Eerste paal aanpasbare woningen Criminaliteitspreventie in Waddinxveen Het extraatje van Albert Heijn 25.00 Hl 'm Bergerac Saint Jacques ze week in Hart van Holland: Bon Appetit! zie pagina 12 en 13! Rijnland Ziekenhuis plaats nieuw röntgen- apparaat voor onder zoek naar borstkanker Cursus Keramiek Actiemiddag Sportfit Natuurwandeling IVN Zevenhuizen, het witte hart van Holland! Klaverjassen Benthuizen - Dinsdag 25 januari is de eerste paal van het project Aanpas baar bouwen in de grond geslagen. Lisa Bij de Vaate, één van de toekomsti ge bewoonster van de woningen, werd hierbij bijgestaan door L. Graper van het aannemingsbedrijf dat de woningen gaat bouwen. Lage stopcontacten Eindelijk zelfstandig Woningen op maat Samenwerking tussen politie en bedrijven Inbraak en diefstal Analyse enquête Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en omstreken Dag en nacht bereikbaar. Telefoon: 01892-17133 - b.g.g.: 01892-17193 Heemskerkstraat 16, 2665 AK Bleiswijk Actie tegen criminaliteit rood, doos met 6 flessen a 0,75 L van 35^7voor Koudekerk a/d Rijn, Pr. Bernhardstraat 9 Zevenhuizen, Dorpsstraat 129 A makelaardij o.g. Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar Leny Hoveris Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 01802-2001 NVM Regio - Door de aanschaf van een moderne mammograaf 'Senographe DMR' heeft het Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp een belangrijke investe ring gedaan om de kwaliteit van on derzoek naar borstkanker te verbe teren. Met behulp van de mammograaf kan onderzoek worden gedaan naar voel bare en nog niet voelbare borstafwij- kingen. Het bijzondere van het nieu we apparaat is, dat in tegenstelling tot de tot nu toe gebruikte apparaten, het onderzoek plaatsvindt met min der röntgenstraling. Met name bij jonge vrouwen die een vastere struc tuur van het klierweefsel hebben, zal deze stralehvermindering worden bereikt. Boskoop - Vanaf half februari start Keramiek Atelier 2 in Boskoop een cursus. Het handvormen met al zijn facetten komt aan bod. Er wordt van af de grondbeginselen geleerd, hoe men allerlei vormen en voorwerpen kan maken, decoreren en glazuren. De cursus wordt gegeven door Ma rianne Smit. keramiste, en bestaat uit 10 lessen van elk 2 uur. Er kunnen vijf leerlingen worden ge plaatst op dinsdagmorgen van 9.00- 11,00 uur. Voor informatie: 01727-16241 Boskoop - De eerste actiemiddag Sportfit van gymnastiekvereniging Boskoop vindt plaats op vrijdag 28 januari, in de gymzaal aan de Vogel laan De middag wordt georgani seerd voor leden van de vereniging, maar ook andere geïnteresseerden kunnen op deze manier kennismaken n met de gymnastiekvereniging. Sport- I fit 55+ is een nieuw initiatief, opgezet I om 55;p!ussers de gelegenheid te ge- ven om het sporten weer op te pak- ken. De actiemiddag kan gezien wor den als open ies en kennismaking Ïmet de groep, die iedere dinsdag van 14.0O-15.OOuur met eikaar komt spor- Hten. De actie-middag begint om 15.00 uur I tot is om 17.00 uur afgelopen, inlichtingen: Ange! Verwey 01727- 17615 of Do Witteman 01727-13946. Regio - ()p zondag 6 februari wordt door IVN vereniging voor natuur- en j milieu-educatie, afd. Alphen a/d Rijn €-o„ een wandeling georganiseerd door het Alphense Bospark. Start: ingang kinderboerderij Bospark, 14.00 l!ur De duur van deze wandeling is ca. 2 uur. Voor meer informatie kan men bellen: Nico Verwoerd, tel. 01714- 12595. Zevenhuizen - Op 2 februari start de interactie van de Middenstands- vereniging Zevenhuizen i.s.m. Hart van Holland.De actie bestaat o.a. uit een kassabonnen-actie met specta culaire aanbiedingen. Meer over deze actie op pagina 19 van deze krant. benthuizen - Voetbalvereniging SC 68 organiseert op vrijdagavond '8 januari een klaverjas-avond. Aan- vang 20.15 uur. Het project bestaat uit acht woningen. Hiervan zullen zes woningen drie ka mers hebben en twee woningen twee