Gemeente Duinwaterbedrijf licht verbruikers voor over zachter water Politieberichten IJssel en Gouwe 7 r Bloemenveilingen presenteren gezamenlijk milieubeleid op seminar tijdens NTV Foto's in het HART VAN HOLLAND CJP geldig in 24 europese landei Zevenhuizen Moerkapelle 2 2 V gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 8! pagina 6 Hart van Holland/19 januari 1994 Wet Milieubeheer Melding van een verandering van de inrichting C Kennisgevingen Wet Milieubeheer) Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Boskoop I g< Iki Marktfactor Kortingengids Het hoofd van de afdeling Algemene Zaken, hiertoe gemach tigd door het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle, maakt bekend dat de hierna vol gende melding van een verandering van de inrichting is ontvan gen van: Bouw- en Aannemingsbedrijf A.P. van der Knaap, Groeneweg 36 te Zevenhuizen. De meldingsgegevens zijn toegevoegd aan de reeds eerder verleende vergunning ingevolge de Hinderwet. Deze melding ligt op de secretarie van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle, sektie A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhui zen, voor een ieder ter inzage en wel vanaf donderdag 20 januari 1994 tot donderdag 3 februari 1994, elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur (inzage van de melding buiten bovenge noemde tijden is mogelijk na telefonische afspraak). Zevenhuizen, 11 januari 1994, Het hoofd van de afdeling Algemene Zaken, C.A.H. Oosterhoff Het hoofd van de afdeling Algemene Zaken, hiertoe gemach tigd door het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle, maakt bekend dat de volgende ken nisgevingen zijn ontvangen van: Univé Onder de IJssel, Groeneweg 14 te Zevenhuizen, ingevol ge het besluit woon- of kantoorgebouwen; de heer A. Biemond, Knibbelweg 9te Zevenhuizen, ingevolge het besluit opslag propaan; de heer R. Panman, Middelweg 32 te Moerkapelle, ingevolge het besluit opslag propaan; Café Oud Verlaat, Rottekade 37 te Zevenhuizen, ingevolge het besluit horecabedrijven; Kooij Fietsen, Kerkstraat 6 te Moerkapelle, ingevolge het besluit opslag vuurwerk; de heer P. Snoeij, Bermweg 40 te Zevenhuizen, ingevolge het besluit opslag propaan; de heer P.J. Dullaard, Groeneweg 11 te Zevenhuizen, ingevol ge het besluit herstelinrichtingen voor motorvoertuigen; "Het Kaasmekka" Dorpsstraat 168 te Zevenhuizen, ingevolge het besluit detailhandel; Deze kennisgevingen liggen op de secretarie van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, voor een ieder ter inzage en wel vanaf donderdag 20 januari 1994 tot donderdag 3 februari 1994, elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur (inzage van de kennisgeving buiten bovengenoemde tijden is mogelijk na telefonische afspraak). Tevens ligt gedurende deze termijn ter inzage de kennisgeving ingevolge het besluit woon- of kantoorgebouwen van het gemeentehuis, gelegen aan het adres Dorpsstraat 89 te Zeven huizen. Zevenhuizen, 13 januari 1994. Het hoofd van de afdeling Algemene Zaken, C.A.H. Oosterhoff Het Duinwaterbedrijf Zuid-Holland (DZH) licht zijn verbruikers vanaf maandag 17 januari twee weken lang voor over zachter leidingwater. Dat gebeurt via een breed opgezette cam pagne. In de week van 17-21 januari wordt huis-aan-huis in het DZH-gebied een brief verspreid waarin wordt gewe zen op de voordelen van zachter water. "U hebt minder wasmiddelen nodig", zo meldt DZH. "Door vermindering van kalkaanslag vragen huishoudelijke ap paraten minder onderhoud en energie. Levering van zachter water is dus goed voor uw portemonnee". Hiernaar ge vraagd laat het bedrijf weten dat een besparing van enkele tientallen gul dens per jaar mogelijk is. Ookhet milieu heeft -aldus DZH- baat bij zachter wa ter, daar dit minder lood en koper op lost. Hierdoor komen minder van die stoffen en fosfaat uit wasmiddelen in het afvalwater. Bij de brief zit een sticker met "een tip die geld waard is: gebruik minder wasmiddel, goed voor u en