Politieberichten IJssel en Gouwe Tweekamp biljarten Stormachtig begin milieuproject Wintersportbeurs Lions-club bij Intratuin Pas op voor zon tijdens winter- vakantie en voorkom koortslip SOS-telefonische hulpdienst: Goed georganiseerd en boeiend werk nieuws <De maanddijkse tuintip van ftsef Officiële opening NTV 94 Hart van Holland/12 januari 1994 pagina 15 Zevenhuizen- Moerkapelle: Waddinxveen: Boskoop Honderden telers melden zich aan voor Milieu Project Sierteelt Registratie Marktfactor Musketier - Royal Asef Lacbalsam, milieuvriendelijke wondafdekmiddel voor bomen Officiële opening* op dinsdag 25 januari Aanrijdingen: Zondagavond omstreeks 19.30 uur ont stond een aanrijding op de kruising BK- weg, Noordelijke Dwarsweg. Een trek ker met oplegger reed richting Nieu- werkerk. Een 41 jarige bestuurder uit Krimpen aan de IJssel reed over de Zuidplasweg richting RW 12. Een 30 jarige bestuurder van een personen auto uit Zevenhuizen reed over de N.Dwarsweg en kruiste de BK-weg. Tus sen deze 3 voertuig ontstond een aan rijding waarbij 2 inzittende van de per sonenauto uit Krimpen licht gewond raakten. Zij werden ter plaatse door de dienstdoende arts behandeld. Volgens getuigen zou de auto die reed over de N.Dwarsweg het rode licht genegeerd hebben.Zondagavond omstreeks 23.00 uur botste een 21 jarige bestuurder van een personenauto uit Nieuwerkerk op een onverlicht geparkeerd staande auto aan de Groeneweg. Deze auto werd vervolgens opgeduwd tegen nog een geparkeerde auto. Er ontstond uit sluitend materiële schade. Inbraak/diefstal: Diefstal fiets, nieuwjaarsnacht bij La Baraque, hel groene mountain bike, merk Raleigh Lizard, frame nr 0619839. Woensdag werd vanuit de Boslaan een paarse herenfiets gestolen merk Bata- vus Barcelona, met handrem en versn. en postcode 2761 W 7 In de nacht van woensdag op donder dag werd vanuit de Boslaan een witte Toyota bestelauto gestolen met daarin behoorlijk veel gereedschap t.b.v. schoonmaakaktiviteiten waaronder een hogedrukreiniger en waterpom pen. Het voertuig is eigendom van een schoonmaakbedrijf uit Capelle aan de IJssel. «Dinsdagnacht 4 januari werd ingebro ken in een woning aan de Boslaan. De woonkamer werd doorzocht maar be halve enkele jassen werd er niets ont vreemd. I Maandagochtend vroeg werd inge broken in een restaurant aan de Strand weg. Vermoedelijk is men gestoord door het inbraakalarm waarna men de poging heeft gestaakt. Overig nieuws: Aan de Noordelijke Dwarsweg werden een tweetal ruiten ingegooid bij een tuinder. Dit gebeurde zondagnacht omstreeks 03.00 uur vermoedelijk door discogangers. Aanrijdingen: Woensdagavond omstreeks 22.00 uur vond in het Noordeinde een aanrijding plaats waarbij nogal wat schade ont stond. Een 39 jarige uit Boskoop afkom stige automobilist zag een vluchtheu vel in de weg over het hoofd waarna hij de macht over het voertuig verloor. Hij raakte daarna een auto en ramde ver volgens een lantaarnpaal. Deze auto raakte dermate zwaar beschadigd dat het kentekenbewijs werd ingevorderd. Beide voertuigen moesten worden weggetakeld. Vrijdagavond was een 28 jarige be stuurder uit Utrecht van een personen auto gestopt op het fietspad van de Henegouwerweg om de weg te vragen. Hij lette vervolgens niet op bij het weg rijden met als gevolg dat een bromfiets frontaal tegen zijn auto botste. De bromfietser, een 20 jarige man uit Ter Aar bekwam geen letsel, zijn 19 jarige duopassagier uit Waddinxveen liep kneuzingen op aan zijn linker knie, schouder en rechter voet. Inbraak/diefstal: Batavus damesfiets donkergroen, fr.nr. 45010772, postcode 2742 XP 45. Magneet damesfiets, type Ascot, kleur zwart, postcode 2525 NM 235. Vrijdag is uit een kelderbox aan de Nic. Beetslaan een bromfiets gestolen merk Thomos met het verz. plaatje TBQ-423. In de nacht van maandag op dinsdag 4 januari werd zowel aan de Willem de Rijkelaan als aan de Wingerd een auto opengebroken. In het le geval werden autoradio en 27 MC bak ontvreemd. In het 2e geval ging het om autoassecoi- res. