Aanmelding Waddinxveense Ondernemersprijs Opnieuw 8-0 Brasiliananas Aeolus Florida 2 naar eerste plaats Concert Concordia St. Victorkerk Praathuis biedt opnieuw serie zondagochtendconcerten Voorlichtingsbijeenkomst borstkankeronderzoek Boskoop Jong koor op de goede weg Sjoelen Zwaar parcours voor crossers addinxvcen-Boskoop Kerkdiensten Vergadering NCVB Klaveijassen Klaveijassen in het Zuidhonk Turncompetitie E.H.B.O.-collecte! Oude Muziek met Les Doits Parians Hart van Holland/19 januari 1994 pagina 23 Zondagmiddagsoos voor ver standelijke gehandicapten Zondag 23 januari uitslagen Waddinxveen- De aanmeldingsperiode voor de Waddinxveense Ondernemers prijs loopt bijna ten einde. De sluitings datum is bepaald op 1 februari 1994. Tot 1 februari kan iedereen nog het eigen bedrijf of dat van een ander aan melden. Voor diegenen die de brochu re en het aanmeldingsformulier niet ontvangen hebben, zijn deze aan te vra gen bij de secretaris van de jury, de heer P.A.M. Kooien, op werkdagen be reikbaar onder nummer 01828-24629. De criteria waarop een bedrijf wordt beoordeeld zijn: de kwaliteit van het ondernemerschap; de bijdrage aan de werkgelegenheid; en de aandacht voor het milieu. De jury voor de Ondernemersprijs be staat uit vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel, het Arbeids bureau Gouda, het I.C.W., de K.N.O.V., de F.N.V./C.N.V., de gemeenteraad en het college. De prijswinnaar zal ondermeer een fraaie oorkonde en de trofee ontvan gen. Waddinxveen- Ondanks het reeds be haalde kampioenschap wist het eerste team van de Waddinxveense Badmin ton Vereniging Brasiliananas Aeolus zich toch weer op te laden voor het duel tegen 't Gein 3. Net als vorige keer eindigde dit duel dan ook in een 8-0 overwinning voor de Waddinxveners. Alle wedstrijden zijn dit seizoen met een 7-1 of een 8-00 overwinning be slecht, iets wat helaas in de laatste wedstrijd moeilijk zal zijn te handha ven. Volgende week immers zal het eer ste team uit moeten komen met 3 inval lers. Er wordt namelijk deelgenomen aan een groot Internationaal toernooi in het Belgische Brugge. Invallers uit team 2. 4 en 6 zullen dan samen met eerste dame Natasja van Es moeten proberen om toch in ieder geval de ongeslagen status te behouden. De wedstrijd van afgelopen zondag te gen 't Gein had in ieder geval nog wel een interessant vooruitzicht, aange zien 't Gein halverwege het seizoen ver sterking had gekregen van een heer die vorig jaar nog eerste klasse landelijk had gespeeld. Deze speler had dan ook nog geen partij verloren en mede daardoor was 't Gein redelijk geklommen op de ranglijst. Tjeerd Hillerts van Brasiliananas Aeo lus liet zich echter niet verrassen en besliste de eerste enkelpartij vrij een voudig in zijn voordeel met 15\ 12 en 15\9. Door deze teleurstelling, 't Gein had immers ondanks het kampioenschap toch best willen stunten, was de ban eigenlijk direct gebroken en konden de Waddinxveners zich, met weer een 8-0 overwinning op zak, op gaan maken voor de huldiging. Dat naast team 1 ook nog team 11 in de bloemetjes kon worden gezet, wegens een ook door hun behaald Kampioen schap, was een plezierig extraatje. Met dus reeds vier kampioensteams en nog 1 team in de race, mag het seizoen eigenlijk al geslaagd genoemd worden. De spelers van Brasiliananas Aeolus gaan dan ook vol zelfvertrouwen de toernooien