Kunstwerk onthuld in het gemeentehuis Wielerronde moet wielerspektakel worden Nieuwe activiteiten Zuidhonk Bedrijfsbezoek Prins Ovenbouw B.V. Driekleurenscheiding glas Herinrichting van het plantsoen langs de snijdelwijklaan Starfestival Krooshappers Waddinxveense jeugd viert traditioneel oud- en nieuw ti ynJadrlinxvecn-Boskoop Kerkdiensten KEIHARD DE BESTE WS' HARWA Van der Linden ook burgemeester in 1994 KvK heeft nieuwe 'startersadviseur" Hart van Holland/5 januari 1994 pagina 13 Kunstwerk Parcours Competitie-klaveijassen Mario-Bros competitie ••Disco's in Het Zuidhonk* Soos voor verstandelijk* gehandicapten Randprogramma Verwerking Zondag 9 januari Waddinxveen- Afgelopen maandag 3 januari werd om 16.00 uur voorafgaan de aan de nieuwjaarsreceptie, het kunstwerk van de Waddinxveense kun stenaar Theo van Boon in de hal bij de trouw-en raadzaal door burgemeester C.M. van der Linden onthuld. Begin 1993 is Theo den Boon gevraagd een idee op papier te zetten om het aange zicht van de hal bij de trouw- en raad zaal in het gemeentehuis van Waddinx veen te verfraaien. Voor het door Theo den Boon ingediende kunstwerk, heeft de raad in september 1993 een krediet beschikbaar gesteld. Bij de provincie Zuid-Holland is een subsidieaanvraag ingediend voor de aankoop van ge noemd kunstwerk. De positieve beoordeling van de artis tieke kwaliteit van het kunstwerk door de Provinciale Adviescommissie beel dende kunst heeft het provinciaal be stuur doen besluiten de gemeente Waddinxveen een subsidie te verstrek ken zijnde 50% van het totale aankoop bedrag. Het kunstwerk heeft als titel meegekre gen: "De onvoorspelbare weerspiege ling van het besluit". De kunstenaar wil hiermee weergeven dat een besluit van de raad hele andere invloeden kan heb ben dan waarvoor het besluit is geno men. Het kunstwerk bestaat uit 6 bijel- kaar horende panelen en veertien klei nere delen die verspreid in de rand boven de toegang van de raad- en trouwzaal het geheel completeren. Waddinxveen- De draad die met de or ganisatie van een Waddinxveense wie lerronde vorig jaar is opgepakt krijgt dit jaar haar vervolg, zo heeft het wie- Iercomité met de presentatie van de plannen voor 1994 laten weten. Het or ganiserende comité zet dit jaar verdere stappen zetten om de wielerronde te la ten uitgroeien tot een kwalitatief hoog staand wielerspektakel met regionale uitstraling. Uiteraard blijft het wielren nen zelf het uitgangspunt voor de ron de die op maandag 4 april (tweede paasdag) verreden gaat worden op het parcours Groensvoorde, Wadde, Peu leyen en Beethovenlaan. Evenals vorig jaar komen dit jaar de A en B amateurs/ veteranen aan de start voor hun wed strijden over resp. 80 en 50 km. Ook wordt in het programma weer ruimte gemaakt voor een burgerronde. Nieuw dit jaar zijn is wedstrijd voor wheelers (rolstoel-racers) die in samenwerking met de Road Racers Club Nederland wordt georganiseerd en een reclame karavaan die tussen de wedstrijden zal rondrijden. Inmiddels heeft het wieier- comité ook contacten uitgezet in de Tjechische zustergemeente Pelhrimov om te bezien of uit die gemeente wiel renners aan de start kunnen verschij nen in Waddinxveen. Een reactie hier op is nog niet ontvangen. Het wielerparcours blijft een aanhou dende zorg voor het comité. Hoewel de gemeente plannen ontwikkelt voor snelheidsremmende maatregelen op de wegen van het parcours kan de ron de dit jaar toch verreden worden op het bekende parcours aan de Groensvoor de. De verwachting is echter dat in 1994 voor het laatst geschikt is voor een wielerronde. In overleg met de gemeen- Waddinxveen- Op verzoek van de vaste deelnemers aan de competitie klaver- jasavonden wordt de opzet van deze avonden enigszins veranderd. In het vervolg zijn op deze avonden ook spe lers welkom, die een avondje willen klaverjassen, zonder gelijk aan een competitie te moeten deelnemen. On veranderd blijft dat deze avonden op elke eerste vrijdag van de maand wor den georganiseerd. Op vrijdag 7 en zaterdag 8 januari is er voor de derde keer een Mario Bros competitie georganiseerd door de Stichting Wijkwerk i.s.m.Van de Wal (speelgoed. De beste 20 mogen doorn aar de finale op zaterdag 8 januari. Zaterdag 8 januari organiseert Wijk werk de Zuidpias een