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in het clubgebouw van de voetbalvereniging aan de Von dellaan. Men is binnengekomen met een valse sleutel maar vervolgens is er binnen nogal wat braakschade ont staan bij het openbreken van diverse kasten en laden. Vermist wordt in ieder geval een tv met video, kleding en geld. Overig nieuws: Bij een bezoek aan de vlooienmarkt aan de Bredeweg werd door getuigen ge zien dat er in een bepaalde stand kle ding hing afkomstig uit een kledingzaak te Ridderkerk. In overleg met de politie Ridderkerk werd een onderzoek inge steld op de vlooienmarkt. Daar werden inderdaad de gestolen goederen aange troffen alsmede nog meer van diefstal afkomstige kleding. In de nacht van zaterdag op zondag is van een boekhandel een ruit vernield. Het is onbekend met welk doel dit is gebeurd, vermoedelijk baldadigheid. Ook aan de Kerkweg West moest een winkelruit het ontgelden Inbraak/diefstal: Gestolen fietsen: Bootstraat, groene Gazelle mountain bike, postcode 2771 BX 49; Parklaan NS-station, grijze Moto- becane damesfiets. Zaterdag 8-1 werd vanuit de Boot straat een blauwe Puch Maxi ont vreemd voorzien van het verz.plaatje PDM-904 en het frame nr. 7859725. In de nacht van maandag op dinsdag 4 januari zijn er in Boskoop op een 5 tal lokaties auto-inbraken gepleegd. Het betroffen personenauto's aan de Bie zen, Leeuwerikstraat, Kalmoes, Achter de kerk en de Thijssestraat. In de mees te gevallen werd de audio-apparatuur ontvreemd. In de nacht van woensdag op donder dag was een auto aan de Forsy thiastraat aan de beurt. Ook hier werd de audio-apparatuur ontvreemd. In de nacht van zaterdag op zondag zijn wederom op 3 lokaties auto-inbra ken gepleegd. Dit gebeurde aan de J.C. Buikstraat, het Torenpad en het St. Janshof. In alle gevallen werd de audio- apparatuur ontvreemd alsmede in 1 van de gevallen ook nog een autotele foon. In de nacht van zaterdag op zondag werd aan het Laag Boskoop ingebroken in een kantoor alsmede de aangrenzen de woning. Uit het kantoor werd een geldkistje ontvreemd, uit de woning werd niets vermist. De daders ver schafte zich toegang door het inslaan van een ruit. Vermoedelijk zijn zij ver trokken vanwege het luid alarm wat op een gegeven moment afging. Overig nieuws: Nadat de bewoonster van een woning aan het Reijerskoop de allesbrander had aangemaakt, bleek even later ook de kachelpijp roodgloeiend te staan. De brandweer constateerde dat aange koekt roet in de kachelpijp tot ontbran ding was gekomen. De brandweer heeft het vuur gedoofd en de schoorsteen geraagd. In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn weer verschillende vernielingen gepleegd. Zowel van een bankgebouw als een meubelzaak aan de Zijde werd een ruit ingetrapt. Regio- In de eerste week waarin telers zich konden aanmelden voor deelname aan het Milieu Project Sierteelt (MPS), is een storm van aanmeldingen neerge streken op het secretariaat van het MPS. Na een week zijn er zo'n 500 schrif telijke en telefonische aanmeldingen binnengekomen. Bij deelname aan het MPS, kunnen telers laten zien in hoe verre ze milieubewust produceren. Door in 1994 te beginnen met het regis treren en het aanleveren van gegevens, komen de deelnemers in 1995 in aan merking voor classificatie. Voorwaar de is dat de deelnemers dan registreren op alle vier milieuthema's, gewasbe scherming, bemesting, energie en af val. Voor milieuklasse C (de laagste klasse) dienen zij dan minimaal drie maanden te registreren. Om voor milieuklasse B of A in aanmer king te komen, moeten bedrijven vol doen aan vastgestelde normen. Haalt een teler een bepaald niveau in zijn milieuhuishouding, dan levert hem dit punten op. De optelsom daarvan be paalt of hij in klasse B of A terecht komt. Bovendien moeten de telers voor mi lieuklasse B of A minimaal een jaar re gistreren. De registratiegegevens die nen dan een keer in de vier weken, dertien maal per jaar te zijn aangele verd. Na aanmelding