tegemoet. Daar beginnen ze dus mee a.s. weekein de in Brugge, waar door ongeveer 20 Waddinxveense spelers zal worden deelgenomen aan het reeds eerder ver melde Internationale toernooi. En natuurlijk worden enige successen daar toch wel verwacht. Een prachtige 5-3 overwinning op kop loper Mijdrecht 3 heeft Florida 2 de eerste plaats opgeleverd in de 2e klasse Zuid Holland. Met nog één wedstrijd voor de boeg is er grote kans op het behalen van het kampioenschap. Florida 1 verloor als verwacht van kop loper Flair 1maar Florida 3 versloeg Flair 7 met 6-2 en blijft eerste in de 3e klasse Z.H. Tegen Flair 1, dat alles nog gewonnen heeft in de 2e klasse NBB had Florida 1 geen schijn van kans. Dedamesdubbel Liesbeth van Bergeijk en Miranda v.d. Zijden wisten echter de eer te redden. 1-7 verlies dus. Na twee nederlagen is Florida inmiddels van de vierde weer naar de vijfde/zesde plaats afgezakt. Of verlies tegen Velsen 1 (der de) in de laatste wedstrijd nog degrada tie zou kunnen betekenen, is op dit moment nog niet bekend. Florida 2 begon met 1 punt achterstand tegen Mijdrecht 3. Uit een gelijkspel, nu moest er gewonnen worden. Dennis Steenland redde het niet (11-15 12-15), maar Erik Besemer won overtuigend. De vechtlust van Maaike v.d. Weij was na 11-12 verlies geenszins gebroken en 11-5 11-7 betekende een uitstekende overwinning. Thea Fennema kon zich niet onder de voortdurende pressie uit werken en verloor. Tussenstand 2-2. Een goede zege van Erik en Thea volg de. Dennis en Lisette Kuypers kwamen behoorlijk in de problemen. Verlies in nde le game, voortdurende achter stand in de 2e, maar toch winst met 18- 13 en 15-6. Een zeer belangrijk punt, want de HD won vlot en de DD verloor, eindstand 5-3. Volgende week thuis te gen Eridos 5, waarvan uit werd verlo ren. Door een gekneusde knie moest de le dame van Flair 7 in het enkelspel tegen Florida 3 uitvallen, waardoor de wed strijd al goeddeels beslist was. Het zou anders niet eenvoudig geweest zijn om flair te verslaan. Nu won florida 3 met 6-2. Alleen Chris Voerman verloor nipt, evenals nieuw komer Simonet Cok, die echter 3 games lang heel goede tegenstand bood aan haar ervaren tegenstanster. Nu grote kampioenskansen met de wedstrijd te gen het laaggeplaatste Aarlanderveen nog voor de boeg. Programma zondag 23 januari in de sporthal "De Sniep" vanaf 12.00 uur; Florida 1-Velsen 1, Florida 2-eridos 5. Waddinxveen- De afdeling Waddinx veen van de Nederlandse Christen vrouwenbond vergadert woensdag avond 19 januari om 19.45 uur in de Hoeksteen aan de Esdoornlaan in Wad dinxveen. Deze avond zal de heer H. Takken uit Amersfoort meer vertellen over de Moslims in Nederland, ledereen is welkom op deze avond. Elly en Gerard 12,5 jaar en wij kmen ntuurlijk (met klapstoel) de personeelsvereniging t.k. leren stoel papegaaienkooi, parkietenkooi 2 opdekdeuren eiken kapstok 01802-2706 Gevonden op de uitvoering van De Kleine Trompetter: armbandje 01802-3221 t.k. luxaflex 1 x 2.53 br. 160 h. -1 x 1.40 br. -1.60 h. 1x3.35 br.