Sport in de regio \Goede uitgangspositie in \Clubkampioenschappen junioren TZM \Team-wedstrijden schaken BROUWER DE KONING Biljarten Willem den Besten verlaat Floreant Start trainingen Zoetermeer 77 Groeneweg - Mc. Boys 1-0 Koudekerk blijft in de race van Amerongen clubkampioen r ZVH dames verliezen opnieuw UITVAARTVERZORGING Volleybal Aspasia Hart van Holland/19 januari 1994 pagina 9 ZVH laat Dynamo zweten! KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden: (20% korting) - Broeiramen Sla- en koolplanten voor glascultuur Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken 10,- Stand Libre klasse a |zevenhuizen -ZVH speelde donderdag jl.in Zevenhuizen de eerste wedstrijd Ivan de derde ronde Europa-cup tegen 1 het Spaanse Unicaja Almeria. in een Igoedgevulde en sfeervolle sporthal Iswanla zag het publiek ZVH met 3-1 Iwinnen van de Spaanse opponent, na leen zinderend duel. ZVH begon voorzichtig in de eerste Iset, terwijl Almeria de Zevenhuizense I ploeg bestookte met een lastig te ver- werken service. Hierdoor ken de gast- heren tegen een 3-7 achterstand aan. [Na een time-out van coach vd Burgt wist ZVH weer punten te scoren en op [gelijke hoogte (9-9) te komen. Bij de [stand 9-10 kwam Brecht Rodenburg in I het achterveld voor Arno van Solkema |om daar de verdediging te versterken, [zonder dat de stand veranderde werd hij aan het net weer gewisseld. Almeria, |met uitblinker aanvaller Da Silva, wist |met een ongekende felheid de eerste [set toch naar hun hand te zetten en een 111-15 op de borden krijgen. Na het wis- |selen van speelhelft tapten de heren |van ZVH uit een ander vaatje. Cees van |6pijnen opende de puntenreeks met |een prima blok, waarna de score verder |opliep door de goede aanvallen en [blokkeringen van de andere basis-spe llers: Arnold van Ree, Arno van Solke- |ma. Rini Boutens, Edger Tinkhof en [Ronald Kooijman. Pas bij 12-0 kon Al- |meria het enige tegenpunt scoren en won ZVH deze set met 15-1In de derde [set hield ZVH de Spanjaarden met hun service goed onder druk en kreeg de uitstekende spelende spelverdeler Garcia, de grootste moeite om zijn aan vallers instelling te brengen. Met 15-7 won ZVH ook deze set. In de vierde set hielden de beide [teams elkaar voortdurend in even wicht. Unicaja ging een alles of niets |spel spelen en dit zorgde toch voor I punten, ZVH ging onbewust een ver- snelling lager spelen. Bij de stand 12- 111/12-12 zag het publiek wat een tempe- Irament de Spaanse ploeg heeft, die [vocht voor elk punt. ZVH bleef rustig onder al die Spaanse commotie en wist met een laatste klap van Edger Tinkhof [de set met 15-12 winnend af te sluiten. [Deze 3-1 winst is voor de return van [woensdag 19 januari een goed uit- I gangspunt. De punten voorsprong is 21 [en de Zevenhuizense ploeg moet daar minimaal één set winnen en voldoende punten scoren. Maar het wordt in Alme- ria een heksenketel. Jaap Akkerhuis, assistent coach weet daarvan mee te praten, toen hij de tegenstander ging bekijken vorige week. Na de return-wedstrijd speelt ZVH za terdag 22 januari in eigen huis tegen VC Kuipers/Zwolle, alweer een zware te genstander. ZVH speelde zaterdag in Apeldoorn weer een topper tegen PZ/Dynamo, de regerend landskampioen. In een zinde rend en hoogstaand duel moest ZVH toch de winst (3-2) aan Dynamo laten. Vanaf het begin kon men zien dat de beide ploegen aan elkaar gewaagd zijn, en dat de gespeelde top-wedstrijden rendement beginnen op te brengen. ZVH stelde tegenover de lastige service van PZ een sterke passing, die bijna