het milieu!" Deze sticker kan als herinnering op bijvoorbeeld de wasma chine worden geplakt. De brief bevat ook informatie in het Engels, Turks en Arabisch. De campagne omvat verder een door acteur Will v.n Seist ingespro ken 'jingle' die de komende-weken via Radio West wordt uitgezonden, een advertentie voor het grote publiek en één voor bedrijven, instellingen en par ticulieren met eigen apparatuur voor onthardingvan water. Reclamestickers op bussen en trams in Den Haag én op bedrijfswagens van DZH completeren de campagne. Op alle uitingen is, naast de oproep om 'winst' te maken door minder wasmiddel te gebruiken, ook een speciaal ontwikkeld logo te zien: een duinkonijn van DZH met 'hart voor zacht water'. De hardheid van het wa ter dat DZH levert, is in de afgelopen weken aanzienlijk teruggebracht, van zo'n 13 graden tot ca. 8.5 graden DH Duitse Hardheid). "Eigenlijk viel nog maar één ding aan te merken op het water dat bij onze verbruikers uit de kraan komt: het was niet echt zacht. Met de recente ingebruikname van een installatie voor ontharding van water op het pompstation Scheveningen is daaraan een eind gekomen", aldus DZH. In de gemeenten Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Bleiswijk, Nieu- werkerk a/d IJssel, Pijnacker en Zeven huizen-Moerkapelle wordt afwisselend water geleverd door DZH en het Water leidingbedrijf Zuid-Holland-Zuid (WZHZ). Het WZHZ-water heeft een hardheid van 9.5 graden DH. De hard heid van het leidingwater loopt daar uiteen tussen 8.5 graden en 9.5 graden DH. In de loop van het voorjaar zal worden onderzocht of de voorlichting over het zachtere water van DZH inder daad heeft geleid tot verminderd ge bruik van wasmiddelen. r Aanrijdingen: Op de kruising Zuidplasstraat - Ambachtstraat vond maandag middag 10 januari rond 14.30 uur een aanrijding plaats. Een 60 jari ge bestuurder uit Waddinxveen verleende een bestuurder van een personenauto uit Zoetermeer geen voorrang. Bij de aanrijding die volgde, raakten de voertuigen dermate beschadigd dat beiden moesten worden weggetakeld. Zaterdagmiddag omstreeks 14.35 uur raakte op de Middelweg de 26 jarige bestuurder van een perso nenauto na een inhaalmanoeuvre de macht over het stuur kwijt en kwam op de kop in de naast deze weg gelegen sloot terecht. Een 50 jarige toezichthouder van het re creatieschap Rottemeren uit Ze venhuizen, die getuige was van het ongeval, ging onmiddellijk te water en heeft samen met de be stuurder, die zichzelf kon bevrij den, diens 27 jarige vrouw via de achterklep uit de auto gehaald. Het ongelukkige echtpaar kwam eveneens uit Zevenhuizen. Inbraak/diefstal: In de nacht van vrijdag op zater dag werden bij een groenten en fruithandelaar aan de Bredeweg 2 kistjes mandarijnen en '2 kistjes sinasappelen gestolen. In de nacht van zaterdag op zon dag werd op het Nijverheidscen trum een auto opengebroken door het inslaan van een portier ruit waarna de autoradio werd ontvreemd. Op het parkeerterrein van de aan de Zuidplasweg gelegen disco werden 3 auto's opengebroken. Uit 1 auto werd een leren jas en cassettebandjes gestolen, in een ander geval een tas met kleding. In het derde geval werd de radio ontvreemd alsmede een porte feuille met rij-en kentekenbewijs, paspoort en cheques. Overig nieuws: Door onbekende oorzaak raakte woensdagmiddag een Moerkapel- se jongeman op de Burg. Boer- straat onwel en viel met zijn hoofd op de stoeprand. Hij raakte daar door dermate gewond aan zijn hoofd dat hij per ambulance naar Bleuland is vervoerd. Aanrijdingen: Maandagochtend 17 januari om streeks 8.00 uur botste een 20 jari ge bestuurster uit Capelle aan de IJssel op de Beethovenlaan tegen 2 verkeerszuilen. Daardoor raakte een 17 jarige Waddinxveense ge wond die op de vluchtheuvel stond te wachten. Zij kreeg 1 van de verkeerszuilen tegen haar rug en is met rugletsel afgevoerd naar het Bleulandziekenhuis. De oor zaakvan het ongeval was het rijden met beslagen ramen. Inbraak/diefstal: fiets; Raleigh mountai bike type Massif, kleur mintgroen, framenr. 