Cursus ziekenverzorging thuis VVV Boskoop "De Wadde" houdt open dagen Milieuprijs Gemeente Boskoop Nieuwe baby-kinder kledingzaak in Waddinxveen Vijftiende Bonsai-show grootser dan ooit Diana opent haar Free Aerobic School Kerkdiensten Blind Justice in de Tunnel Zondag 9 januari pagina 13 Boskoop Basisvorming MAVO/VBO Schakelklas Hart van Holland/12 januari 1994 Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. J. vd Haar, Gouda; 16.30 uur ds. G. Zomer, Spakenburg. Herv. Immannuël kerkgem. 10.00 uur ds. C.B. Postumus-Meyes, Bun- nik; 17.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen Boskoop Herv. gem. 9.30 uur ds. R. de Reuver; 18.30 uur ds. K.J. Jansen. De Stek 9.30 uur ds.J.A. v. Hooijdonk. Chr.Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. M.J. Oosting; Chr. gem. Bethel 9.30 uur Dick van Steenis; Boskoop- Stichting de Vierstroom, de organisatie voor kruiswerk en maat schappelijke dienstverlening in Mid den-Holland, organiseert in Boskoop een cursus Ziekenverzorging Thuis. De cursus omvat vijf wekelijkse bijeen komsten. De cursus start op woensdag 28 januari van 14.00 tot 16.00 uur. De andere cursusdagen zijn 2, 9, 16 en 23 februari. De cursus is bestemd voor iedereen die wat meer wil weten en leren over het verzorgen van zieken thuis, of daarmee in de toekomst wel licht te maken krijgt. Voor het verzor gen van een grieppatiënt of het helpen van iemand met een gebroken arm heb ben de meeste mensen geen cursus nodig, maar voor de verzorging van een huisgenoot of buur, die volledige bed- rust moet houden, komt heel wat meer kijken. In de cursus ziekenverzorging thuis komen de nodige praktische vaar digheden aan de orde, zoals bijvoor beeld: tillen van een patiënt zonder zelf rugklachten te krijgen, welke materia len bestaan en voor incontinentie, hulpmiddelen die bij de verzorging van een bedpatiënt gebruikt kunnen wor den, etc. De cursus omvat tevens infor matie over verschillende ziektebeel den en medicijngebruik. De deelne mers kunnen ook zelf onderwerpen in brengen. Een gedwongen verblijf op bed kan een stuk aangenamer verlopen als huisgenoten en andere helpers we ten hoe zij de patiënt het beste kunnen verzorgen. Dat wordt geleerd in de cur sussen Ziekenverzorging thuis, die on der leiding staan van ervaren mensen van de afdeling kruiswerk van Stichting De Vierstroom. De cursus in Boskoop wordt geleid door wijkverpleegkundi ge Sytske Meinderts en wijkziekenver- zorgde Nicolien van Oei. Boskoop- De volgende kaarten kunnen besteld worden bij de VW-Boskoop: Golden Earring in Amsterdam op 27 jan., Try-outs van de musical Cyrano in Amsterdam van 9 t/m 12maart, Mo scow The Great Russian Circus on Ice in Zoetermeer van 2 t/m 06maart en in Utrecht van 9 t/m 13maart, Nirvana in Ahoy Rotterdam op 24-03-1994, Seth Gaaikema op 07-02 in Amstelveen, ABN/AMRO World Tennis Tournament van 21-2 t/m 27-2 in Ahoy Rotterdam en KimWilde op 03-02 in Vredenburg te Utrecht. Op 15januari is het Star Festival in de Beurshal, op 21 januari is er weer vlooienmarkt in de beurshal, op 30 ja nuari is er een dansavond in de Rozen- burcht en op 30 januari is er een hon denshow-keuringen Goudse Kynolo- genclub ook in de Beurshal. De VW- Boskoop is geopend van maandag t/m vrijdag van 09.30 uur tot 12.00 en van 13.30 tot 16.30 uur. Op zaterdag van 09.00- 12.00 uur. Waddinxveen - De Christelijke Scholen gemeenschap "De Wadde" voor MAVO en VBO, Sniepweg 57 te Waddinxveen, zet op woensdag 19 januari en donder dag 20 januari haar deuren open voor alle belangstellenden. Leerlingen van groep 8 van de basis scholen in Waddinxveen en omgeving en hun ouders zijn op die dagen wel kom om met eigen ogen te zien hoe het toegaat op een scholengemeenschap voor MAVO en Voorbereidend Be roepsonderwijs. Op 19 januari is het voorlichtingspro gramma bestemd voor alle kinderen (en ouders) die niet met hun eigen do cent "De Wadde" zullen bezoeken. De rondgang door de school duurt 1,5 uur en begint om 13.30 uur. Op de 20e januari begint eenzelfde pro gramma om 20.00 uur; dan is de voor lichting vooral bedoeld voor ouders en verzorgers, maar ook toekomstige leer lingen zijn welkom. Overdag kunnen de leerlingen van de' basisscholen komen onder leiding van de docent