Politieberichten IJssel en Gouwe De echte bakker GERRITSEN Klasse! Wereldwinkel nu ook in Moerkapelle Rommelmarkt ten bate van kindertehuis Schoon Schip milieutip Foto's in het HART VAN HOLLAND Lagerwaard COLOFON Hart van Holland/26 januari 1994 pagina 3 Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen: 30.250 exemplaren. Victoria Spijsmeisjes, Advokaat sneeuwster, 5 Prairie broodjes nu slechts 1,95 Appel Amarene broodje, van 1,60 nu slechts 1,40 PLUS-PUNTJE zo ziet u maar weer, Broodschappen doet u bij uw Echte Bakker Gerritsen! Boskoop: ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Vroem! Produktie milieubewuster Recycle-car Zuinig gebruik Inbraak/diefstal: In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in een kas aan de Bier- hoogtweg. De raamrubbers werden verwijderd waarna men een ruit kon weghalen. Er werden acht assimilatie lampen ontvreemd. In de nacht van donderdag op vrijdag werd op vier plaatsen ingebroken in een woning. Dat gebeurde in de Koren straat. De Lente, Weideplantsoen en Patrijs. Het gaat hier vermoedelijk om dezelfde dader(s). Men kwam binnen door het openmaken van het boven- raampje boven de keukendeur. In een geval werd een video en auto cd-speler weggehaald, in de andere gevallen geld, giropassen en betaalkaarten. Een nacht later werd op identieke wijze ingebroken in een woning in De Gras kamp. Daar werd niets vermist. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in een woning aan de Julianastraat. Weggenomen werden twee tassen met daarin, twee bankpas sen. portemonnee en geld. 's Morgens werden tassen, bankpasjes en porte monnee teruggevonden. Alleen het geld was weg. Zaterdagochtend 8.15 uur kwam een bewoonster van de Kratonlaan bene den toen zij een man via het boven- raampje boven de deur naar buiten zag kruipen. Vermoedelijk is de dader ge stoord, er werd niets uit de woning vermist. Gezien het tijdstip kan je wel zeggen dat het hoogst brutaal is. Overig nieuws: Maandagavond 17 januari werd een 46- jarige bestuurder uit Rotterdam gecon troleerd waarvan werd vermoed dat hij teveel gedronken had. Tijdens de con trole ging deze bestuurder er op een onbewaakt moment vandoor. Tijdens de daaropvolgende achtervolging overschreed hij de snelheid met onge veer 100 km per uur. Nadat de bestuur der voor de tweede keer staande was gehouden, bleek inderdaad dat hij te veel gedronken had alsmede reeds een ontzegging van de rijbevoegdheid. In overleg met de officier van justitie is zijn auto in beslag genomen. In de nacht van zaterdag op zondag werd tijdens het toezicht houden op onregelmatigheden in de omgeving van de disco een 17-jarige jongen uit Nieu- werkerk aangehouden in verband met een vernieling aan een schrikhek. Hij zal de schade met de gemeente regelen alsmede via HALT een alternatieve straf ondergaan. Aanrijdingen: Op de Middelburgseweg raakte maan dagavond 17 januari een auto te water. De uit Reeuwijk afkomstige bestuurster wilde het condens van haar voorruit vegen waarbij zij links van de weg raak te. Zij kon tijdig uit de auto komen welke daarna op de kop bijna onder water verdween. Toen een 33-jarige bewoonster van de Henegouwerweg van het erf de weg opreed, zag zij een van links naderende personenauto over het hoofd. De be stuurder van deze auto, een 34-jarige Gouwenaar, kon een aanrijding niet voorkomen. Er ontstond alleen mate riële schade. Inbraak/diefstal: Aan de Wingerd werd vanuit een Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen. Hazerswoude-Dorp. Hazerswoude-Rijndijk. Koudekerk a/cl Rijn, Zevenhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 Advei tenties Remy Versnel of