min. later was het Eric vd Hoogen die na een goede aanval met een strak schot zijn club aan de leiding bracht 1-0. In de 18e min. kreeg Peter de Regt een niet te missen kans op 2-0 maar hij schoot naast. In de 22e min. kon Stefan Aantjes Daalmans van een doelpunt af houden, middels een overtreding, wat hem een gele prent opleverde. Na een half uur schoot Peter Straatman met een keihard schot van grote afstand de stand naar 2-0. Twee minuten later scoorde de thuisclub weer. Na een goed en scherp genomen corner liepen John Windhorst en Peter v Wijk elkaar in de weg en weer was het Peter Straat man die eenvoudig de bal in het net kon koppen: 3-0. John Windhorst moest nog enkele goede safes verrichten om de stand op 3-0 te houden, hl de 36e min. stompte hij een inzet van Arjan Renalda uit zijn doel en vlak voor rust likte hij een kopbal van Maarten Kuyt over de lat. Direct in de tweede helft gingen de Benthuizenaren in de aanval in de hoop de stand een beter aanzien te geven. In de tweede min. werd een inzet van Jan Tuyl afgeblokt en kreeg André vd Meer in rebound de kans. maar hij schoot over de lat. In de 4e min. kwam de bal na een solo van André vd Meer bij Frank Vis, die de bal op het net schoot. In de 10e min. kwam het doelpunt voor de groen-witten dat al een tijdje in de lucht hing. Na goed doorzetten van Aad den Boer kwam Rob Braam van Nat. Ned. zo in de knoei, dat hij in eigen doel kopte: 3-1. De Na- buurs-Boys geloofden er weer in en vielen fanatiek aan en schiepen zich ook kansen, mede door het onzekere optreden van de Kijkduinse keeper. In de 12e min. sloeg ineens de vlam in de pan. De keeper liet een hoge bal uit zijn handen vallen en tijdens het gevecht om de bal, duwden André vd Meer en Maarten Kuyt elkaar weg. Theatraal ging Kuyt op de grond liggen en kreeg geel maar vd Meer kon gaan douchen. Ondanks de nummerieke minderheid bleven de Benthuizenaren vechten voor een beter resultaat. Maar nadat eerst Stefan Aantjes de wedstrijd ge blesseerd moest verlaten en daarna Frank Vis niet verder kon spelen- na een trap op zijn knie- was het gebeurd met de weerstand. In de 39e min. mocht Marco Daalmans een vrije trap nemen en met een schitterend schot van zeker 25 meter afstand schoot hij raak: 4-0. 1 minuut voor het eindsignaal werd het zelfs nog 5-1 door Hans vd Pas die een voorzet van Arjan Rognalde afrondde. De eerstvolgende competitiewedstrijd zal op zaterdag 15 januari a.s. gespeeld worden. Tjebbe Joke Zijlstra zijn 24 dec. 25 jaar getrouwd van harte bea lea waiter petra dré Niet te geloven maar waar Mia Droog 23-12 40 jaar! van harte gefeliciteerd H.M.J.N.W. nog effe doorzetten jongens dan is het kerstfeest. Groetjes van mimi en gerda Sanne en Vera ook in 1994 onze beste vriendjes, Jarid en Dayar Hoi Daan, je bent een gave vriendin! xxxjes Annemarie hè hè Erik eindelijk is mijn fiets gereviseerd en dat nog wel voor je 35e ntg Gevonden in Zuidpias grijs/wit kater met vlooienband tel na 13 uur: 01828-17134 Vermist: cypers katje met rode vlekken omgeving Gouwebos: 01828-19959 Jannie prettige kerstdagen en een fijne verjaardag de 27ste Ab en Corry sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West-en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Moerkapelle- Maandag 13 december vond de algemene ledenvergadering van tennisvereniging Love '70 plaats in het clubhuis van de vereniging in Moer kapelle. Voorzitter Bram Noordam trad af na een bestuursperiode van 4 jaar. Zijn funktie werd overgenomen door Charlotte Vellenga die de afgelopen ja ren als secretaris van de vereniging fungeerde. Voor het secretariaat gaat