ontvangen de te lers een algemene vragenlijst, registra tieformulieren, een formulier voor een schriftelijke overeenkomst met het MPS en een handleiding. Niets staat dan de registratie - en later de classifi catie - nog in de weg. In een reactie stelde J.P. Teelen, alge meen directeur van Bloemenveiling Holland, dat de grote hoeveelheid aan meldingen voor deelname aan het MPS hen niet verbaasde. "Telers die zich als echte ondernemers manifesteren, be seffen terdege dat milieu een marktfac tor is. Het MPS biedt hen de gelegen heid milieu-inspanningen op hun be drijven naar de markt te vertalen. Het is dan logisch dat ze hiervan gebruik ma ken. Regio- Opnieuw organiseert de Zoeter- meerse Lionsclub De Meerbloem dit jaar een wintersportbeurs in de kassen van Intratuin aan de Voorweg. Deze keer komt de opbrengst ten goede aan de Stichting "Artsen zonder grenzen". De beurs van vorig jaar was enorm druk, de netto opbrengst was toen 5000 gulden voor de stichting "Sight First", die in Derde Wereldlanden (vooral In donesië) eenvoudige oogoperaties mo gelijk maakt. Op het eerste gezicht lijkt het misschien allemaal eenvoudig zo'n wintersportbeurs maar de werking van het geheel dient toch nog even te wor den toegelicht: op woensdag 12 januari van 14.00 uur tot 18.00 uur en op don derdag 13 januari van 9.00 tot 21.00 uur kunnen particulieren hun gebruikte wintersport-attributen zoals (kinder kleding, ski's, bindingen, skischoenen, langlaufsets, maar ook bijvoorbeeld schaatsten, ter verkoop aanbieden in de daarvoor ingerichte beursruimte bij Intratuin aan de Voorweg. Deskundi gen van een sportspeciaalzaak uit de Zoetermeerse Dorpstraat adviseren dan over de te vragen koopsom. Per artikel wordt overigens wel een in schrijfgeld van 2,50 gulden berekend. Indien het ingeleverde artikel tijdens de wintersportbeurs, die gehouden word op vrijdag 14 januari van 14.00 tot 21.00 uur of zaterdag 15 januari van 9.00 tot 16.30 uur wordt verkocht, wordt van de opbrengst 25 procent ingehou den. Dat bedrag komt vervolgens ten goede aan het werk van de stichting Artsen zonder grenzen. Er zullen die dagen vertegenwoordigers aanwezig zijn van de indoor skibaan Leidschen- dam er kan een glaasje Glühwein ge dronken worden en er zijn diverse stands. ledereen is welkom op de Voorweg in Zoetermeer. De jaarlijks gehouden tweekamp tus sen de 4 kampioenen van de "K.N.B.B."en de "VBV" werd voor de derde keer gespeeld om 28 december vorig jaar, en mag bijna traditioneel genoemd worden. Het werd gespeeld in het biljartcentrum van Kersbergen te Gouda. Na twee overwinningen van de "VBV" was het voor de "K.N.B.B." nood zaak om deze keer de overwinning naar zich toe te trekken omdat anders de wisselbeker na 3 jaar al definitief in handen zou komen van de "VBV". Voor de K.N.B.B. waren de volgende teams aanwezig: In de spelsoort libre: "Ca rambole" uit Boskoop, "Hotel Vos" uit Zevenhuizen en "de Musketier" uit Bo degraven en in de spelsoort drieban den "Excelsior" uit Gouda. Voor de "VBV" waren de volgende teams pre sent: In de spelsoort libre: "Carambole" uit Boskoop, "De Otter" uit Nieuwer kerk en "Royal" uit Waddinxveen en in de spelsoort driebanden "De Harmo nie" uit Moordrecht. Musketier - Royal eindigde in een 4-4 stand. Voor "de Musketier" wonnen Ben Gruter en Erwin Spee respectieve lijk van Gerard Geluk en Tjalling Hams tra. Voor "Royal" wonnen Rienus van Reden en Hans Blanken van Leen Spee en Carl Hermenet. "Carambole-Caram bole" eindigde in een 6-2 overwinning voor de in de K.N.B.B. uitkomende ver eniging "Carambole". Marcel van Es, Cees Pellekoren en Hans Ramp waren te sterk voor Anton Verscheuren, Bert Scholtes en Gerard Heij. Alleen Jan Kersbergen kon voor de "VBV" 2 pun ten in de wacht slepen. Hij won van Marcel v.d. Bosch. "Hotel Vos"-"de Ot ter" werd met 6-2 door de "de Otter" gewonnen. Eef Otterspeer, Bram Baas en Sico Hazenberg wonnen hun west- rijd tegen Ed Verbruggen, Cees van Pelt en Kees Swagemakers. Alleen