foutloos door Kooijman en Tinkhof werd verzorgd. Maar de Zevenhuizen se aanvallen werden vaak gekeerd door de Apeldoornse blokkering. Bij de stand 13-13 sloeg Bas vd Goor het set- punt binnen en daarna volgde snel het winnende punt (15-13). In de tweede set startte Dynamo voortvarend en overdonderde de Ze- venhuizenaren en nam een 7-0 voor sprong. Langzaam maar zeker kwam ZVH weer iets dichterbij, de achter stand was toch te groot en met 15-10 ging deze set naar Dynamo toe. ZVH begon de derde set goed en nam een voorsprong. Deze werd weer door PZ teniet gedaan en omgezet naar een 10-5 setstand. Na de tweede time-out van coach vd Burgt, kreeg ZVH meer grip op de wedstrijd en liet PZ niet meer in hun spel komen. In deze fase kwa men Edgar Benschop en Brecht Roden burg voor resp. Rini Boutens en Arno van Solkema in het veld, om de verdedi ging in het achterveld te versterken. Dit had resultaat, PZ maakte geen punten meer en ZVH won deze set met 15-10. De Zevenhuizense ploeg ging op dezelfde voet door in de vierde set, Dynamo kwam toch weer op gelijke hoogte (11- 11) maar ZVH gaf geen krimp en na 40 minuten werd deze set met 12-15 win nend afgesloten. De vijfde set waren de zenuwen hoog gespannen en gebeurde er van alles, waarbij een terechte opmerking op een arbitrage oordeel, zelfs voor de Zeven huizense ploeg een rode kaart beteken de en een tegenpunt. ZVH wist Dynamo bij te houden tot 7-7, daarna maakte Dynamo minder fouten en kon lang zaam doorstoten naar een 15-10 set winst; ZVH zo met lege handen naar huis sturend. Voor ZVH treedt nu een zware week aan. Maandagochtend vertrekt de ploeg naar Spanje om het op woensdag avond op te nemen in Almeria tegen Unicaja, de return-wedstrijd in de Euro pa-Cup. ZVH moet daar op zijn minst een set winnen om de vierde ronde te kunnen halen. Voor a.s. zaterdag staat in Zevenhuizen, dan alweer een vader landse topper op het programma, om 19.00 uur treedt ZVH aan tegen het team van VC Kuipers/Zwolle. [Zevenhuizen/Moerkapelle- Op donder dag 13 januari werden in Moerkapelle [de clubkampioenschappen tafeltennis Ivoor junioren bij TZM gehouden. De 13 [aanwezige jeugdleden werden ver- [deeld in 2 poules die naar sterkte waren [ingedeeld. In de eerste poule werd geen [duimbreed toegegeven. Er werd bijna [meer gelijkgespeeld dan verloren of ge- [wonnen (er werden geen 3-setters ge speeld). Al snel bleek dat Bert Schalk [regelrecht op een poule overwinning [afstevende. Tot de laatste wedstrijd toe [bleef onzeker wie tweede zou worden. [Mare de Gooyer wist aan de onzeker heid een einde te brengen. In zijn laat- [ste wedstrijd tegen Jeroen de Bil ging [laatstgenoemde roemloos ten onder. [In de tweede poule kwamen de verras singen van de nieuwkomers. Anjo Ger ritsen, een nieuwe ster bij de TZM jeugd, verbaasde vriend en vijand. Sa men met Jan Paul, die eerste werd, mocht zij door naar de kruisfinales. Jan speelde tegen Mark maar daar werd het niveauverschil duidelijk. Jan verloor twee keer met 14-21. Anjo ontmoette Bert en de eindstand sprak voor zich: 10-21 en 14-21. Bert had geen enkele moeite om Anjo, die geen competitie ervaring heeft, volledig in te pakken. De finales zagen er dus als volgt uit: Jan tegen Anjo voor 3 en 4 en Bert tegen Mare voor 1 en 2. De strijd om de derde plaats liep uit op een van spanning zinderende partij met een zenuwach tige Jan Paul en, zijn kans ruikende Anjo Gerritsen. In drie sets besliste uiteinde lijk Jan de partij in zijn voordeel, 18-21, 21-15 en 21-16. Bert rook zijn kans om de 3 