78604. Pointer damesfiets, grijs, framenr. 179778. Dinsdagochtend omstreeks 06.00 uur wilde de eigenaar van een personen auto aan De Akker in zijn auto stappen toen hij bemerkte dat de voorstoelen alsmede het stuur waren verdwenen. In de nacht van dinsdag op woensdag zijn er in de wijk Zuidpias weer een reeks van 9 autoinbraken gepleegd. In bijna alle gevallen werd de audio-appa- ratuur ontvreemd. Men kwam in de meeste gevallen de auto binnen door het forceren van een portierslot. Donderdagochtend omstreeks 11.30 uur werden 2 mannen overlopen in een woning aan de Souburghlaan. Zij had den een vaag verhaal waarom zij bin nen waren. Achteraf was er toch een bedrag van 400,- weg uit een portemon- naie. Aan de hand van het kenteken werden even later de twee op Rijksweg 20 aangehouden. De mannen bleken uit 's Hertogenbosch te komen en waren 22 en 32 jaar oud. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een woning aan de P.C. Hoofdstraat. Men kwam de woning aan de achterzijde binnen door het boren van gaatjes ter hoogte van de raamsluitingen. Er werd alleen een klein geldbedrag vermist. Zaterdagmiddag werd ingebroken in een vrijstaande woning aan de Noord kade. Men maakte aan de achterzijde een gat in een ruit waarna men een raam kon openen. Er werden sierraden meegenomen en men heeft vergeefs geprobeerd de kluis te openen. Zaterdagnacht vonden bijna tegelijker tijd 2 z.g. snelkraken plaats. Aan een winkel aan de Kerkweg Oost werd door 2 personen een steen door de etalage ruit gegooid waarna een slof sigaretten werd gestolen. Aan de Zuidkade wer den op identieke wijze 3 zonnebrillen uit een etalage gestolen. In de nacht van zondag op maandag hebben zich weer een 6-tal autokraken voorgedaan. In de Vondellaan werd 1 auto opengebroken maar er werd niets meegenomen. In de Jan Luykenstraat werd na het inslaan van een portierruit de radio weggenomen.Zowel in de Win gerd en de Van Maerlantstraat vonden 2 inbraken plaats ook hier werd de au- dio-apparatuur meegenomen. In 1 van de gevallen bleef de radio in het voer tuig achter hoewel het reeds gedemon teerd was. In de nacht van zaterdag op zondag vond een inbraak plaats in het vereni gingsgebouw van de voetbalclub aan de Willem de Rijkelaan. Aan de achter zijde van het gebouw werd een raam opengebroken. Er werd voor een paar honderd gulden aan geld en snoep mee genomen. Overig nieuws: Een 26 jarige inwoner van Waddir veen is woensdagmiddag bekeurd i dat hij op het bedrijventerrein Coer coop op enkele lokaties puin had stort. Aanrijdingen: Dinsdagavond omstreeks 21.15 kwJ een 39 jarige Boskoper met zijn fiets tl val in de Gouwestraat. Hij liep daarl een dermate ernstige hoofdwond dat hij per ambulance naar het Biel landziekenhuis is vervoerd. De mogel ke oorzaak van de valpartij was geleif j in het feit dat hij iets te diep in h glaasje had gekeken. Een 20 jarige bestuurder uit Leid- reed zaterdagnacht omstreeks 4.00 ui over de Middelburgseweg richting Bi koop. Gekomen bij een uithaalpla dacht hij dat de weg breder werd ging wat naar links. Hij zag echter te LI dat de weg zich weer versmalde botste tegen de betonnen rand aan f.1 einde van de uithaalplaats. Gevi auto total-loss. Inbraak/diefstal: Fiets: Ridderbuurt, blauw/grijze herej fiets merk Future type mountainbil framenr. 202864, postcode 2771 ZA. In de Kievitstraat in Boskoop wel maandagavond ingebroken in een w| ning. Men kwam de woning aan de ai terzijde binnen door het forceren v een raam. De gehele woning werd dm zocht. Vermist werden enkele buitel landse bankbiljetten van weinig wal de alsmede een gouden armband. In de nacht van maandag op dinse: werd in de Ritzema Bosstraat een pi sonenauto opengebroken door het ceren van het slot. Uit de auto werd J audio-apparatuur ontvreemd. In de nacht van dinsdag op woensdl werd ingebroken in de snackbar aan 1 Goudse Rijweg. De dader forceerde 1 achterdeur en vervolgens