-1.60 h. 1x64 br. 1.35 h. 01803-14970 t.k. kinderwagen z.g.a.n. 01802-2242 Waddinxveen- Ter gelegenheid van de «ronding van de restauratiewerk zaamheden in de St. Victorkerk zal de harmonie van muziekvereniging Con cordia o.l.v. Gerrit de Knegt op vrijdag -o januari een concert geven. Die verbouwingsaktiviteiten zijn ver- r|cht door vrijwilligers en zo zijn er veel onderdelen in deze kerk vernieuwd. i|dens de pauze is er voor het publiek oan ook de gelegenheid, om onder het genot van een kop koffie, het interieur van de kerk eens goed te bekijken. Het 'oeevan Concordia om in deze kerk een concert te geven is ontstaan nadat een aantal van de harmonie het levend Kerststal op 26 december jl. muzikaal hebben begeleid. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. |P dinsdag 1 februari a.s. zullen het slagwerkensemble o.l.v. Jan Alblas en ae harmonie o.l.v. Gerrit de Knegt hun medewerking verlenen aan een muziek- Project wat georganiseerd wordt door en gehouden wordt in de Kardinaal Al- erink-en Koningin Beatrixschool in de Zuidpias. e bedoeling is dat er van ongeveer 128.45 uur tot 19.15 uur een instrumen tenparade wordt gehouden. Dit houdt in dat een aantal leden van Concordia iets over hun instrument vertellen, en hun instrument ook laten zien aan de leerlingen. Van 19.15 uur tot ong. 19.35 zal het slagensemble een aantal muziekwer ken ten gehore brengen en van 19.45 uur tot 20.15 uur zal de harmonie diver se muziekwerken spelen waaronder ook het Toeterroute lied. Dit lied be hoorde tot het project de Toeterroute wat in mei 1993 werd afgesloten met een concert door Concordia. De leerlingen van de beide scholen zul len met dit lied meezingen en meedan sen. Tot slot zijn het slagwerkensemble en de harmonie bezig met de voorberei dingen van het voorjaarsconcert wat gehouden zal worden op vrijdag 22 april in de Ontmoetingskerk. De harmo nie zal dan op vrijdag 3 juni een geza menlijk concert geven met het koor Krea Musica, ook dit zal plaatsvinden in de Ontmoetingskerk. Boskoop - Zaterdag 22 januari organi seert klaverjasvereniging J.C. "Haast recht" in het verenigingsgebouw "De Grote Haven" aan de Grote Haven te Haastrecht, weer een koppelklaverjas- wedstrijd voor de sportieve klaverjas sers. De aanvang is 11.00 uur. Opgave en inlichtingen tel. 01727-17798. Op zaterdag 29 januari zal er een kop- pelklaverjaswedstrijd georganiseerd worden door kl.j.c. 't Spoor". Ook in het Evertshuis aan de Spoorstraat te Bodegraven kunnen sportieve klaver jassers vanaf 11.00-17.00 uur hun ener gie kwijt. Opgave en inlichtingen tel. 01727-17798. Waddinxveen - In wijkgebouw Het Zuid- honk is er op vrijdagavond 21 januari vrij-klaverjassen. Aanvang 20.00 uur. Op zondagmiddag 23 januari wordt in wijkgebouw "Het Zuidhonk" een soos gehouden voor verstandelijke gehandi capten. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te heb ben. De middag duurt van 14.00-16.00 Waddinxveen - Zaterdag 15 januari jongstleden turnden de meisjes van de gymnastiekverenigingen O.S.S., T.O.O.S. en Houvast in Waddixveen de tweede wedstrijd van de turncompeti tie. De ploeg van O.S.S. bestond dit keer uit Janneke Hoeijmakers, Linda van Rooi- jen, Kim Walter, Monique v.d. Heide, Pamela Koole, Bo Walter en Wieteke Hoeijmakers. In Waddinxveen werd gestreden tegen thuisclub T.O.O.S en tegen de gymnastiekvereniging Hou vast uit Hazerswoude. Na een spannen de strijd op de vier toestellen sprong, brug, balk en lange mat kwam de gym nastiekvereniging T.O.O.S. uiteindelijk als beste uit de bus, gevolgd door O.S.S. en Houvast. In het individuele klasse ment behaalde Kim Walter van O.S.S. een le plaats met 32.50 pnt. Jolanda Platteel (Houvast) en Anke Lutz (T.O.O.S.) deelden de 2e plaats met 32.25 pnt. Uitslag: 1. T.O.O.S. 155.80 pnt., 2. O.S.S. 153.90 pnt., 3. Houvast 153.65 pnt. De volgende wedstrijd wordt gehouden op zaterdag 12 februa ri in de gymzaal aan de Dorpsstraat te Zevenhuizen. Aanvang 13.30 uur. Waddinxveen - In de week van 24 tot 28 januari a.s. komen de collectanten van E.H.B.O.