Raymonde de Vries Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich bet recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3350133 schuur weggenomen een metallic grij ze herenfiets merk Eroba voorzien van trommelremmen en versnelling. Maandag 17 januari deed een 29-jarige Waddinxveense aangifte dat haar auto was opengebroken door het forceren van het portierslot. Uit de auto werden babykleertjes weggenomen. In de nacht van maandag op dinsdag werd bij het benzinestation aan de He negouwerweg een zogenaamde "snel- kraak" gepleegd. Er werd een tegel door de ruit van de toegangsdeur gegooid waarna men een hoeveelheid sigaret ten en sigaren meenam. Dinsdag werd aangifte gedaan van dief stal van een autoradio vanuit een per sonenauto die stond geparkeerd aan de Van Maerlantstraat. Men heeft een por tierruitje ingeslagen alsmede de koffer deksel opengebroken. Woensdagochtend werd in een winkel inde Passage een 52-jarige mevrouw uit Delft aangehouden voor een winkel diefstal. Zij bleek een zogenaamde klep tomaan en maakt zich al jaren regelma tig schuldig aan diefstal. Donderdag werd melding gemaakt door een getuige dat werd ingebroken in auto's die geparkeerd stonden aan de carpoolplaats aan de Henegouwer- weg. Bij controle bleek inderdaad dat in vier auto's was ingebroken. Door twee eigenaren is daarvan aangifte gedaan bij de politie te Waddinxveen. In de nacht van donderdag op vrijdag werd door middel van het inslaan van een ruitje een radio-cd-speler, cd's en een zonnebril gestolen uit een auto die stond aan de Sniepweg. Vrijdagmiddag om 12.45 werd in een supermarkt aan het Groensvoorde twee Waddinxveners aangehouden van 16 en 18 jaar voor diefstal van twee pakjes saté. Op het politiebureau ble ken zij ook nog bij zich te hebben twee flessen drank en zeven dozen sigaren die zij elders in Waddinxveen bij win keldiefstallen hadden buitgemaakt. Tij dens het verdere verhoor bleken zij nog een aantal winkeldiefstallen op hun kerfstok te hebben ook buiten Wad dinxveen. Overig nieuws: Dinsdagochtend bleken de verkeers lichten bij de Hefbrug tezijn uitgevallen hetgeen een enigszins chaotische toe stand opleverde. De politie heeft het verkeer daarom tijdens de ochtends pits bijgeregeld. Vrijdagavond rond 21.30 uur reed een kleine witte personenauto door een winkelruit aan de Passage. Het is niet bekend of dit een ongeluk was of dat dit opzettelijk ging. Het voertuig dat met gedoofde lichten weg reed, is helaas nog niet achterhaald. ling zonder richting aan te geven linksaf sloeg. De motorrijder botste tegen de fietser en beiden kwamen ten van. De fietser is met een zware hersenschudding afge voerd naar het BFeulandzieken- huis. Zaterdagmiddag reden twee fiet sers naast elkaar over het Reijers- koop richting Reeuwijk. Zij wer den daar ingehaald door een per sonenauto met aanhangwagen bestuurd door een 39-jarige inwo ner uit Reeuwijk. Bij deze inhaal manoeuvre werd de buitenste fietster, een 16-jarige Boskoopse, geraakt. Zij kwam ten val maar raakte daarbij niet gewond. Zij hield alleen vuile kleding aan de valpartij over. Inbraak/diefstal: Fiets: Maandag 17 januari, Voorofscheweg AH, zwarte Ga zelle opoefiets. Maandag 17 ja nuari, Puttelaan, goud/geel kleu rige Gazelle herenfiets type Sport, handrem versnelling. Dinsdag 18-1, Parklaan, donker groene herenfiets merk Aldo. Vrijdag, Rietkraag, grijze Gazelle Primeur herenfiets met trommel- rem en versnelling, framenr. 