Buitenschoolse opvang in Waddinxveen Piet van Oosten, Piet Geuze en Cor van Leeuwe schaatsten 200 kilometer in Oostenrijk Het extraatje van Albert Heijn Engelse drop 2 VEERMAN MAKELAARDIJ Antiek ter sprake Bingo Paddestoel Expositie in galerie "Pastel" Grootse rommel markt in Koudekerk 10 jaar kinderkoor I de Benthuizer Zangertjes Bezoekersaantal Stedelijke Musea Gouda stabiel Oud papier I Moerkapelle Zaterdag 29 januari werd de buitenschoolse opvang Jodo- kus in de St. Victorstraat in Waddinxveen officieel geo pend. De toespraak voorafgaande aan de feestelijke opening werd verzorgd door de heer M. Minderhouddocent van het Zuidhollands Orgaan Kindercentrum. In zijn korte rede sprak hij de wens uit dat de buitenschool se opvang Jodokus net zo 'n succes zou worden als het kinderdagverblijf. Vrij spelen tot de school begint Puzzelen, verkleden en muziek luisteren Speeltuin en gymzaal Rustig huiswerk maken Het gehele jaar geopend Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en omstreken Dag en nacht bereikbaar. Telefoon: 01892-17133 -b.g.g.: 01892-17193 Heemskerkstraat 16, 2665 AK Bleiswijk zak 1 kilo 3.99 Koudekerk a/d Rijn, Pr. Bernhardstraat 9 Zevenhuizen, Dorpsstraat 129 Makelaar in onroerende goederen Onteigeningsdeskundige Beëdigd taxateur Dorpsstraat 200. Postbus 2. 2760 AA Zevenhuizen Telefoon: 01802-1866 - Telefax: 01802-3178 ShwiPll Boskoop- Bij de katholieke vrouwen vereniging komt op dinsdag 8 februa ri mevr. G.H. Vos- van der Veen iets vertellen over antiek in het algemeen. Er wordt uitleg gegeven over porse lein, glas, kristal, sieraden en schilde rijen, met uitzondering van munten en postzegels. De avond is in de paro chiezaal en begint om 20.00 uur. Een ieder die geïnteresseerd is kan zelf antieke spullen meenemen. Waddinxveen- Vrijdag 4 februari is er weer een bingo in de Paddestoel in de Lijsterbesstraat te Waddinxveen. Leeftijd vanaf 12 jaar en de aanvang is om 20.00 uur. Hazerswoude- In galerie "Pastel" op de Voorweg nr. 30 te Hazerwoudé- dorp is van 3 t/m 26 februari een expositie van Wil DrostTon van Dup- pen en Ineke van der Bol. Wil Drost exposeert met olieverfschilderijen, Ton van Duppen met bronsjes en ce ment objecten. Ineke van der Bol met keramiek. Koudekerk a.d. Rijn- Op zondag 6 fe bruari a.s. zal in de Ridderhof. kerk- laan 20 te Koudekerk a.d. Rijn weer een grote rommelmarkt plaats vin den. Twee zalen met voor een ieder wat wils. Uniek te noemen is dat er deze keer een 2e handskledingbeurs zal zijn. Aanvang 10.00 uur tot 17.00 uur. Zaterdag 5 februari 1994 wordt er een jubileummiddag gehouden in de Ne derlandse Hervormde Kerk in Bent huizen waaraan medewerken kinder koor "Jejeda" uit Oudewater en kinderkoor Emanuel uit Lindschoten beiden o.l.v. Yvonne Verwy-van Vliet en kinderkoor "De Benthuizer Zan gertjes" o.l.v. Diny Houweiing. Deze kinderkoormiddag begint om 15.00 j uur en de toegang is vrij. tiouda- ln 1993 was het aantal bezoe kers van de Stedelijke Musea Gouda 150.111Dit aantal is vergelijkbaar met I het niveau in 1991, toen 51.223 men den de musea bezochten. Met name de zomermaanden juli, augustus en I september 1993 is het bezoekersaan- I 'al gestegen in vergelijking met 1992. in 1992 lag het bezoekersaantal van Museum het Catharina Gasthuis en j Museum de Moriaan met 36.808 een I stuk lager omdat Museum de Mo- 1 iaan in verband met een omvangrij ke herinrichting het grootste gedeel- I 'e van het jaar gesloten was. Moerkapelle- Vrijdagmiddag 