f— WD ook lokale spreekbuis Hart w Mladic De echte bakker GERRITSEN U Politieberichten IJssel en Gouwe MM m Foto's in het HART VAN HOLLAND COLOFON Hart van Holland/2 februari 1994 pagina 3 Boskoop - Dinsdag 1 februari verd in Boskoop een start gemaakt met het bouwproject Waterrijk. Mevrouw H.C.M. ?an de Wetering, wethouder fan Openbare werken en folkshuisvesting, sloeg de terste paal. Moderne woonwijk Variatie in wonen Vier generaties 'Vuurtoren' in rood en wit Veiligheid voor iedereen is een noodzaak 30.250 exemplaren. Dorpsstraat 73 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1412 - Fax 01802-1153 Dorrestein 8 - Nieuwerkerk aan den IJssel - Tel. 01803-18821 VRIJDAG: Appelslofjes,van 1,85 nu slechts 1,50 ZATERDAG: Limburgse kersenvlaai, .6persvan 8,50 nu slechts 6,95 KOEKJE VAN DE WEEK: 250 gram roomboter hobby's, 5 Maisbolletjes exclusief knapperig bolletjenu slechts 1,95 Surinaamse snack heerlijk pittignu slechts 1,95 Zuurkool-broodje .met een echte worst.... van 2,75 nu slechts 2,25 en bij inlevering van 7 verschillende kassabonnen: NnII dan 4 halen en slechts 3 betalen! Evaluatie Zevenhuizen/Moerkapelle: Waddinxveen: ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Boskoop: Mart project Waterrijk Woningen in Waterrijk van bouwbedrijf Waaijer uit Leidschendam In Waterrijk zullen de woningen voor [le 21-ste eeuw gebouwd worden. De okatie, in het centrum van Boskoop, lestaat nu nog uit landbouwgrond, louwen in dit gebied betekent dan ook :en radicale verandering van een uniek ituk Boskoop. ien historisch boomkwekerijgebied noet plaatsmaken voor een moderne Jvoonwijk. Toch zal de historische Structuur van de kavels zoveel mogelijk ntact blijven. Dat betekent dat het nerendeel van de sloten moeten blij- 'en bestaan, waarbij het water een bin- lend element zal zijn. Vrijwel alle hui- en grenzen direct of met de tuin aan de loot. In sommige gevallen gaat men In de eerste fase worden in Waterrijk 54 woningen gebouwd. Daarvan zullen zestien geschakelde woningen in de vrije sector, elf patiowoningen en drie vrijstaande villa's gebouwd worden door bouwbedrijf Waaijer uit Leid schendam. Dit bedrijf zorgt verder voor de bouw van drie experimentele woningen. De ontwerpen voor de wo ningen zijn verzorgd door architecten bureau Kokon uit Rotterdam. De patiowoningen worden ook wel vier- generatie-woningen genoemd omdat zij geschikt zijn voor vier verschillende doelgroepen: starters, gezinnen met jonge kinderen, gezinnen met volwas sen kinderen en ouderen. Bij deze wo ningen zijn alle voorzieningen aange bracht op de begane grond (keuken, badkamer, woonkamer en slaapka mer). De bovenverdieping naar wens gebruikt worden als extra slaapkamer, hobbykamer of berging. In de eerste fase worden verder drie vrijstaande kubuswoningen en villa Zevenhuizen - De laatste maanden verschenen er in de kranten en via de nieuwsuitzendingen op radio en televisie regelmatig berichten over het functioneren van het politie-ap- paraatOok lokaal heeft de WD voor de problematiek aandacht ge vraagd. Aan de drie dorpskernen (Zevenhui zen. Moerkapelle en Oud-Verlaat) Izijn drie politiefunctionarissen toe gewezen voor de dagelijkse gang van zaken. Onafhankelijk informatieblad. verschijnt in Waddinxveen. Boskoop, r Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, azerswoude-Rijndijk, Koudekerk a./d Rijn, Zevenhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 Advertenties emy V ersnel of Raymonde de Vries Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Sl"tingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal Ondien gereserveerd) [ot dinsdagmiddag 13.00 uur. I dJf!!j}ei er sfelt zich NIET verantwoor dte °°r eventue^e onjuistheden in onisch opgegeven advertenties!! redaktie van Hart van Holland stelt zich iiiv,.nan!Pra'ïe'ii'< voor de 'nhoud van de in iin PI, en ingezonden mededelingen het SL.ant" Bovendien behoudt zij zich i/' voor, zonder opgave van reden, 'overtentjes voor publikatie in Hart van Vim i.i bolland te weigeren. klachten over de bezorging van /an Holland, uitsluitend bellen, W frSag"ochlend ,ot 1100 "ur 'Werk Den Haag VSP 070 - 3350133 'Rotonda' gebouwd. De patiowo ningen zullen voorzien zijn van o.a. een garage en