The Stars uit Benthuizen in het nieuw! BSC'68 strijdend ten onder Bloemenveilingen presenteren gezamenlijk milieubeleid op seminar tijdens NTV In memoriam Johnny Johnston Koffiebar "De Schuilplaats" Nationaal Huidfonds op de bres voor 'vergeten' ziekten De beste wensen...? Kerkdiensten Tropicana in de BOC Ophaaldag rommelmarkt Groot Nieuwjaarsconcert door K.N.A. en T.T.H. Benthuizen - Sinds enige tijd is het zaalvoetbalteam uit de B-poule van The Stars uit Benthuizen van nieuwe kleding voorzien. Dankzij sponsor Schadenet TolB.V. uit Zoetermeer, konden bovenstaande heren in het nieuw worden gestoken. ,n Het zaalvoetbalteam is iedere dinsdagavond van 21.00-22.00 uur actief in sporthal De i Marktfactor Zondag 23 januari medische weekenddienst boskoop - benthuizen Nauwe samenwerking tussen medici, wetenschappers en alle patiëntenverenigingen Belangrijke telefoonnummers: Hart van Holland/19 januari 1994 pagina 19 Benthuizen- In een soms te harde wed strijd moest BSC'68 in DORR uit Den Haag zijn meerder erkennen. Al in de twaalfde minuut kwamen de Hagenaars op een voorsprong te staan. Toch kwam BSC'68 aan een verdiende goal. In de 35ste minuut mocht Zwiep Ver meulen een vrije trap nemen. Hij schoot niet eens zo erg hard op doel, maar de bal ging door de handen van de keeper Boele in 't net 1-2. Aad den Boer zorgde er voor dat de 1-2 stand tot aan de rust bewaard bleef. Bij een hard schot op het doel van John Windhorst tikte hij de bal met een gelukkig hakje over de lat. De 2e helft was een stuk vinniger. Verwoed vochten de pupillen van Rolf Jans, die voor één jaar bijte kende, voor de gelijkmaker, de deze keer in het blauw gestoken Benthuizen- aren waren ver inde meerderheid maar zij benutten weer de vele kansen niet. In de 43e minuut veroorzaakte Piet Ver meulen voor veel paniek voor het Haag se doel na een goed genomen vrije trap maar de gelijkmaker viel niet. Door het verre opdringen van de Benthuizer achterhoede werd het in blessure tijd zelfs nog 1-3. Zaterdag 22 januari a.s. speelt BSC'68 weer een thuiswedstrijd en wel tegen het op de 3e plaats staan de Nationale Nederlanden uit Den Haag. Aanvang 14.30 uur. Regio- Tijdens de Nederlandse Tuin bouw Vakbeurs organiseert bloemen veiling Holland o dinsdag 25 januari een seminar over sierteelt en milieu. Tij dens dit seminar, dat in de Amsterdam se Rai zal plaatsvinden en om 13.30 uur begint, presenteren de gezamelijke Ne derlandse bloemenveilingen hun mi lieubeleid. In de sierteeltsector wordt momenteel hard gewerkt aan de verla ging van de milieubelasting. Tijdens de seminar gaan vertegenwoordigers van de Nederlandse bloemenveilingen hierop uitgebreid in. Sprekers uit de veilingwereld zijn. J. van Doesburg (voorzitter VBN), J.P.Teelen (directeur Bloemenveilig Holland) en A.J. Mulder (directeur bloemenveiling Aalsmeer). Tevens zal een spreker van buiten de sierteeltsector zijn licht laten schijnen op het milieu als marktfactor. J.J.A Ploos van Amstel (manager Milieucon- sultancy bij Philips-dochter Lighthou se Consulting Group bv) gaat met zijn inleiding in op de relatie tussen milieu en markt. Na afloop van de inleidingen is er ruimte gereserveerd voor een fo rumdiscussie. Belangstellenden kun nen zich voor het seminar aanmelden bij de afdelingen PR van de Bloemenvei ling Aalsmeer (02977-38050). Ook voor meer informatie kan er contact worden opgenomen met de betreffende PR-af- delinge. Cleveland,Groot Brittannië - Op 7 januari overleed Johnny Johnston, één van de bemanningsleden van de Stirling E7Y in zijn woonplaats Cleveland. Deze bommenwerper stortte op 11 april 1945 neer bij Zevenhuizen. Johnston, die de leef- I lijd