ik In- en verkoop van caravans. Onderhoud en reparaties. Taxatie en tevens verhuur U kunt dan de '94 modellen van Adria en Avondale bezichtigen. 's-Gravenweg 306, 2911 BJ Nieuwerkerk aan den IJssel Telefoon 01803-16195 prijs: vanaf ƒ11.895,- Halen en brengen van caravans kan ook tussen 19.00 en 21.00 uur prijs: vanaf ƒ15.995,- De negen verschillende uitvoeringen van de - Adria Optima zijn uitgerust met een groot aantal standaard voorzieningen zoals een keuken met drie-pits gasstel en een koelkast van 70 liter. Vier of vijf, ruime en comfortabele bedden en voldoende kastruimte, door de exact berekende indeling. Het interieur van de Optima is rustig dankzij de zachte kleurstelling en de gebruikte materialen. De halogeenspots zorgen voor licht op de gewenste plaats. Avondale Sport 390 Beech 7%r>niA Dealer pagina 16 Hart van Holland/9 februari 1994 Klein caravans: kwaliteit voorop "Goede service leveren, dat is waar wij naar streven". Aan hef woord zijn de eigenaars van Klein Caravans in Nieuwerkerk aan den IJssel over hun caravanbedrijf: de heer en mevrouw Klein. Bij Klein Caravans kan men terecht voor het kopen van een nieuwe caravan (of een occasion) en de huur ervan. Bovendien zorgt het bedrijf voor reparaties en onder houdsbeurten. Hierbij staat de kwaliteit van de dienstverlening op de eerste plaats. "Wij zijn aangesloten bij de BOVAG waardoor de kwaliteit gegarandeerd is". Gespecialiseerde apparatuur "Eigenlijk heb ik van mijn hobby mijn beroep kunnen maken", aldus de heer Klein. "Veertien jaar geleden ben ik begonnen met kleine repara ties aan mijn eigen caravan en gaan deweg ging ik er steeds meer tijd aan besteden". Sinds 1987 is Klein Cara vans gevestigd aan de 's-Gravenweg in Nieuwerkerk aan den IJssel. "We zijn enorm gegroeid de laatste paar jaar. We hebben nu onder andere een grote showroom en een opslag plaats. Verder hebben we gespeciali seerde apparatuur voor reparaties". Het uitvoeren van reparaties is niet eenvoudig. "Als er een beschadiging aan de buitenkant van de wagen is, moet vaak het plaatwerk vervangen worden," vertelt mevrouw Klein. Voordat deze reparaties uitgevoerd konden worden, was dan ook een speciale opleiding nodig. "We voeren ook veel reparaties voor andere be drijven uit want niet elk caravan- bedrijf heeft de juiste kennis en apparaten". Redelijke prijzen Klein Caravans is dealer van Adria en Avon- dale. "De cara vans van Adria komen uit Slove nië. De materia len worden aan geleverd vanuit Duitsland en Ne derland. De wa gens worden in Slovenië in el kaar gezet". De caravans van het andere merk, Avondale, zijn afkomstig uit Engeland. "Beide merken zijn kwalitatief heel goed," vindt de heer Klein. "Het is ge makkelijk om met veel geld een goede caravan uit te kiezen maar zowel bij Adria als bij Avondale kun je met een relatief klein bedrag ook heel goed slagen". Bij Klein zijn behalve nieuwe caravans ook gebruikte caravans te koop. "Maar we kopen alleen kwalitatief goede wagens in", legt mevrouw Klein uit. "We willen nu eenmaal goe de artikelen leveren." Vakkundig advies Behalve oude en nieuwe caravans levert Klein ook accessoires. "We verkopen voortenten, gasflessen, spiegels en nog veel meer. Alles wat je nodig hebt als je gaat kamperen met een kampeerwagen kunnen wij leveren", aldus mevrouw Klein. Ver der geeft het bedrijf vakkundig ad vies. "Veel mensen denken dat je met De heer en mevrouw Klein in hun showroom aan de 's-Gravenweg in Nieuwerkerk aan den IJsseI een lichte auto geen caravan kunt trekken, maar dat is niet waar. Je moet alleen zorgen dat de aanhanger geschikt is voor de auto. Hij mag ui teraard niet te zwaar zijn. Je kunt eigenlijk met elke middenklasse auto op kampeervakantie". Onderhoud noodzakelijk Voor het behoud van een caravan is het onderhoud heel belangrijk. "Een kampeerwagen kan minstens vijftien jaar mee," aldus de heer Klein. "Maar om een caravan in een goede staat te houden, moet de wagen elke twee jaar nagekeken worden. Je moet er niet aan denken wat er bijvoorbeeld kan gebeuren als de remmen niet blij ken te werken". Daarom levert Klein Caravans ook deze vorm van service. Dit is een van de redenen waarom het bedrijf het hele jaar actief is. maart begint de verkoop en die is h grootst tot oktober," vertelt de he Klein. "Daarna hebben wij veel werl door de RAI. Verder verzorgen weifl het najaar onderhoudsbeurten caravans van overwinteraars". Kwaliteit hoog in het vaandel Een andere vorm van service aan èl klanten zijn de openingstijden va| het bedrijf. "Wij zijn maandag tote met zaterdag geopend," vertelt me vrouw Klein. Verder kunnen care vans voor reparaties en onderhom aangeboden worden tussen 19.00a 21.00 uur. "Dan hoeven de eigenaars van de kampeerwagen geen vrij ts nemen van hun werk om hun caravan te brengen en te halen". En daarma bewijst het bedrijf kwaliteit inder daad hoog in het vaandel te hebbel staan. KLEIN CARAVANS CARAVANS I

Hart van Holland | 1994 | | pagina 16