Jan van Dongen pakte de punten voor de K.N.B.B. Hij versloeg Arnold Baas. Na de 3 libre-wedstrijden was de tussen stand 12-12 en moeten de driebanders van "Excelsior" en "Harmonie" de be slissing brengen. "Excelsior" in de per sonen Bas Blok en Cees van der Niet liet er geen twijfel over bestaan wie deze keer de wisselbeker zou krijgen. Zij wonnen (al ging het moeizaam) van Theo Andriessen en Ad Pattiwael. Al leen Aad Beijen kon het niet redden tegen Richard Bertels. De einduitslag bij het driebanden werd zodoende 4-2 voor Excelsior. De overwinning is dit jaar dus inderdaad voor de K.N.B.B. behaald met 16-14 en hierdoor is de aanschaf van een nieuwe wisselbeker voorlopig twee jaar uitgesteld, wat bei de penningmeesters een zucht van ver lichting deed slaken. Bomen snoeien kan het best gebeuren in het late najaar en in de winter. De sapstromen in de boom zijn dan het zwakst en de boom kan zich herstellen voordat het volgende voorjaar begint. Wanneer de boom oud of kwetsbaar is of als er een grote tak af moet of wan neer een boom dierbaar is en men wilt dat er niets mis gaat, kan men een zoge naamd wondafdekmiddel gebruiken. Hiermee wordt het vlak ingesmeerd waar eerst de tak zat. Dit versnelt het herstellen en vermindert de kans op problemen zoals lelijke plekken en in fecties aanmerkelijk. De meeste wond- afdekmiddelen voor bomen zijn niet milieuvriendelijk. Asef Lacbalsam is daarom een prima alternatief. Asef Lac- Balsam is een produkt op natuurlijke basis dat ondermeer herstellende har sen uit de Eucalyptusboom bevat en zonder milieubezwaren toegepast kan worden. LacBalsam bestaat al 20 jaar en wordt, mede vanwege de milieu vriendelijke samenstelling, over de ge hele wereld toegepast. De hoge palmen bijvoorbeeld, die zo gezichtsbepalend zijn voor de straten van Beverly Hills en Bel Air, worden met LacBalsam behan deld wanneer er aan gesnoeid is. Sinds kort kan men de originele Asef LacBal sam in Nederlandse verpakking krij gen. Een tube met 350 gram en inge bouwde kwast kost f. 15.75. Regio- Een groot succes. Dat kan ge zegd worden van de laatste editie van de internationale tuinbouwvakbeurs NTV. De verhuizing van deze vaktentoonstel ling van Bleiswijk naar Amsterdam RAI is zowel door exposanten als bezoe kers heel positief ontvangen. Dat blijkt ook uit de voorspoedige wijze waarop de voorbereidingen voor de komende editie in het Amsterdam RAI tentoon stellingscomplex zijn verlopen: meer dan 600 deelnemers meldden zich aan voor de NTV 94, waarvan ruim 25% afkomstig uit 17 landen buiten Neder land. De vooruitgang in de tuinbouwsector wordt zichtbaar gemaakt op ca. 50.000 m2 die in totaal is verhuurd. De tentoonstelling wordt dinsdagoch tend 25 januari officieel geopend door de staatssecretaris van Economische zaken, mevrouw mr. Y.C.M.T van Rooy. Aansluitend aan de openingsspeech vindt een paneldiscussie plaats met als thema "Wordt Nederland van export land een importland"? Meer dan één miljoen Nederlanders maakt zich op om één van de komende weken met vakantie te gaan. Velen van hen reizen af naar diverse wintersport bestemmingen. Steeds vaker echter kiest men tegenwoordig ook voor war me oorden in het Zuiden om lekker te genieten van de zon die het in ons kille land laat afweten. Mensen die regelmatig een koortslip krijgen (één op de zes Nederlanders!) lopen tijdens hun vakantie een ver hoogde kans geconfronteerd te wor den met een koortslip, een uiterst ver velende aandoening die o.a. uitgelokt wordt door de ultraviolette straling van de zon. Zo'n koortslip kan één of meer keren per jaar terugkomen. Dat begint meest al met pijnlijke rode plekjes rond mond en lippen. Na korte tijd verschijnen er blaasjes die op een gegeven moment openbarsten en korstjes vormen. Be slist geen fraai gezicht. Men probeert vaak zijn heil te zoeken bij allerlei huis middeltjes. Die kunnen weliswaar ver zachtend werken op de pijn, maar ze pakken niet de oorzaak zelf aan: het steeds weer oplevende Herpes