Restaurant de Blauwe Reiger doet mee aan L'Europe a Table Psalmody school te Boskoop Kleine aarde recept van de week Vakantie een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 8! Educatief project tentoon stelling Willem Tholen STuit deregio^ 'Lekker weg in Winters Amsterdam' Kadidatenlijst SGP/RPF Hart van Holland/12 januari 1994 pagina 17 GENIETEN VAN HOTEL-ARRANGEMENT Notenkaas-snack Boekieboekie I Bleiswijk- Restaurant De Blauwe Reiger luit Bleiswijk is één van de restaurant I die meedoet aan de nationale restau- rant-campagne L'Europa a Tabel. I Sinds de start in 1992 hebben zich ruim 1500 restaurants, verspreid over heel het land en reprensentatief voor de I restaurant-sector, als campagne-deel- nemer aangemeld. I Vooral de creativiteit van de keukenbri- I gades en het enthousiasme van het J management zijn doorslaggevend voor het succes. De Blauwe Reiger is in 1994 gestart met gerechten uit Frankrijk waarin zij het volgende menu hebben samengesteld: Strandkrabbetjesroom- soep, Grietfilet met selderij of Eende- borst met kool sluitend met Frans ap pelgebak met noten. Als begeleidende wijn is Muscadet A.D. Chai de Bordes Rouge een goede keus. Bij het nagerecht wordt Muscat de Frontignan geserveerd. Afhankelijk van de gekozen hotel- categorie is een verblijf van drie dagen (twee overnachtingen) al mogelijk vanaf 115 gulden per persoon; in een luxueus 5-sterrenhotel kost dit arran gement 315 gulden per persoon. Een belangrijk gratis extraatje van het 'Lek ker Weg'-arrangement is de speciale Gouden Eeuw Pas. Amsterdam toont zich 's winters van de meest voorde lige kant. Dit is dan ook de beste tijd om de unieke musea langs de grach ten te ontdekken, te slenteren door smalle winkelstraatjes en over kleur rijke markten, en 's avonds met de Amsterdammers te genieten van de prachtige muziek of een boeiende voorstelling in een van de vele con certzalen, theaters en bars en café's met "live-music". Waarom zou u uw dagje Amsterdam niet eens met een paar dagen verlen gen? Na een avondje uit in Amster dam laat u zich verwennen in een voortrefelijk hotel om de volgende dag eens één van de musea te bezoeken waar u die unieke Gouden Eeuw ten toonstelling kunt bekijken. Voor de prijs hoeft u het zeker niet te laten! Bezoek Amsterdam, de stad met de vele gezichten, déze winter. Boek nu Zevenhuizen-Moerkapelle- De kiesver enigingen van de RPF en de SGP in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle hebben op grond van de goede en de harmonieuze samenwerking binnen de fractie in de afgelopen raadsperiode besloten, om bij de gemeenteraadsver kiezingen van 1994 weer met een ge meenschappelijke lijst uit te komen. Daarbij levert elk der kiesverenigingen (van de RPF en van de SGP) 1/3 van de kandidaten, waarbij van de SGP-Moer- kapelle de lijstnummers 14 enz. afkom stig zijn, van de SGP-Zevenhuizen 2, 5 enz. en van de RPF de nummers 3,6 enz. De leden van de zittende fractie, te we ten de heren De Gooijer, De Vries en Van Laviere hebben zich bereid ver klaard om ook weer aan de nieuwe raad deel te nemen. De kandidatenlijst is als volgt samengesteld: 1. R. de Gooijer 2. M. de Vries 3. G. van Laviere 4. J.S. Bakker 5. A.J. Vente 6. A. Verweij 7. D.J. Bac 8. Jac. Evers 9. J. Evers 10. D. de Blois 11. D. v.d. Spek 12. D.J.P. Luijendijk 13. A. v.d. Spek 14. D. Zwerus 15. J.W. van Zeumeren 16. M. Slingerland 17. J. Visser 18. J. Huber Het aantrekkelijke 'Lekker weg in winters Amsterdam'-arrange- ment staat geheel in het teken van de Gouden Eeuw. De aanbie ding geldt tot en met 31 maart 1994 en biedt keuze uit meer dan 25 hotels, variërend van de-luxe tot budget-categorie. het aantrekkelijke 'Lekker weg in win ters Amsterdam'-arrangement, dat dit jaar geheel in het teken staat van de Gouden Eeuw. Reserveren Het 'Lekker Weg'-arrangement is te boeken bij de VW-i-kantoren en bij het Nationaal Reserverings Centrum, Postbus 4040, 2260 AK Leidschen- dam, tel. 070-3202500. Bij deze boekingskantoren is ook de krant ver krijgbaar met alle verdere gegevens over het Amsterdamse arrangement. Boskoop- Wegens groot succes van de eerste cursus start binnenkort de twee de cursus van de Psalmody School in