van groep 8, die daartoe een uitnodiging heeft ontvangen. Een voorlichtingsprogramma start met een dia-presentatie van drie corres ponderende beelden, waardoor een in druk wordt gegeven van alles wat de Chr. S.G. "De Wadde" te bieden heeft. Natuurlijk komt de Basisvorming daar in uitvoerig aan de orde, want daar krijgen alle nieuwe leerlingen in augus tus mee te maken. Er wordt verteld over de 15 verplichte vakken met bekende en nog onbekende inhoud en over de vakken die "De Wad de" daarnaast aanbiedt, zoals gods dienst en studieles. Na de dia's volgt een rondleiding door de school met doe-het-zelf momenten in de lessen techniek en verzorging en opdrachten bij andere vakken, De basisvorming voltrekt zich in de beide schoolsoorten die "De Wadde" rijk is: MAVO en VBO. Ook over deze typen van onderwijs krijgen de bezoe kers informatie; over de verschillende programma's, didactische leervormen, begeleiding en vervolgmogelijkheden. Tenslotte wordt aandacht besteed aan de afdelingen die in het VBO zijn vere nigd: Verzorging, Verkoop, Bouwtech niek, Mechanische Techniek en Instal latie techniek. Op grond van de testuitslag en het ad vies van de directeur van de basis school volgen de nieuwe leerlingen de basisvorming in de MAVO of in de VBO brugklas. Als er twijfel is over de plaat sing, kunnen kinderen ook in de zoge naamde schakelklas worden geplaatst. Gedurende het eerste leerjaar wordt dan de geschikte schoolsoort bepaald: MAVO of VBO. De Chr. S.G. "De Wadde" staat onder directie van de heer J. Willemstein, bij wie nieuwe leerlingen ook kunnen wor den opgegeven (01828-18744). Papa, gefeliciteerd met je verjaardag xxx Iris en Manuel Ja Ja het is echt waar, Gerda is 42 jaar Patricia. Peter, Pascal Oma Versluis, h.gh. met uw 80ste verjaardag Brenda Birgit John en Jaike van harte gefeliciteerd met jullie verjaardag doei! M S S C Cvd Poel Pa gaat Abraham zien op 14 jan. veel plezier op het ....feest!! Ingrid Eveline Huib en Adrie bedankt voor het etentje; Richard bedankt voor koertje Opa Oma doei! Gerda, gefeliciteerd met je verjaardag Mama Fred Nettie Sandra en Peter Boskoop- Dit jaar wordt door de ge meente Boskoop voor de tweede keer de milieuprijs uitgeloofd. In 1993 is de prijs uitgereikt in de categorie "Bur gers". Dit jaar is de categorie "groepen en verenigingen" (waaronder scholen) aan de beurt. De prijs bestaat uit een blijvend aandenken en een geldbedrag van f. 1.000,-. Burgemeester en wethou ders hebben groepen en verenigingen die voor deze prijs in aanmerking den ken te komen opgeroepen zich voor 1 Boskoop- Als derde in een reeks show cases en promotie-concerten organi seert Rock On Worldwide op zaterdag avond 15 januari a.s. een speciale show voor pers, media, organisatoren, pla tenmaatschappijen en natuurlijk voor de fans. Dit optreden staat in het teken van de promotie en presentatie van Blind Justice's nieuwe materiaal voor het 2e album. Omdat de debuut-CD "Sax Violins" nog steeds goed ver koopt zuilen ook deze songs in het pro gramma zijn verwerkt. De samenstel ling van Blind Justice bestaat uit Atilla Szabo, Folkert Draisma, Edith Mathot, Dennis van Melis, Mare spring in 't veld en Nicolas Hamel. De show wordt on dersteund door een grote "Video Wall" waarop voorafagaande aan het optre den clips worden getoond van acts op het Belgische Pinball Projects-label. Na deze speciale show vertrekt Blind Justi ce voor een minitour naar Duitsland. maart 1994 bij hen te melden. Het is ook mogelijk om iemand anders voor te dragen. De "spelregels" zijn vastgelegd in de door de gemeenteraad vastgestel de verordening op het beschikbaar stellen van milieuprijzen in de Gemeen te Boskoop. Deze verordening kan op werkdagen tussen 09.00 en 12.15 uur worden ingezien in het gemeentekan toor aan de Babsloot. Boskoop-Van 1 t/m 7 februari zal de 15e |Bonsai-show plaatsvinden. Net als de ■afgelopen twee jaren zal deze show {plaatsvinden op het lTC-terrein in Bos- jkoop op het terrein van Edo Bonsai. |Ed de Groot, van Edo Bonsai, is de Jdrijvende kracht achter deze Bonsai- Itentoonstelling die sinds jaren vele ihonderden Bonsai-fans naar Boskoop •trekt. Twee jaar geleden, toen Edo (Bonsai naar het !TC-terrein verhuisde, f heeft Ed de Groot