De Rabobank wijzigt de spaarrente. U maakt de dienst uit! pagina 10 Hart van Holland/9 februari 1994 We schrijven 1987. Herman Diekman en Roland Notermans, beiden student aan de Rijksuniversiteit Groningen bedenken een Beursspel, dat voor de eerste keer wordt gespeeld in 1988. Op dat moment nog uitsluitend door Groningse studen ten. Het jaar daarop waait het spel over naar andere studentensteden. Het spel blijkt geen spel meer te zijn, maar een organisatie te worden. Diekman en Noter mans vestigen zich in Amsterdam, de stad van de Beurshandel, en beginnen de European Stock Exchange Competition, kortweg ESEC. Inmiddels zijn duizen den mensen in de ban van de Beurscompetitie geraakt. Studenten, particuliere beleggers, degelijke spaarders en scholieren werpen zich eens per jaar op de Beurscompetitie. Weliswaar met een fictief bedrag, maar met levensechte beurs koersen. Spaar-Vrij-Rekening* Spaar-Groei-Rekening vanaf 5.000,- 2.500,--/5.000,- 0,--2.500,- Spaarplan Rekening Spaar-Vast-Rekening* 10.000,- 33/4% 4 4/4% 4/% 43/4% Rabobank Rendement Rekening* 2 33/4% 23/4% 2 33/4% 10.000,- 4/4% 4/2% 4%% 5 5/% 5/% 43/4% 4 33/4% Rabobank Beleggersrekening vanaf 50.000,- ƒ25.000,--/50.000,- 0,--25.000,- Rabobank Woonspaarplan vanaf 5.000,- ƒ2.500,--/5.000,- ƒ0,--ƒ2.500,-* Rabobank Kinderspaarplan* Rabobank Jongerenrekening Zilvervloot* Werknemerssparen* 4/% 4 3 3/% 2/% 2 3/% 4 3/% 5/% 5/% 5/% Rabobank. Aangenaam. Rabobank fS Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle B.A. In 1993 telde de competi tie meer dan 13.000 deelnemers. Dat vergt een strakke organisatie en de hulp van een bank. Vanaf het eerste begin is de Rabobank hoofdsponsor, intermediair tussen deel nemers en ESEC en contactadres. Tot voor kort was de Beurscompe titie een nationale aange legenheid. Dit jaar komt daarin verandering. Duits land is het eerste andere land dat kennis gaat maken met dit spannende spel. In oktober volgt Engeland. En daarmee is de expansiedrift van ESEC nog niet voorbij. Over enkele jaren staat een grootschalige Europe se competitie op het programma. Een levensecht educatief spel De Beurscompetitie is een levensecht spel. Iedere deelnemer krijgt een fictief bedrag van f. 300.000,- Daarmee kan worden belegd in obligaties, aandelen, opties, warrant en futures, genoteerd aan de Amsterdamse Effectenbeurs en de EOE-Optiebeurs. Orders kunnen vier entwintig uur per dag telefonisch via het voice-respons sys teem van ESEC worden opgegeven. Daarvoor geldt het normale PTT-tarief. Verwerking vindt plaats tegen de slot- koersen van de beurs- dag of, indien een order wordt opgege ven nadat de beurs gesloten is, tegen de slotkoersen van de volgende beursdag. Deelnemers aan de Beurscompetitie spelen een wedstrijd met een sterk educa tief karakter. Her realiteitsgehalte van de Beurscompetitie is hoog. Men handelt tegen werkelijke beurskoeren, geeft opdrachten tot aan- en verkoop, ontwikkelt een visie op de finan ciële markten en zal alert het financiële nieuws willen volgen om de juiste beleg gingsbeslissingen te nemen. Dat alles zonder enig risico, het ingelegde bedrag is fictief. De winst (en natuurlijk het mogelijke verlies) ook. Winnaar is de deelnemer met het hoogste rendement op de sluitingsdatum. Het fictieve rendement is niet opeisbaar, maar er zijn aanzienlijke geldprijzen te winnen. De hoofdprijs voor particuliere deelnemers is f. 20.000,- de tweede prijs bedraagt f. 15.000,- en de derde prijs f. 10.000,-. Daarnaast zijn er nog verschillende andere prijzen te winnen. De Beurs competitie duurt tien weken, start op 21 maart en eindigt op 27 mei 1994. Een week van tevoren kunnen deelnemers alvast oefenen, zodat men direct bij aanvang van de wedstrijd goed beslagen ten ijs kan komen. Actueel rendement Met behulp van het voice- respons systeem kan de deel nemer dagelijks de portefeuil le raadplegen, vernemen welke orders wel en niet zijn doorgegaan, wat daarvan de reden is, vernemen welke nieuwe optieseries zijn geïn troduceerd en desgewenst per telefax de actuele stand van zaken te weten komen. En met de telefoon en de TV kan via RTL 4 teletex op eenvoudige wijze de persoonlijke porte feuille worden geraadpleegd. De theorie en praktijk Beleggen vraagt visie, kennis! van de financiële markten eng inzicht in de theoretische achtergronden van het beleg-1 gen. Speciaal voor de Beurs-1 competitie is een theorieboel ontwikkeld, waaraan vooraar staande deskundigen mede werking hebben verleend. Hel theorieboek vormt een goede ruggesteun voor het nemen van beleggingsbeslissingen, g niet alleen tijdens de Beurs- jj competitie, maar ook daarna. Het aparte spelboek bevat del regels van de competitie, de effectnummers en de werkwi ze. De Kosten Particuliere deelnemers beta len f. 90,- om mee te doen aal de competitie. Voor dit bedral neemt men deel aan de com- petitie, ontvangt men het spelboek, het theorieboek en I gedurende de competitie het f weekblad Beleggersbelangenl In dit blad wordt aandacht geschonken aan diverse beleggingsstrategieën en actuele informatie gegeven over de Beurscompetitie. De Telegraaf plaatst iedere dins-1 dag exclusief de landelijke rangschikking. Inschrijving U kunt zich inschrijven via del plaatselijke Rabobank. Moctill u meer willen weten, dan kunil u bellen met de ESEC-Infolijl 010-4768890. Rabobank. Aangenaam. Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle B./\. Rabo Beurs competitie 1994 met ingang van I februari 1994 Jaarlijks looptijd 1 jaar looptijd 2 en 3 jaar looptijd 4 en 5 jaar looptijd 6 jaar looptijd 7 t/m 10 jaar vanaf 25.000,- vanaf 10.000,- vanaf/ 1.000,- 0,-/1.000,- ambtenaren/premie-spaarregeling spaarloonrekening winstdelingsspaarrekening Ongewijzigd Zodra het tegoed een saldogrens overschrijdt, Wijzigingen voorbehouden wordt het hogere rentepercentage vergoed over het gehele saldo. Hoog fiscaal voordcel, flexi- leggen, of een mix van beide. o 00 biliteit, vrijheid, kans op meer En het mooie is: u kunt op rendement.... ieder gewenst moment switchen Dat zijn zo een paar voordelen tussen de spaar- en beleggings- van de nieuwe vormen; ieder spaar- en beleg- moment extra gingshvpotheck premie inleggen. Rabobank. Wilt ook Met deze Cumu- zo'n bvpothcck? potheck Neem bepaalt u zélf op welke wijze uw streeks contact op met onze kapitaal wordt opgebouwd. hypotheekadviseur. Door middel van sparen of be- Rabobank BI

Hart van Holland | 1994 | | pagina 10