gezellige kinder disco om 18.300 uur. Hierna is er disco voor "30-plussers". Er zal bijvoorbeeld veel muziek uit de jaren 60 worden gedraaid maar ook andere nummers kunnen worden aangevraagd. De avond begint om 21.00. Op zondagmiddag 9 januari wordt een soos gehouden voor verstandelijk ge handicapten. Op deze middag worden spelletjes gespèeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden. De middag duurt van 14.00-16.00 uur. IWaddinxveen-Op 14 december j.l. heb- Iben het college van burgemeester en Iwethouders van Waddinxveen en enke- Jle betrokken ambtenaren een bedrijfs- I bezoek gebracht aan de aan de Zuidka- l'le gevestigde onderneming Prins IOvenbouw b.v. Dit was het laatste van I de zes in 1993 af te leggen bezoeken aan I bedrijven gevestigd in Waddinxveen. I Circa 8 jaar geleden heeft Prins Oven- lbouw b.v. zich in Waddinxveen geves- jbgd. Het bedrijf is aanvankelijk gestart 1,ri Gouda. In het kantoor en de produc- I behalaan deZuidkade zijn 20 personen jwerkzaam, 7 op kantoor en 13 in de door de heren H. en P. Prins. De activi teiten van de firma Prins Ovenbouw b.v. concentreren zich op de bouw van ovens, voornamelijk bestend voor de keramische industrie. Deze ovens wor den wereldwijd afgezet. In Nederland bevinden zich twee toonaangevende bedrijven die zich toeleggen op de bouw van ovens voor de keramische industrie; Prins Ovenbouw b.v. is een van hen. Tijdens het bedrijfsbezoek, dat onder leiding stond van de heer H. Prins, is een duidelijk beeld geschetst van de activiteiten die zich aan de Zuid kade afspelen rondom het bouwen van te wordt gezocht naar een alternatieve locatie binnen het Gouwedorp. Handi cap hierbij is dat alle wijken zgn. 30-km zones zijn met snelheidsremmende maatregelen en niet alle doorgaande wegen kunnen worden afgesloten op 2e Paasdag vanwege de Meubelstadshow. Naast de organisatie van de wielerwed strijden is het wielercomité druk bezig met het opzetten van een aantrekkelijk randprogramma. Het plein voor het winkelcentrum aan de Groensvoorde leent zich daar uitstekend voor. Op dit moment worden diverse mogelijkhe den onderzocht. In ieder geval gaan de gedachten uit naar een muzikale omlijs ting in combinatie met horeca-activitei- ten. Hiermee hoopt het comité tege moet te komen aan de wensen van de bezoekers van de Ronde van '93. Ook op andere punten langs het parcours streeft het comité naar uitbreiding van randactiveiten en horeca-faciliteiten. De vloer van je lang zal die leven Lamiflooren Lamifloor-laq. Onverwoestbaar woongenot voor groot en klein, in hout- en marmerdessins. Kom eens langs voor vrijblijvende informatie bij HARWA aan de Rijnlandstraat te Waddinxveen VLOERBEDEKKING, GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT Rijnlandstraat 4 2741 GZ Waddinxveen 01828-16119 Boskoop-Vanaf 15 januari 1994 zal het glas in de gemeente Boskoop op kleur aan de bron (dus bij de glasbakken) worden ingezameld. De gemeente Bos koop heeft hiervoor nieuwe glasbakken gehuurd an de firma Maltha, het glasre- cyclebedrijf dat de verdere verwerking verzorgd. Boskoop loopt hiermee voor uit op de afspraken die er met minister Alders zijn gemaakt: in 1995 zal 80% van al het eenmalige verpakkingsglas via de glasbak worden ingezameld, om zo weer tot grondstof voor de glasindus trie te worden verwerkt. Van die 80% zal in datzelfde jaar de helft aan de bron, dus via de glasbak, op kleur wor den gescheiden. Op deze wijze wordt een optimale inzameling en verwerking gegarandeerd. Dus vanaf 15 januari a.s. geldt: wit bij wit, groen bij groen, bruin bij bruin!! Het glas wordt met een containerauto, voorzien van schotten, ingezameld en afgevoerd naar een van de verwer kingsinstallaties, waar het wordt ont daan van alle andere stoffen dan glas en wordt gebroken tot de grootte die de glasfabriek wenst. Op deze wijze kun nen er weer nieuwe flessen en potten van worden gemaakt, want dat is het unieke van glas, het kan zonder kwali teitsverlies keer op keer gerecycled worden. Het is dus erg belangrijk dat het glas zo schoon mogelijk is, dus a.u.b. geen stenen kruiken, aarden- werk, porcelein, kunststof papier etc.etc. in de container deponeren. Waddinxveen- Burgemeester Van der Linden heeft ten overstaan van de heer S. Patijn, commissaris