Pluk-tuinen bij de •tentoonstelling betrokken. Pluktuinen [hoveniers adviseurs zorgen voor de [artistieke inbreng op tuingebied. De [tentoonstelling biedt dan ook inmid- jdels meer dan Bonsai. Naast de minia- [tuurbomen zullen er ook diverse tuin- I elementen en meubels van oriëntaalse oorsprong worden geshowd. De artis tieke inbreng van Pluk-tuinen zorgt er I voor dat dit alles in een oosterse ambi- I ance plaatsvindt. Twee jaar geleden is voor het eerst [extra aandacht aan 'oosterse sfeer j voor de tuin' besteedEr is namelijk een I groot aantal soorten Bonsai dat in ons I klimaat het buiten ook prima doet. Als [je die soorten wilt showen moet je dat [eigenlijk in de omgeving doen waar ze uiteindelijk terecht komen. Alleen dan I kan de bezoeker zien hoe deze buiten- I bonsai het beste tot hun recht komen. [Twee jaar geleden is voor het eerst een [deel van het parkeerterrein omgeto- I verd in een oosterse tuin. De positieve reacties van de bezoekers hebben er inmiddels toe geleid dat deze tijdelijke [tuin steeds groter wordt. Dit jaar zal dan ook het gehele buitenterrein in een tuin zijn omgetoverd. Pluk-tuinen en Edo Bonsai gaan ervoor zorgen dat de bezoeker niet alleen kan kennismaken met de mooiste Bonsai en de nieuwste tuinelementen, maar ook met diverse oosterse tuinsferen. Gedurende de tentoonstelling zal er door Erik Heijstraten van Pluk-tuinen een lezing worden gegeven over de Ja panse tuintraditie. Zo kan de bezoeker, die de moeite neemt om naar Boskoop af te reizen, naar huis gaan met genoeg ideeën om de eigen woning en tuin ge heel overeenkomstig oosterse tuintra ditie in te richten. Edo Bonsai en Pluk- tuinen staan klaar om hun passie voor de oosterse tuintradities op de belang stellenden over te brengen en advies te geven. t.k. wegens overcompleet 4 pits gasstel Pelgrim met kraan z.g.a.n. 01727-12909 t.k. kinderwagen (grijs) incl. dekbed en dekbedhoes 01727-17381 Golf bj '82 apk 9-94 radio cassette i.z.g.st. geen roest 2250,-01828-17263 aangeboden: grasduinen 1992 01727-12450 •Waddinxveen- Nameen aantal jaar les te j hebben gegeven in het gymzaaltje van jde Wadde heeft Diana Zwanenburg de •stap genomen om de gymzaal op te kopen aan de Anna van Burenlaan in [Waddinxveen. De gymzaal is omge- Jbouwd tot een echte aerobiczaai, met [spiegels aan de muur, mooie kleedka- mers en een bar om na het sporten wat [te kunnen drinken. Vanaf 10 januari kan iedereen komen sporten zonder in schrijfgeld of lidmaatschap te betalen. Men betaald per keer wat als voordeel heeft dat bij vakantie of ziekte geen contributie meer betaald hoeft te wor den. De 35-jarige Diana geeft les in on der andere Aerobics, Callanetics, Steps, Ski fit en nog veel meer. Voor de jeugd van 12 t/m 15 jaar is er Keep- Moving, een les van 1,5 uur op disco achtige manier gegeven. Diana geeft niet alleen in Waddinxveen les, ook in Boskoop aan de Vogellaan en in Hazer- swoude is ze niet meer weg te denken. De lessen die ze gaf in het Zuidhonk in de Zuidpias blijven gewoon bestaan. Iedereen die les wil komen nemen wordt verzocht uit hygienisch oogpunt goed schoeisel aan te trekken. Tevens in de ochtend uren zal er dinsdag en donderdag kinderopvang aanwezig zijn. Voor meer informatie kan men bellen 01828-31083 b.g.g. 01828-12958 Dochter Femke in een ski-pak uit de nieuwe kollektie Waddinxveen-Aanstaande maandag 17 januari openen Nor een en René Hendriks de deuren van hun baby- en kinderkle dingzaak "Le-La" op de Luifelbaan te Waddinxveen. Het betreft hier alleen kleding voor kinderen van 0 t/m 5 jaar van betaalbare kwaliteit. "Een grote stap" aldus René Hendriks die zijn baan als vertegenwoordiger er voor op gaf om samen met zijn vrouw deze zaak te gaan starten. In de winkel zal Noreen (zelf moeder van twee kinderen) vertegenwoordigd zijn terwijl René meer 'achter de schermen' zal werken. Als actie voor de opening krijgt iedere klant bij besteding van vijftig gulden een handgeschilderd naamplaatje. De openingstijden zijn van maandag t/m vrijdag van 8.30 uur tot 17.30 uur en zaterdag van 8.30 tot 16.00 uur. Koopavond is donderdag van 18.30 uur tot 21.00 uur. Noreen en René heten iedereen welkom in hun nieuwe zaak.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 13