Hart - van - Holland - allerlei Dia-lezing over Indianen Allemaal "NEP" Winterconcert "De Kleine Trompetter" Oud oliebollenvet in vuilnisbak en niet in het riool! BROUWER DE KONING Asics zaalvoetbaltoernooi Be Fair A-diploma zwemmen Gouwebad "De Sniep" Sjoelvereniging Waddinxveen Bedrijfsmilieudienst Rijn Gouwe biedt ook arbodiensten aan De Gouwe Vis: Uw aquarium van alle kanten bekeken UITVAARTVERZORGING Kanditatenlijst Groenlinks Boskoop Voorlichting aan zwangeren over borst voeding en ziekenhuis bevalling Voorlichtingsbijeenkomst Ondernemingsbeurs Recept van de Week Niet in het riool Niet naar de gft-bak en niet in chemocar Savoyard, toetje met de Franse slag Hart van Holland/29 december 1993 pagina 13 Hazerswoude-dorp- Op donderdag 13 januari om 20.00 uur is er de biblio theek van Hazerswoude-dorp een le zing over Maya-indianen in Guatemala. De lezing wordt gehouden door Els Knijpinga. Aan de hand van dia's laat zij een beeld zien van Guatemala, het land van de Maya-indianen. Onder meer dia's van hun oude ruïne-steden Tikal en Copan, maar ook van de berggebie den waar de Maya-indianen nu nog le ven en hun cultuur in ere houden. Een prachtige reis, vastgelegd op dia's, geeft een goede indruk van het land. Tijdens de lezing wordt door vrijwilli gers van de wereldwinkel Hazerswou- de koffie geschonken. Gratis toegangs kaarten voor deze lezing zijn verkrijg baar in de bibliotheek Hazerswoude- Rijndijk en in de vestiging Hazerswou de-dorp. De lezing is onderdeel van het project Indianen in Mexico; van maïs tot mensenrechten dat in januari draait in de bibliotheek Hazerswoude-dorp. Naast een foto-expeditie over de India nen worden muziekinstrumenten en aardewerk tentoongesteld. Ook wor den er voor basisschoolleerlingen workshops gehouden met muziek van en informatie over Indianen. De ten toonstelling is te bezichtigen tijdens de openingstijden van de bibliotheek. De bibliotheek is te vinden aan de Pieter de Hooghstraat 3. Er komen regelmatig berichten binnen van één of andere louge instelling, die een telefonische oproep doet om je gebit te laten onderzoeken op kwalijke stoffen. Men moet dan zijn gebit in een plastic zakje aan de buitendeur han gen. Het gebit wordt door een persoon opgehaald en na onderzoek na onge veer een uur terug gebracht. In Rijn- woude en omgeving is deze instelling zo bezig geweest, dat er nog vele men sen in die omgeving zonder gebit dage lijks aan de pap zitten. Nooit meer iets van hun kauwmechaniek gehoord. On begrijpelijk en naïef. Ik ben ook zo'n sul. Zo ook vorige week vond ik op mijn deurmat een zogenaamde "scheuren- enveloppe". Je moet drie gemarkeerde strookjes van de zijkanten afscheuren, wil je de inhoud van het epistel kunnen lezen. Welnu, door de afzender werd ik gesommeerd, ogenblikkelijk de tele foon te pakken en een telefoonnum mer, beginnende met 09 te bellen Vrou we Fortuna zou mij gunstig gezind zijn zo maakte ik uit de tekst op. Ik mocht meespelen met het "Rad van Fortuin". Ik, de man van eenvoudige komaf was uitverkoren om zomaar, gratis voor niets mee te mogen spelen met een soort lotto of zoals u wilt een cijferspel. De goedertierendheid van de afzender heeft mij tot tranen bewogen. Ik liep zelfs kans dat ik meteen zou winnen, zo werd mij royaal beloofd. Bel nu Geen inzet en Grijp uw kans!!, waren enkele gedrukte kreten, die mij in op perste staat van nieuwsgierigheid naar mijn telefoon deed grijpen. Links onder de brief stond mijn persoonlijke lot nummer. Of ik dat maar wilde vermel den. Als in een visioen zag ik mijzelf met echtgenote op de Bahamas liggen. Lek ker in het zonnetje aan de rand van een luxueus zwembad. Binnen handbereik van lekkere drankjes en schalen vol lekkernijen. 