PoliTiEbERichTEN IJsseL en Gouwe DRUKKERIJ ELGERSMA Diploma's en bevorderingen voor vrijwillige brandweer Op Oudejaarsdag zijn wij om 12.00 uur gesloten! In 1994 staan wij weer 52 weken voor u klaar! Dorpsstraat 62a - Zevenhuizen - tel. 01802-2289 Gratis InterHelp Protectieplan bij boeking. Rabobank. Aangenaam. Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle B.A. Hart van Holland/29 december 1993 pagina 15 Boskoop: Zevenhuizen/Moerkapelle: Geen be richten. WAddiNXVEEN: Aanrijdingen: Maandagmiddag ca. 16.30 uur vond op de Kanaaldijk t.h.v. de Apollolaan een aanrijding plaats. Een 18 jarige bestuurder uit Moerkapel- le sloeg linksaf de Apollolaan in op het moment dat een 46 jarige bestuurder van een personenauto uit Reeuwijk als tegenligger naderde. Het ge-volg was een aanrijding waarbij de bestuurder uit Reeuwijk met nekklachten naar het Bleulandziekenhuis vervoerd is. Een kwartier later vond een soortgelij ke aanrijding plaats op de Bredeweg t.h.v. de veiling. Ook hier werd door gaand verkeer op dezelfde weg geen vrije doorgang verleend door een 37 jarige bestuurder van een personen auto uit Maassluis. Daar werd een 18 jarige bromfietsbestuurder uit Gou derak, die op het fietspad reed, de dupe van. Hij botste te-gen de personenauto die linksaf het veilingterrein opreed. De bromfietser is met een gebroken been naar Bleuland gebracht. Op de kruising Stationsstraat-Rijn landstraat verleende dinsdagmiddag een 40 jarige inwoner van Waddinx- veen geen voorrang aan de bestuurder van een van rechts komende personen auto. De fietser werd door een huisarts uit Waddinxveen behandeld aan been letsel. Donderdagochtend om 6.15 uur on stond een fikse aanrijding op de split sing Noordkade-Staringlaan. Een 21 ja rige bestuurder van een personenauto uit Waddinxveen gaf geen voorrang aan een een 23 jarige bestuurder uit Wad dinxveen die reed over de Noordkade richting Boskoop. Door de aanrijding die volgde werden eveneens 2 op de Noordkade geparkeerde auto's be schadigd. Een van de geparkeerde au to's werd tegen de geven van de woning van de eigenaar gedrukt waarddor ook deze woning nog schade opliep. Er moesten 3 auto's worden weggetakeld waarvan er 2 dermate zwaar bescha digd waren dat daar het kentekenbe wijs van is ingevorderd. Vrijdagochtend stopte een 38 jarige bestuurder van een personenauto uit Waddinxveen op de Brederolaan. Om een parkeervak in te kunnen rijden t.h.v. de winkels moest hij eerst achter uit. Hij heeft daarbij kennelijk niet eerst in zijn spiegel gekeken want er stond een personenauto achter hem, be stuurd door een 35 jarige Boskoper, waar hij dus tegenaan reed. De gewaar schuwde politie constateerde tevens dat de veroorzaker van de aanrijding ook nog teveel had gedronken. In de nacht van zaterdag op zondag werd een 27 jarige bestuurder van een personenauto uit Waddinxveen ver moedelijk verrast door het opgevroren wegdek. Op de Staringlaan raakte hij in een slip waarna hij uiteindelijk in de langs de weg gelegen sloot terecht kwam. De bestuurder bleef ongedeerd, de auto moest worden weggetakeld. Zondagavond om 23.40 uur vond een aanrijding plaats op de kruising Kanaal- dijk-Apollolaan. Een 79 jarige bestuur der van een personenauto uit Moord recht, die reed op de Apollolaan, ver leende geen voorrang aan een 74 jarige bestuurder van een personenauto uit Waddinxveen. De passagier van laatst genoemde is met hoofdletsel naar het Bleulandziekenhuis vervoerd. Beide voertuigen zijn zwaar beschadigd