jaar durende hegemonie van Ed win Regters (nu senior) te doorbreken en in een spannende 2e set besliste hij de partij in zijn voordeel met een zeer gewaagde service, 21-12 en 22-20. De tafeltennisvereniging gaat binnen kort starten met een nieuwe jeugd groep, de zgn. pupillen, die getraind zal gaan worden door Miebeth Hertog. Kin deren van 8 t/m 11 jaar kunnen zich opgeven bij Miebeth Hertog, tel. 01793- 1253. Voor kinderen van 12 jaar of ouder biedt TZM op dit moment geen mogelijkheden. De junioren zitten al vol. Wel kunnen zij zich laten plaatsen op een wachtlijst. Meer informatie bij Coerd van Kasteel, tel. 01793-2742. [Moerkapelle-Zaterdag 15 januari is een [begin gemaakt met de R.S.B. wedstrij den schaken voor clubteams. Schaak- [vereniging Moerkapelle neemt hieraan [deel met een team in de Dl categorie. |Dit zijn al wat ervaren spelers tot 12 Jjaar. Het team van Moerkapelle be- [stond uit Sven Stange, Biniam David, [Jesse en Hugo v. Elteren. De eerste wed- [strijd moest gespeeld worden tegen het [sterke Krimpen a.d. IJssel. Alleen Sven [wist hier te winnen en de stand van [deze wedstrijd was 3-1. Gelukkig werd [de tweede wedstrijd tegen Spijkenisse ■gewonnen. De laatste partij die door [Jesse gewonnen werd bracht de stand |°P 1 1/2-2 1/2. Bij de derde wedstrijd [jegen HHP uit Oostvoorne was het snel [bekeken. Binnen enkele minuten kon [bven al een overwinning op z'n naam Metten. Ook Hugo, met 8 jaar de jongste [uit de ploeg, won zijn partij op het pierde bord snel. Biniam en Jesse vol- |gen en zo werd de laatste wedstrijd van [die dag een 4-0 overwinning voor Moer kapelle. Dit resulteerde in een voorlopi ge vierde plaats. Op 22 januari en 12 februari worden deze wedstrijden eveneens in Spijkenisse vervolgd. In Amstelveen verloren de Zevenhui zense volleybal dames kansloos van Martinus 2. Het geloof in eigen kunnen is er op de beslissende momenten niet meer. De matige stand op de ranglijst leidt onwillekeurig tot extra druk. Te gen Martinus werd er met weinig over tuiging en elan gespeeld. Een 7-1 voor sprong in de derde set was niet genoeg voor setwinst. A.s. zaterdag staat de thuiswedstrijd tegen Vocasa uit Nijme gen op het programma. Aanvang 14.30 sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. KWEKE VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg bij de rotonde - Tel. 01802-2430 Regio- Uitslagen van de verenigde bil jartvereniging Gouda e.o. Stand 3-ban- den, klasse a. Dikke Mug, 67 pnt., SDH 1 66 pnt., SDH 2, 62 pnt., Watertoren 61 pnt., Hof v. Holland 55 pnt., Impuls 52 pnt., Almepoen 49 pnt., 't Raedthuys 45 pnt., de Haven 236 pnt., Harmonie 31 pnt., de Haven 1 31 pnt.,'t Vierkantje 31 pnt., Moordrecht 30 pnt. Uitslagen periode 3 t/m 7 januari: Libre, klasse A: Royal-Nieuwdorp 9-0; Katpol- der-de Otter 4-5; Carambole-Dikke Mug 2-7; Watertoren 1-Harmonie 1-8; 't Rode Laken-Watertoren 2 7-2; 't Raedthuys- Sportvrienden 6-3. De dikke Mug 79 pnt., Watertoren Al 71 pnt.. Royal A 70, Sportvrienden A 69 pnt., de Otter A 63 pnt., 't Rode Laken A 61 pnt., Harmonie A 58 pnt., Watertoren A2 58 pnt., Carambole A 55 pnt., 't Rae dthuys A 49 pnt., Katpolder A 48 pnt., Nieuwdorp A 30 pnt. Boskoop- Trainer Willem den Besten zal Floreant aan het einde van dit sei zoen verlaten. Na vier jaar vonden zo wel Floreant als Den Besten de tijd ge komen om de samenwerking te beëin digen. Willem den Besten kwam vier jaar geleden naar Floreant. Aanvanke lijk zat het Den Besten niet mee. Hij kon de negatieve spiraal van destijds niet keren, want ondanks