Sport in de regio \Sponsor voor meisjesteam van BSC '68 \Eben Haezerschool winnaar 2e sehooldamdag Jeugdschakers hebben het moeilijk ZVH naar kwartfinale Europa<up! BROUWER DE KONING Bedrijfsvolleybal Zevenhuizen Piet Swart op kop bij dammers ZVH dames bevechten overwinning Vijfentwintigste Polderloop ~V_P QRGE UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/26 januari iy94 pagina 11 ikctrm tefc? Etetwww Poulewinaars Winst op VC Kuipers! KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden: (20% korting) - Broeiramen Sla- en koolplanten voor glascultuur Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken 10,- Gelijkspel eerste achttal - Nipt verlies tweede team staand: Marina Mets, Douwe Mets (sponsor), Femke Huiberts, Maaike Huiberts, Ton Huiberts (coach), Aad Taal (voorzitter BSC I 68); zittend: Miranda Opstal, Jolanda Holstege, Leoni Pos, Sara Frederiks, Marinka Mets en Wendy Mets. IDe hegemonie van de Waddinxveense lEben Haezerschool is op damgebied [nog steeds niet doorbroken, althans [waar het de hoogste klassen van het [basisonderwijs betreft. Óp zaterdag, 22 [januari toonde het "tweede" team van [deze school aan, met een score van 63 I punten (max. 70) onbetwist de sterkste [te zijn. In groepen van 8 werd zowel om [de groepsprijs als om de schoolprijzen [gestreden. Rond het middaguur kon de [balans worden opgemaakt, waarna de kampioensbeker werd uitgereikt aan [het winnend team. bestaand uit: Ro- I nald Kraayestein, Willemieke Maas land, Ellen Buitenshuis, Rosanne vd Laarse en Mare Osterom. De 2e en de 3e plaats waren er resp. voor de Bethel- school met 54 punten en de Sarvonin lohmanschool met 48. Alle poulwin- naars en de als 2e geeindigde scholie ren kregen een winnaarsvaantje in de Waddinxveense kleuren aangeboden. Eben Haerschool: Bram Poot, Elzo Trapman, Annemarie de Koning, Wille mieke Maasland, Ronald Kraayestein, Jan Cor Olie, Mare Oosterom, Rosanne vd Laarse. Betheischool: Judy de Mik, Mark van Velde, Bart Jan de Bas, Marti- ne Cammeraat, Henk Berghout. Konin gin Julianaschool: Arnold Toet, Mauri ce Bonemeyer. De Savornin Lohman school: Richard van Velde. St. Paulus- school: Pieter Wijdekop. Leilinde: An- neloes Borg. De damvereniging Excel sior en de VOO (vereniging voor Open baar Onderwijs) kunnen op een gestaag damtoernooi toezien. In dit opzicht heeft de ideale speelruimte van de aula van de Samenwerkingsschool aan de Sniepweg daaraan zeker bijgedragen. [Moerkapelle- Bij de tweede dag van de [team-wedstrijden schaken voor de [jeugd hebben de schakers van Moerka- Ipelle het zwaar gehad. [De eerste wedstrijd troffen ze de koplo- [per Ortec uit Capelle. Zowel Jesse van [Elteren als zijn jongste broer Hugo wis- [ten hun partij te winnen. Helaas verlo- [ren Biniam David en Sven Stange. Een gelijk spel dus, hetgeen een goed resul- |taat was. Je volgende wedstrijd tegen de Bon- Igert wist alleen Sven Stange te winnen van de kopman van de Bongert. Helaas een verlies van 3-1. Ook de derde wedstrijd tegen SO-81 werd met 3-1 verloren. Sven Stange en Biniam David maakten beide remise. Door deze resultaten zakte het Moerka- pelse team van de vierde naar de zesde plaats. Op 12 februari wordt er voor de derde en laatste keer geschaakt, en de jon gens van de schaakploeg uit Moerka pelle hopen hierbij nog enkele plaatsen te kunnen stijgen. Coby vd Hoek is 27 jan. jarig Felicitaties van de fam. B. Koole uit Moerkapelle t.k. Ford Escort 1.6 GT feb.'90 100.000 km i.z.g.st. nw. banden apk feb.'95 12.500,- 01828-32469 t.k. herenfiets 28" met 3 versnellingen 225,- 01829-5797 60-er jachtopbouwer (hout) voor uw bootrepara tie betimmeren enz. enz. 01829-5039 t.k. commodore 128D kl. mon. printer, games, tekstv.e.d. 500,-01828-17792 t.k. ledikantje met verstelbare bodem en teutonia combi-kinderwagen 01828-30846 ZVH speelde afgelopen week