60 jaar" een paar! Superprestige 3 kilometer Jitreiking 'draaginsinge Gewonden" Wajang in Bibliotheek Boskoop Zanggroep Decapo Anatoli Gantwarg deelnemer aan veertigste Waddinxveen damdag Optreden Circus Booganini Kerkdiensten Goede en slechte tijden Koningin De Krooshappers Rommelmarkt Diploma-zwemmen in "De Sniep" Reggea-night Hart van Holland/9 februari 1994 pagina 19 Zondag 13 februari Informatie-ochtend .A nr ImniiM»..' kaddinxveen- "Echte liefde is watje bij elkaar houdt", aldus de 82jarige leer Hoogendoorn die hiermee de vraag beantwoordde wat het geheim is \an60jaar huwelijk. Met het bezoek van burgemeester C.M. van der Linden, lat overigens in alle rust gebeurde, werden de feestelijke dagen afgesloten. f)p 1 februari werd in hotel Groenendijk het heugelijke feit gevierd met de Minderen, 29 kleinkinderen en 14 achterkleinkinderen. bestig jaar geleden was het loco-burge- Jneester van Herst die hen in het huwe lijk verbond. |)e in Zeeland (St. Annaland) geboren mevrouw Hoogendoorn-Voshol weet tich van de afgelopen 60 jaar veel te perinneren, de leuke maar ook de min- Ker leuke dingen. Wat haar goed is bij gebleven is, toen in 1944 een bom voor let huis aan de Zuidelijke Dwarsweg [tie! en zij met haar drie kinderen onder let puin van het huis lag. Iele oud-Waddinxveners kunnen zich jiit herinneren als Dolle Dinsdag. Geluk kig zijn ze eronderuit gekomen, maar bm een nieuw huis te krijgen was nog liet zo gemakkelijk. Later kreeg het baar het huis aangewezen aan de Es- toomlaan 21, waar zij later nog eens 6 kinderen kregen. In de tijd dat een pond kaas nog maar 9 cent en melk 1,5 cent kostte, werkte de heer Hoogendoorn bij houtzagerij Ver waal. De laatste twintig jaar was hij spijsbereider bij C.P. Broer, met veel plezier. Een 60-jarig huwelijk is een bijzonder jubileum, waarbij de burgemeester op bezoek komt, Ook wordt een brief ver zonden door de Koningin waarin zij haar gelukwensen aanbiedt. Deze brief is dus ook verzonden naar het echtpaar Hoogendoorn. De brief krijgt een spe ciale plaats, want 60 jaar is toch iets om dankbaar voor te zijn. IVaddinxveen- Op woensdagavond 16 lebruari zal weer gestart worden voor p Superprestige 3 km. 1993. Deze zal Vorden gehouden op de atletiekbaan fan AV'47 aan de Hoogeveenseweg te Tloskoop. De start is om 20.00 uur. In schrijven kan vanaf 19.30 uur in de kan- linevan AV'47. Jlestart wordt in serie's van 10-12 per sonen. De serie's zijn ingedeeld naar pjd. Deelname staat open voor iedere man of vrouw met een redelijke condi tie en is gratis. Te superprestige 3 km is opgezet als ten conditie test voor loper en loop- sterS. Na afloop ontvang iedere deelne mer een kaart met de afgelopoen tijden. Hiermee kan de gelopen prestaties ver gelijken worden. Omdat ook bij presta tielopers met competie-element niet ontbreekt, wordt er een klassement ge organiseerd om de superprestige 3 km 1994. Er zijn drie pategorieen: dames, heren en veteranen. Per categorie zijn medailles en bekers beschikbaar. Het klassement bestaat ui een viertal lopen Per kwartaal wordt er een gehouden. Om in aanmerking te komen voo het klassement moet aan drie van vier lo pen worden deelgenomen. poskoop- Op 8 februari werd om 15.00 [door burgemeester Spros aan de heer Blanken het "Draaginsigne Gewon den" uitgereikt. De uitreiking vond pats in de raadzaal van het gemeente- buis te Boskoop in het bijzijn van fami lie en enkele "oud-strijders". Met het Draaginsigne Gewonden wordt beoogd [respect en dank te betonen aan vetera- Pen die lijden of geleden hebben onder lichamelijke en/of psychische gevol