van 75 heeft bereikt, werd afge lopen woensdag gecremeerd. In de bewuste nacht van 11 april 1945 was het vliegtuig van de Ge heime Dienst van de RAF op de terugtocht van een dropping, toen het werd beschoten en een nood landing moest maken. De staart 1 van de bommenwerper brak hier bij af en een deel van de beman ningsleden werd uit het toestel ge slingerd. De Engelsen werden opgevangen door enkele Zevenhuizenaars, die zich hun lot aantrokken. Zij zorg den voor een onderduikadres: het jachthuis The Jolly Duck. Johnny werd daar een paar weken later bij een overval van de Gestapo gevan gen genomen. Toen de Duitsers ervan overtuigd waren geraakt dat Johnston geen terrorist was, werd hij overgebracht naar Oegstgeest waar hij op 15 mei 1945 werd be vrijd door de Canadezen. Op 19 oktober 1983 ontving John ny Johnston, samen met zestien andere Engelse oorlogsvliegers, op Paleis Soestdijk het verzetsher- inneringskruis uit handen van Prins Bernhard. Ook in Zevenhui zen werd dit met een feestelijk ce remonieel gevierd. Benthuizen p.O.W. gem. De Hoeksteen: 10.00 uur ps. D.H. Bosma, Den Haag. Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J.H. |-ammers. ftazerswoude-dorp H-H. Engelbewaarders wo. 19 jan: ï9'30 uur: oecumenische gebeds dienst in geref. kerk.; za. 22 jan.: 19.00 uur gezinsviering met kinderkoor; zo. 23 jan.: 10.30 uur h. mis met gem. koor. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J.B. Alblas; 18.30 uur kand. B. de Wit, Snelre- waard, jeugddienst. Geref. kerk 10.00 uur ds. W. Jeroense, Moordrecht; 17.00 uur ds. A.C. Poley. Koudekerk ad Rijn-Hazerswoude/Rd. Herv. Gem. 10.00 uur ds. H.E. Schou ten. Leiden; 19.00 uur SOW dienst ge ref. kerk: ds. D.G. v Noordenne, R'dam Geref. kerk 10.00 uur ds. ds. J.A. Tiel- kemeijer, 19.00 uur ds. D.G. v. Noord- enne gem. dienst in geref. kerk. zaterdag 22 en zondag 23 januari: dokter J.J.A. Harderwijk, Zijde 26, Boskoop, tel. 01727-17540. Benthuizen- Op zaterdag 22 januari a.s. is het weer koffiebar, ledereen wordt vanaf ca. 14 jaar van harte uitgenodigd om te komen kijken naar de film "Het Kruis in de asphalt jungle. Dit is een waar gebeurd verhaal. Het is een heel bekende film - gemaakt naar het gelijk namige boek. "n Plattelands dominee neemt het in een rechtszaal op voor enkele van moord beschuldigde leden van een New Yorkse jeugdbende. Dit brengt hem in contact met de 'gangs De film doet denken aan 'Westside Sto ry' en laat het rauwe leven zien in de New Yorkse getto's waar jeugdbenden elkaar bevechten, en criminaliteit en heroïne-verslaving een onderdeel van het dagelijks leven vormen. Dit is ook een film die je nog eens wilt zien dus kom kijken, neem veel vrien den en vriendinnen mee. De lokatie is 'De Bron' op Dorpsstraat 42 te Benthuizen. Om 20.00 uur staan de deuren voor jet open en om 8.30 uur start de film. leder een is welkom. Apotheek Meerburg: voor spoedgevallen: 01714-15555. Kruisvereniging Hart van Holland: Spoedgevallen, weekend-en bereikbaarheidsdienst: via tel. nr. 071-122445; nn ereikbaarheid Rijnwoude en Zoeterwoude Divisie Thuiszorg: spreekuur dagelijks 13.UU- j14.uu ur. tel. 01728 -9322.; Divisie ouder-en kindzorg-, spreekuur dagelijks 13.00 - 14.00 uur tel. 01715 - i'^3; Openingslijden uitleenmagazijn: Koudekerk ad Rijn maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag ■3.00-14.00 uur.: Hazerswoude-dorp maandag, woensdag, vrijdag 18.30 -19.30 uur.; Benthuizen P'nsdag, donderdag, vrijdag 13.00 -14.00 uur. pUchting Algemene Burenhulp Hazersw.-Dorp: aanvragen: tel. 01728-9408 (tussen 8.00-9.00 uur rn_ 12.00-13.00 uur). ptic hting Algemene Burenhulp Hazersw.