in Almeria [(Spanje) de return-wedstrijd tegen Uni caja Almeria. De eerste wedstrijd in [Zevenhuizen wist ZVH met 3-1 te win- [nen, zodat de Spanjaarden met 3-0 [moesten winnen om een ronde verder |te komen. De Zevenhuizense heren begonnen de wedstrijd goed en pakten in de eerste set al snel een voorsprong van 0-5. iMaar Unicaja met sterk spelende Da [Silva kwamen gesteund door een 1000 Juan publiek, terug en wisten de eerste teetnaeenspannendestrijdmet 15-11 te Jwinnen. ZVH bleef koel in deze spaanse [heksenketel en kwam in de tweede set [op een nog grotere voorsprong (5-12). [Dok nu weer kwam Unicaja terug en [langzaam maar zeker wisten ze punten [te halen en dichterbij te komen, tot op [1 >14. Maar ZVH hield met hun service [de druk op de spaanse passers hoog en [kon het winnende punt via een goede [actie binnen halen (13-15). |In de derde set gingen de Spanjaarden T/a banque spelen, wat direct tot resul- Itaat had dat zij uitliepen naar een grote voorsProng. ZVH kon nog punten maken, maar de set ging met 15-9 naar Unicaja. Voor de meegereisde suppor- J:er®> was het rekenen geblazen, ZVH ■had genoeg aan vier punten, zodat deze set met 15-4 verloren mocht gaan. De spelers van ZVH wilden alles en zorg den ervoor dat de nodige punten ge scoord werden en vierden in het veld even een feestje. Unicaja, duidelijk be wust van de uitschakeling, wilde nog wel winnen, maar ZVH was in de win ning mood en won deze overtuigend met 8-15. Waarbij in deze set coach Van der Burgt zelfs zijn basisspelers Tink- hof, Boutens, Kooijman rust gaf en Ben schop, Nobel en Rodenburg in het veld kwamen om samen met Van Opijnen, Van Solkema en Van Ree het karwei verder te klaren. In de vijfde set ging de Zevenhuizense ploeg door en wist met 8-15 ook deze set winnend af te sluiten. Door deze overwinning behaalde ZVH voor het eerst in haar bestaan de kwart finale van een Europa-Cup toernooi. In deze kwart-finale komen zij uit tegen de koploper van Frankrijk, AS Cannes. De eerste wedstrijd wordt in sporthal Swanla gespeeld op dinsdag 8 februari om 19.00 uur. De return in Cannes wordt op woensdag 16 februari ge speeld, met als inzet deelname aan het finale-toernooi op 5 en 6 maart Voor ZVH begon zaterdag de vader landse competitie met een wedstrijd tegen het Zwolse VC Kuipers. Coach Van der Burgt had slechts één dag om zijn spelers weer op deze normale com- sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. petitie-wedstrijd voor te bereiden, na dat de heren donderdagavond terug kwamen uit Almeria. VC Kuipers begon voortvarend en kon door een snoeiharde service en snel aanvalsspel van onder andere Harry van den Brink en Victor Galetenko, een voorsprong opbouwen die uitliep naar 6-10. Een sterk spelende Edger Tinkhof gaf met zijn aanvallen de eerste aanzet tot een inhaal-race. Tevens begonnen de spelers van ZVH. de Zwollenaren meer te bestoken met een lastige servi ce, die zij minder goed kon verwerken en waarbij het spelverdeler Hanksma veel moeite kostte om zijn aanvallers goed in stelling te brengen. Het publiek werd op een spannend duel getrak teerd, waarbij ZVH in de eindfase de set geheel naar zich toe haalde en met 15- 13 de set winnend afsloot. De tweede set gaf zelfs nog een hoger niveau te zien, waarbij Kuipers tot 11- 13 de beste papieren om de set te win nen in handen had. ZVH met weer een stuk Europa-cup ervaring op zak, liet zich niet ontmoedigen en kon ook in deze fase de set controleren en won met dezelfde cijfers (15-13)deze set. In de derde set hielden de beide ploe gen elkaar tot 8-7 in evenwicht. Hierna uitten de spelers van Kuipers hun emo ties ten aanzien van de arbitrage teveel, wat zelfs een rode kaart opleverde. Dit bracht een stuk onrust in de Zwolse ploeg, die alleen maar toenam, door de service van Brecht Rodenburg. Deze scoorde een direct punt