gen van hun plichtvervulling onder oorlogsomstandigheden. De compag nie waartoe de heer Blanken behoorde werd destijds uitgezonden naar Ned. Indie. Op 19 november 1947 werd de verkenningspatrouille waarbij de heer Blanken was ingedeeld, ten westen van Tjiawi, door de vijand onder vuur geno men. Boskoop - In de Feestburcht in de 'Ro- pnburcht" in Boskoop zullen de festi viteiten van carnavalsvereniging De Krooshappers plaatsvinden, m.m.v. ■prins Spetterend en Hofdame Sandra, 1 e Baad van 11, de Hofkapel "De Bag- h i Seis" en ,je dansgardes de 'Don- perkopjes" en de "Spetters". njdag 11 febr. wordt begonnen met Fen Bal Masque (20.30 uur); zaterdag is F van 10.00-12.00 uur Kinder Carnaval F om 14.00 uur is de Optocht. I an 16.00-18.00 uur is er Kroegentocht lif^D ca'é s van Boskoop, net Boerenbal (uitverkocht!) m.m.v. de and Second Live" en "Mieke" staat in on °P zaterdag 12 februari vanaf l'U.JO uur. ()P zondag 13 februari (aanvang 20.30 I ur) is er een nieuwe festiviteit, nl. het T-lownsbal. 'ok is er een 60+ Carnaval en wel op naandag 14 februari van 13.00-17.00 Iw'lt d'en men gehaald en gebracht l m' Worden,kan men contact opnemen IDfiimevr' Riet L'ndhout, tel. 01727- Itii a ^evens 's het die dag Valen- lona®'' U weet maar nooit waar het isoed voor kan zijn???? I P maandag 14 februari is er, alleen |mor contribuanten, "Tot de Bojum', lak111',/' discotheek "Zo gek als een Ideur" Daarmee van 19.30 tot ca. 24.00 uur. feiten ■ten. worden de carnavals-festivi- van De Krooshappers afgeslo- t.k. oud donkereiken dressoir 500,- na 18 uur: 01828-16475 t.k. bruidsjapon maat 40-42 met toebehoren nw 2300,- nu 500,- 01828-10630 t.k. gevr. verstelbare regenkap voor buggy (bebe comfort) 01828-13551 Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. P.M. de Wit, Gouda; 16.30 uur: ds. L.S.K. Hoo gendoorn. Herv. Immannuël kerkgem. 10.00 uur ds. A.A. v. Houwelingen; 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers. Boskoop V.P.G.: ds. D. Peters, Alphen a/d Rijn. Herv. gem. 9.30 uur ds. K.J. Jansen; 17.00 uur gez. jeugddienst in ger. kerk De Stek 9.30 uur ds. J.A. v. Hooijdonk. Chr.Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. M.J. Oosting. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Hans v. Boven, Oude Tonge. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- laar; 17.00 uur gez. jeugddienst in ger. kerk "Youth for Christ." Boskoop - De Hervormde Gemeente in Boskoop houdt op zaterdag 26 maart haar jaarlijkse rommelmarkt. De op brengst is bestemd voor financiële hulp aan een kindertehuis in Lokichar, Kenya. In dit tehuis wonen zieke en blinde kinderen, wezen en kinderen die door hun familie zijn verstoten. Ze heb ben de hulp hard nodig. Inwoners van Boskoop en omgeving kunnen nu al een steentje bijdragen door overbodige spullen af te staan voor deze rommel markt. Dit kan meubilair zijn, speel goed, kleding, huishoudelijk appara ten, boeken, enz. De goederen dienen wel in verkoopbare staat te zijn en dus ook nog goed te functioneren. Heeft men spullen voor de rommelmarkt, dan kan men bellen: 01727-12941 (niet op zondag). Men kan ook een afspraak maken zodat de spullen worden opge haald. Waddinxveen - Op dinsdag 1 februari hebben in het Gouwebad "De Sniep" weer 48 kinderen hun A-diploma ge haald. Als toezichthouder van de Natio nale Zwemraad was de heer C. Hart- koorn afgevaardigd. De beoordelings commissie bestond uit de heren Rob Hogerbrugge, Cock Slagter en Wim van Minnen. De namen van de geslaagde kandidaat- jes zijn: Peter Kranenburg, Erik+Jan van der Klis, Maaike Hoekstra, Tessa van