-Rijndijk/Koudekerk ad Rijn: aanvragen rna t/m vrij I.?0:9 30 uur. tel. 01714-15051/13782 pichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijnland": spreekuren algemeen maat- ^'happelijk werk: Hazerswoude-Rijndtjk: tel. 01714-13208 dinsdagmorgen 9.00-10.00 uur; Hazers- fpoude-dorp: tel. 01728-8146 do+vrij 9.00-10.00 uur; Koudekerk ad Rijn: 01714-12020, elke woens dagmiddag 15.00-16.00 uur; penthqizen: Maaltijdvoorziening, tel. 079-313350 SPOEDHULP 06-8212141 Mgemene Alarmnummers In deze regio geldt een alarmnummer voor politie, brandweer, ambu- ËPnce 06-11 (als elke seconde telt!) T°litie/Kantoor: 01714-15300 >entrale melddienst milieuklachten: 01720-91231 I- '"ring kabeltelevisie: storingsnummer 01720-86868 p;)aarden alarmering, aanvragen: 01714-19015 stichting Open Bejaardenwerk Hazerswoude Alarmering voor Ouderen: Mevr. O. Drost Ul /H H3253 (Rijndijk); Tafeltje-dek-je Mevr. G. v. Zwieten 01714-12405 (Rd) b.g.g. 01714-13253; Alarme- mvoorouderen Mevr. H. Fraanje tel. 01728-9531 (Dorp); Tafeltje-dek-je: Mevr. M. Verhage01728- W (Dorp) b.g.g. 01728-9531 Benthuizen- Zaterdagavond 22 januari organiseert het Benthuizer Ontmoe- tings Centrum weer een disco avond. Deze keer met de drive inn disco "Tro picana". Aanvang 21.00 uur. Benthuizen- Op zaterdag 19 maart houdt de restauratiecommissie van de Ned. Herv. Kerk een ophaaldag voor oude spullen t.b.v. de op 7 mei te hou den rommelmarkt in de woonkern Benthuizen. De opbrengst is bestemd voor de financiering van het gerestau reerde orgel. Alle oude (en nieuwe) en ongebruikte spullen zijn welkom, met uitzondering van koelkasten en vrie zers. Men kan, voor het langskomen op 19 maart, bellen: Mieke Sonneveld,079- 422742 en Bram de Vrij 079-316550 Hazerswoude-Rd- Op vrijdag 21 janua ri geven K.N.A. en T.T.H. gezamenlijk een Nieuwjaarsconcert in gebouw "Het Anker" te Hazerswoude-Rijndijk. Speel den zij van het najaar gezamenlijk voor de verdediging van het subsidiebeleid van de gemeente Rijnwoude, nu zullen beide corpsen met een prachtig con cert laten horen wat zij in hun 'mars' hebben. Het is de eerste keer dat deze samenwerking er is. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is gratis. De Stichting Nationaal Psoriasis Huid fonds en de Nationale Stichting Huid ziekten zijn gefuseerd en gaan voortaan samen verder als het Nationaal Huid fonds. Doel van de samenwerking is de bestrijding van huidproblemen, van lichte aandoeningen tot chronische ziekten. Meer dan een miljoen Neder landers, jong en oud, hebben daarmee te maken. De oprichting van het Natio naal Huidfonds wordt zaterdag 15 ja nuari na een periode van intensieve voorbereidingen officieel bekrachtigd. Een landelijke loterij-actie moet het Huidfonds financiële middelen ver schaffen voor wetenschappelijk onder zoek, voorlichting en patiënten-projec ten. Voor de meeste mensen is een gezonde huid vanzelfsprekend. Toch heeft ruim een miljoen Nederlanders te kampen met huidproblemen. Zij lopen daarmee uiteraard niet te koop. De huid is immers ons visitekaartje en be paalt in belangrijke mate de indruk die wij op anderen maken. Daarom worden huidziekten dikwijls de 'verge- ten'ziekten genoemd. Het gevolg is dat huidziekten niet alleen lichamelijke problemen met zich meebrengen. Zo dreigen veel patiënten in een isole ment terecht te komen, omdat zij hun ziekte verbergen. Het Huidfonds wil huidproblemen daarom bespreekbaar maken. Het Nationaal Huidfonds is een geza menlijk initiatief van alle twaalf huidpa tiëntenverenigingen, de medische we reld en wetenschappers. Het fonds streeft naar een zo breed mogelijk draagvlak bij alle mensen en instellin gen die met huidziekten te maken heb