V ZVH wint eerste competitie-duel! Sport in de regio Verlies van ZVH dames Florida: Winst en verlies Aeolus kampioen! BROUWER DE KONING Taptoe Tournooi bij TZM Koudekerk Aarlanderveen: 1-1! Schaakjeugd in opmars Snel fit worden en blijven Sparta wint Cl toernooi QRGE -•_P UITVAARTVERZORGING Kerstvakantietoernooi jeugd Love '70 De kleinsten van Basket balvereniging Flyers Sjoelen Gymastiekvereniging Boskoop Hart van Holland/12 januari 1994 pagina 9 I Europacup-duel: ZVH-Unicaja/Almeria Heren ZVH 2 winst en verlies! Florida 2 KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden: (20% korting) - Broeiramen Sla- en koolplanten voor glascultuur Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken 10,- Zévenhuizen - ZVH speelde zaterdag jl. in Zevenhuizen de eerste wedstrijd van de competitie, tegen het Amstelveense Deltalloyd/AMVJ. Vanaf het begin kon het publiek zien, wie de beste papieren in handen had, fVH hield met de service de Amstel veense ploeg goed onder druk en kon na een 24 achterstand de set met 154 afsluiten. In de tweede set liep het op dezelfde wijze, ZVH hield de druk op de ploeg van Deltalloyd en wist met een hechte blokkering en sterke aanval de punten binnen te halen die naar een 15-9 set winst leidde. In de derde set nam ZVH gas terug en kon Deltalloyd een voorsprong opbou wen (5-8). Cees van Opijnen zorgde met zijn blokkering en aanval dat de achter stand minder werd en in zijn service beurt omgezet kon worden naar een 12- 8 voorsprong. Daarna had de Zevenhui- zense ploeg geen kind meer aan de Amstelveense ploeg en met 15-9 werd de derde set gewonnen en zo de eerste winst van de competitie binnen ge haald. Voor de normale competitie staat a.s. zaterdag de wedstrijd tegen PZ/Dyna- mo om 19.00 uur in Apeldoorn op het programma. Dynamo wist in Breda met duidelijke cijfers van TDK/Brevok te winnen. Voor de 3e ronde van de Europa Cup voor bekerwinnaars, speelt ZVH don derdag 13 januari a.s. om 19.00 uur in sporthal "Swanla"Voor ZVH is dit nog een onbekende tegenstander, cineast Jaap Akkerhuis is naar Almeria geweest op opnamen te maken van deze jonge Spaanse ploeg. Die, volgens hun team- opgave, uit een tweetal Spaanse inter nationals bestaat met als bekendste Jesus Sanchez Jover. De insiders geven allen aan dat ZVH niet kansloos. Met de steun van het publiek zullen de spelers van ZVH bo ven hun niveau uit moeten komen, zo dat het een spannend duel kan worden, dat men donderdag a.s. niet mag mis sen. De zaal is open vanaf 18.00 uur. ZVH heren 2 selectie speelde afgelopen week tweemaal een wedstrijd. Donder dag traden de heren in Vlissingen op tegen WS voor de derde ronde om de NSW-beker. In een moeizame strijd werd met 3-2 de wedstrijd gewonnen en gaat ZVH naar de vierde ronde. Daarin zal Bonaparte/WC de tegenstander zijn. Deze wedstrijd staat gepland op zaterdag 12 februari in Zevenhuizen. Zaterdag speelden de heren voor de competitie tegen Ekspalvo uit Dord recht. Ekspalvo op de ranglijst met drie punten voor op ZVH, speelde fel en blokkeerde sterk. ZVH moest diep gaan om er een vijfsetter uit te halen. De beslissende vijfde set werd toch een prooi voor Ekspalvo, die daar ook volle dig recht op hadden. De setstanden waren 10-15,16-14, 2-15,15-12 en 11-15. A.s. zaterdag spelen de heren in de Amstelveense sporthal Bankras tegen Martinus 2. Zevenhuizen- In de belangrijkste wed strijd in de onderste regionen van de le divisie verloren de Zevenhuizense da mes met 3-1 van Sliedrecht sport. Pech was wel dat Ingeborg Kleijer, een basis- speelster op de buitenaanval en in de pass, vlak voor de wedstrijd ziek werd. Hierdoor moest de opstelling gewijzigd worden. In het begin zag het niet naar uit dat het team van Jan Zaal het onder spit zou delven. De eerste