4 en za terdag 5 februari zal er weer papier worden verzameld in de containers naast de kerk van de gereformeerde gemeente Moerkapelle. Zaterdag van 00 tot 12.00 uur is de container- dienst aanwezig. De vierde container j's voor karton. Na 12.00 uur kan er k('en papier meer worden gebracht, w opbrengst van januari was 14.020 kg. De behoefte aan buitenschoolse op vang is ontstaan bij het kinderdagver blijf zelf. "Wij zijn in 1990 gestart met het dagverblijf Jodokus en de kinderen krijgen nu de leeftijd voor de basis school". aldus Simone de Jong, één van de bestuursleden van Jodokus. De op vang voor leerlingen van de basis school gaat plaatsvinden in wijkge- bouw Zonnig Zuid. Daar worden de kin deren gebracht nadat zij thuis opge haald zijn met taxi's. Tot schooltijd kunnen zij vrij spelen. "Na schooltijd komt de taxi de kinderen weer ophalen," vertelt Simone de Jong. "In Zonnig Zuid kunnen ze dan eerst even bijkomen en hun verhalen vertel len over hun belevenissen van die schooldag". Vanaf 16.00 uur is er tijd voor ontspanning, spel en eventueel huiswerk. Zo worden er gepuzzeld, naar muziek geluisterd, verkleedpartij en georganiseerd en gelezen. "Wij werken verder samen met de Wijk- school St. Jozef hier aan de overkant en met de speeltuinvereniging, die geves tigd is in Zonnig Zuid" vertelt Karin van Langeraad, eveneens bestuurslid van Jodokus. "Zo maken wij gebruik van de speeltuin van de vereniging en van de zolder en gymzaal van de school". In Zonnig Zuid is verder een keuken waar kinderen bijvoorbeeld koekjes kunnen bakken. T Bestuursleden S. de Jong (linksen K. Langeraad en ZOK-docent M. Minderhoud bij de opening Jodokus werkt met gediplomeerde krachten. "Wij zorgen voor één begelei der per zeven kinderen. In het begin is het voor de kinderen even wennen aan meerdere leidsters, maar gedurende de gehele periode zullen de kinderen bij dezelfde begeleiders blijven". Karin Langeraad vertelt dat de kinderen in één ruimte verblijven. "Op die manier kunnen broertjes en zusjes eventueel ook samen spelen. Maar het is ook mogelijk om een gedeelte van de ruimte af te sluiten, zodat kinderen die bijvoor beeld huiswerk willen maken, rustig kunnen werken". De buitenschoolse opvang van Jodo kus, is net als het kinderdagverblijf het hele jaar geopend. "Op die manier zijn de gezinnen niet verplicht met vakantie te gaan in de periode dat de opvang gesloten is," legt Simone de Jong uit. "In alle vakanties zorgen wij voor opvang voor hele dagen. Op die manier kunnen ouders gewoon doorwerken. Alleen op feestdagen, zoals tijdens Kerstmis en Pasen, zijn wij gesloten. Wij hopen dat door deze vormen van service de bui tenschoolse opvang net zo goed zal gaan lopen als het kinderdagverblijf". En met deze uitspraak onthult zij het bord van Jodokus en is de opvangruim te officieel geopend. Eén van de faciliteiten van Jodokus wm-i Regio - Afgelopen weekend werd op de Weissensee in Oostenrijk de Alterntie- ve Elfstedentocht verreden (tour tocht). Ook uit onze regio schaatsten enkele veteranen mee. Zij legden een afstand van 200 kilometer af, onder er barmelijke omstandigheden. Vermel denswaardig is het dat deze veteranen allen de tocht uitreden, terwijl vele jon geren voortijdig afhaakten. Vandaag wordt de wedstrijd-tocht ver reden. Hieraan zal onder meer de Ze- venhuizenaar Jan Ottevanger deelne men. Deze aanbieding is alleen geldig hii Allvi 1 Heijn m: ,:Av

Hart van Holland | 1994 | | pagina 1