Boskoop. De Psalmody school gaat uit van Psal mody International waar de Zuid-Afri kaanse Tom Ingles de oprichter van is. Hij is de aanbiddingsleider van de Rhe- ma gemeente, die op het ogenblik zo n 17.000 leden heeft. De Psalmody School is bestemd voor alle gelovigen uit alle kerken en gemeenten, en wil helpen in het ontwikkelen van een levensstijl van lofprijzing en aanbidding. De cursus wordt gegeven van 20 januari tot 15 december op donderdagavond om de veertien dagen. Lestijden zijn van 19.30 tot 22.00 uur. De school wordt gehouden in het nieu we gebouw van Christengemeente Bet hel, Boomgaard 21 in Boskoop. Voor inlichtingen en inschrijfformulie ren kan men bellen 01727-12552/16491. Vrienden op bezoek? Iets lekkers erbij kan de vreugde allen maar vergroten. Een hapje bij een drankje: de smaak van winteravond. De pepernoten zijn op, maar met echte noten duurt de gezellig heid voort. 1 pakje Mon Chou peper (kruiden-)zout citroensap 25 gram geraspte belegen kaas 1 eetlepel fijngehakte peterselie 24 halve walnoten Roer de Mon Chou glad en maak op smaak met peper, zout en citroensap. Meng de geraspte kaas en de peterselie. Draai circa tien balletjes van de Mon Chou en rol ze door het kaas peterselie- mengsel. Druk aan weerszijden van elk balletje een halve walnoot in de Mon Chou. Enige tijd op een koude plaats laten opstijven. Ingezonden Ooit leefde de mensheid in holen, om zich te beschermen tegen wilde dieren onder meer dinosaurussen. Wat waren ze gelukkig en hadden veel tijd voor elkaar. Indien men eten nodig had, dan schoot men met pijl en boog of men maakte gebruik van een zelf gemaak te knots, die het dier moest vellen. Ieder at mee, geld bestond toen niet; mooie schelpen hadden zij wel, die alleen diende als ruilmiddel. Van de pels maakte men een omhul sel om het lichaam te beschermen tegen weer en wind. Eenmaal in de week werd het hol schoon gemaakt; dat gebeurde met een takke-bos. Dan werden de afge kloven botten, graten van vis en an dere ongerechtigheden, die een mens achter liet, naar buiten ge werkt. In de loop der eeuwen zag men hier verandering in komen. In tal van ho len ging men wanden van leem en stro maken, men gaf er kleur aan door gebruik van sappen van diver se planten. Men wist niets van stof af nemen, of een grote schoonmaak. Ook het woord dweilen kwam niet voor in het woordenboek gevuld met spijker schrift of rune. Zo geleidelijk aan, maakten men verho gingen in het hol en ontstonden de voorboden van de tafel en de stoel. Later kwam de uitholling in de muur, die dienst deed als kast om de ruilsche- pen in op te bergen. Er is veel gebeurd de afgelopen 15 eeu wen. De mens creëerde steeds meer nieuwe snufjes, om het elkaar gemakke lijk of moeilijk te maken. Thans staat ons huis vol met allerlei artikelen en is menig huiskamer een grote etalage, met artikelen die men nimmer gebruikt. De moderne mens, vooral de jeugd, proeft tegenwoordig met volle teugen van de welvaart. Dweept met lichte kleuren, vooral grijs en wit of zacht rose. Zij bouwen vloerverwarming in, hebben een zeer luxe badkamer met aller erop en eraan zelfs met een aange bouwde sauna. De iets oudere mens, heeft naast zijn moderne keukenapparaten toch nog zijn old-finish dressoirtje behouden en daar boven foto's van familie-leden ge rangschikt. Maar men beschikt wel over een kleuren TV en zelfs op de slaapkamer heeft men één opgesteld. Zo bouwt jong en oud aan zijn eigen smaak. Men werkt per dag 8 a 10 uur (indien in loondienst) en spaart bij de staat voor een pensioentje, die men maandelijks uitgekeerd krijgt op zijn 65e jaar, van vadertje staat, al weer men maar ook net van kan ko men. Na meer dan 11 maanden te hebben gezwoegd per jaar, gaat men denken aan vakantie. Dan wordt al het dagelijkse comfort, die wij in 15 eeuwen hebben opgebouwd, over boord geworpen. De oerdriften van 15 eeuwen terug komen dan weer boven borrelen en men gaat heel pri mitief met een tentje of caravan 3 a 4 weken genieten van de natuurEn of het nou regent, hagelt of zelfs sneeuwt, het water met bakken uit de hemel valt, men blijft lachten of het nou hondeweer is of niet. Een pessi mist wordt direkt van een camping geweerd en