0109216, postcode 2741 AE 55. In de nacht van maandag op dins dag werd een personenauto ge stolen vanaf een parkeerplaats van het Torenpad. Het betreft een witte Renault Clio voorzien van het kenteken VN-80-FD. Dorpsstraat 73 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1412 - Fax 01802-1153 Dorrestein 8 - Nieuwerkerk aan den IJssel - Tel. 01803-18821 van 1,75 nu slechts 155 van 10,25 nu slechts 8,95 i nu slechts 4,75 VRIJDAG: ZATERDAG: KOEKJE VAN DE WEEK: 250 gram Bitterkoekjes, van 6.25 BROODJE VAN DE WEEK: SNACK VAN DE WEEK: Javaans broodje heerlijke pittige vullingnu slechts 1,95 FXTRA AANBIEDING! een heerlijk broodje, eens zo groot als een normaal puntje, uitstekend geschikt voor een broodje gezond, maar ook met kaas-ham-salade enz Bovenstaande aanbiedingen zijn ook verkrijgbaar bij: Plusmarkt D. Pak Theo Matze, SRV Henk Nieterink, SRV M. v.d. Spek, groentenhandel Aanrijdingen: Woensdagmiddag omstreeks 13.00 uur moest een 51-jarige bestuurder van een vrachtauto uit Wehl in het Reijerskoop uitwijken voor een tegenligger. Daarbij reed hij tegen een langs de weg gepar keerd staande bestelauto die daardoor weer werd opgeduwd tegen de daar voor geparkeerd staande bestelauto. Donderdagmiddag omstreeks 13.00 uur vond een aanrijding plaats iri het Reijerskoop tussen een 16-jarige fietser en een 26-jarige bromfietser beiden af komstig uit Boskoop. Zij reden in de zelfde richting toen de fietser plotse- Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald wor den. (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdag morgen na verschijning van Hart van Holland. Dinsdag werd aangifte gedaan van een inbraak in een woning aan het Poelruit. Men was de wo ning binnen gekomen via een dak raam. Het gehele huis werd overhoop gehaald. Ontvreemd werden gouden sieraden. In de nacht van zaterdag op zondag werd een ruitje ingeslagen van een per sonenauto die stond geparkeerd aan het Pastoor Daalmansplantsoen. Er werd niets uit het voertuig vermist. Overig nieuws: Vrijdagavond laat, even na midder nacht ontstond onenigheid tussen 2 Boskopers in een café aan de Dorps straat. Hierbij liep een 22-jarige Bosko per hoofdletsel op dat op de EHBO in het Bleulandziekenhuis is behandeld. Zaterdag werd aan de Mendelweg een personenauto aangetroffen die op 17 december van het vorig jaar in Wad dinxveen was gestolen. Het voertuig verkeerde nog in goede staat, er waren geen zichtbare braaksporen. In verband met onze Nieuwe Aanwinsten van de Meubelbeurs in Keulen MEUBELEN VAN J0RI, LE0LUX, MONTIS, PASTOE, HÜLSTA, ARTIF0RT EN GELDERLAND TOT KANAALWEG 39-53, CXPELLE A/D USSEL Telefonische informatie 010-4507466 Opa Pleysier h.g. met uw 75ste verjaardag op 31 jan. van Gijsbert. Iris en Manuel wie heeft voor onze peuters een klein model skelter Tel. 01802-2693 of 01802-1740 t.k. salontafel rond 110 cm balibruin pr.n.o.t.k. 01828-16702 woningruil gevr. eengezinsw. in Leiden voor eengezinsw in Boskoop 01714-15789 t.k. dames sportfiets met 5 versn. i.g.st. 01827-5217 t.k. gasfornuis met elektr. vonkonst. lever kleur 100,- 01828-18437 zeer ervaren kinder oppas b.z.a. voor de middagen en dond. hele dag 01727-14651 t.k. ski ca. 10 jaar schoenen stokken; 3 pits gasstel 01828-14839 t.k. gevr. duplo-trein met rails en metalen step i.g.st. 01727-10031 Moerkapelle- Na een jaar iedere zater dag vanuit de winkelwagen verkocht te hebben in Zevenhuizen achtten de vrij willige medewerkers van de Wereld winkel de tijd rijp om de verkoop uit te breiden naar Moerkapelle. Vanaf donderdag 27 januari zal de win kelwagen iedere laatste donderdag van de maand in Moerkapelle staan. De standplaats zal zijn in de Dorpsstraat van Moerkapelle, bij Bac. De deuren van de winkelwagen zullen geopend zijn van 10 uur 's morgens tot 2 uur 's middags. De medewerkers van de Wereldwinkel hopen hierdoor hun klanten kring