Het studiemodel van Volkswagen: de Concept 1 Primeurs van Hyundai op bedrijfswagenrai '94 Hoe zit het nu met de GOEDE VOORNEMENS??? Fitness Step Aerobic Callastetics Skifitt Bedrijfsfitness Judo Tang Soo Do Jiu-Jitsu Vuttersfitness Slendertone T I M M E R S S P O R T Bouwbedrijf Gebr. Schellingerhout Dorpshuis "Swanla" Zevenhuizen inl. tel./fax: 01828-19477 Altijd gratis proefles!! Hart van Holland/12 januari 1994 pagina 19 Welke uiterlijke verschijningsvorm een Volkswagen ook heeft - Kever, Golf, Vento, Passat, Corrado of Trans- porter - een verwisseling met een ander merk is eigenlij k onmogelijk. Een volkswagen is in de eerste plaats be trouwbaar, niet in de laatste plaats vanwege de gedegen techniek. Na 1934, het jaar waarin Ferdinand Porsche voor het eerst het concept van een economische perso nenwagen lanceerde, heeft volkswagen, zich van produ- icent van slechts één produkt ontwikkeld tot nummer vier op de wereldranglijst van autofabrikanten. JOp het moment wordt er ■bij Volkswagen een nieuwe Ivorm ontwikkeld: een con- Icept met het oog op de toe komst. Hierbij wordt reke- Ining gehouden met trans- Iporteisen die niet alleen Inu, maar ook in de toe komst aan voertuigen zul- llen worden gesteld. In 1991 Iwerd door volkswagen in Ide Simi Valley (Californie) leen nieuw designcentrum Igeopend. Daar werd een Iprojekt gestart voor de I constructie van een auto, I dat het beste kan worden I omschreven als "het terug kerende concept in de toe komst": de Concept 1. Een lauto waarin het verleden len de toekomst met elkaar Iverbonden zijn. Een auto I waartoe de klant zich voelt I aangetrokken en waarin hij I vertrouwen heeft, maar Idan wel met de modernste techniek. Moderne vormgeving De Concept 1 bestaat van opzij bekeken uit drie cilin dervormen. Twee daarvan bevinden zich op de plaats van de wielen en de derde vormt de passagiersruim te. Agressieve lijnen ont breken aan de auto. De lij nen suggereren ook geen snelheid. De auto is zoda nig ontworpen dat de mo tor voorin kan worden ge plaatst en twee airbags, een bescherming tegen aanrijding in de flank en ABS kunnen worden geïn tegreerd. De 2-deurs Con cept 1 is 1500 mm hoog, 3824 mm lang en 1636 mm breed en biedt ruimte aan vier volwassen. De bodem vrijheid voor en achter is respectievelijk 178 mm en 241 mm. Bij de vormgeving van de interieuregelemen- ten zijn alleen rechte lijnen en bolvormen gebruikt, die aan de eenvoudige, klassie ke eri betrouwbare design filosofie beantwoorden. De instrumenten zijn lichtge vend waardoor de ogen Praktijk hervat: C.A. van der Mee Waarom moeilijk lopen? Ga toch naar. voetverzorgingscentrum v.d. haven Groensvoorde 74 Waddinxveen Tel. 01828-12887 worden gespaard. Alle in formatie die van belang is voor de chauffeur, is af leesbaar van een rond display met een snel heidsmeter, een indicatie voor de motortempera- tuur en het brandstofpeii. Al met al de Concept 1 van Volkswagen is een auto die staat voor eenvoud, eerlijkheid, betrouw baarheid en uniekheid. Assemblage in Nederland! Het Koreaanse autocon cern Hyundai brengt op de BedrijfswagenRai '94 als Europese Primeur een se rie lichte trucks. Dat bete kent voor het snel in op komst zijnde merk de start op de Nederlandse truck- markt en tegelijk voor Ne derland de komst van een nieuwe industriële activi teit. Hyundai-importeur Greenib Car bv zal twee van de drie betreffende trucks namelijk in Neder land laten assembleren. Het lijkt logisch dat andere Europese importeurs van Hyundai, als zij in een later stadium de trucks ook in hun programma opnemen, op deze Nederlandse as semblage zullen terugval len. De assemblage van de Hyundai trucks betekent niet alleen-in eerste instan tie bescheiden- werkgele genheid, maar ook nieuwe afzet voor de Nederlandse onderdelenindustrie, want het is de bedoeling om zo veel mogelijk gebruik te maken van Nederlandse onderdelen. Het gaat nu om drie typen chassis/ca bine in de GVW-klasse van 3 tot 6 ton. Deze lichte trucks worden onder meer gekenmerkt door een rela tief lage eigen massa, een hoog laadvermogen, vlak ke chassis met legio op- bouwmogelijkheden, roya le wielbasis en opbouw- lengte, complete stan daarduitrusting, mogelijk heid tot luchtvering. Dat alles voor, zoals bij Hyun dai gebruikelijk, opvallend scherpe prijzen. De impor teur wil dit najaar begin nen met de levering van de nieuwe trucks. Dan weten wij ook de exacte prijzen. SINDS 1916 IN BENTHUIZEN J SCHOONHEIDSSALON Audrey Bos. Met ingang van 1 januari 1994 heb ik besloten om met mijn praktijk aan huis te stoppen. Om u nog meer service en kwaliteit te bieden ben ik per 3 januari a.s. gaan werken bij Beautycenter Cosmiq te Boskoop. Dit Beautycenter ligt in het midden van Boskoop tegenover het gemeentehuis; heel gemakkelijk te bereiken met auto of openbaar vervoer. U bent vanaf 3 januari 1994 van harte welkom in Beautycenter Cosmiq. Bel voor informatie of een afspraak: 01727-18589 mmmm T.k. mooie zwarte herenjas met iuitneembare voering maat 50/52 Tel. 01828-18500 Te koop gevraagd: Een oude transportfiets. Tel. 01727-15614. na 18.00 uur a.u.b. Gereg: Psychotherapeut Gedragstherapeut Hypnotherapeut Behandeling: na afspraak. Telefoon 01802-2793 Nieuwbouw Verbouw Onderhoudswerk 1 Alle bouwmaterialen Dorpsstraat 109 Telefoon 079-313968

Hart van Holland | 1994 | | pagina 19