set werd jftd opgebouwd spel met 15-11 ge wénnen. Ook in de tweede set liep het goed. Bij een voorsprong van 13-11 leid de een misverstand aan Zevenhuizense zijde er toe dat Sliedrecht sport alsnog het initiatief kon nemen en met een sterke reserve de set naar zich toetrok. Vanaf dat moment liep ZVH achter de feiten aan. Steeds werd wel een achter stand goedgemaakt maar de winst ging naar Sliedrecht. Door dit 3-1 verlies is ZVH in de direkte gevarenzone terecht gekomen voor degradatie. Aanstaande zaterdag staat de wedstrijd uit tegen Martinus 2 uit in Amstelveen op het programma. Het is de eerste wedstrijd uit de 2e helft van de kompetitie. De 2-6 thuisnederlaag van een verzwakt Florida 1 tegen de nummer 2, Leyton 1 uit Leidschendam kwam niet onver wacht. Florida 2 en Florida 3 hielden hun promotiekansen overeind door met 6-2 te winnen van Onder Ons 3 in Den Haag en Veglo 4 in Leiden. Florida 1 miste 2 zieke heren en vaste reserve Pieter Slits. Hierop werd een beroep gedaan op Gert Bogaards, die zo'n vijf klassen boven z'n normale kompetitie niveau een verdienstelijke prestatie neerzette, maar niet won. Jean Lamai- son (12-15 11-15) en Liesbeth van Ber- geijk (11-0 6-11 10-12) kwamen nog heel ver in hun enkelspelen, maar Gert en vooral Miranda v.d. Zijden tegen een 17 jarig talent hadden geen kans. De D.D. en de G.D. van Jean en Liesbeth zorg den voor de 2 winstpunten. Volgende week in Alphen a/d Rijn tegen koploper flair 1. Florida 2 moet de laatste drie wedstrij den winnen om kampioen te worden. Het begon goed. Onder ons 3 werd in de enkelspelen op een 1-3 achterstand ge zet. Voor de eerste maal verloren Erik Besemer en Thea Fennema hun G.D. in 3 games. Een fataal gelijkspel kwam dichtbij, toen Dennis Steenland en Li- sette Kuypers matchpiont tegen kre gen op 10-14 in de 2e game. Heel knap werd de 2e game toch nog gewonnen en daarop gemakkelijk de 3e game. Hierop volgde winst van de H.D. en van de steeds beter draaiende D.D. met Lisette en Maaike v.d. Weij. Volgende week tegen directie konkurrent Mijdrecht 3. Waddinxveen - Vanaf de eerste week heeft het eerste team van de Waddinx- veense Badmintonclub Aeolus de rang lijst in de derde klasse landelijk aange voerd. Afgelopen zondag 9 januari kon de suc ces-formatie voor het zesde jaar ach tereen kampioen worden, waarbij een gelijkspel voldoende zou zijn om dit te bewerkstellingen. Joeri Kraayestein kon het beslissende duel tegen het tweede team van Eridos niet mee ma ken en daarom moest derde team-spe- lerlComé de Heij debuteren. Dit had echter geen negatieve gevolgen voor de uitslag, want met een klinkende 8-0 overwinning kon het kampioenschap gevierd gaan worden. Met nog twee wedstrijden te gaan staat Aeolus nu 5 punten voor op de nummer twee P.I.P. De voorbereidingen voor de toer nooien kunnen nu beginnen. Over twee weken reizen de Waddinxveners im mers al af naar Brugge in België om daar een internationaal toernooi af te gaan erken. Tijdens verscheidene toer nooien zullen de eerste team spelers al op een hoger niveau gaan spelen om zodoende met die ervaringen volgend jaar weer een gooi te doen naar op nieuw een kampioenschap, ditmaal dan natuurlijk in de tweede klasse lan delijk. Daar is natuurlijk ook een brede basis spelers voor nodig, maar daat wordt onder leiding van Robbie Knee- fel dan ook hard aan gewerkt. Iets waar van de resultaten natuurlijk al zicht baar waren inde diverse invalbeurten van diverse spelers die vanuit de teams twee en drie in hebben gevallen in het eerste team. Aanstaande zondag 16 januari zal het kampioenschap, in de thuiswedstrijd tegen 't Gein, worden gevierd. voor de liefste Tim, Bas, Femke en Heieen kusjes pappa t.k. inbouw Atag fornuis elek. oven, bruin 200,- Baukn. koelk. gr. vries 