verder te kunnen uitbou wen zodat er meer produkten verkocht kunnen worden waarvoor een eerlijke prijs betaald is. Door deze eerlijke prijs kunnen de pro ducenten in de derde wereld een beter en menswaardiger bestaan opbouwen. Ook kunnen de producentn met deze extra inkomsten de arbeidsomstandig heden verbeteren en zorgen voor een goed onderwijs voor hun kinderen. Er zijn vele produkten die in de wereld winkel gekocht kunnen worden, van Max Havelaar keurmerk koffie en cho colade tot wijn, van cadeau artikelen tot schrijfwaar en van huishoud textiel tot boeken. Boskoop - Evenals voorgaande jaren zal de Nederlandse Hervormde Kerk in Boskoop een rommelmarkt organise ren. Dit jaar wordt de markt gehouden op zaterdag 26 maart. De opbrengst komt geheel ten goede aan een kinder tehuis in Lockicar in Kenia. De organisatie van de rommelmarkt is daarom op zoek naar oude maar bruik bare spullen, zoals stoelen, bankstel len, bedden, kasten. Ook speelgoed, kleding, huishoudelijke artikelen en boeken zijn welkom. Als u spullen heeft die afgehaald kunnen worden, dan kunt u dit doorgeven aan de organisatie (te lefoon 01727-12941). Nee, lekker fris is ie nog steeds niet. Broeikasgassen, smog, zure regen. De auto doet er driftig aan mee. Veel men sen denken niettemin, dat ze niet zon der kunnen. Meelij moet je hebben met de stakkers die hem hebben om "erbij te horen". Of die alleen zo hun ochtend privacy vinden. En met die duizenden menselijke en miljoenen dierlijke ver keersdoden per jaar. Maar flexibel is hij wel. Dus terwijl het openbaar vervoer in de versukkeling raakt, schijft de au tofanaat vrolijk achter zijn goedkope stuur. Toch: ook dat kan met enig oog voor het milieu. Autoproducenten moeten schonere, zuiniger en stillere auto's afleveren. Zowel de Renault Twingo, de fiat con- quecento, de Mazda 121 en de Subaru Vivio, als de sjieke Mercedes Vision en BMW El zijn kompakte typen, die dus minder grondstof vergen. Bij Volkswa gen is het afval sinds 1987 met 39% verminderd en het hergebruik met 89% verhoogd. De nieuwe Golf Eco hoort tot de zuinigste diesels op de markt. Nog zuiniger is de Citroen AX Eco. Op de speciale groene banden van Michelin (extra kleine rolweerstand) rijdt die maar liefst 1 op 371! In japan is banden- merk Yokohama bezig in fasen vervui lende stoffen als cfk's en tri uit het produkteproces te kieperen. Ook wordt op water en energie bespaard. Middenklassers van Toyota krij gen een katalisator die ge bruik maakt van palladuim in plaats van de schaarse grondstoffen rhodium en platina. Ook gaat Toyota het veel gebruikte ge galvaniseerde staal schoner recyclen. Over recycling gesproken. Van de oude autobanden wordt al 90% hergebruikt. Hetzij in de landbouw (als afdekmateri aal) hetzij door er nieuwe produkten van te maken. Ook van autoschroot wordt driekwart gerecycled. Uzelf gaat bij aankoop een verwijderbijdrage be talen. Het basisbedrag is 250,- Maar hoe makkelijk uw auto recyclebaar is, hoe later dat bedrag. Opletten dus! Door carpoolen of het voordelige auto- delen gaat u milieuzuinig met uw mon stertje om. Er bestaat al een handige brochure over. Recente studies wijzen uit dat u het schoonst rijdt op benzine (loodvrij) plus katalisator. Dan volgt LPG met katalisator, dan diesel. Zonder katalisator is jakkes. De elektrische auto lijkt vooral geschikt in de stad. De milieuwinst is beperkt. Immers: ook de centrale die de akku van stroom voorziet is vervuilend. On getwijfeld zullen nieuwe brandstoffen als waterstof en zonne-energie opko men. Maar tot die tijd blijft de milieuvriende lijke auto gewoon.... de fiets!

Hart van Holland | 1994 | | pagina 3