ben. Daarom zijn werkelijk alle discipli nes en belanghebbenden vertegen woordigd. "Een dergelijke krachten bundeling waarborgt een geïntegreer de aanpak en vormt derhalve een be langrijke stap voorwaarts", legt waar nemend voorzitter prof. dr. Th. van Joost van het Nationaal Huidfonds uit. Het Huidfonds wil de problematiek van mensen met een huidprobleem ruimer onder de aandacht brengen. Daarom is ook mevrouw M.W.M. Vos-Van Gortel, lid van de Raad van State en oud-burge meester van Utrecht, toegetreden tot het Comité van aanbeveling van het Nationaal Huidfonds: "In de Nederland se gezondheidszorg is het fenomeen huidziekte een van de laatste grote pro bleemgebieden. Daar moet snel veran dering in komen. "Mevrouw Vos-van Gortel heeft in het Comité van aanbeve ling gezelschap van A.A. van der Louw (oud-burgemeester van Rotterdam), E.H.T.M. Nijpels (burgemeester van Breda) mevrouw E. Veder-Smit (oud staatssecretaris van Volksgezondheid) en prof. drs. J. van Londen (voorzitter van de Nationale Raad voor de Volksge zondheid). Naast intensieve voorlich ting gaat het Nationaal Huidfonds we tenschappelijk onderzoek stimuleren en projecten voor patiënten steunen. Hiervoor is uiteraard veel geld nodig. Daarom heeft het Huidfonds onlangs het startsein gegeven voor een nationa le loterij-actie. De trekking wordt in april verricht. In de week van zaterdag 26 maart t/m zaterdag 2 april vindt de Nationale Huidweek plaats. Gewaardeerde lezer, weet u wat een prachtige vertoning is? Dat is de tra ditionele nieuwjaarsreceptie in ons gemeentehuis. Het was weer zover, aanvang 1994 en het werd ander maal een boeiend schouwspel; bur gemeester, wethouders, de secreta ris vergezeld door hun echtgenotes, allen keurig op een rij. handen schuddend en vriendelijk keuve lend met de dorpelingen. Ze waren weer in grote getale en uit alle hoe ken van onze regio komen opdra ven, in het beste pak en zo te zien in een Opperbeste stemming. Er werd uitbundig gezoend en gelachen en er werd een mooi beeld van een eensgezinde dorpsgemeenschap opgebouwd of te wel ge-etaleert. Er zijn lieden die het maar niks vinden, die het als een huichelachtige schijnvertoning betitelen. Ze heb ben het dan over de vele politieke figuren die tussen de feestelijke meute doorschuifelen. Die staan, zo vinden de tegenstanders, elkaar re gelmatig naar het leven en doen dan op zo n avond even..., of er niets aan de hand is. Of dat nu zo slecht is kan betwijfeld worden, een aankomend raadslid vindt dat dit allemaal moet kunnen. "Je weet dat je meespeelt in een spel waarin je een rol hebt. Als je je mening over bepaalde personen niet los kunt zien van dit gebeuren, ben je niet geschikt voor de politiek. En als je echt de pest aan iemand hebt, kun je die ook nog overslaan met je goede wensen". De grote op komst en de sfeer tonen inmiddels wel aan dat er nog steeds behoefte is aan zo'n nieuwjaarsreceptie, aan die ene dag waarop onze regio bol lijkt te staan van goede bedoelin gen. Dat die niet allemaal "van har te" zijn, moeten we maar op de koop toenemen. Al die politiekelingen zijn weer begonnen aan hun pro gramma, maar door het groot aantal partijen, zal van het programma maar 15% terecht komen. En het zal hier en daar weer fel toegaan in onze regio. Binnen enkele partijen woe den nog fikse binnenbrandjes en dan wacht ons nog de eigenlijke ver- kiezingstrijd. Daar tussen door gaat dan ook nog het normale politieke werk weer van start en al met al mogen wij turbulente weken voor spellen. Wij houden u op de hoogte, in de hoop dat 1994 een goed jaar wordt. Ook van deze kant: de beste wensen. WOOD

Hart van Holland | 1994 | | pagina 19