09-1809.5630.356. Zoveel nummers achter elkaar had ik nog nooit gezien. Laat staan ze te draaien. Nu moet ik u eerlijk bekennen: 'Ik ben een goedgelovig mens'. Al van mijn pril le jeugd ben ik gezegend met een over dreven soort vertrouwen in de mens heid. Achterdocht is bij mij vreemd zogezegd. Deze karaktertrek heeft mij helaas al enkele malen de das omge daan. Soms heeft men mij belazerd. Welaan, zo beredeneerde ik mijn kans; wie ter wereld zou genegen zijn mij iets te schenken zonder daarvan beter te willen worden. De uitkomst van dit on derzoek stond in mijn goedgelovigheid ook ditmaal niet bij voorbaat vast. 06- 0402 is een gratis telefoonnummer. Het geeft inlichtingen over internationaal telefoneren, zo vermeld de index van mijn telefoongids. Een gedienstige tele foniste wist mij te vertellen, dat het hier om een telefoonnummer ging inDe Dominicaanse Republiek. het telefoontarief naar dat zonnige oord bedraagt "slechts" f. 5,85 per mi nuut, zo vertelde zij mij. Ik heb het nummer maar niet gebeld. Een lot in de Staatsloterij lijkt mij een veiliger en goedkopere transactie. De moraal van dit verhaal zal u waarschijnlijk duide lijk zijn. Geloof niet in mooie praatjes. Tien tegen één, dat men u probeert een poot uit te draaien dusALLEMAAL NEP!!. Wood Zevenhuizen-Zaterdagavond 15 janua ri is er weer het jaarlijkse wintercon cert van "De Kleine Trompetter" in Dorpshuis Swanla te Zevenhuizen. Net zoals voorgaande jaren belooft het weer een spectaculaire avond te wor den met ais thema "Broadway". In de stukken die gespeeld gaan worden treft men veel bekende melodieën aan uit de bekendste musicals en films van Broad way inclusief de topper van deze tijd "Phantom of the opera. Voor en na de pauze zullen de harmonie .tamboer en lyracorps proberen een ieder weer naar hun zin te maken. Aanvang 20.00 uur Ook dit jaar worden er volgens Oud- Hollandse traditie voor de oud- en nieuwviering weer veel oliebollen ge bakken. Pas na het bakken komt de vraag op wat moet er gebeuren met de gebruikte olie en het afgewerkte fri tuurvet. Deze worden nog al eens door de goot steen of het toilet gegooid en kunnen dan in de afvoer blijven 'plakken' en voor verstoppingen zorgen. Bovendien wordt het riool op deze manier door de huishoudens vervuild en dat is niet nodig. De zuiveringsinstallaties van het hoogheemraadschap van Schieland ondervinden grote problemen van deze oliën en vetten in het rioolwater. Gebruikte olie en vetten kunnen het beste in de vuilnisemmer worden ge daan. Deze oliën en vetten worden dan samen met al het andere huishoudelijk vuil naar de vuilverbranding afgevoerd en daar volledig vernietigd. Gestold vet kan, wanneer het goed verpakt is, zon der probleem in de vuilniszak worden gedaan. Ook de oude. afgewerkte olie kan, door het in de originele fles of in een melkpak terug te gieten, zo worden weggegooid. Het hoogheemraadschap van Schie land verzoekt alle oliebollenbakkers (in huis en bij bedrijven) om gebruikte olie of vetten niet door het riool te spoelen. Allereerst is er namelijk een reële kans dat het vet het riool in huis of ergens in de afvoerleidingen verstopt. Ten tweede veroorzaakt een grote aan voer van olie en vetten problemen inde afvalzuiveringsinstallaties van Schie land. Gestold vet en olie klonteren sa men met ander vuil en veroorzaken zo storingen in de pompen en machines van de afvalwaterzuiveringen. Daarbij komt dat de afgewerkte olie en vetten een enorme belasting voor het biologi sche zuiveringsproces in de afvalwa terzuiveringen vormen. Door de aan wezigheid van de oude olie en vetten duurt het veel langer voordat het afval water is gezuiverd. Het is dan ook in ieders belang om oud oliebollen vet en afgewerkte olie die niet meer voor andere kerst- en nieuw jaarsgerechten gebruikt worden in de vuilnisbak te gooien. Oliën en vetten zijn plantaardig afval. Ze kunnen als ze goed verpakt zijn als huisvuil worden verbrand. Het is dus geen gft-afval en ook geen klein che misch afval. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 285 I TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. De kanditatenlijst voor de aankomende gemeenteraadverkiezingen van Groen- Links Boskoop is 1. Wim van Breemen, 2. Wout Wegerif, 3. Riet Hoogenbrugge- Ellenbroek, 4. Rienus Nieuwstad, 5. Ine ke van der Meulen, 6. Marjan Stolwijk, 7. Jan Boer, 8. Gerrit Middelbeek, 9. Cor- rie Vis-Nederhof en 10. Hans van Dam, 11. Renette Heybroek, 12. Robin van Elswijk, 13 Jaco Hoogendoorn, 14. Al- bert Blok, 15. Veronica Kolster, 16. Wim Vis, 17. Rob Bartels, 18. Rogier van Tee- selingen 19. Wim Vermeulen. Gouda- Binnenkort geven het Groene Hart Ziekenhuis en La Leche League weer een informatieavond voor aan staande ouders met als onderwerp: borstvoeding, voorbereiding en het goed aanleggen van de baby, alsmede de ziekenhuisbevalling en een video presentatie van de kraamafdeling en verloskamers als afsluiting. Alle zieken huisbevallingen winden plaats op de Bleulandlocatie. La Leche League is een organisatie die informatie en on dersteuning biedt aan vrouwen die hun baby borstvoeding willen geven. Deze ondersteuning is noodzakelijk omdat veel moeders pas in de kraamtijd ont dekken dat er bij borstvoeding meer komt kijken dan men wel denkt. De gratis informatieavond wordt gehou den op woensdag 12 januari 1994 en gehouden in de gehoorzaal op de Blue- landloeatie. De avond begint om 19.30 uur en duurt ongeveer tot 22.00 uur. Aanmelden kunt u doen bij het Patiën ten Service Bureau telefoon 01828- 66324. Regio-Op donderdag 6 januari 1994 om 15.30 uur organiseert de Kamer van Koophandel voor Midden-Holland een voorlichtingsbijeenkomst voor advi seurs over de Ondernemingsbeurs. In uw adviespraktijk zult u ongetwijfeld vaker door ondernemers benaderd zijn met vragen op het gebied van de over dracht en overname van bedrijfsactivi teiten dan wel over de mogelijkheden om tot duurzame samenwerkingsver banden te komen in de vorm van fusies of strategische allianties. Uit een door de Kamer van Koophandel onder het bedrijfsleven gehouden onderzoek blijkt, dat er bij het midden-en kleinbe drijf grote behoefte bestaat aan een centraal registratiepunt. waar vraag naar aanbod van bedrijfsactiviteiten bijeen gebracht kunnen worden ten behoeve van contactbemiddeling. De markt van de hier besproken vormen van bedrijfsdynamiek is voor zowel het bedrijfsleven als haar adviseurs nau welijks transparant. Deze markt wördt gekenmerkt door een ondoorzichtige en versnipperde structuur. Contactbe- middelingg tussen bedrijven is derhal ve een langdurig en moeizaam proces, dat vaak niet leidt tot het gewenste resultaat. t.k. 4 pits gasfornuis oven (wit) en koelkast met apart vriesvak i.pr.st. 01793-1837 t.k. trekhaak renault 19 bj 1992 compleet 250,- tel na 18 uur: 01793-3017 t.k. 2e h. backy-antenne 5,5 m ca. 15 m antenne draad aansluitingen 01793-1933 t.k. auto kinderstoeltje storchenmuhle 60,- 01793-2125 gevr. deelhebber volkstuin ca. 600 m2 t.k. blauwspar 175 cm hoog t.e.a.b. 01793-1126 t.k. gevr. kl. model koelkast of campingkoelbox 01828-16330 t.k. Fiat Panda b| 84 apk 10-94 kl. bordeaux rood i.g.st. 2000,- 01714-16033 Nieuwjaar op z'n Frans. inde vrienden op bezoek. Na een goede maaltijd zakt u heerlijk achterover met een kopje biologische I la velaar koffie en een krui dig na-toetje van Franse kaas. 75 g Romige tlrie 75 g Roquefort 1 sjalotje wat versnipperde bieslook 1/2 dl room 2 sneetje brood Het sjalotje versnipperen, lie kazen in stukjes snijden. Mei een vork lol een zacht smeersel mengen inel de room en de bieslook. Het brood omkorsten en roosteren, beide