IJsclub Moerkapelle 75 jaar f Opruiming De echte bakker GERRITSEN Milieu Project Sierteelt één van de belangrijkste projecten in 1994 Audrey Bos bij Cosmiq COLOFON Topmerk Showroom Lagerwaard Hart van Holland/12 januari 1994 pagina 3 I Lidmaatschap over van vader op zoon Strenge winter Nieuw bestuur 30.250 exemplaren. Dorpshuis Lid van KNSB Broodschappen doet u bij ECHTE BAKKER GERRITSEN die maakt wat smaakt P.J. van Dijk in nieuwjaarsrede Bloemenveiling Holland: Beeldveilen "La Rosiére" opgeheven Eigen Baas ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 iknU.nld Idnctor Hip Moerkapelle- De IJsclub Moerkapelle, die op 14 februari 75 jaar bestaat, is een echte Moerkapelse vereniging. Door de jaren heen ging het lidmaat schap over van vader op zoon. De be sturen ondergingen doorgaans weinig verandering. Het huidige bestuur geeft «Inaf 1980 leiding aan de vereniging. Tpch heeft de ijsclub Moerkapelle, die ob zaterdag 29 januari een jubileum- receptie houdt voor genodigden in het dprpshuis "Op Moer" en op vrijdag 18 fqbruari feestavond voor leden in de- zélfde lokatie, perioden gekend dat het voortbestaan wankelde. Zbs jaar na de oprichting was het leden tal door enkele zachte winters dras tisch teruggelopen. Maar door de pri ma ijswinter van 1926 konden 28 nieu we leden worden gemaakt en steeg het lldental tot 95. Een flinke zet in de goede richting gaf een nationale hard rijderij die op 22 januari 1926 op de ijk baan op de Rotte werd gehouden. Voor ruim 500 toeschouwers won J. de Haan (Vinkeveen) voor B. Koehler (Am sterdam en W. Postma uit het Friese Rauwerd. De Haan ontving als eerste prijs een bedrag van veertig gulden. In tbtaal werd op die dag aan inleggelden en entrees een bedrag van 143 gulden ontvangen, terwijl de onkosten 120 gul- cjen bedroegen. Tiet was een schitterende dag" schreef secretaris W. Emeis met een zwierig Handschrift in het notulenboek. "Deze wedstrijd heeft er toe bijgedragen dat de Moerkapelse ijsbaan bij hardrijders en publiek meer bekend is geworden", let is niet bekend of Emeis de eerste Secretaris van de ijsclub was. De notu- ïn van de eerste zeven jaar in het ver- ènigingsbestaan ontbreken. Wel is be- Jend dat Kuin Havelaar sr. tot de op lichters behoorden. Hij werd in 1959 fjden de viering van het 50-jarig be staan tot erelid benoemd. Willem de Knegt is de eerste bekende loorzitter van de ijsclub Moerkapelle. Wegens vertrek naar elders stopte hij in 1926 waarna Henk van Nielen voor zitter werd en Jo Koster secretaris. De Rnegt werd in het bestuur opgevolgd ■oor Dirk de Graaf. In 1928 telde de club 100 leden van wie meer dan de helft de jaarvergadering bezocht. Om het ver- gaderingsbezoek te stimuleren werden fwee paar schaatsen en vijftig sigaren l'erloot. E-poni pony lenkasl .t/roze In 1928-29 was er weer sprake van een strenge winter, maar de samenwerking in het bestuur liet te wensen over. Het gehele bestuur trad af, er kwam een nieuw bestuur onder leiding van J. Mas tenbroek, het hoofd van de Openbare lagere school. Ook Aalbert Hertog trad toe tot het bestuur. Het nieuwe bestuur gesloot een ijstentje aan te schaffen en perlichting voor de ijsbaan. Het gevolg ras dat de ijsclub aan het einde van de rinter een tekort had van dertig gul- Jen, waarna op initiatief van voorzitter Mastenbroek een sjoelavond werd ge houden die 57 gulden opbracht waar- Boor de schuld kon worden afgelost. In 1933 diende zich opnieuw een ijswin- ler aan. De contributie werd op een gulden per lid per jaar gesteld. In 