-vereniging Waddinxveen weer langs de deur om een gift te vra gen. In de bijna 75 jaar van haar bestaan heeft de plaatselijke E.H.B.O. vereni ging duidelijk getoond van groot nut te zijn voor de gehele plaatselijke ge meenschap. Op tal van plaatsen en bij vele gelegenheden zijn E.H.B.O.-ers aanwezig, om, indien noodzakelijk, de benodigde hulp te verlenen. Ook in het bedrijfsleven wordt het belang van EHBO steeds meer onderkend. Werk nemers met een geldig EHBO diploma worden zeer gewaardeerd. In de laatste uitgave van het blad "Welzijn" (gratis te verkrijgen bij de apotheek) kan men het grote belang van een EHBO-opleiding voor iedereen, nog eens duidelijk nale zen. EHBO Waddinxveen wil de kennis en kundigheden van de EHBO-er graag op hoog peil houden; daartoe organi seert zij cursussen beginners, herha lingscursussen, reanimatiecursussen, thema-avonden, oefeningen e.d. Om al deze activiteiten voor iedereen toegankelijk te laten zijn, en om overal belangeloos hulp te kunnen blijven ver lenen, is uw financiële hulp nodig! Steun de EHBO Waddinxveen: stel de collectant niet teleur! Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. C.J. Smelik, Cap. a/d IJ.; 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Herv. Immannuël kerkgem. 10.00 uur ds. P.A.C. Bongers; 17.00 uur ds. J.C. de Moor. Boskoop V.P.G.: ds. D. Peters, Alphen a/d Rijn. Herv. gem. 9.30 uur kand. W.J. Mout, Zeist; 18.30 uur ds. K.J. Jansen. De Stek 9.30 uur ds.R. de Reuver. Chr.Geref. kerk 9.30 uur ds. M.J. Oosting; 17.00 uur ds. H. vd Steege, Papendrecht. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Dick van Steenis; Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. v Hooij- donk; 17.00 uur drs. J.A. Koole, Zoe- termeer. Boskoop- Het Praathuis zal dit jaar op nieuw het podium zijn voor acht Koffie concerten op de zondagochtend. Ko mende zondagmorgen 23 januari vindt het eerste concert plaats. Dit wordt verzorgd door het trio 'Les Doits Par ians' dat een uitvoering zal geven van Engelse en Italiaanse barokmuziek. Zondag 20 februari komt het Aris Guitar Duo naar Boskoop, voor zondag 20 maart staat het optreden van een viool- piano-duo geprogrammeerd, terwijl de voorjaarsserie op zondag 17 april zal worden afgesloten door het Klezmer- duo Challe. Het trio 'Les Doits Parians', waarvan de leden ondermeer bekend zijn uit het Fringe-circuit van het Holland Festival Oude Muziek te Utrecht, bestaat uit de aitmezzosopraan Anette van Tol, de blokfluit Josée Zuiver (behalve de blok fluit zal zij tevens de 'cornetto', ofwel 'zink', bespelen) en de organist Arno Rog (hij brengt een kistorgel mee, ge construeerd door de Hilversumse or gelbouwer Jan Burema). Tot het Itali aanse repertoire dat zij op het koffie concert zullen uitvoeren behoren wer ken van Monteverde, Cima en Caccini, het Engelse deel van het programma omvat o.a. composities van Henry Purcell, William Byrd en Georg Fried- rich Handel. Het koffieconcert van zon dagmorgen begint om half twaalf. Boskoop- Begin februari start in