sneetjes in vieren snij den en de partjes bestrijken niet hel kaasmengsel. Waddinxveen- Donderdag 30 decem ber a.s. organiseert C.V.V. Be Fair in Sporthal "De Sniep", een groot natio naal zaalvoetbaltoernooi voor C-junio- ren jongens van 12 t/m 14 jaar. Asics importeur voor sportkleding, is hoofd sponsor voor dit unieke zaalvoetbal toernooi. Be Fair zal gastheer zijn van 9 clubs uit het betaalde voetbal, die met haar hoogste C jeugd naar Waddinx veen zullen komen. Landskampioen Feijenoord, de andere Rotterdamse cluns Sparta, Excelsior en het Schie- damse S.V.V. zullen komen. ADO Den Haag, HFC Haarlem, het Nijmeegse N.E.C., Vitesse uit Arnhem en helemaal uit Zuid Limburg komt M.V.V. uit Maastricht. Het toernooi begint om 10.00 uur, met een Rotterdamse derby Feijenoord-Excelsior, de finale is ge pland om 16.15, waarnaar de prijsuit reiking zal plaatsvinden. Waddinxveen-Zoals iedere maand is er in het Gouwebad "de Sniep" weer ge zwommen voor het A-diploma. Nog net voor de kerst hebben 46 kandidaatjes het zo felbegeerde diploma gehaald. De beoordelingscommissie bestond uit de heren Wim v. Minnen, Rob Hogerbrug- ge en Cock Slagter. De volgende kinde ren hebben het diploma gehaald: Owen vd Hoeven, Rick v. Offeren, Niels Evers, Valentijn v. Schooneveld, Sanne Aar- nink, Lies vd Voort, Pieter de Rooij, Joyce Tournier, Annemarieke Stolk, Raymon Schimmel, Corinda Reijne- veld, Rianne v. Spengen, Mitch Hassing, Ruben Bostelaar, Rian in't Veld, Christi an Boer, Denise Breedijk, Marije Lan- gerveld, Esther Heemskerk, Ewoud Uphof, Tessa de Zeeuw, Monique No bel, Michael Geurten, Desiree v. Vliet, Niels Visser, Bob Visser, Koen Docter, Pamela Brunsveld, Anne Fennema, Jel- le vd Laar, Peter Emmerzaal, Stefano Bouwens, Nicky Schoumacher, Rode- riek ter Heijden, Len Verdel, Robert Witkamp, Roy Vermeulen, Renée Vis, Chrissie Elsenbroek, Arnout Alberts, Mireille Burger. Melissa Hierck, Frank van Vliet, Joël Sloof, Bengt Groenendijk en Victor Witmans. Waddinxveen- Niet Jan Kersbergen maar Tine Valenkamp behaalde een zeer hoge scoren bij het sjoelen, 1418 punten. Kersbergen werd tweede met 1359 punten. De verdere uitslagen in de A klasse zijn: 3 Wim Slingerland jr. 1356, 4. G. Renesse 1334, 5 Henk van Beek 1316, 6 B. Brouwer 1285, 7 Teus Visser 12660,8. T. van leeuwen 1234, en 9 Cees Kuipers 1206 punten. Stand A klasse 1: 1 Jan Kersbergen 139.343, 2. Wim Slin gerland jr. 137.186, 3 Tine Valenkamp 135.671, 4 Cees Kuipers 135.586, 5 Dick Dros 134.433. Uitslag KLasse B: 1 Erwin Pleus 1323, 2 Ed den Drijver 1321, 3 Kees Slingerland 1291, 4 Frans Botger 1273,5 Dirk Jan van Drunen 1269. Stand B klas: 1 Ed den Drijver 126.840,2 Frans Botger 125.757, 3 M. Renesse 125.457,4 Drik Jan van Drunen, 5 Vera van Beek 125.033. Uitslag klasseC: 1 Jan van Beek 1240, Adrie Faaij 1122, 3 Cor van Gils 1109,4 Dirk Faaij 1071 en 5 Cor Kersber gen 1069. Stand C klasse 1. C. van Wijk 116.320, 2 Cor van Gils 115314,3 Caroli ne van Drunen 113.975, 4 Sjaan Faaij 111.857,5. Cor Kersbergen 111.800. Uit slag Klasse D: 1 Jan Oliie 1075, Marius Kersbergen 1070, 3. Ronald Meijer 1054, 4 Jeanette Kersbergen 1015 en 5. Mevrouw Brouwer 993 punten. Stand D klas: 1. Hans Kuiper 104.900, 2. Marius Kersbergen 103.867, 3. Ronald Meijer 103.343, 4 Mike van Beek 101.967 en 5 Rien Waardenburg 101.480. Uitslag klasse E: 1 Lies van Beek 924, 2 Coby van Eek 908, 3 A.J. Voshol 888, 4 Corry Boegheim 858 en 5 Rien Boegheim 855. Stand E klasse: 1 Rosewelle van Leeu wen 96.325, 2 Luke Hardus 95620, 3 Miep Zonderland 95.120, 4 Lies van Beek 91.080 en 5 Coby van Ek 90.800. Met ingang van 3 januari a.s. biedt de Bedrijfsmilieudienst Rijn Gouwe arbo diensten aan. Dan ook wordt de gewij zigde Arbowet en de Wet terugdringing ziekteverzuim (tz) in Nederland van