vanaf heden Forra Gras optreden, ter wijl de overige bestuursleden herko zen zijn. De samenstelling van het hui dige bestuur is dus nu als volgt: voorzit ter, Charlotte Vellenga; secretaris, For ra Gras; penn. Paul Vos; jeugdcommis sie Ria Rutgrink; sportcomm. Piet Gras. Zevenhuizen -1. M. Huisman 3710 gr; 2. A. v. Erk2310gr.,3. C. Klomp 1540gr., 4. J. Hordijk 860 gr., 5. J. Wiersma 700 gr., 6. L. Schmidt 230 gr. Zevenhuizen - Het programma van voetbalvereniging Groeneweg voor a.s. zondag 2 januari ziet er als volgt uit een wedstrijd tussen: Groeneweg- en Oud- Groenewegspelers. Aanvang 13.00 uur. Voor oud-Groeneweg komen in het veld: jan Monster, Arie Kortlever, Cees Hordijk, Harry de Kooter, Bert Kouer. Hennie de Jong, Jan van Meijeren en vele anderen. Na deze wedstrijd wordt omstreeks 15.30 uur, de Nieuwjaarsreceptie ge houden. Koopavond 23 december 1 OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg bij de rotonde - Tel. 01802-2430 Zevenhuizen - Harold Scholten en Karl van Tilburg hebben het (motor)'race- seizoen er al enkele maanden op zitten. Voor beiden is 1993 het een succesvol jaar geweest. De in maart 1993 begon nen voorbereidingen op het Zuidfranse circuit van Pau waren hoopvol. Scholten: "Voor mij was de doelstelling om bij de 'top 3' van het Nederlands kampioenschap te eindigen en min stens een podiumplaats te behalen. Echter meteen al bij de eerste wedstrijd op het circuit van Assen ging het mis". Nadat hij in de wedstrijd de derde plaats had veroverd kwam Harold hard ten val. Dit zou later in het seizoen nog een keer gebeuren. De resterende wed strijden reed Scholten goed en behaal de regelmatig punten voor het Kam pioenschap. Bij het stratencircuit van Tolhert kwam hij als derde over de finish: voor hem het hoogtepunt, wat beloond werd met de vijfde plaats op de ranglijst van het Nederlands kam pioenschap voor de 'Supersport 400'. Dit is weer een plaatsje hoger op de ranglijst dan zijn vorige seizoenpresta tie! Van Tilburg: "Voor mij als nieuwkomer waren de doelstellingen wat anders. Als eerstejaars wegrace-coureur, zou het al een goede prestatie zijn om in zo'n druk bezette klasse als de Super sport 400, bij de eerste 42 te eindigen". Bij de eerste wedstrijd bleek dat die doelstellingal snel behaald werd. Lang zaam maar zeker ontwikkelde Van Til burg zich meer en meer en voelde hij zijn Yamaha FZR 400RR steeds beter aan. Dit resulteerde o.a. in het behalen van tweemaal een 14e plaats, wat hem vier punten voor het Nederlands Kam pioenschap opleverde. Tevens finishte hij als tweede in de B-groep op het stratencircuit van Eemshaven. Karl sloot het seizoen af met een voor hem (zo zegt hij) 'keurige' 28e plaats in het Nederlands Kampioenschap. De voorbereidingen voor het volgende seizoen zijn al weer volop bezig. Eén van de belangrijkste stappen in deze voorbereidingen is het uiteen gaan van de beide rijders als 'Racing Team'. Karl van Tilburg besloot om het volgend seizoen een eigen team op te zetten onder de naam "Van Tilburg Racing Team". Dit team bestaat uit rijder Karl van Tilburg en zijn vriendin Jolanda Rekers. Laatstgenoemde zal de p.r. voor Karl gaan verzorgen. Reden voor het uiteen gaan van beide coureurs is de onzekerheidsfactor. Harold Schol ten wist aan het eind van het seizoen 1993 nog niet of hij door zou gaan. Tevens dachten beide heren dat het vinden van sponsors beter gaat bij het indi- v i d u e e 1 opereren. Van Til burg heeft naast de oude spon sors, ook een aantal nieuwe ge- vonden, waarmee hij erg blij is. Boskoop- De loopgroep van atletiek vereniging AV'47 uit Boskoop start op 1 januari