simplex virus, dat men "in slapende vorm" bij zich draagt. Dit virus wordt actief on der invloed van b.v. stress, vermoeid heid of een onverwachte dosis zon licht. Veel mensen die wel eens last hebben van een koortslip weten niet dat er een geneesmiddel bestaat waar mee een dergelijke infectie kan worden behandeld: een antivirale creme die op recept van de huisarts bij de apotheek verkrijgbaar is. Wie weieens een koortslip gehad heeft, moet nu voor voldoende bescherming zorgen en de onaangename gevolgen voorkomen.. Ga, voor men op vakantie gaat, even bij de huisarts langs om een recept te vragen voor een tube creme tegen koortslip. Dan is men erop voor bereid en kan men altijd tijdig ingrij pen. 16 januari Mama Aveling jarig hartelijk gefeliciteerd Leroy xxx t.k. ski's atomic lengte 1.90 m 200,- ski schoenen mt. 8.5 40.- 01828-30787 t.k. orgel Farfisa TS 900 Midi Hansl program meerbaar na 6 uur: 01828-18288 t.k. gasfornuis met elektr. vonkonst. lever kleur 100.-01828-18437 t.k. blauwe mini bj 1983 apk nov. '94 66000 km, radio-cass, vr. pr. 2500,- 01727-18666 t.k. bruidsmodeboeken 27 stuks nieuwprijs ƒ250.- nuf 100,-01802-3786 t.k. digital piano Roland EP. 5 klein model J N van Lyyk 01714-13415 t.k. meisjesfiets i.z.g.st. leeftijd 8-9 jaar 75,- 01727-12059 Gevraagd kinderledikantje evt. met matrasje na 18 uur: 01828-11266 t.k. ant. boekenkastje kasteel Ridders Paardjes wieg comp. 01828-19801 Het werken als vrijwillig(st)er bij de SOS Telefonische Hulpdienst (THD) vraagt, naast een beschikbaarheid van 20 uur per maand, met name oprechte belangstelling voor anderen en de be reidheid om werkelijk naar de ander te luisteren. Het werk biedt zorgvuldige voorbereidingen goede begeleiding ge durende de periode dat men bij de THD werkt. De SOS-Telefonische Hulpdienst is een organisatie die 24 uur per dag bereik baar is voor een vertrouwelijk gesprek met een ander Iedereen kan bellen, men hoeft zijn/haar naam niet te noe men. De gesprekken worden gevoerd vanuit interesse voor en betrokken heid op anderen. Per maand worden er ruim 1000 gesprekken gevoerd. De on derwerpen van deze gesprekken lopen uit een van problemen met de partner, problemen op het werk, tot het verwer ken van ingrijpende levensgebeurte nissen en psychische problemen. Dit werk aan de telefoon gebeurt door goed getrainde vrijwillige medewer kers. Een groep mensen die enthou- siasmeen oprechte belangstelling voor de medemens combineren met deskun digheid op het gebied van telefonische hulpverlening. Deze deskundigheid verwerft men door een zorgvuldige voorbereiding op het werk middels een training, individuele begeleiding van een ervaren vrijwilliger en van staf krachten, en door de ervaring die men opdoet aan de telefoon. Om de 24-uursbereikbaarheid te blij ven realiseren, hebben wij regelmatig nieuwe mensen nodig. Voor dit werk vragen we een tijdsbesteding van 20 uur per maand, en dat men zich kan binden voor 2 jaar. Het doen van nacht diensten (1 a 2 per maand) is hier ook onderdeel van. Met inroostering wordt uitgegaan van de beschikbaarheid. Het werk vereist geen specifieke voor opleiding, wel een zekere evenwichtig heid, onbevooroordeeld willen luiste ren naar een ander, verdraagzaamheid ten aanzien van anders-levenden, en een flinke dosis leergierigheid. Er is een kleine staf van geschoolde medewerkers die de nieuwe vrijwilli gers voorbereiden op het werk en hen gedurende de periode dat zij bij de THD werken begeleiden en ondersteunen. De afgelopen jaren heeft de gemeente Rotterdam blijk gegeven van haar waardering voor het werk van de SOS- Telefonische Hulpdienst, zij heeft de THD al 2 maal genomineerd voor de Rotterdamse Vrijwilligersprijs. Spreekt deze informatie over ons vrij willigerswerk aan, dan kan men een (gratis) informatiepakket met aanmel dingsformulier aanvragen via tel. 010- 4363444. De eerstvolgende training voor nieuwe medewerkers zal in fe bruari beginnen.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 15