1934 jrad Mastenbroek wegens vertrek naar IVaddinxveen als voorzitter af. Zijn op- Volger was Aalbert Hertog. Secretaris Werd Adriaan van Erk. In 1938 viel de winter vroeg in. Op 23 Becember was er een hardrijderij voor jp 28 december moest op last van Bur gemeester Klinkhamer worden afgelast wegens de dooi. In de winter van 1929-1940 werden veel wedstrijden gehouden. Aan de wed strijden in blokjes en turfrapen en vlag getjes steken deden 134 schoolkinde ren mee. Ook was er wedstrijden ring steken en arretikkers. Op 21 januari 1941 hield Moerkapelle een grote nationale hardrijderij met 260 gulden aan prijzen. Enkele leden stonden borg voor het eventuele te kort. er kwam echter zoveel publiek naar de wedstrijd kijken dat geen tekort ontstond. Een jaar later werd besloten om rente loze obligaties uit te geven voor een grotere ijstent omdat de oude te klein was gebleken. De actie bracht 259 gul den op. In het bestuur volgde in 1942 Gerrit Zwarteveld, Dirk de Man als bestuurs lid op. De jaarvergadering werd in 1937 voor het eerst in de zaal van cafe A. Hertog (voorheen Bik) gehouden en in 1943 voor het eerst bij cafe Luytjes (voor heen Versloot) gehouden. Door een september storm waaide in 1944 de ijstent om. Van het vernielde clubgebouw was niet veel over. Het hout werd voor zestig gulden als brand hout verkocht. De ijsclub Moerkapelle had 800 gulden in kas, maar geen ijstent meer. Er werd in de laatste oorlogswin ter geschaatst op het ijs van de onder water gelopen polder. In de strenge winter 1946-47 werd op 19 december de eerste wedstrijd gehou den, de laatste op 4 maart 1947. Een bestuurscrisis had tot gevolg dat in een buitengewone ledenvergadering op 15 oktober 1947 een nieuw bestuur intrede bestaande uit gerrit Zwarteveld (voorzitter), Jo Koster (Penningmees ter), Maarten Boevee (secretaris), Wim en Frans Boevee, Frans Hertog en Azn en teun van Helden. De contributie werd drie gulden per lid per jaar. In 1949 werd het 30-jarig bestaan ge vierd. Elk lid dat de jaarvergadering bezocht kreeg twee consumpties en twee sigaren. Een dieptepunt beleefde de club een jaar later toen slecht 25 leden de jaar vergadering bezochten en een actie om via vrije bijdragen geld bijeen te krijgen voor een nieuwe clubtent een fiasco werd. In 1953 verliet Jo Koster het be stuur en werd opgevolgd door Dirk Verbeek. Koster, die vanaf 1926 deel had uitgemaakt van het bestuur werd benoemd tot erelid. In 1959 werd het 40-jarig bestaan ge vierd met het optreden van het gezel schap van Johnny Massarl. In 1962 kwam het huidige bestuurslid Piet Koster in het bestuur als opvolgen van Maarten Boevee, die erelid werd. In 1963 waren er weer veel wedstrijden op de Rotte met Arie den Braber En Ad van Adrichem als winnaars. Maarten Boevee, Teun van Helden en Frans Hertog ontvingen het zilveren schaatsje Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 Advertenties Remy Versnel of Raymonde de Vries Redaktie Algemeen Henny v.d. Berg Slu itingsterm ijn ad verten ties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3350133 In 1966 werd er voor het eerst verga derd in het nieuwe dorpshuis, er waren 37 leden aanwezig. Nico den Braber (Zoetermeer) won de nationale hardrijdere op de Rotte. Bestuurslid Wim Regters verkocht voor 1050 gulden aan renteloze obliga ties voor een nieuw clubgebouw. Het demontabele houten gebouw werd in 1968 aangekocht en opgezet op het van o.a. Artifort. Banz Bord. Castelijn. Gelderland. Hülsta. Interstar. Jori. Leolux. Rastoe en