weg getakeld. Inbraak/diefstal: fietsen: donderdag 23/ 12, Passage, bruine Gazelle damesfiets met postcode 2742 ZJ 8; donderdag, school De Wadde, zwarte opoefiets. vrijdag, school De Wadde, paarse Bata- vus damesfiets, vrijdag, Samenwer kingsschool, zwart/grijze Giant heren- ATB In de nacht van zondag op maandag werd ingebroken in een makelaarskan toor aan de Kanaalstraat. Men kwam binnen door de ruit uit de voordeur te verwijderen. Er werden verschillende kasten opengebroken en vernielingen gepleegd. Er werd niets vermist. Vanuit een personenauto, die stond geparkeerd aan de van Maerlantstraat werden in de nacht van zondag op maandag 7 kerstpakketten gestolen. De dader vernielde een ruit om binnen te komen. In de nacht van zondag op maandag werd bij de chinees aan de Passage voor de 2e achtereenvolgende nacht ingebroken. De ruit van de vorige in braak was slechts professorisch gere pareerd waardoor men door het zelfde gat naar binnen gekropen is. Deze keer werden drank, cd's en de hifi-installatie weggenomen. In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken bij een computerbe drijf op het bedrijvenpark Coenecoop. Men kwam binnen door het inslaan van Een reis om de wereld begint om de hoek. Een weekje skiën in Zwitserland? Drie weken Verre Oosten? Een rondreis door Turkije? Of een luier-vakantie op Gran Canaria of een week endje eruit? Pak uw koffers maar vast in. Want bij de Rabobank, het groot ste reisbureau van Nederland, heeft u nü extra vakantie voor deel. Als u vóór 30 november 1994 een vakantie boekt ontvangt u het eerste jaar gratis het IntcrHelp Protccticplan t.w.v. 29,50. Dit biedt u directe hulp bij verlies of diefstal van passen en cards, waardepapieren, sleutels en bagage. Deze service geldt voor het hele gezin. En als u straks uw keuze hebt gemaakt, dan kunt u meteen ook al die andere vakantiezaken bij ons regelen. Da's wel zo handig. Kortom: waar u ook naar toe wilt, loop eerst eens binnen bij de Rabobank bij u in de buurt. Rabobank SI een ruit. Het is nog niet bekend wat wordt vermist. In de nacht van donderdag op vrijdag werd voor de 2e maal deze week inge broken bij hetzelfde bedrijf, ook de werkwijze was hetzelfde. Bij de 2 inbra ken is in totaal behoorlijk wat appara tuur weggehaald. In een flatwoning aan de Passage is ingebroken door het forceren van het cilinderslot. Uit de woning werden sierraden vermist. Vanuit een personenauto die stond geparkeerd aan de J.W.Frisoweg, is in de nacht van dinsdag op woensdag de autoradio gestolen alsmede de luid sprekers. Men kwam in de auto door het inslaan van een ruitje. Aan de Jacob Catslaan werd in de nacht van woensdag op donderdag in gebroken in een personenauto door het inslaan van een ruitje waarbij de cd- wisselaar werd ontvreemd alsmede de speakers. Tijdens de Kerstdagen is vanuit een container aan de Sniepweg een aan hangwagen gestolen. De container stond op het terrein van een bedrijf. De aanhangwagen is blauw en van het merk Teko. Op de aanhangwagen staat de naam "Van der Graaf". Overig nieuws: In het kader van het fietsverlichtingsproject vond maan dagavond een controle plaats op de Sniepweg. Er werden 8 fietsers bekeurd met defecte of zonder verlichting. Don derdagochtend werden bij een soort gelijke controle aan de Kerkweg-Oost 9 fietsers bekeurd. Inbraak/diefstal; Vanaf de Parklaan werd maandag een beige damesfiets merk Pon gestolen. De fiets was voor zien van de postcode 2771 LP 6 en had een metalen mandje aan het