de Heuvel, Sander van Vuuren, Daphne van Elk, Alexander Hoogenboom, Ellen Voskuilen, Mariska van Riet, Hanneke de Pater, Eelco Ossentjuk, Suzan Mid del, Nivard van Niekerk, Mark Hofman, Lieke Straver, Suzanne Slagboom, San- der Moling, Jeroen Naves, Wouter van de Bas, Joyce de Jong, Nicky de Niet, Eefje Bosman, Jaap Petersen, Lizanne van Dijk, Armanda Hofman, Linda van der Gaarden, Martine Smissen, Nick Verwaal, Bas Bennink, Arjen van der Eijk, Yentl van Gijzel, Chantal Bik, Mar jolein van Tienhoven, Suzan Mijnans, Lieselot van Schie, Sanne van der Kuil, Liselotte de Wit, Brit Mulder, Natasja Verbree, Vera Verlooij, Mike Slot, Ma- lou Seijdel, Nienke van Bergen, Raoul Valstar, Coen van der Harst, Denise van de Leur, Mariska Bos en Jacqueline Verhoef. Waddinxveen- Zaterdagavond 12 fe bruari organiseert de Stichting Wijk- werk de Zuidpias een Reggea-night voor de jeugd van 12 tot 19 jaar. De avond begint om 20.00 uur. De muziek zal zoals altijd verzorgd worden door discotheek Chinchilla. De Reggae-mu- ziek zal een een rode draad door de avond lopen, maar uiteraard zal dit worden afgewisseld door andere mu zieksoorten zodat iedereen weer een leuke avond zal beleven. t.k. douchewand uitsch. tot mac 120 cm hoog 180 cm ongebr. in verp na 18 uur: 01828-30639 t.k. spaanse jazz gitaar z.g.a.n. prijs in overleg (met hoes) 01828-13107 t.k. tegeltableau delfts blauw 12 tegels kanon- schhot willem vd Velde 1150,- 01828-15713 t.k. VW Polo Jeton 1.3 bj 10-90 km 54.000 apk: 10-94 wit i.z.g.st. 14.000,- 01828-19134 Boskoop - Vanaf begin februari is in de bibliotheek aan de Babsloot een inte ressante tentoonstelling over Wajang te zien. De tentoonstelling bestaat uit 24 getekende panelen, met de hand ge tekend en als silhouet opgeplakt. De tentoonstelling in aangevuld met enke le schitterende Wajang-poppen in een vitrine. Ook zijn er vele boeken over Indonesië in het algemeen en over Wa jang in het bijzonder bij de tentoonstel ling. De meeste boeken zijn ook te leen. De tentoonstelling blijft tot eind februa ri in de bibliotheek en is te bezichtigen tijdens de openingstijden van de biblio theek: maandag van 14.00-17.00 uur; dinsdag van 14.00-17.00 uur en 19.30- 20.30 uur; woensdag van 10.00-12.00 uur; 14.00-17.00 uur; vrijdag van 14.00- 17.00 uur en van 19.30-20.30 uur, en zaterdag van 10.00-12.00 uur. Regelmatig organiseert de bibliotheek op woensdagochtend een informatie bijeenkomst over de bibliotheek en over het computer-systeem van de bi bliotheek. Met een kopje koffie wordt uitgelegd hoe het systeem van de bibli otheek werkt, hoe de opzet is van de computer en er wordt in kleine groep jes geoefend. De bibliotheek is aangesloten op een centrzal computersysteem en met be hulp van 2 terminals kan iedereen zoe ken in het bestand van 90 openbare bibliotheken in Zuid-Holland. Ook het aanvragen van materialen uit een ande re bibliotheek is mogelijk tegen een bedrag van 1,50 per stuk. Na de infor matie-ochtend is iedereen in staat zelf een boek of een schrijver in de compu ter op te zoeken. Aan het bijwonen van de informatie-bijeenkomst zijn geen kosten verbonden. De volgende bijeen komst is op 16 februari a.s. Men kan zich telefonisch opgeven (13170) of persoonlijk in de bibliotheek. Boskoop - Drie jaar geleden werd de Interkerkelijke Zanggroep Decapo te Boskoop opgericht. Het waren twee enthousiaste zangers (koos COk en Kees Veenstra) en de dirigent (Ben Kra mer) die hier de aanzet toe gaven. Het koor startte in februari 1991 met veertig leden en heeft er thans onge veer vijftig. De bedoeling van het be stuur was