a.s. een aktie, waarbij lopers zich kunnen laten begeleiden bij de voorbereiding op de marathon van Rot terdam of één van de andere mara thons in het voorjaar van 1994. Elk jaar blijkt weer veel mensen zich op eigen houtje op deze krachtsinspanning voorbereiden. Iedereen heeft daar voor zijn eigen argumenten, maar de meest gehoorde reden is dat men bij een vereniging te veel gebonden zou zijn. AV'47 wil met deze aktie het tegen deel bewijzen. Iedere loper zal worden Lichelle vandaag eindelijk 5 met grote kado's?? gef. papa mama Shirley cheaska xxxx begeleid bij de training en het opstellen van een trainingsprogramma, geba seerd op capaciteiten, trainingsmoge lijkheden en wensen. Veelal blijkt dat met een gerichte training de resultaten aanmerkelijk kunnen worden verbe terd. Verder kan men drie keer per week meetrainen met de loopgroei, waarbij zich ook een aantal Rotterdam- gangers bevindt. De aktie loopt van 1 januari tot 17 april 1994 (marathon Rot terdam). Van elke loper of loopster wordt een geringe bijdrage gevraagd. Tel. inl. 01828-16204 of 01727-18471. Het is heus waar. Opa Pak wordt donderdag 70 jaar! hartelijk gefeliciteerd de kleinkinderen Opa en Oma 40 jaar getrouwd! van harte gefeliciteerd! de "kleintjes" vd Bernhardstr. Vermist: onze 6 jaar oude kater Nickie, zwart/ bruin (cypers) gestreept 01793-2627 Pa gefeliciteerd met je 30e verjaardag! Maroucha en Shanna Hoe ouder hoe gekker? Jan piet gefeliciteerd met je 30e verjaardag de Schillebillen Ton ziet op 24 dec. Abraham spannend hè Benthuizen- In de kerstvakantie op dinsdag 28 december a.s. organiseert de sportvereniging N.A.S. een sportin- stuif in Sporthal De Hill, Verbreepark 17 te Benthuizen. Wat er zoal te doen is? Allereerst een warming up op muziek. Dan naar keuze: Badminton, tafelten nis, volleybal, turnen en diverse spelle tjes. Tot slot weer bewegen op muziek. Iedereen van jong tot oud is van harte welkom. Kinderen onder de 5 jaar on der leiding. De instuif is van 13.00 uur tot 16.00 uur en de entree bedraagt twee gulden vijftig per persoon. Zevenhuizen - Tegen het sterke Letop- rint kwam ZVH flitsend uit de startblok ken. Net als vorige week werkten de Zevenhuizense dames keihard en werd de tegenpartij bestookt met een sterke serve en goed aanvalsspel. Door de afwezigheid van Monique Vermeulen werden de middenposities nu door Ruth Heerschap en Ingrid Visser bezet en met Catharina v.d. Meer op de bui tenkant. De eerste set werd met 15-10 binnengehaald. Niet voor niets staan de Roosendaalse dames hoog op de ranglijst. Zij namen een 13-9 voor sprong maar de set ging toch met 16-14 naar ZVH. Het dan vasthouden van dit goede spel onder druk lukt op dit mo ment nog niet. Ongewild vermindert de servedruk en neemt men wat minder risico's in de aanval en ZVH kreeg ook meer moeite met de sprong-serve en de sterke omloopbal in de aanval van Let- oprint. En het thuispubliek ging zich nog nadrukkelijker roeren. In die hek senketel bleef echter het team van trai ner Jan Zaal knokken. De partijen wa ren volkomen aan elkaar gewaagd maar voor een overwinning heb je dan een beetje geluk nodig. In de alles beslis sende vijfde set trok Letoprint met 15- 13 aan het langste eind. ondanks deze goede wedstrijd en een dik verdiend wedstrijdpunt overheerste toch de te leurstelling. Er had voor de Zevenhui zense dames meer ingezeten, echter het oude elan de inzet zijn terug. De competitie ligt de komende weken stil. De wedstrijd van 8 januari, thuis tegen Sliedrecht Sport, wordt vermoedelijk naar een door-de-weekse avond verzet.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 9