stuur. Vanuit een personenauto die gepar keerd stond aan de Veldlaan, werd in de nacht van zondag op maandag de ra- dio/cd-speler ontvreemd. Er was geen braakschade, mogelijk is gebruik ge maakt van een valse sleutel. Aan de Enterij zijn in de nacht van maandag op dinsdag 2 auto's bezocht door een autokraker. In 1 geval werd de autotelefoon ontvreemd, in het andere geval bleef het bij een poging maar ontstond wel schade aan beide por- tiersloten. Aan het Torenpad werd eveneens een auto opengebroken door het forceren van het portierslot. In dit geval werd de radio ontvreemd. Een 16 jarige Boskoper had dinsdag middag zijn Vespa Giléra Dizzy snor fiets geparkeerd bij Excelsior aan de Biezen. Toen na 2 uur met zijn snorfiets weg wilde, stond deze elders op de Biezen nagenoeg geheel "gestript". O.a. de spatborden, koplamp, kettingkast met ketting, remhandels en nog een aantal kleine onderdelen. Mochten er getuigen zijn van dit "sloopwerk" komt de politie daar graag mee in kontakt. Op de avond van le Kerstdag is voor een cafe aan de Zijde een zwarte Puch Macho gestolen voorzien van het verz.plaatje GXP-415. Aan de Poelruit werd tijdens de Kerst een personenauto opengebroken zon der dat daarbij braakschade werd ver oorzaakt. De radio werd ontvreemd. Overig nieuws: Donderdagavond werd op het Klaverblad een 44 jarige Bosko per door een hem tegenkomende voet ganger zo hard in het gezicht gestompt dat hij daarbij een gebroken neus, kaak en jukbeen opliep. Hij is daarvoor op advies van een dokter in het Bleuland ziekenhuis behandeld. Vrijdagavond is een 27 jarige Boskoper als dader aange houden. Het betreft hier een psychisch gestoorde die in overleg net een arts van het Riagg alsmede in overleg met de burgemeester van Waddinxveen voorlopig een verplichte verpleging zal moeten ondergaan. Het slachtoffer zal 29 december aan de gevolgen van de klap moeten worden geopereerd. v.l.n.r.: H. Dogterom. burgemeester Lips, T. van Helden, C. Fyan, H P. vd Haak, P. Huurman. W. vd Zwan en waarnemend burgemeester Schoots. Zevenhuizen-Moerkapelle- Vrijdag 17 december kwamen alle vrijwilligers van de brandweer Zevenhuizen-Moer kapelle bijeen voor een speciale verga dering. In aanwezigheid van burge meester Lips en waarnemend burge meester Schoots, werden de jaarlijkse activiteiten afgesloten. Onder toeziend oog van de heer Schoots reikte de heer Lips aan de volgende brandweermen sen diploma's of certificaten uit: G. Roos, D. Heyink, H. v. Wensveen, M. Hoogendoorn, H. Moerman, R. Bos, A. Roos, W. v.d. Zwan, P. Huurman, M. v.d. Laan, G. v.d. Beek, P. Molenaar, P. Zoe- teman. Bevorderd naar brandwacht le klasse werden: H. Dogterom, H.P, v.d. Haak, W, v.d. Zwan, P. Huurman. Bevorderd naar hoofdbrandwacht werd: T. v. Hel den. Oorkondes voor twaalf en een half jaar brandweerdienst werden uitge reikt aan: J. Gorissen, J. v. Dam, P. Mo lenaar en G.S. Bakker. Tevens werd er deze avond afscheid genomen van F. Brandhorst die wegens verhuizing naar Bleiswijk bijna 20 jaar als brandweerman in de gemeente dienst heeft gedaan. De heer C. Fyan werd voor de vele activiteiten die hij voor de brandweer verricht, o.a. is hij commandant van de jeugdbrandweer te Moerkapelle, jury lid, en geeft hij cursussen aan de brand wacht in de regio Midden-Holland, be vorderd tot hoofdbrandwacht-functio- neel. v.l.n.r.: burgemeester Lips. J. van Dam. J. Gorissen, F. Brandhorst. P. Molenaar en waarnemend burgemeester Schoots

Hart van Holland | 1993 | | pagina 15