125,- 01802-2949 gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pag. 8! sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Moerkapelle- Voor de jeugd van tennis vereniging Love '70 is het nieuwe jaar goed begonnen. In de Kerstvakantie werd het Waddinxveense Be Fair uitge nodigd om als tegenstander te dienen in het door Love '70 georganiseerde jeugdtoernooi. In totaal 48 jeugdige tennissers/sters bevolkten de onlangs vernieuwde Moerkapelse tennishal. De B-junioren van Be Fair bleken in de ochtendpartijen de sterksten te zijn, maar de A-junioren van Love '70 kwa men in de middag sterk terug en won nen met 5 punten verschil. Het was de tweede maal dat dit toer nooi werd gehouden en gezien het suc ces werd besloten dit tot jaarlijks terug komend tennisjeugdfestijn te gaan be stempelen. Basketbalvereniging Waddinxveen Flyers had negen seniorenteams en twaalf jeugdteams. Sinds kort is er bij de jeugd een team bij: de mini-mini's. Dit gemengde team be staat uit de jongsten van de vereniging: jongens en meisjes die zijn geboren in 1983 of later. De sfeer in het team is uitstekend. Het leren van de beginselen van het basket bal staan voorop. In het dribbelen, het schot en het samenspel zit al een be hoorlijke vooruitgang, wat leidt tot spannende wedstrijden. Zo is er een wedstrijd op het nippertje verloren en is er ook een wedstrijd op het nippertje gewonnen. De mini-mini's trainen elke donderdag om 17.00 uur. Voor inlichtingen 01828-14101 of 01802-3701 Waddinxveen - Niet Jan Kersbergen, maar Tine Valenkamp behaalde een zeer hoge score bij het sjoelen, nl. 1418 punten. Kersbergen werd tweede met 1359 punten. De verdere uitslagen: A- klasse: 3. Wlm Slingerland jr.; 4. G. Re- nesse; 5. Henk v. Beek; 6. B. Brouwer; 7. Teus Visser; 8. T. van Leeuwen; 9. Cees Kuipers. Stand A-klasse: 1. Jan Kersbergen; 2. Wim Slingerland jr.; 3. Tine Valenkamp; 4. Cees Kuipers; 5. Dick Dros; Uitslag klasse B: 1. Erwin Pleus; 2. Ed den Drijver; 3. Kees Slingerland; 4. Frans Botger; 5. Dirk jan van Drunen; Stand klasse B: 1. Ed den Drijver; 2. Frans Botger; 3. M. Renesse; 4. Dirk Jan v. Drunen; 5. Vera v. Beek; Uitslag klasse C: 1. Jan v Beek; 2. Adrie Faay; 3. Cor van Gils; 4. Dirk Faay; 5. Cor Kersbergen. Stand klasse C: 1. 1. C. v. Wijk; 2. Cor v. Gils; 3. Caroline v. Drunen; 4. Sjaan Faay; 5. Cor Kersbergen. Uitslag klasse D: 1. Jan Olie; 2. Marius Kersbergen; 3. Ronald Meyer; 4. Jeanet- te Kersbergen; 5. mevr. Brouwer. Stand klasse D: 1. Hans Kuipers; 2. Ma rius Kersbergen; 3.v Ronald Meyer; 4. Mike v. Beek; 5. Rien Waardenburg; Uitslag klasse E: 1. Lies v. Beek; 2. Coby v. Eek; 3. A.J. Voshol; 4. Corry Boeg- heim; 5. Rien Boegheim. Stand klasse E: 1. Rosewelle v. Leeu wen; 2. Luke Hardus; 3. Miep Zonder land; 4. Lies v. Beek en 5. Coby v. Eek. Wegens enorm succes in Snijdelwijk nu ook aerobic/calanatics-lessen voor meisjes van 10-16 jaar in de gymzaal Biezen. Dit houdt in een uur lang lekker dansen, springen en bewegen op mu ziek voor een goede conditie en een mooi figuur. Er zijn 2 gratis proeflessen op 14 en 21 januari van 4 tot 5 uur. Voor informatie kan men bellen: 01829-2109 en de heer Verweij in Boskoop: 01727- 17615. KWEK VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg bij de rotonde - Tel. 01802-2430 Moerkapelle - In het kader van het Tap toe T afeltennis Evenement 1993 organi seerde TZM op 8 januari jl. een tafelten- niskennismaking. De kennismaking was bedoeld voor leerlingen van groep 5 t/m 8 van het basisonderwijs. Er was een speciaal programma opge zet waarbij alle kinderen in groepen werden verdeeld om vervolgens bijna twee uur lang 'les' te krijgen van junio ren van TZM bijv. de backhand te spe len, de forehand of de service te oefe nen. Na die twee uur was er