een bijkeuken. Op de eerste verdieping zijn drie slaapkamers te vinden; op de tweede verdieping is plaats voor een vierde. De villa Rotonda is een vorm van experimentele bouw. De woning zal voorzien worden van een toren in rood en wit. De torenkamer op de tweede verdieping kan dienst doen als hobbykamer of atelierruimte. De woningen zullen waarschijnlijk in de zomer opgeleverd worden. heerlijk dun krokant koekjevan 5,50 nu slechts 4,25 BROODJE VAN DE WEEK: SNACK VAN DE WEEK: EXTRA AANBIEDING! Bovenstaande aanbiedingen zijn ook verkrijgbaar bij: t jJl Plusmarkt D. Pak UW Theo Matze, SRV W Henk Nieterink, SRV M. v.d. Spek, groentenhandel De WD vraagt zich af of met zo weinig menskracht de veiligheid van onze inwoners kan worden ge garandeerd en of er op deze manier nog tijd overblijft voor verkeers- en milieucontroles en voor alle andere zaken die de aandacht vra gen. De reorganisatie van het poli- tie-apparaat is bijna voltooid. Een evaluatie is volgens de WD abso luut noodzakelijk, want het kan nooit de bedoeling zijn geweest om de problemen te verplaatsen van de stad naar de omliggende dor pen. Voor de WD geldt dan ook: Meer politie op straat was het stre ven, laat dit ook voor onze gemeen te gelden! t.k. 8 kantige salontafei met natuurstenen inleg 150,-01728-8496 leuke dames gezocht om gezamenlijk iets te ondernemen of te kaarten enz. 01714-14894 t.k. super nintendo spellen street fighter II (amer.) zonder converter 50,- rival turf 60,0 01728-9240 t.k. Ford Sierra Ki. antr. gr. n.t. gek. '83 3000,- 01727-17895 t.k. 41 m2 wandtegels 15x15 cm wit 300,- 01728-9615 t.k. meisjesfiets 24 inch 125,-; 01728-8900 gratis af te halen resten gesponnen en geverfde schapenwol 01728-9293 t.k. antieke hang/olielamp geheel kompleet ƒ175,- na 18 uur: 01714-12808 t.k. 30 st. ronde berg grind tuintegels doorsnee 49 erna 50,-01728-8268 Aanrijdingen: Woensdagavond omstreeks 18.15 uur vond een aanrijding plaats op de Zuid- plasweg. Een 31-jarige Rotterdammer keerde op deze weg. Dit duurde te lang en werd te laat opgemerkt door een 54- jarige bestuurder uit Nieuwerkerk. Deze botste met een behoorlijke snel heid tegen de rechterzijkant van het kerende voertuig. De Nieuwerkerker klapte met zijn hoofd tegen de voorruit en is afgevoerd naar het Bleulandzie- kenhuis te Gouda. Beide voertuigen zijn zwaar beschadigd afgevoerd. Donderdagmiddag omstreeks 17.00 uur vond een aanrijding plaats in het Noordeinde ter hoogte van de RW 12. Een bestuurder sloeg linksaf de oprit van RW 12 op en zag daarbij een tegen ligger over het hoofd. Een frontale aan rijding was het gevolg. De voertuigen zijn zwaarbeschadigd afgevoerd. Er ontstond geen persoonlijk letsel. Inbraak/diefstal: In de nacht van dinsdag op woensdag vond een inbraak plaats in een woning aan de Rozenstraat. Men kwam binnen door het forceren van de achterdeur. Er werd niets uit de woning vermist. In de nacht van donderdag op vrijdag werd een poging inbraak gepleegd in een bedrijf aan de Nijverheidstraat te Moerkapelle. Er werd een raam gefor ceerd maar de inbraak werd niet door gezet, vermoedelijk in verband met de aanwezige elektronische beveiliging. Zaterdagavond werd een inbraak ge pleegd in een hoekwoning aan de Leeu werik. Allereerst werd een poging ge daan de achterdeur te forceren en ver volgens is men door het forceren van de voordeur naar binnen gegaan. Er werd niets vermist. Aanrijdingen: Donderdagmiddag vond op de Willem de Zwijgerlaan een aanrijding plaats waarbij drie auto's betrokken waren. Een 19-jarige bestuurder uit Moord recht reed tegen de achterzijde van een personenauto die daarop werd opge duwd tegen een daarvoor stilstaande personenauto. inbraak/diefstal: Gestolen Fietsen: Joke Smithoeve, Ba- tavus Winner damesfiets, tr.remmen versn. framenr. WHE 6534640 Peter Zuidlaan, wit/groene Jumbo opoefiets, framenr. 