Yoüng. Zolang de voorraad STREKT. Nu MET KORTINGEN TOT KANAALWEG 39-53, CXPELLE A/D ÜSSEL Telefonische informatie 0KM507466 voetbalveld. Joop Koster, die in 1967 in het bestuur kwam, werd in 1968 penningmeester. Op 30 september 1969 werd de eerste bestuursvergadering in het nieuwe clubgebouw gehou den. Het gebouwtje heeft nooit aan de Rotte gestaan. Het op en afbreken vergde teveel tijd. In 1979 werd het gebouwtje weer verkocht. In 1969 werd het 50-jarig bestaan gevierd met een optreden van de Boelero's Variété. Op 30 november traden Gerrit Zwarteveld, Steven Duursma en Dirk Verbeek uit het bestuur. Zij werden benoemd tot erelid. John van Vloten werd de nieuwe voorzitter, Frank van Hoven de nieuwe secretaris. In 1971 werd het lidmaatschap van de KNSB aangevraagd waar door de licentiehouders ook in wedstrijden op de Moerkapelse ijsbaan konden starten. Voorts kunnen de leden kaarten aanvragen voor EK's en WK's als deze in Nederland worden ge houden. In 1971-72 verlieten Wim Regters en Giel Klos het bestuur. Zij wer den opgevolgd door Piet de Graaf en mevr. Bakker. Nadat Van Vloten eind 1974 be dankte als voorzitter trad Bert Hertog toe tot het bestuur en werd Joop Koster in 1975 voorzit ter. In de jaren 1977-79 stonden de activiteiten van de ijsclub Moerkapelle op een laag pitje. Er werd geen contributie opgehaald en niet vergadert. In 1979 trad een nieuw bestuur aan bestaande uit Joop Koster, Bert Hertog, Dick Sol, Piet Koster, Bert Vermulm, Wim Boevee en Bert Breedijk, dat een jaar later werd uitgebreid met Cees Brouwer, Ab de Kooter en Teus van Adrichem. Wim Boevee werd tot erelid benoemd. In 1982 werd weer volop geschaatst op de Rotte en werd de nationale hardrij derij gewonnen door Leo van Oosten voor Kees-Jan Klos en Marco van Leeu wen. Ook de jaren 1985,1986 en 1987 waren goede ijswinters. In 1986 kon er zelfs op zeventien avon den op de verlichte baan met muziek worden geschaatst. Leden, die deel hadden genomen aan de Elfstedentochten van 1985 en 1986 werden in het gemeentehuis gehul- digd. Tevens werd in de jaren tachtig een begin gemaakt met een jaarlijkse schaatsreis tussen kerst en oudjaar naar de kunstijsbaan De Uithof (Den Haag). De IJsclub Moerkapelle heeft in de ja ren zeventig geprobeerd een veldijs- baan dichter bij het dorp te krijgen, maar dat is nooit gelukt. De ijsbaan is nog altijd op de Rotte waar het ijs negen centimeter moet zijn wil er veilig kun nen worden geschaatst. Een nieuwe ijstent blijft op het verlang lijstje staan Tijdens schaatswedstrijden kan ge bruik worden gemaakt van een zgn. keetwagen of unit voor de koek en zo- pie. De laatste bestuurleden, die tot het be stuur toe traden, waren in 1986 Hans Voshol en in 1987 Martien Pak en Ivan van der Spek. Piet Koster maakte in die 25 jaar deel uit van het bestuur, dat er in de laatste jaren voor zorgde over goed materiaal te beschikken voor het schoon houden van de baan. Kortom: de IJsclub Moer kapelle is klaar voor een ijswinter. Marita Groenenberg is 10 januari jarig geweest, h.g. door je opa en oma t.k. inboedel eiken 2 +3 zitsbank: leren kussens, 2 salontafels, wandkast etc. 4 st. 1750,- 01802-1601 Gratis af te halen wegens omstandigheden: 3 lieve katten 1 jaa roud (rood, lapje, cyper) 01793-2456 t.k. wandmeubel Hülsta, blank-essen, losse elementen 500,- 01828-13973 t.k. witte spijlenbox verst, bodem autostoel storchenmuhle tel na 19 uur: 01828-10524 t k 4 zware merbau draairamen 44x114 incl. beslag 01727-16291 t.k. gevr. 4 pers. bungalowtent 01714-15789 