der Koningin in Zuid-Holland, de voorgeschreven eden afgelegd. Dit houdt in dat hij m.i.v. 1 ja nuari 1994 herbenoemd is tot burge- Boskoop- De afdeling groen recreatie zal in de komende periode het plant soen langs de Snijdelwijklaan voorzien van een nieuwe beplanting afgewisseld met gazon. Er zijn twee hooravonden gehouden waarbij de bewoners hun mening konden geven over de plannen voor deze herinrichting. De suggesties van de bewoners zijn voor zover moge lijk in het plan verwerkt. Gekozen is voor een onderhoudsarme beplanting, die bovendien lager zal zijn dan de hui dige beplanting, dit vanwege verkeers- veiligheidsaspecten. Het is de bedoe ling dat de werkzaamheden voor de zomer zijn afgerond. Boskoop - Carnavalsvereniging "De Krooshappers" houdt op zaterdag 15 januari in een feestelijk versierde Beurshal aan de A.P. van Neslaan de nieuwste editie van het "Starfestival". Dit jaarlijkse evenement is met zijn keur aan bekende artiesten een eerste klas publiekstrekker geworden. Van de partij zijn dit jaar zangeres Bonnie st. Clair, die rond 21.00 uur het podium betreedt en de zanger André Hazes, wiens optreden om ca. 23.30 uur be gint. Verdere medewerking verlenen "The Daylight Superband", "The Funny House Jazzband" en het huisorkest "De Baggerbeugels". Evenmin ontbreken optredens van de "Donderkopjes" en de "Spetters" en geven Prins "Spette rend" en Hofdame Sandra en de Raad van Elf acte de presence. De avond begint om 20.00 uur (zaal open 19.00 uur). Nieuw is kelderbar waar een klei ne disco gehouden zal worden. Om- streekt 22.00 uur breekt een officieel moment aan als een Cardieler (hoogste onderscheiding van De Krooshappers) wordt uitgereikt aan een bekende inwo ner van Boskoop. Deze onderscheiding wordt slechts mondjesmaat toege kend. Plaatsbewijzen zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij het V.V.V. kan toor aan het Reijerskoop in Boskoop. Waddinxveen- Afgelopen vrijdagnacht werd er weer op traditionele wijze oud en nieuw gevierd door de jeugd van Waddinxveen. Op het Koningin Wilhel- minaplein had de gemeente Waddinx veen in overleg met de politie uit voor zorgsmaatregel al zand op het asfalt gelegd om eventuele beschadigingen te voorkomen. In eerste instantie was de bedoeling dat er twee auto's in de brand werden gestoken, maar een werd eerder die avond in beslag geno men. Rond 1.30 uur werd een zwarte Opel Kadet uit '78 volgeladen met auto banden het K.W. plein opgereden en door middel van Molotow-cocktails in de brand gezet. De politie was dan ook nadrukkelijk aanwezig. IB De Kamer van Koophandel prijst zich gelukkig dat de heer G. van Ringelen- lie Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn; 16.30 uur ds. P.M. de Wit, Gouda. Herv. Immannuël kerkgem. 10.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen; 17.00 uur ds. J.C. de Moor. Boskoop VPG: ds. D. peters Herv. gein. 9.30 uur ds. K.J. Jansen; 18.30 uur ds. J. Stelwagen, Den Haag, jeugddienst; De Stek 9.30 uur ds. J.H. Langelaar. Geref. kerk 9.30 uur ds. M.J. Oosting; 17.00 uur ds. L.C. Buijs, Alblasserdam Chr. gem. Bethel 9.30 uur Kees Goed hart, Zwolle stein (61) uit Waddinxveen zich met zijn rijke ervaring als ondernemer wil inzetten als startersadviseur (naast de heer C. de Bas) voor startende onder nemers. De heer Van Ringelenstein is reeds gedurende 40 jaar werkzaam als zelfstandig ondernemer in de levens middelenbranche. Dit betreft met name de bekende RIWA supermarkten. Daarnaast is hij bij vele andere bedrijfs activiteiten betrokken geweest. De heer Van Ringelenstein is o.a. voorzit ter van het bestuur van de Rabobank, voorzitter van het Koninklijk Neder lands Ondernemers Verbond en voor zitter van de Onderlinge Glasverzeke ring, allen te Waddinxveen. De belangstelling in de regio Midden- Holland voor het starten van een eigen bedrijf is groot. Sinds 1990 is voor star tende ondernemers een spreekuur bij de KvK ingericht. In 1993 was er sprake van een toename: 293 personen be zochten het spreekuur, waarvan 5% voor een tweede of derde bezoek. Ca. 20%, vroeg telefonisch nader advies. In totaal zijn er meer dan 350 adviezen gegeven aan vrouwen en mannen die een eigen bedrijf willen starten.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 13