en lag de basis voor de andere punten, waarbij de sco re bij 14-7 stagneerde. ZVH gebruikte negen match-points eer de wedstrijd met 15-8 afgesloten werd. Voor aanstaande zaterdag staat voor ZVH weer een lastige wedstrijd op het programma, dan spelen zij in Capelle tegen Alcom. Een ploeg die ZVH het zeer lastig heeft gemaakt in de halve finale van de nationale beker, waarbij beide ploegen wonnen met 3-2, zodat het zaterdag in sporthal Schenkel om 18.30 uur weer een spannende strijd belooft te worden. KWEKE VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Zevenhuizen - Op initiatief van het be drijfsleven en de volleybalvereniging Rentokil-ZVH wordt er in Zevenhuizen voor de vijfde maal een volleybaltoer nooi voor bedrijven georganiseerd. Dit jaar is kan dus het eerste lustrum ge vierd worden. Het toernooi zal plaats vinden op donderdagavond 21 april en zaterdagavond 7 mei in dorpshuis Swanla. Alle bedrijven met een vesti ging in de deelgemeenten Zevenhuizen en Oud Verlaat kunnen deelnemen met maximaal 4 teams (bij uitzondering kunnen combinaties van bedrijven ge vormd worden). De organisatie streeft naar een zo breed mogelijke vertegen woordiging van bedrijven en zal de in schrijving sluiten bij ca. 50 inschrijvin gen. Het inschrijfgeld bedraagt 125,- per team. De organisatie van het toernooi gaat er vanuit dat 'gezelligheid' voorop dient te staan en heeft daarom de volgende re gels opgesteld: Opgave per team van minimaal 8 en maximaal 10 personen; Ieder teamlid zelf of zijn/haar partner moet werkzaam zijn bij het bedrijf waar waar men voor uitkomt. Ook voor het bedrijf dient niet het winnen maar gezelligheid voorop te staan. Tijdens het toernooi dient het team in het veld minimaal 3 dames op te stellen. De eerste 50 ingeschreven bedrijven zullen deelnemen aan het toernooi mits het inschrijfgeld voor 1 maart is ontvangen. De inschrijfformulieren zijn te verkrij gen (of telefonisch aan te vragen) bij: M.C. Zijderhand, de Grutto 10, Zeven huizen, tel. 01802-2550 ('s avonds). De inschrijving sluit op 1 maart 1994. Het toernooi zal worden afgesloten met het uitreiken van de prijzen en de "Rentokil" wisselbeker en een gezellig samenzijn in dorpshuis Swanla na af loop van de finales op 7 mei. Het even tuele batig saldo zal ten goede komen aan een nog nader te bepalen instelling of vereniging (50%) en aan de jeugdop leiding van Rentokil-ZVH. Waddinxveen - Halverwege de onder linge damcompetitie gaat voorzitter Piet Swart, die vier keer clubkampioen van Excelsior is geweest, aan de leiding met een score van 21 punten uit 13 wedstrijden. Op zeer korte afstand wordt hij gevolg door de 17-jarige Teun van der Kril en op iets meer afstand door de 17-jarige Raymond van Es, die op zijn beurt qua moyenne weer direct wordt gevolgd door clubkampioen Dick Dibbets. De afgelopen week won Piet Swart na een spannend duel van Fred Zaadhof. De beslissing viel pas in de eindfase, echter Fred heeft zeker betere moge lijkheden gehad. De tweeling Raymond en Vincent van Es klopten Bertus van Eijk en Daniel Westmaas. Kees Blonk, bijna 63 jaar lid van Excel sior, liet zien, dat het gezegde "jong geleerd, oud gedaan' nog steeds opgeld doet, gezien zijn goede winst op Adriaan Zwanenburg. Jan Both verraste door volle winst op Adriaan Blom. Een leuke slagzet leidde deze winst in. Teun van der Krol conso lideerde zijn uistekende tweede plaats in de tussenstand door Gerrit van der Zijden te kloppen en Lucien Claessen gooit evenals het afgelopen jaar weer hoge ogen, waar het gaat om te eindi gen in het eerste achttal. Hij liet volle winst op Mourits van den Bosch aante kenen. Tussenstand: 1. Piet Swart: 13-21, gem. 1.615; 2. T. vd Kril: 15-23, gem. 1.533; 3. R.v. Es: 15-21, gem. 1.400; 4. D. Dibbets: 12.16, gem. 1.333. Het eerste achttal van Excelsior speel de de afgelopen week een