Dorpsstraat 73 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1412 - Fax 01802-1153 Dorrestein 8 - Nieuwerkerk aan den IJssel - Tel. 01803-18821 VRIJDAG: Amandelbroodje, 100% roombotervan 1,75 nu slechts 1 ,5U ZATERDAG: Appel Cake, heerlijk fris gebaknu slechts 5,95 KOFKJE VAN DE WEEK: 200 gram Kletskoppenvan 4,75 nu 4,25 RROODJE VAN DE WEEK: 5 Gold-Korn broodjes nu slechts 1,95 SNACK VAN DE WEEK: Hamburger snack nu slechts 2,25 RPFCIALE AANBIEDINGEN: Ontbijtkoek, nergens zóóóó lekker!van 3,00 nu slechts 2,75 Wald-korn brood rijk aan vezels en aromatische zaden per 400 gramvan 2,25 nu slechts 1,95 Bovenstaande aanbiedingen zijn ook verkrijgbaar bij: Plusmarkt D. Pak Theo Matze, SRV Henk Nieterink, SRV Naaldwijk- In zijn eerste officiële nieuw jaarstoespraak heeft P.J. van Dijk. de nieuwe voorzitter van Bloemenveiling Holland, alle relaties van de veiling 'n fleurig 1994 toegewenst. Ruim 300 aan voerder, kopers, medewerkers en an dere relaties hoorden de kersverse voorzitter op maandag 3 januari aan in het hoofdkantoor Fleurcenter van Bloemenveiling Holland. In zijn korte nieuwjaarsrede benadrukte Van dijk ondermeer het belang van het Milieu Project Sierteelt. "Voor 1994 is dit een belangrijk, zo niet het belangrijkste, project bij Bloemenveiling Holland', al dus Van Dijk. De MPS-trein rijdt nu. Samen moeten we hem op het goede spoor houden. De samenleving vraagt meer en meer om milieubewust geteelde produkten en dat is een kans die we moeten benutten, benadrukte Van Dijk. De veilingvoorzitter stond ook stil bij een aantal ander zaken, die in 1994 hoog op de agenda zullen staan. Zoals de introductie van het nieuwe platen- fust en andere fustpoolontwikkelingen, de introductie van het beeldveilen en nieuwbouw op het terrein 'Over de Strijp'. "Hoewel enkele van onze collega's er slecht aan toe zijn, zoals in de glastuin bouw en nu ook in het door water ge teisterde Limburg, mogen wij niet onte vreden zijn over 1993. Dat jaar heeft aangetoond dat er een markt is en blijft voor onze produkten. We mogen elkaar dus gerust een hart onder de riem ste ken, door 1994 als een fleurig jaar tege moet te zien. Dat wens ik u allen toe", besloot Van Dijk. Schoonheidsspecialiste Audrey Bos is 1 januari gestart bij Beautycenter Cos miq. Om haar klanten meer kwaliteit en service te bieden heeft ze haar eigen salon La Rosiére opgegeven. Het nieu we Beautycenter, gelegen aan de Zijde, beschikt over meer ruimte. Zo hebben ze vier schoonheidsbehandelkamers, een sauna met relaxruimte, een parfu merie, een bar en deskundig personeel. Cosmiq biedt als enige in de regio de thalasso-therapie, een heilzame wer king van een algenbad of pakking waar bij het lichaam gereinigd wordt. "Ik kon een extra schoonheidsspecialiste goed gebruiken" aldus Jeannette Schoenma ker, eigenaresse van Cosmiq die via-via Audrey Bos heeft ontmoet. Na de ken nismaking waren de spijkers met kop pen snel geslagen. Vanaf 1 januari be handelt Audrey Bos al haar klanten en die van Cosmiq op vakkundig gebied. "Van 'eigen baas' weer over te stappen naar Cosmiq zal wel even wennen zijn, maar het is een weloverwogen keus. Een praktijk aan huis is meer dan alleen maar je klanten helpen, zo komt er ook een stuk administratie bij kijken. Maar het vak zelf vind ik nog steeds heel leuk, en nu krijg ik de kans om me puur daar op te richten" aldus Audrey Bos die in september het twee-jarig bestaan had gevierd van haar eigen salon. foto john hakkaart

Hart van Holland | 1994 | | pagina 3