een pauze om iets te drinken. Het drinken ging prima maar de pauze viel in het water. De jongelui reden gelijk terug om weer te gaan spelen. Het tweede gedeelte van de middag was als tournooi opgezet. Na aanvanke lijk wat aanloopproblemen (de organi satie en kinderen waren nog zo groen als gras), liep ook dit prima. Er waren vier poules van 8 en één van 5. Iedereen speelde een game t/m 15 tegen elkaar zodat ze allemaal een redelijk aantal keren konden spelen. Nadat de laatste wedstrijd gespeeld was, werden alle winnaars uitgenodigd om even naar voren te komen. Zij kregen naast een oorkonde (die trouwens alle kinderen kregen) ook een uitnodiging om mee te doen aan regiofinales in Gouda. Deze zullen echter pas in maart gehouden worden. Als vervolg op dit evenement is TZM met ingang van heden gestart met een tweede groep jeugd, de zgn. pupillen. Kinderen vanaf 8 jaar kunnen zich (het liefst schriftelijk) aanmelden bij Mie- beth Hertog, Jhr. vd Weistraat 60 in Moerkapelle, tel. 01793-1253. Enige haast is wel geboden, want er kunnen slechts 14 kinderen geplaatst worden. De rest zal op een wachtlijst geplaatst worden. Ook voor de oudere jeugd, de junioren, die beginnen vanaf een leef tijd van 13 jaar, is een wachtlijst ge maakt. Voor meer informatie kan men bellen met Coerd van Kasteel, tel. 01793-2742. In de eerste wedstrijd van het nieuwe jaar, oefende Koudekerk tegen de in de Goudse Voetbalbond spelende Aar landerveen. Koudekerk, spelend met veel invallers uit het tweede team, en Aarlanderveen hielden elkaar keurig in evenwicht: 1-1. Voor Koudekerk scoor de Klaas van Diggele. A.s. zaterdag wacht het grotere werk. Op het competitie-programma staat de topper tegen L.F.C. uit Leiden. Aanvang van de wedstrijd 14.30 uur. Pupil van de week voor deze wedstrijd is Mark van Aalst, spelen in de Fl-pupil- len van Koudekerk. Moerkapelle- In decembner 1993 ein digden de jeugdkampioenschappen van de Rotterdamse schaakbond. En kel jeugdleden van de schaakvereni ging Moerkapelle behaalden opmerke lijke resultaten. De inmiddels beroem de broertjes Sander en Michel Blok, die al in het eerste seniorenteam spelen, deden het als volgt: Sander (16) behaal de een gedeelde 4de plaats in de A- categorie (tot 20 jaar). Michel (14) mis te net het kampioenschap en eindigde 3de in de B-categorie (tot 16 jaar). Mischien na hun kampioentitels van vorig jaar een lichte teleurstelling. In de D-categorie (tot 12 jaar) wasu er echter een sensatie. Sven Stange (11) behaal de het kampioenschap in grote stijl. Hij won tien van zijn elf partijen en was daarmee de concurrentie de baas. Hij had zich nota bene via de voorrondes in de finale moeten plaatsen. Moerka pelle heeft nu een viertal jeugdspelers ingeschreven voor de Jeugd Club Kam pioenschappen 1994, die op zaterdag 15 januari beginnen en eindigen op za terdag 12 februari 1994. Het team be staat uit Kopman en kampioen Sven Stange uit Moerkapelle, Jesse van Elte- ren uit Moerkapelle, Biniam David uit Waddinxveen, Hugo van Elteren uit Moerkapelle en vijfde man Karsten v.d. Vlist uit Waddinxveen (reserve). Deze aanstaande toppers hebben de respec tabele leeftijd van 11,10,11,8 en 11 jaar. Zij strijden om de titel in de Dl-catego- rie (vorig jaar D2), en gaan voor de hoogste eer. Waddinxveen- Niet overhaasten. Maar het moet wel snel. Dat is zo ongeveer het motto van de konsument van van daag. Beluister en bekijk de reklames maar eens. Zo ongeveer redeneert de klant. En zo wil dus ook de cliënt van de sportschool de bewegingsarmoede, die aanleiding kan geven tot allerlei klachten, snel en doelmatig bestrijden. Daarbij kunnen grove fouten worden gemaakt. Als er niet onder bevoegde leiding wordt gesport en getraind, als men te gretig op een snel resultaat uit