Bos koop het bevolkingsonderzoek op borstkanker. Het bevolkingsonderzoek is bedoeld voor vrouwen van 50 t/m 69 jaar. Om de vrouwen te informeren over dit onderzoek organiseert de GGD Midden-Holland dinsdag 25 januari een voorlichtingsbijeenkomst in "De Brug", Kerkplein 5 in Boskoop. Belangstellen den zijn van harte welkom om 14.00 uur. Mevrouw C. van Leeuwen, voor- lichtingsdeskundige, vertelt aan de hand van dia's over de opzet en het verloop van het onderzoek. Ook is er gelegenheid vragen te stellen en informatiemateriaal mee te nemen. De bijeenkomst duurt ongeveer een Waddinxveen- Het algemeen gemengd koor Krea Musica te Waddinxveen gaat in 1994 haar 4e levensjaar in. Het koor werd in 1991 opgericht door mevrouw Nellie van Geenen (de huidige voorzit ster) en enkele andere enthousiaste zangers en zangeressen uit Waddinx veen. De bedoeling was een algemeen koor op te richten waar populaire stuk ken zouden worden gezongen. Dat aan een dergelijk koor behoefte bestond, bewees het feit dat het koor in korte tijd een ledental had van 55, dat snel uit groeide tot een aantal van 70 leden en thans een aantal van 80. De Waddinx veense dirigent, Joop van Eek, wilde de musicale leiding op zich nemen en in Ivo v.d. Baar, een Rotterdamse kunst schilder werd een enthousiast pianist gevonden. Het koor heeft inmiddels een tweetal uitvoeringen gegeven, bei de keren in samenwerking met het har monie-orkest Helicon uit Berkel en Ro denrijs, welke geslaagd mogen worden genoemd. Ook dit jaar is er een uitvoe ring vastgesteld welke op 3 juni a.s. zal plaatsvinden in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde te Waddinxveen. Enthousiaste zangers zijn van harte welkom op de repetitie avond die iede re maandag plaatsvindt in het muziek centrum Kreater aan de Kerkweg te Waddinxveen en om 20.00 uur begint. Waddinxveen- Erwin Pleus momenteel tweede bij het sjoelen in de B klasse behaalde de eerste plaats in deze met 1372 punten. Kenners verwachten dat hij binnenkort de A klasse zal binnen stappen. Klasse A: 1. Jan Kersbergen 1408, 2. Wim Slingerland jr. 1397, 3. Dick Dros 1394, 4. Wim Valenkamp 1377. 5. Tine Valankamp 1366,6.Teus Visser 1310, 7. Cees Kuipers 1307, 8. Henk van Beek 1303. Stand klasse A: 1. Jan Kersbergen 139.525, 2. Wim Slingerland jr. 137.500, 3. Tine Valenkamp 135.787,4. DickDros 135.143 5. Cees Kuiper 134.975. Klasse B: 1. Erwin Pleus 1372,2. Dirkjan v. Drunen 1357,3 Ed den Drijver 1318,4. Pascal v. Gils 1284 en 5. Kees Slinger land 1280. Stand klasse B: 1. Dirk Jan van Drunen 126.557,2. Erwin Pleus 126.100,3. Frans Botger 125.362, 4. M. Renesse 125.323, 5. Kees Slingerland 125.2??. Klasse C: 1. C. v. Wijk 1243,2. Adrie Faas 1233, 3. Caroline v. Drunen 1163, 4. Cor v. Gils 1157 en 5. Dirk Faas 1111. Stand klasse C: 1. Cor Faay 116.700, 2. Cor v. Gils 115.362, 3. Caroline v. Dru nen 114.440,4. Adrie Faas 113.314 en 5. Cor Kersbergen 111.800 punten. Klasse D: 1. Marinus Kersbergen 1093, 2. Jaap v. Beek 1091, 3. Rien Waarden burg 1088,4. Jan Olie 1058,5. Jeannette Kersbergen 1047. Stand klasse D: 1. Marius Kersbergen 104.643, 2. Ronald Meijer 103.438, 3. Rien waardenburg 102.700, 4. Jaap v. Beek 102.150en5. Mikev. Beek 101.967. Klasse E: 1. Coby v. Eek 1020, 2. Rose- welle v. Leeuwen 989, 3. Miep Zonder land 969, 4. Lies v. Beek 960 en 5. Corry Boegheim 878. Stand klasse E: 