Verenigde Biljartverenigingen Gouda en omstreken De echte bakker GERRITSEN A pPLÜfMARKÜ WE£K£ND^OÏÏD££l Schoon Schip milieu tip OLIEBOLLEN APPELBEIGNETS ANANAS BEIGNETS SAUCIJZEN BROODJES HARTIGE SNACKS enz enz. COLOFON bavaria malt FILET AMERICAIN Ha^varfflöïïand/zWëcêmbë^nwT pagina 3 Verhouding tussen Koninklijke Biljartbond en VBV Gouda en omstreken is uitstekend! •••Het bestuur Biljartverenigingen uit Hazerswoude, Boskoop, Waddinxveen en Zevenhuizen Nederlaagserie Van "Dikke Mug" tot "Diamond" Dorpsstraat 73 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1412 - Fax 01802-1153 Dorrestein 8 - Nieuwerkerk aan den IJssel - Tel. 01803-18821 Met de KNALLERS van uw Echte Bakker Gerritsen lekker en gezellig het nieuwe jaar in! O 3 Bestel ze bij uw Echte Bakker Nergens zóóóóó lekker!!!! 30.250 exemplaren. ••Café's en biljartcentra ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 krat a 24 flesjes Mijn Merk CHIPS diverse smaken oopmans OLIEBOLLENMIX 150 gram Thuismachines Extraatjes ••Spaarzaam en doordacht Koelen Zevenhuizen- regio - 28 biljartvereni gingen in de regio zijn aangesloten bij de Verenigde Biljartverenigingen Gou da en omstreken. Deze telt maar liefst 450 actieve biljar ters, die in een aantal competities spe len. Er wordt door 12 teams in de libre- klasse A (de hoogste) gespeeld. In de B- klasse spelen eveneens 12 teams. "Wij opereren regionaal. Dit houdt in dat als je kampioen bent er geen pro motie op volgt. Dat kan niet bij onze Verenigde Biljartverenigingen. Bij de Koninklijke Biljartbond is promo tie wel mogelijk. Daar staat het biljarten bovenaan. Wil je echt iets bereiken in het biljarten dan moet je lid worden van een biljart vereniging die aangesloten is bij de Koninklijke. Onze verenigingen hebben niets met de Koninklijke te maken. Staat bij ons ge zelligheid, sportiviteit en ontspanning boven aan het lijstje. Bij de Koninklijke gaat het om presta ties. Leden van de Koninklijke mogen niet tegelijkertijd lid bij ons zijn en an dersom ook niet. "Zijn" Verenigde Biljartverenigingen Gouda en Omstreken: met officiële sta tuten, een huishoudelijk reglement en een informatieboekje over alle aange sloten biljartverenigingen, vierde vorig jaar het 40-jarig bestaan. Dit en nog een aantal interessante fei ten komt hij met het dagelijks bestuur de redactie van Hart van Holland, op een zaterdagmorgen melden. Piet van Os kwam daarvoor uit Gouda. Hij is penningmeester. De secretaris Gerard Heij uit Boskoop, wedstrijdlei der Wiebe de Haan uit Bodegraven en voorzitter John van Eijk uit Zevenhui zen. Laatstgenoemde legde het contact, waaruit voortvloeit dat zoveel als mo gelijk is, de uitslagen van de biljartver enigingen, aangesloten bij de VBV Gou da en omstreken-van Berkel, tot Haast recht, uit de plaatsen waar Hart van Holland verschijnt, gepubliceerd wor den. Wiebe de Haan draagt daar zorg voor. Hij verzamelt op zaterdag en aanslui tend, maandag, de uitslagen van de ge speelde wedstrijden en verwerkt deze op zijn computer met een speciaal hier voor geschreven computerprogram ma. "Uniek in Nederland en speciaal voor ons geschreven. Echter degene die dit programma voor ons ontwierp, zal er best gelukkig mee zijn als andere ge coördineerde verenigingen, er ook in teresse voor hebben". Bijhouden van de competitiestanden van alle spelende teams, is een hele klus. Wiebe is dan ook binnen het bestuur degene die de grootste taak heeft. Om dat hij het naast z'n baan doet en het teveel vrije tijd vergt, vindt hij het na vijf jaar welletjes. Aan het eind van het seizoen draagt hij z'n taak graag over aan een ander. "Elke teamleider zou er voor moeten zorgen dat het ingevulde wedstrijdfor mulier, direct na een wedstrijd, op de post wordt gedaan. De praktijk leert anders. Het kost best wat energie om iedereen te manen het formulier op tijd in te zenden en vaak moet je er om bellen. Echter op woensdag is alles in de computer verwerkt en kan de standen-uitslag plus het over zicht naar de kranten. Dus voortaan ook naar Hart van Hol land", knikt hij. "Behalve de reguliere competitie kennen wij ook nog een neder laagserie om de Arie Vleggaart- beker waar alle teams met veel plezier aan deelnemen en na een moeilijke start zijn nu ook de per soonlijke kampioenschappen be hoorlijk succesvol. In januari '94 zullen ongeveer 100 deelnemers uit gaan maken (in 13 poules) welke de sterkste individuele bil jarter is van de V.B.V. Dat houdt in dat er uit Hazers woude een uitslag komt van bil jartvereniging "De Dikke Mug". "Hof van Holland" uit Zevenhui zen en een drietal uitslagen uit Boskoop en Waddinxveen. In Boskoop spelen zowel Biljart vereniging "Boskoop", "Caram bole" en de hele grote "De Water toren", mee in de competitie van de VBV Gouda en omstreken. De Waddinxveense biljartvereni gingen zijn: "Sportvrienden", "Royal" en "De Diamond". "In Benthuizen gaan we met de beheerder van "De Tas" eens een praatje maken, want ongetwijfeld kan van daaruit ook met ons aan sluiting worden gezocht", denkt voor zitter Van Eijk. Hij mag zelf graag biljarten bij zijn bil jartclub "Hof van Holland", maar speelt momenteel niet mee in de competitie. "Tijdgebrek". Op de foto: in het midden wedstrijdleider Wiebe de Haan uit Bodegraven links Piet van Os Gouda: penningmeester; secretaris Gerard Heij uit Boskoop en voorzitter John van Eijk uit Zevenhuizen Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen. Boskoop, Benthuizen. Hazerswoude-Dorp. Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn. Zevenhuizen/ Moerkapelle. Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 Advertenties Remy Versnel of Raymonde de Vries Redaktie Algemeen Henny v.d. Berg Sluitingstermijn ad verten ties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3350133 Op de vraag of biljartclubs persé in een café moeten spelen, klinkt een ontken nend antwoord. Gerard Heij: "Vroeger was het wel zo dat er alleen in een café gebiljart kon worden. Daardoor hadden sommigen drempelvrees. Nu vind je in diverse plaatsen biljart-en snookercentra. De club uit Berkel en Rodenrijs bijvoor beeld, speelt in een biljartcentrum. In Waddinxveen kennen we verder nog biljartcentrum "De Diamond" en in Gouda Biljartcentrum Kersbergen met vier biljarts". De heren benadrukken dat hun over koepelende vereniging, een actieve is waar het het onderhouden van contac ten met de aangesloten biljartvereni- gingen betreft. Piet van Os: "Jaarlijks wordt de algeme ne ledenvergadering gehouden en wor den er onderling weieens wedstrijden georganiseerd of een gezellige ontmoe ting. Een sportief en gezellig evenement dat rond Kerst gehouden wordt is de Twee kamp met de Koninklijke. Dit jaar op 28 december; het zgn. Kersbergen toer nooi. Van ons doen er vier teams mee, net als van de Koninklijke Biljartbond. Tevens worden de besturen ingedeeld en zo wordt gestalte gegeven aan hetgeen onder biljarters algemeen bekend is: de onderlinge verhouding tussen de Ko ninklijke en de Verenigde Biljartver enigingen, is uitstekend". Geldig op donderdag 30 en vrijdag 31 december 1993. Vroeger, ja vroeger. Deden ze alles met de hand. Maar wij zijn een efficiënte samenleving met voor alles een ma chientje als innig gekoesterde huisge noot. Zelfs voor tandenpoetsen en oor- haarscheren. Milieu? Och.... Een ding is glashelder: alles wat elektri citeit vergt, vreet energie. Zo is koken en bakken op gas stukken zuiniger dan elektrisch. Een magnetron zit daar tus senin, zelfs als de instelklok nauwkeu rig is en wanneer er een handig paneel tje bij wordt geleverd waarmee je de te verhitten ruimte kan halveren. Overi gens is de magnetron in de praktijk een extraatje naast oven en.kookstel. Dat betekent dus ook extra verbruik. Ver der belasten ook fabricage en afvalver werking na het afdanken het milieu. En met de recycling van thuismachientjes is nog magertjes gesteld. Heeft u echt een magnetron nodig? Volgens de con sumentenbond is de Bosch HMG 8422 de beste keus. Duurzaamheid is ook milieu. Zolang Apparaten meegaan, belanden ze niet op de afvalberg. Broodroosters doen het wat dat betreft aardig. Goedkoop en goed is de Philips HD 458-. Veel kan met de hand. Zo is de kruimelroller weer helemaal in. De lawaaiige kruimeldief en stofzuiger doen een stapje terug. Ook bij was en afwas spaart handwerk meester energie en water. Doordacht gebruik doet de rest. Dus: alleen volle machines draaien. Gelukkig worden de automaten zuiniger. Spaarzame afwas sers zijn de AEG oko-favoriten. Bij de was hebben voor- en bovenladers de voorkeur boven de verkwistende was- kombinaties. Beste keus van de Consu mentenbond is de Bauknecht WA Allu re/1. Nog zuiniger is de AEG oko-lava- mat 6750 Over koelkasten is veel rumoer. De oude bevatten CFK-gas dat de onzon- laag aantast. Nieuwere zijn CFK-vrij, maar daar zitten HFK's in die nog steeds schadelijk zijn. Sinds kort zijn er echter ook CFK- en HFK-vrije. Halen, zo'n ding! De eerste is gepromoot door greanpeace. Dat is de Foron Kt 1370 RC. Nu zijn er ook verschillende typen van Bosch, Siemens en Liebherr te koop. Provinciale Energiebedrijven geven korting als u een groene koelkast aan schaft en uw ouwetje inlevert zodat de CFK's eruit gehaald kunnen worden. Aardig, niet? het is niet te geloven, mike en corina gaan 10 jan. verloven pa en ma reichgelt Eet en Marjo wat kunnen jullie slecht klaverjassen joke en martin veel groetjes Gefeliciteerd pa en ma Driesen al 40 jaar een paar - kinderen, kleinkinderen aanhang Arie en Bianca zijn verloofd op 18 december gefeliciteerd van de familie t.k. philips intercom 1 hoofdstation 4 basissta tions 50,-01802-1137

Hart van Holland | 1993 | | pagina 3