is. Daarom is er nu juist bij de VES- scholen de kursus Quick Fit. De VES is de Nederlandse Vereniging van Erken de Sportscholen. En dat betekent dat bij de 78 aangesloten sportscholen en fitnesscentra in het hele land uitslui tend en alleen onder bevoegde leiding wordt gesport en dat alle leerkrachten de vereiste diploma's en daarmee ge paarde gaande verantwoordelijkheid jegens de gezondheid van anderen met zich meedragen. Half januari 1994 begint Quick Fit. Een kursus van 10 weken, die de konditie verbetert en die, tussen de allereerste konditietest en de eindtest, behalve fit ness ook nog heel wat richtlijnen en aanwijzingen voor een gezond leven bevat. Die adviezen zijn samengesteld door de bekende tv-arts Aart Gisolf. Hij vertelt de VES Quick-Fit cursisten alles over bloeddruk, cholesterol, overgewicht, stressreduktie, voedingsgewoonten, blessurepreventie etc. Sportschool den Edel gevestigd aan de Noordkade is zo'n sportschool die hierbij aangeslo ten is. Voor informatie kan men bellen 01828-13659. t.k. PC-monitor brother BM 40 VGA Paperwhite (1 jaar) z.g.a.n. 01803-20470 t.k. 3 volières met houten stijlen deurtjes en voederklepper 250,- 01727-12529 t.k. Opel Kadett 1.7 diesel kl. wit bjr '89 150.000 km. i.z.g.st. 01828-11223 woningruil aangeb. eengezinsw. in z'meer voor eengezinsw. in Benthuizen 079-318788 t.k. dwergkonijn kooi 25,- 01828-10364 t.k. keyboard adapter 475,- 01828-18270 Waddinxveen- Na het voorstellen van de teams openden WSE en Quick Boys het zaalvoetbaltoernooi voor C-spe- lers. Voor WSE speelden Daan van Ros- sum, Hilko Hage, Jeroen van Dorp, Sjaak Scholten, Varied David, Justin Sterk, Maurice van Velzen en Sven Pol. WSE creëerde veel kansen, maar geen enkele kans werd omgezet in een doel punt. Ook Quick Boys scoorde niet. De tweede wedstrijd van onze WSE boys ging duidelijk beter. Katwijk keek al snel tegen een 1-0 achterstand aan door een goal van Yaried. Wat Justin in de eerste wedstrijd niet lukte, lukte nu wel. Hij scoorde het tweede WSE doel punt. Yaried en Daan brachten WSE op vier goals, terwijl Katwijk twee maal Jeroen passeerde. De laatste wedstrijd in de poule scoor de Maurice de enige WSE treffer, terwijl Feyenoord drie maal Sjaak het nakijken liet. Feyenoord werd ongeslagen poule winnaar. Quick Boys en WSE moesten strijden om de tweede plaats in de pou le d.m.v. shoot-outs. Varied, Maurice en Justin kregen de moeilijke taak om WSE er door te slepen, terwijl Sjaak Quick Boys het scoren moest beletten. Na vier shoot outs viel de beslissing en werd WSE tweede in de poule. De finale wedstrijden weren bekend. Katwijk en UVS speelden voor de 7e en 8e plaats. Alphense Boys en Quick Boys voor de 5e en de 6e. Jeugdplan Gouda en WSE streden om de 3e of 4e plaats en Sparta en Feyenoord (beide teams o.l.v. Henk verwoerd) voor de le en 2e plaats. De wedstrijd tussen Jeugdplan Gouda en WSE ging de eerste tien minuten gelijk op. Justin scoorde een mooie openingstreffer, maar Jeugdplan Gou da kwam al snel op gelijke hoogte en nam al snel hierna de leiding. Sven kwam heel dicht bij de gelijkmaker, maar hij kopte de bal in de handen van de keeper. Jeugdplan Gouda scoorde nog twee maal. De laatste via een straf schop door een handsbal van Sjaak. De finale tussen Feyenoord en Sparta was een echte Rotterdamse derby. Bei de teams streden voor de overwinning. Uiteindelijk won het sterk spelende Sparta verdiend van het hardwerkende Feyenoord met 3-2. Olga kon aan de prijsuitreiking beginnen. Als beste spe ler kwam Tim Kluivers van UVS uit de bus en de keeper van Alphense Boys, Gerben Wijsman, werd gekozen als de beste keeper van het toernooi. Top scoorder werd Marcel Valkenburg eveneens van Alphense Boys.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 9