werd de gij kast opengebroken en de inhoud me genomen alsmede een hoeveelheid! garetten. In de nacht van donderdag op vrijdj werd aan het Torenpad een personej auto ontvreemd. Het betrof een grijl Fiat Uno met het kenteken XR - 25 - Hl In het weekend werd aan het Noordej de een auto opengebroken door tj forceren van het portierslot. Oj vreemd werd de autoradio. Overig nieuws: Begin deze week zijn aan het kerkel centrum aan de Puttelaan hakenkr/ zen, SS tekens en keltische tekens in toegangsdeur gekrast. Woensdagavond omstreeks 19.001 stroomde gas uit een leiding aan I Plankier. Om 20.30 had het energie! drijf de leiding afgekoppeld. Tuss 19.00 en 20.30 uur is het Plankier vo verkeer afgesloten geweest. Een 11 woonster aan het Plankier heeft tiji I lijk elders vertoefd. ooi Regio- Tijdens de Nederlandse Tuin bouw Vakbeurs organiseert bloemen veiling Holland op dinsdag 25 januari een seminar over sierteelt en milieu. Tijdens dit seminar, dat in de Amster damse Rai zal plaatsvinden en om 13.30 uur begint, presenteren de gezamelijke Nederlandse bloemenveilingen hun milieubeleid. In de sierteeltsector wordt momenteel hard gewerkt aan de verlaging van de milieubelasting. Tijdens de seminar gaan vertegen woordigers van de Nederlandse bloe menveilingen hierop uitgebreid in. Sprekers uit de veilingwereld zijn. J. van Doesburg (voorzitter VBN), J.P. Teelen (directeur Bloemenveilig Hol land) en A.J. Mulder (directeur bloe menveiling Aalsmeer). Tevens zal een spreker van buiten de sierteeltsector zijn licht laten schijnen op het milieu als marktfactor. J.J.A Ploos van Amstel (manager Mi- lieuconsultancy bij Philips-dochter Lighthouse Consulting Group bv) gaat met zijn inleiding in op de relatie tussen milieu en markt. Na afloop van de inleidingen is er rui te gereserveerd voor een forumdisc sie. Belangstellenden kunnen zich voor seminar aanmelden bij de afdeling! PR van de Bloemenveiling Aalsm" (02977-38050). Ook voor meer informatie kan er c tact worden opgenomen met de bet fende PR-afdeling. Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald wor den. (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdag morgen na verschijning van Hart van Holland. Het CJP, dé europese kortingkaart voor jongeren, is nu al in 24 landen geldig. CJP-houders kunnen behalve in de meeste Zuid- en Westeuropese landen sinds kort ook "terecht in Polen, Tsje chië, Slowakije en Matte. In al deze lan den geeft het CJP recht op zeer diverse kortingen. Het CJP is nu in de volgende landen geldig: Andorra, België, Cyprus, Enge land, Griekenland, Ierland, Italië, Liech tenstein, Luxemburg, Malta, Noord-ler- land, Nederland, Oostenrijk, Polen, Portugal, San Marina, Schotland, Slo wakije, Spanje, Tsjechië, Wales, Zwe den en Zwitserland. CJP-houders krij gen in veel van deze landen niet alleen korting op culturele zaken als theater en musea. Op vertoon van hun CJP krijgen jongeren bijvoorbeeld ook kor ting op campings en veerboten in Grie kenland, kunnen ze met korting pizza eten in Engeland of gratis naar een pop festival in België. In Schotland kunnen CJP-houders zelf gratis reizen met de postbus. De kortingmogelijkheden verschil! van land tot land. Beknopte informal over de kortingen in het buitenland i\ te vinden in de CJP Kortingengids j CJP-houders ieder jaar in februj thuisgestuurd krijgen. Voor uitgebrj de informatie kunnen CJP-houdersl het land zelf informatie verkrijgen adressen van de verschillende CJPi ganisaties staan vermeld in de CJP 14 tingengids. Plaatsen waar men op 4 toon van het CJP korting krijgt zijnl herkennen aan een raamsticker j deze sticker staat het internatim EURO <26 logo en staat in de landstl vermeld dat het CJP welkom is. En "I alleen in het land van bestemmin!| het CJP handig: ook de reis ernaar' kan via het CJP een stuk goedkop Meer informatie over de CJP-kortinji in Europa is te verkrijgen bij de Stil ting CJP, 020-6224059.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 6