4613934. Sniepweg, groene Sparta damesfiets, handremmen+versn. postcode 2742 CD 6. Pr. Bernhardlaan, groene Gazelle he renfiets, postcode 2741 DM 73. K.W.plein, zwarte Union herenfiets, vel- gremmen en versn. Stationstraat, blauwe Batavus dames fiets type Albra met trommelremmen en versn. framenr. WHE387523. In de nacht van zondag op maandag 24 januari werd ingebroken in een woning aan de Pr. Bernardlaan. Men kwam de woning binnen door het forceren van de achterdeur. Het is niet bekend of er iets weg is. Woensdagochtend rond 11.30 uur werd vanuit een personenauto aan de Henegouwerweg een attachékoffer ge stolen met daarin een aantal kenteken bewijzen alsmede fl. 25.000,-. Men brak het voertuig open door het forceren van het portierslot. Aan de Zuidplaslaan werd een motor fiets uit een achtertuin gestolen. Het betreft een KTM met het kenteken ML- 72-GL en met het chassisnr. KTM 910189255. Woensdagavond laat werden twee Gouwenaren, in de leeftijd van 18 en 19 jaar oud, aangehouden in de Perk- straat. Zij worden verdacht van een poging diefstal van een personenauto. Een van de twee had een zogenaamde slotentrekker in zijn bezit, een appa raat om een portierslot te forceren. In de nacht van donderdag op vrijdag werd uit een auto, die stond gepar keerd op de carpoolplaats aan de Tweede Bloksweg, een radiocassette recorder ontvreemd. Er werd een zij ruitje vernield om binnen te komen. Vermoedelijk heeft men ook nog een poging gedaan het voertuig te stelen omdat tevens het contactslot vernield was. Aanrijdingen: Toen dinsdagmiddag een 42-jarige Waddinxvener het Shellsta- tion aan de provinciale weg verliet, reed een 20-jarige Boskoper via de uit gang het terrein op. Daar rekende de Waddinxvener niet op en een aanrij ding was het gevolg. Beide voertuigen liepen schade op. Inbraak/diefstal: Gestolen fietsen: Voorofscheweg, blau we Ricardo damessportfiets, framenr. 2366780. Aan het Kruiskruid werd een auto opengebroken door het forceren van het portierslot. Weggenomen werden de autoradio alsmede geld. In de nacht van woensdag op donder dag kwam een melding dat werd inge broken in een auto in de buurt van het Pastoor Daalmanspls. Na onderzoek in de omgeving werden aan de Kalver- dans twee personen aangetroffen van 21 en 16 jaar oud afkomstig uit Bos koop. Zij hadden goederen bij zich dat van diefstal afkomstig was waaronder shellzegels, cd's. fototoestel, walkman en snoep. Deze goederen waren uit niet afgesloten auto's gehaald. Bij onder zoek door de politie bleken tientallen auto's onafgesloten te zijn. Uit een oog punt van preventie een slechte zaak. Het voorkomen van misdrijven, waar onder ook autoinbraken vallen, kan de politie niet alleen. De burger zal ook een bepaalde inspanning moeten leveren om te voorkomen dat zijn eigendom men worden beschadigd of gestolen. In de nacht van woensdag op donder dag werd in de Gouwestraat een siga rettenautomaat in z'n geheel met grof geweld uit de muur gesloopt en meege nomen. In de automaat bevonden zich ongeveer 90 pakjes sigaretten. Overig nieuws: Oplichting: Dinsdagmiddag werd door de politie Rijn en Brasem een 21-jarige man uit 's Gravenzande aangehouden in een ho tel in Hazerswoude. Deze logeerde re gelmatig in hotels zonder vervolgens te betalen. Dit feit pleegde hij eveneens in hotels in Boskoop en Waddinxveen. Groep zigeunerachtige types aktief Vrijdagavond omstreeks 19.45 uur kwam deze groep een sigarenwinkel binnen aan de Zijde. Een aantal hielden de bewoner(s) aan de praat terwijl een ander via de achterdeur in huis zijn/ haar slag slaat. Er werd een portemon nee met een groot bedrag aan geld weg genomen. Later op de avond aan de Zuidkade te Waddinxveen. terwijl de bewoonster in de woonkamer zat, kwam men via de achterdeur de keuken binnen. Toen even later de heer des huizes thuis kwam, kwam hij een man en drie vrouwen tegen in de gang die de voordeur uitliepen en vertrokken. Er werd nog niets vermist. Rond midder nacht werd dezelfde groep onder ver dachte omstandigheden in de Dorps straat te Waddinxveen gesignaleerd. Zondag in het begin van de middag was een woning aan de Knibbelweg te Ze venhuizen aan de.beurt. Toen de bewo ners daar thuis kwamen, stond een gele Opel Kadet op hun erf met daarin de boven aangegeven groep mensen. De bestuurder sprak en aan en vroeg het een en ander te koop. Toen zij weg waren bleek er te zijn ingebroken door het forceren van een raam. Er werden sieraden vermist. Gepubliceerde foto's in Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van Hart van Holland.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 3