om zowel religieuze als ook wel populaire muziek ten gehore te brengen. O.a. ging de belangstelling in eerste instantie uit naar muziek van Tom Parker. Dat deze wens verwezen lijkt wordt, blijkt thans uit het feit dat het koor in het komend najaar plannen heeft een uitvoering te geven waarin o.a. "The Young Messiah" ten gehore zal worden gebracht. Al eerder verleende het koor haar me dewerking aan een kerstconcert van het koor "De Gouwestem" te Waddinx veen, hetgeen toen zeer geslaagd was. Naast Tom Parker wordt ook muziek gezongen welke door de dirigent zelf is gecomponeerd. Ben Kramer is niet al leen een kritisch dirigent, maar bege leidt het koor ook muzikaal op een voortreffelijke wijze. Op 5 mei a.s. zal het koor haar mede werking verlenen aan een bevrijdings concert, dat in de Gereformeerde Kerk aan de Zijde te Boskoop zal worden gegeven. Hoewel het bestuur van Decapo haar ledental niet aanzienlijk meer wil uit breiden, zouden voor zowel de so praanpartij als de tenor- en baspartij nog enkele zangers van harte welkom zijn. De repetitie-avond is op dinsdag van 20.00-22.00 uur in de Gereformeer de Kerk aan de Zijde te Boskoop. Waddinxveen - De 45-jarige Anatoli Gantwarg uit Minsk, Wit-Rusland, (4- voudig ex-wereldkampien dammen) zal op 19 februari deelnemen aan de 40e Waddinxveense Dagdag, welke in "De Unie" zal worden gehouden. In 1967, op zijn 18e verjaardag, was hij voor het eerst in Nederland en won toen prompt de meestergroep van het Brinta-toernooi in Hoogezand. Op zeer jeugdige leeftijd verwierf Gant warg, die de bijnaam heeft "De Gewel denaar van Minsk reeds de titel van Internationaal Grootmeester. Hij be haalde de wereldtitel in 1978, 1980, 1984 en 1985. Op 27 augustus 1981 was hij ook in Waddinxveen. Destijds speelde hij een wedtrijd uit de door hem verloren match om de wereldtitel tegen Harm Wiersma in de burgemeesterskamer van het gemeentehuis. Destijds werden in de raadzaal door Ton Sijbrands en Jannes van der Wal toelichtingen gege ven. Gantwarg, die is afgestudeerd ais wis kundige, is slechts één jaar als wiskun dig ingenieur werkzaam geweest. Thans is hij beroepsdammer en dam- instructeur van zijn land. De Waddinxveense damdag start om 10.00 uur. De officiële opening wordt verricht door wethouder sportzaken, J.A. Hielema. Er wordt gespeeld in groe pen van vier spelers in de Hoofdklasse, eerste en tweede klasse. In ieder geval zal een sterke speler van de organise rende damvereniging in dezelfde groep als Gantwarg worden ingedeeld. De Damdag, die eigenlijk sinds 1992 het "Kees Kramp-toernooi" wordt ge noemd, kent ook nog een competitie voor clubteams. Het team, viertal, met de meeste punten, is de winnaar van de Kees Kramp-beker. Elly en Gerard 14-2 12,5 jaar getrouwd, van harte gefeliciteerd - De PV Sil weer een jaartje ouder! h.g. en een fijne dag je schoonfamilie Lieve Natas heel erg veel plezier in Londen! Ik zal je missen!!! Liefs Maris Wie heeft Danielle Havenaar's rose/blauwe gympak gevonden? 01802-3353 Ha Lieverd, dit is om te laten weten dat ik heel veel om je geef xxx-jes van mij Ome Piet wordt 41 jaar op 9 febr. van harte cock patricia lydia mark Waddinxveen - Woensdag 2 februari trad het jonge circusgezelschap van buurthuis De Boog voor de eerste maal op. Onder leiding van de vrijwilligers van De Boog lieten de dertig circusartiesten, allen tussen vieren twaalf jaar oud, hun kunsten zien. Vier weken lang, tijdens de instuif van het buurthuis, hebben de clowns, acrobaten en goochelaars geoefend voor hun optreden.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 19