1. Rosewellev. Leeuwen 96.840, 2. Coby van Eek 96.400, 3. Luke Hardus 95.620, 4. Miep Zonderland 93.750 en 5. Lies v. Beek 91.900. Het nieuwe parcours dat door de orga niserende vereniging Sportclub Reeu- wijk voor de derde cross competitie van de Regio Midden Holland was uit gezet, viel de lopers zwaar. Voor een deel voerde het parcours over een on- gedraineerd weiland, met alle drassige gevolgen vandien. Wegzakken tot aan de kuiten was meer regel dan uitzonde ring. De echte crossliefhebbers kon den hier hun hart ophalen. De 11 km. bij de heren werd voor de tweede maal gewonnen door de Bos- koopse atleet Fred van Zoest. De eind overwinning kan hem, mits hij ook de vierde en tevens laatste cross goed weet te beëindigen, nauwelijks nog ont gaan. Bij de heren veteranen werd Hans Boe- re van Antilope uit Waddinxveen voor de derde achtereenvolgende maal win naar. Hij is daarmee ook al zeker van de eerste plaats in het eindklassement. Peter Pouw was de beste Boskoopse atleet. Hij eindigde dit keer als zevende. Bij de B-junioren ging de overwinning eveneens naar lid van Antilope. Ferry Boon doet niet veel voor zijn clubge noot Boere onder, hij eindigde voor de tweede maal als eerste; alleen in het Gouwebos in november moest hij een andere atleet laten voorgaan. Bij de junioren en pupillen kwamen de AV'47 atleten uit Boskoop goed voor de dag. Monique Koen eindigde bij de eer stejaars C-junioren na circa 1200 meter fraai als tweede. Diana vd Maat moest er met een tiende plaats helaas wat meer laten voorgaan. Daphne Gerritse kwam dit keer zeer goed uit de voeten. Zij kwam als eerste jaars D met ruime voorsprong winnend over de eind streep. Marjolein Blaauboer van Antilo pe werd hier tweede. Martine de Bruijn werd bij de D tweede jaars vierde. An ouk Sahner deed het bij de A-eerste jaars pupillen ook ditmaal weer goed; zij wist beslag te leggen op de derde plaats. Als Anouk ook de laatste cross met succes weet te beëindigen, kan een medaille haar niet meer ontgaan. Maai ke Verhoef eindigde dit keer als vijfde, ook zij heeft nog uitzicht op een plaats bij de eerste drie in het totaalklasse ment na vier crossen. Judith de Bruijn eindigde voor de derde achtereenvol gende maal als derde. Voorlopig bezet zij daarmee een tweede plaats in het klassement na drie wedstrijden. Marieke vd Harst van Antilope werd bij de jongste pupillen eerste. Rutger Ver- beij kwam bij de oudste jongens pupil len als vierde over de streep. Ook hij maakt een goed ekans op een hoge klassering in het eindklassement. Zijn broer Patrick werd zevende. Arjan Klein zat daar twee plaatsen achter. Arjan Gelderblom, Wouter Houtman en Bob Pannebakker kwamen achter el kaar als vijf, zes en zeven aan bij de jongste junioren. Sjoerd van riet liet ook in Reeuwijk zien dat hij een snelle loper is. Hij werd bij de eerstejaars A-pupillen derde. Voor hem bestaan er zeker kansen op een goed eindklassement, mits hij de laatste cross ook in voorste regionen weet te eindigen. Dat geldt ook voor Robert Keij bij de C-pupillen. Robert werd deze cross tweede. Pepijn van Straelen en Maurice vd Voorst resp. vierde en vijf de. Het is duidelijk dat de laatste cross, die op 5 februari a.s. in Gouda wordt gehouden, voor diverse atleten van groot belang is met het oog op een plaats bij de eerste drie.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 23