uitwedstrijd tegen RDC-Rijnsburg. Het gelijkspel 8-8 was een iets tegenvallende uitslag. Op enkele borden was Vrouwe Fortuna de Waddinxveense dammers zeker niet gunstig gezind. Adriaan Blom, Teun van der Krol en Lucien Claessen verlo ren hun partijen, maar Dick Dibbets, Vincent van Es en Piet Swart tekenden volle winst aan. Remises werden be haald door Tijmen den Ouden sr. en Raymond van Es. Het tweede team kwam in de uitwed strijd tegen Jong en Oud 1 uit Stolwijk slechts lpunt tekort om een gelijkspel te behalen. Dirk Heeren I won zijn partij aan het eerste bord, echter daartegen over stonden verliespartijen van Jan de Heer en Cor Stolker. De overige partijen van Jaap van der Eist, Ruud van Dijk, Tijmen den Ouden jr., Piet van Est en Dirk Heeren II eindigden onbeslist. Zevenhuizen- In een uiterst spannende wedstrijd behaalden de Zevenhuizense dames een 3-1 overwinning op het hoog geklasseerde Vocasa uit Nijmegen. Het was het resultaat van het collectief, waarbij iedereen vocht voor elke bal. Dit resulteerde in schitterend en ener verend spel van beide zijden. De eerste set ging aanvankelijk gelijk op, maar bij 11-11 liep Vocasa, vooral door een ster ke middenaanval, weg naar 14-11. On der aanvoering van Aafke Verbrugge en Ingeborg Kleijer en gesteund door de vele toeschouwers zette ZVH de ach tervolging in. Het werd een ware hek senketel mede doordat Vocasa steun zocht door elkaar luidkeels op te pep pen. Desondanks 16-14 setwinst voor ZVH. In de tweede set nam het team van coach Dirk van Diermen direct het heft in handen, o.a. door sterk middenspel van Ruth Heerschap en Ingrid Visser. Via 11-11 werd het met 15-13 de tweede set overwinning. De derde set was met 10-15 voor Vocasa. De vierde set bracht weer alles. ZVH steeds op voorsprong, Vocasa op een nog te overbruggen af stand. Een 14-10 voorsprong, Vocasa weer terug op 14-13 met een set-up van de goed op dreef zijnde Danielle Segers. Een verdiende overwinning, gezien de ranglijst hard nodig, waarbij ook Moni que Vermeulen en Ivana Vyskocilova op een prima wedstrijd kunnen terug zien. Danny Vis is op 28 jan. jarig en wordt dan 5 jaar! kusjes van papa mama en pascal Niet alleen in Frankrijk bloot, maar ook in Zevenhuizen - elke zaterdag 01828-16712 FHoera, ons vriendje Dayar vd Steeg is 1 jaar! gefeliciteerd Sanne en Vera xxxxx Lieve K neel veel succes met je tentamens love you xxx-jes Hazerswoude-dorp - Op zondag 30 ja nuari start de 25e Polderloop in Hazer swoude-dorp. Ter gele genheid hiervan wordt er een gratis verloting ge houden voor alle deelne mers, met aantrekkelijke prijzen. Het parcours van de 1,5, 5 en 10 kilometer blijft gelijk aan de vorige jaren. Wel is de startlijn iets verlegd, doordat het trajact van de 20 km. is veranderd. Het vervelen de keerpunt is eruit ver dwenen. Daarvoor inde plaats wordt een ronde ingebouwd op het I.T.C. O terrein, op de brens met Boskoop en Hazerswou- de, zodat deze afstand nu LLa echt uit één ronde be staat. Het inschrijfgeld is voor alle af standen, zonder herinnering en de 1,5 km. met dagherinnering of stempel kaart 2,50. De 5-, 10- en 20 km.-lopers betalen 5,- met herinnering of stem pelkaart. Men kan vanaf 10.00 uur in schrijven in het clubhuis van de V& AV Hazerswoudse Boys, Sportparklaan, Hazerswoude-dorp. De starttijd voor de 1,5 en 5 km is 11.20 uur; voor de 10 en 20 km is dat 11.15 uur. Voor meer infor matie kan men bellen: 01728-9622 of 9992. De volgende polderlopen zijn op 27 februari, 27 maart en 24 april. De tweede Rotary-loop is op 15 mei. Voor het verbeteren van de parcours- records zijn leuke prijzen beschikbaar. De te verbeteren records zijn: dames: 1,5 km: 5.45; 5 km.: 19.47; 10 km.: 42.14 en 20 km.: 1.29.50; heren: 1,5 km.: 5.01; 5 km.: 16.06; 10 km.: 35.15 en 20 km.: 1.07.07.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 11