kracht. Dit houdt in dat bedrijven er zelf voor moeten zorgen het ziektever zuim in hun bedrijven terug te dringen. Hiervoor kan een bedrijf een door het ministerie van Sociale Zaken gecertifi ceerde Arbodienst inhuren. De BMD krijgt binnenkort zo goed als zeker een certificaat uitgereikt van het Ministerie van Sociale Zaken. Temeer daar de BMD dan in staat is een geïntegreerd totaalpakket op het gebied van milieu- arbo- en kwaliteitseisen aan bedrijven aan te bieden. Ook het Ministerie be pleit namelijk bij bedrijven bij kan staan met de volgende specialisten. Door deze nieuwe wetgeving wordt van bedrijven het volgende verwacht: dat er een verzuimbestrijdingscontract wordt opgesteld met een gecertificeer de arbo-dienst; dat er een risico-inven tarisatie plaatsvindt met betrekking tot de veiligheid, de gezondheid van de medewerkers en de belasting van het milieu; dat men gebruik laat maken van het vrijwillig arbeidsgezondheidskun- dig onderzoek. De BMD biedt bedrijven de volgende voordelen: verlaging ziek teverzuim en minder WAO-intreders; verhoogde betrokkenheid van de me dewerkers; verbetering van de kwali teit van leidinggeven; verhoging effi ciency en kostenreductie. Gevr. huishoudelijke hulp voor 1 morgen in Oud Verlaat 010-4557145 Wie heeft er nog oude barbiespullen liggen jaren 60 en wil ze verkopen: 078-184191 t.k. 2 pr. lage noren 37 en 38 25.- p. st. kunst schaatsen 33m 10,- ijshockeyschaatsen 41 5,-01802-2049 aap-noot-mies de snoepjes waren niet vies - wim-zus-jet - wat hadden wij een pret - met dat leuke pakket - bedankt henk en joke! t.k. dames-sportfiets 6 versnellingen licht i.z.g.st. 200.-01714-16033 Anette, Veda, Danielle, een spetterend uiteinde en op naar Oostenrijk! Die schi-lerarin t.k. ledikant kastjes toiletmeubel konijnen hok 01727-14203 Jeroen de k. je bent een écht fotomodel! liefs van je foto-moeder! t.k. herenfiets 28" 3 versnellingen kleur: lichtgroen 225,-; 01829-5797 Lianne Hofman op naar Gran Canaria je grootste fan! 25 jaar Marry un Gerrit aus Deutschland herzliche gliickwünsche fam. Engelbrecht Henny, van haaaarte beterschap! liefs en sterkte van je collega's t.k. 1 p. ski's Rosslgnol 1.50 m. 75.- en nwe ski schoenen (1 x gebr.) mt. 38 60.- 01802-1722 ook een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 10!! Waddinxveen - Op maandag 10 januari houdt aquariunivereniging "De Gouwe Vis" haar eerste verenigingsavond in het jaar 1994. Aanvang 20.00 uur in het clubgebouw van de speeltuinvereni ging "Oranjewijk", J.W. Frisoweg te Waddinxveen. liet jaar begint dan met een dia-lezing mei de tilel "Dwars door hobbyland" door de heer R. Feenstra. De lezing is bedoeld voor de gewone, doorsnee lief hebber. Aan de hand van dia's worden alle aspecten van de hobby belicht, waarbij niet al te diep wordt gegraven en zonder al te grote wetenschappelij ke diepgang. In voor een ieder te begrijpen taal wor den relaties gelegd naar onze natuur en hoe wij daar mee om (moeten) gaan. Met name wordt herhaaldelijk gewezen op onze verantwoordelijkeheid en zorg voor onze dieren met als stelregel "Geef ze datgene wat ze in de natuur zelf zouden kunnen vinden". Met name wordt hier gedoeld op vol doende zwem- en schuilruimte. gele genheid tot schoolvorming en voort planting, juiste waterkwaliteit, vol doende gevarieerd natuurlijk voedsel, enzovoort. Ook wordt getoond hoe men grotere en kleinere bakken smaakvol kan inrich ten door een geraffineerd gebruik van planten en decortiemateriaal. De toehoorders zullen regelmatig uii hun tent gelokt worden, zodat zij zelf kunnen bijdragen aan een boeiende avond. De circa 200 dia's dienen slechts te rondersteuning en worden bij voor keur niet allemaal vertoond. Ook niet-leden zijn van harte welkom.

Hart van Holland | 1993 | | pagina 13