goed voetbal en diverse successen in bekerwedstrij den, moest de trieste tocht naar de afdeling gemaakt worden. Die afdeling werd overigens meteen na een jaar ver laten en dit leidde tot één van de hoog tepunten in de Floreant-geschiedenis, nl. het pakken van de Nederlandse be ker voor afdelings-kampioenen. Vorig jaar wilde Den Besten zijn contract met Floreant nog een jaar verlengen, omdat hij zijn steentje wilde bijdragen aan het verbeteren van de jeugdopleiding. Nu de aanzetten hiervoor gegeven zijn leek het zowel Floreant als Den Besten een goed moment om een punt te zetten achter de prettige en succesvolle sa menwerking. Waar Den Besten naar toe gaat is op dit moment nog niet bekend. Bij Floreant wordt een sollicitatie-procedure ge start om aan een nieuwe trainer voor Floreant-zaterdag te komen. Zoetermeer - Om gedurende de winter maanden de spieren soepel en het on derlinge contact te onderhouden, als mede de conditie na de feestdagen weer enigszins op peil te brengen, start de Toervereniging Zoetermeer '77 op zaterdag 5 februari met de wekelijkse fietstrainingsritten. Aan deze ritten kan worden deelgenomen door toerfiet- sers, seniorenfietsers en jeugdfietsers. Het tempo zal zodanig zijn dat iedereen mee kan rijden. Zonodig wordt in meer dere groepen gefietst. Belangstellenden (dus geen lid van de toervereniging) zijn eveneens welkom om op deze manier kennis te maken met zowel het toerfietsen als de toer vereniging. De start vindt plaats elke zaterdag om 10.00 uur vanaf het clubhuis aan de Buytenparklaan (wijk 17) Voor inl. 079-512103 t.k. BMW 520 i defekt bj 82 apk 08-94 geen roest, rood 1300.- na 18 uur: 01802-4242 t.k. skischoenen merk Koflach maat 44 35,-; ski's 185 cm lang 45,- 01828-14118 t.k. witte keuken 220 cm breed/ bovenkasten m.l. afzuigkap 2 spoelb. t.e.a.b. 01828-19884 t.k. 2 paar ski's fischer 180 Salomon 5626 binding kadett pakdragers 01828-14839 t.k. blauwe mini apk nov 94 radio-cass. km. st. 65.000/2500,-01727-18666 t.k. meisjesfiets i.z.g.st. leeftijd 11 -12 jr. nieuwstr. 22 Boskoop na 18.00 uur t.k. licht lederen bankstel 2+3 zits 300,- 01828-19617 t.k. bierglazen en bierflesjes 01727-17147 t.k. br. wandmeubel 150,-; commode kast wit 150,-; eethoek br. 50,-; wasmach. 01828-19635 t.k. ski's atomic lengte 1.90 m. 200,-: skischoenen mt. 8,5 40.- 01828-30787 t.k. gasfornuis met elektr. vonkonst. lever-kleur 100,-01828-18437 Rijnwoude-Op zaterdg 22 januari orga niseert Aspasia voor de volleybaljeugd van 8-12 jaar haar jaarlijks terugkeren de minivolleybaltoernooi. Gedurende de wintermaanden ongeveer lx per maand wordt er door volleybalvereni gingen in de regio ook soortgelijke toer nooien georganiseerd, om de jeugd spelenderwijs competitie- en wed strijdervaring op te laten doen. Ver wacht wordt dat er ongeveer 70 teams en 300 kinderen naar de Poelgeesthal zullen komen deze dag. Zevenhuizen- Groeneweg kwam na de winterstop goed uit de startblokken, het trok de wedstrijd naar zich toe. Met gevolg, voldoende kansen. Het doel punten maken blijft bij Groeneweg moeilijk en dat kan hen op den duur weieens gaan opbreken. Groeneweg bleef gevaarlijk en in de twintigste minuut soleerde Paul Metse laar door de Nic. Boys verdediging en scoorde 1-0 maar de scheidsrechter keurde het doelpunt af wegens buiten spel? In de dertigste minuut van de eerste helft was het wel raak, bij een aanval over links was het Oscar Vuyk die passte op Sander Zieck die uithaal de en 1-0 liet aantekenen. Groeneweg bleef kansen creëren maar maakte ze niet