kamers. Het bijzondere van de woningen is de aanpasbaarheid. Ze worden opgele verd met brede deuren, een 'natte cel' en slaapkamer op de begane grond, zonder drempels en met lage stopcon tacten. Deze aanpassingen maken de wonin gen onder andere geschikt voor gehan dicapten. Ook senioren, die niets mankeren maar wellicht in de toekomst een aanpasba re woning nodig hebben, kunnen in aanmerking komen voor één van de appartementen. Het grote voordeel van de aanpasbare woningen is de zelfstandigheid die ge realiseerd kan worden. Konden enkele van de toekomstige be woners niet zonder begeleiding, nu kan men met een handicap zelfstandig gaan wonen. Met aangepaste kranen, ramen met speciale gebruikersvriendelijke sluitingen en handgrepen in de douche wordt het leven een stuk gemakkelijker. Voor drie van de woningen zijn de namen van de toekomstige bewo ners al bekend, de andere vijf moe ten nog verdeeld worden. Alle appartementen worden met de bouw op maat afgeleverd. Zo krijgt één van de huizen een aangepaste keuken met een flexi bel werkblad. Het is mogelijk het keukenblad op de juiste hoogte te plaatsen. Verder zijn er geen kastjes onder het werkblad geplaatst maar la den, zodat er een rolstoel onder past. De woningen zullen in september worden opgeleverd. Met een luide klap slaat Lisa Bij de Vaate de eerste paal in de grond Het politiekorps Hollands Midden, het Ministerie uan Justitie, het Regionaal College van Burgemeesters en de Ka mers van Koophandel voor Midden-Hol land en Rijnland zijn gestart met een project om de criminaliteit op bedrijfster reinen aan te pakken. Afhankelijk van de aard en omvang van de criminaliteit zullen vijf tot tien be drijfsterreinen worden geselecteerd. Een belangrijke aanleiding voor het pro ject is de toenemende criminaliteit waar het bedrijfsleven mee wordt geconfron teerd. Op twee terreinen is men met grote voortvarendheid begonnen met het onderzoek naar het draagvlak van het project: Coenecoop in Waddinxveen en 't Heen in Katwijk. Het project criminaliteitspreventie op bedrijfsterreinen moet via publiek-pri- vate samenwerking leiden tot een ver mindering van de criminaliteit. Deze samenwerking lijkt een goede kans van slagen te hebben omdat de bedrijven een grote mate van bereid heid tonen om problemen rond crimi naliteit aan te pakken. Uit een enquête die gehouden is onder bedrijven bleek dat meer dan tachtig procent van de bedrijven zou willen samenwerken met de politie. In de enquête (met 7.000 bedrijven) kwam verder naar voren dat een kwart van de bedrijven in 1993 werd gecon fronteerd met criminaliteit. Per bedrijfstak zijn er grote verschillen in de mate waarin men wordt gecon fronteerd met criminaliteit. Koploper is de detailhandel, waar ge middeld veertig procent van de onder nemers melding maakt van criminali teit. Inbraak in combinatie met diefstal kwam hierbij het vaakst voor. Het politiekorps Hollands Midden, het Ministerie van Justitie en de beide Ka mers van Koophandel zullen de enquê teresultaten nader analyseren om de aard en de omvang van de criminaliteit per bedrijfsterrein te vergelijken. Op grond van deze vergelijking zal een selectie van aantal bedrijfsterreinen worden gemaakt waar de situatie het ernstigst is. In die fase zal de begeleidingsgroep onder voorzitterschap van burgemees ter Paats van Alphen a/d Rijn bestaan de uit het openbaar bestuur, het poli tiekorps, het Ministerie en de Kamers worden uitgebreid met vertegenwoor digers van het betrokken bedrijfsleven, de particuliere beveiligingsbedrijven en de betrokken gemeenten. In nauw overleg zal daarna een activi teitenprogramma worden opgesteld. Voor het uitvoeren van dit programma zal een projectorganisatie worden in gesteld waarin de overheid, de politie en het bedrijfsleven vertegenwoordigd zullen zijn. Deze aanbieding is alleen geldig bij Albert Heijn in: h ovens

Hart van Holland | 1994 | | pagina 1