moet vertrekken om weer zo gauw mogelijk aan het werk te gaan. Eigenaardigmen is eeuwen bezig om een bepaalde woon-status op te bouwen en als die is bereikt, gaat men voor recreatie in een krakkemik kige tent kruipen. Ik zou hier niet tegen kunnen. Ik schijn voor de mees te insekten een heerlijk soort bloed te hebben. WOOD t k rose poppenwagen met toebehoren ƒ50,- 01802-2820 t.k. rolluik 1 m. breed 1.60 m hoog; gietijzeren st. kapstok 01728-9293 t.k. i.v.m. auto: Honda MT div. extra's zien is kopen pr.n.o.t.k. tel. 9-21 uur: 01728-8963 t.k. snesspelen street fighter II (Amer) 65,- rival turf 70,- 01728-9240 t k bullbar voor Suzuki Samurai t.e.a.b. 01728-8493 t k. Yamaha DT waterkoel. 80 cc. zeer snel vr. pr. 1500,-01728-8575 t.k. kinderkleding speelgoed 2e hands ook babyuitzetspullen 01728-7293 t k jonge konijnen v. m. lotharing 4 mnd. oud 01714-13201 t k 2 boxkleden in primaire kleuren - wasbaar 25.-p. st. 01714-12216 t k. licht grenen commode ledikantje 250,- 01714-15794 nieuwe cursus Duits nw. 435,- nu 150,-, boeken 3 in 1 6 cass. bandjes 01828-15966 t k tweeling box 75,- en 30 liter muurverf, wit 01727-10143 t.k. gevraagd: wijnrek voor ca. 100 flessen in de kelder 01727-18399 t.k. hondenmand grijs kunststof, 4 mnd. oud i.z.g.st. 01714-15203 tk Thule allesdragert.b.v. mercedes 190/ 100, 01714-12943 t.k. bruineerschaal voor magnetron 1x gebruikt groot model 01714-14150 Ik heb Taz-mania outrun v. Sega 16-bit; ik wil ze graag ruilen bel nu: 01714 16637 t.k. videorecorder ab Philips vr. 6462 w. overcompleet tel na 19 uur: 01714-14925 Portret van Catherina Hooft (1620 jvan Frans Hals is één van de 350 bijzondere Hollandse meesterwerken dat het Rijksmuseum bijeen bracht in de expositie 'Dageraad der Gouden Eeuw'. FOTO: RIJKSMUSEUM t k bankstel bruine kussens, kast, fiets, koelkast, t.e.a.b. 01714-16304 Gevraagd rechter buitenspiegel v. Mazda 323 bj 1985 3 d. hatchback 01714-13280 Regio- Scholen kunnen zich tot 14 ja nuari a.s. opgeven voor het educatieve project dat' de Stichting Steunpunt Kunstzinnige Vorming Gouda gemaakt heeft bij de'tentoonstelling van schilde rijen, tekeningen en grafiek van Willem Bastiaan Tholen (1860-1931) in Mu seum het Catharina Gasthuis. Op diverse plekken in het museum zijn Zuiderzeegezichten met zeilende sche pen, landschappen, ongewone tafere len met mensen aan het werk en por tretten van deze schilder te zien. Het educatief project is bestemd voor de bovenbouw van het basisonderwijs en de onderbouw van het voortgezet onderwijs. Het project bestaat uit vijf lessen en biedt een educatieve voorbereiding op een bezoek aan de tentoonstelling. In het theoretische gedeelte van het pro ject wordt ingegaan op het leven en werk van Willem Tholen, zijn portret ten worden geanalyseerd en de land schappen van Tholen worden behan deld aan de hand van dia's. De leerlingen gaan echter ook zelf aan het werk. Aan de hand van een schema leren de kinderen een portret tekenen, er is een les gewijd aan kleuren mengen en de leerlingen oefenen in het gebruik van licht en donker. Het project bestaat uit een koffer met een beschrijving van de vijf lessen, een dia-serie met toelichting, een affiche van de tentoonstelling en een monogra fie over Willem Tholen. Voor het lenen van de leskoffer en het bespreken van een bezoek aan de ten toonstelling kan men bellen met het museum: 01820-88434/88440. De tentoonstelling duurt tot 14 februari a.s. Museum het Catharina Gasthuis is gevestigd aan Oosthaven 9 in Gouda en geopend van maandag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Op zon- en feestdagen is het museum geopend van 12.00-17.00 uur. In april 1994 is de educatieve tentoon stelling 'Duizend-en-l-brieven' van het Boekie Boekie museum, het enige kunst- en literatuurmuseum voor kin deren, te zien in Museum het Catharina Gasthuis. In de expositie zijn meer dan 60 kunst werken te zien van bekende illustrato ren van kinderboeken. Deze tentoonstelling is geschikt voor kinderen van groep 3 t/m 8 van het basisonderwijs en de brugklas van het voortgezet onderwijs. Ook door deze expositie worden speciale rondleidin gen gegeven.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 17