af. De tweede helft was tien minuten oud toen Oscar Vuyk alleen voor de keeper van Nic. Boys niet tot scoren kwam. Nic Boys nam het heft in handen en een doelpunt hing in de lucht. Ook zij lieten de kansen onbenut. Groeneweg bleef overeind en sleepte twee kostbare punten uit het vuur. Bergambacht liet bij Cabouw twee pun ten liggen, zodat Groeneweg nu twee punten los staat van de concurrenten. Programma 23 januari: Cabouw-Groe- neweg, aanvang 14.00 uur. Koudekerk- Afgelopen zaterdag deed Koudekerk goede zaken in de stand voor de tweede periode-titel, door L.F.C. uit Leiden met lege handen en een kater naar huis te sturen: maar liefst 5-2 stond er na afloop op het sco rebord. Na een kwartier spelen zag het daar helemaal niet naar uit. L.F.C. kwam door een aantal gevaarlijke uit vallen op een 0-2 voorsprong, het laat ste doelpunt kwam tot stand door een terecht toegekende strafschop, na een overtreding van Edward Verbree. Maar Koudekerk kwam gaandeweg de eerste helft beter in de wedstrijd en wist nog voor de rust de opgelopen achterstand weg te werken. Ron Paling scoorde met het hoofd 1-2, en Sibe Schellingerhout schoot de gelijkmaker in de touwen 2-2. De gelijkmaker net voor rust was voor Koudekerk de spirit voor een fantas tische tweede helft, L.F.C. kwam er niet meer aan te pas en Koudekerk liet de trouwe supporterschare zien dat ze het voetbalspel, gecombineerd met een groot portie inzet, zeker nog niet ver leerd zijn, en dat deze eerste wedstrijd in het nieuwe jaar een begin is van een fantastische tweede competitiehelft. Na twintig minuten maakte Frank Gor dijn de verlossende 3-2, even later wist Jonnie Rijnbeek, in het veld gekomen voor de leeg gespeelde Klaas van Digge- le, bij zijn eerste de beste bal contact 4- 2 te scoren. Na dit doelpunt was het helemaal over met L.F.C. Koudekerk kwam vijf minuten voor tijd nog door een doelpunt van Ron Paling op 5-2. Een goede overwinning, die volgende week in de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen Abbenes een goed vervolg moet krij gen. Aanvang van de wedstrijd is zoals altijd 14.30 uur. Koudekerk 2 speelt om 12.00 uur thuis tegen Quick boys 7. Zevenhuizen/Moerkapelle- De op 10 ja nuari jl. gehouden clubkampioen schappen van de tafeltennisvereniging Zevenhuizen/Moerkapelle zijn gewon nen door Guus van Amerongen. In een spannende finale, waarin goed tafelten nis werd gespeeld, nam hij het in groep 1 op tegen Ad van Heyningen. De eerste game werd nipt door Guus gewonnen, terwijl de tweede game door Ad werd gewonnen, eveneens met nipte cijfers. In de derde game kwamen beide spe lers beurtelings aan de leiding. Op een gegeven moment liep Ad enigszins weg van Guus. Het leek erop dat hij de partij naar zich toe zou trekken. Maar in een eindsprint kwam Guus toch over hem heen en won uiteindelijk de derde game in 21-18. In groep 2 speelde Gerard Reijm en Hans Regters de finale. Gerard won in 2 games. De standen waren 21-13 en 21- 16. in deze finale bleek dat Gerard net een maatje te groot was voor Hans. In groep 3 speelden Dick v. Vliet en Miebeth Hertog de finale. Miebeth heeft alles geprobeerd om Dick te ver slaan. Met fris aanvallend spel probeer de zij Dick uit zijn evenwicht te bren gen. Uiteindelijk moest zij zwichten voor de jarenlange ervaring die Dick heeft in de tafeltennissport. Zijn vaste spel was uiteindelijk niet door Miebeth te breken. Ook dit was een spannende finale waarin uiteindelijk in twee games door Dick werd gewonnen.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 9