»°02.228n9 Goede vangst politie IJssel en Gouwe Het extraatje van Albert Heijn ƒ99,- VEERMAN MAKELAARDIJ Alle winter-activiteiten in Zevenhuizen op 19 februari! AH luiers 'Oud gemeentehuis' Boenhok aan de keuken Wisselende tentoonstellingen Historisch Benthuizen SFMME€®EHiaK ¥MÜ ©WHERE IRIWOfWKli WH Carnavalsdisco in het Zuidhonk K.N.M.I. in Hazerswoude-Dorp Voorleesmiddag bibliotheek Boskoop Inleveren pakketten voor Polen Mini-keeperskampen in 1994 Single Club Alphen Wijk- en speeltuin vereniging De Paddestoel" Natuurwandeling Hulp hard nodig Zorgt voor de juiste hypotheek voor u! Rente bij 16e jaargang nummer 549 9 februari 1994 Benthuizen - De vele vrijwil ligers van de Historische Kring Benthuizen zijn druk aan het werk. Zij zullen zorgen dat de oudheidka mer, die de trots van de vereniging zal worden, zo spoedig mogelijk geopend kan worden. "Ik durf nog geen precieze datum te noemen, maar voor het einde van het jaar zal de opening plaatsvinden, vertelt mevrouw Harteveld, voorzitter van de Histori sche Kring. doos a 6 pakken van 113,88 voor diverse maten boy and girl Koudekerk a/d Rijn, Pr. Bernhardstraat 9 Zevenhuizen, Dorpsstraat 129 Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelfe, Benthuizen en omstreken Dag en nacht bereikbaar. Telefoon: 01892-17133 - b.g.g.: 01892-17193 Heemskerkstraat 16, 2665 AK Bleiswijk Wij geven u een onafhankelijk advies. Vraag ook naar onze hypotheekvideo. ,5 V I V- l" Waddinxveen- Zaterdag 12 februari organiseert Stichting Wijkwerk De Zuidpias een kindercarnavalsdisco in wijkgebouw Het Zuidhonk. De kinderdisco begint dit keer om 17.00 uur en zal duren tot 19.00 uur. Deze avond staat uiteraard in het teken van de carnaval, dus verkleed komen staat wel zo gezellig. Ook de carna valsvereniging zal deze avond aan wezig zijn, zodat het proffesioneei gevierd kan worden. Op dinsdagoc htend 15 februari zal de heer De Bont van het K.N.M.i. in de Bilt, aan de hand van dia's een lezing houden over het maken van weerbe richten. De lezing vangt aan om 9,30 uur en zal gehouden worden in het Dorpshuis in Hazerswoude-Dorp. De toegangsprijs (voor niet-leden van K.V.V. Hazerswoude-Dorp) bedraagt ƒ5., Op woensdag 16 februari wordt er weer voorgelezen in de bibliotheek in Boskoop. Deze keer is het thema di nosauriërs. Na het voorlezen kunnen de kinderen knutselen. De middag [begint om 14.30 uur en eindigt om 15.30 uur. Er is weer gelegenheid tot het inleve ren van pakketten voor familie, vrien denen kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Voor inleveren van pakketten en voor informatie: Fam. Kruger, Pr. Op 5 en 6 mei is er een mini-keepers kamp bij voetbalvereniging Hazers woudese Boys met als gast Ed de Goey. Kosten 50,- per deelnemer. Van 9 t/m 11 mei is er een mini- keeperskamp bij voetbalvereniging Bergambacht met als gast Joop Hiele Kosten 75,- per deelnemer. Voor informatie: Haz. Boys: 01728- 8333; Bergambacht: 01825-3147. Op zondag 13 februari is er een gezel lige carnavals-avond voor alleen staanden. Aanvang 20.00 uur. Mede werking wordt verteend door de band de "Rijnsons" en andere surpri ses. Men wordt verzocht verkleed of in boerenkiel te komen. Waddinxveen-Op vrijdag 11 februari is er klaverjassen in de Paddestoel. Aanvang 20.00 uur. De avond is alleen bedoeld voor volwassenen. Op zaterdag 12 februari is er een na- h uurwandeling in het Hoge Bergse (os onder leiding van gidsen matuur-en Vogelwacht "Rotta" c Parkeerplaats Hoeksekade, 5- sthenhoek, tegenover de Artihove- gebouwen om 14.00 uur. De wande- 'lnS duurt ongeveer anderhalf 'wee uur. ledereen is hartelijk ,om. Inlichtingen: Rien van uci v°rm, tel. 01793-1262 of Aad Deurlo tel. 01892-14291. van Start: Berg- tot wel der Bouw oudheidkamer gestart De Oudheidkamer zal ingericht worden in het huis achter molen De Haas in Benthuizen. Sinds de renovatie van de molen acht jaar geleden, is dit molen huis in de oude stijl herbouwd. "De politie heeft het als steunpunt gebruikt, maar ontruimt het gebouw nu," aldus mevrouw Harteveld. "Wij gaan het mo lenhuis delen met de Vereniging Bent- huizer Molenaars en met de gemeente". Een van de kamers wordt verder ge bruikt als vergaderruimte en biblio theek. De gemeente zal het gebouw ge bruiken voor spreekuur van het college en als ontvangstruimte voor Bureau Burgerzaken en Sociale Zaken. "Wij wil len hiermee het nuttige met het aange name verenigen", vindt mevrouw Har teveld. "Wij richten op de begane grond namelijk een ruimte in als 'oud gemeen tehuis' met een wachtruimte en bijpas send meubilair. Die kamer kan dus ook gebruikt worden als werkruimte door de gemeente". Op de begane grond wordt verder een kamer gebruikt voor de bouw van een boerenkeuken met boenhok. "Het boenhok werd vroeger gebruikt voor het schoonmaken van allerlei spullen, zoals de melkflessen," aldus mevrouw Harteveld. "Het hok liep af naar de sloot, waar de flessen in gespoeld wer den". De voorbereiding voor de bouw van het boenhok zijn momenteel in vol le gang: enkele vrijwilligers houden Vrijwilligers graven de grond af voor de bouw van het 'boenhok zich bezig met het afgraven van de grondt In de keuken komt onder andere een oud fornuis te staan. Elk plekje in het molenhuis zal de Histo rische Kring benutten voor het ten toonstellen van oude spullen. "Onder de trap, in de gangkasten en in het trapgat zullen wij allerlei spullen op hangen en neerzetten, zoals poppen in kleding van vele tientallen jaren gele den en gebruiksvoorwerpen van vroe ger". De zolder zal dienst gaan doen als ruimte voor wisselende tentoonstellin gen. "De eerste maal zal de geschiede nis van Benthuizen centraal staan," al dus de voorzitter. "Daarna zullen the ma's gebruikt worden voor de tentoon stellingen, zoals bijvoorbeeld een be paalde periode in de geschiedenis van het dorp". De zolderkamer wordt ingericht ais boerenwoonkamer, de zogenaamde 'mooie kamer'. Verder komt er op zol der een hoek, waar kinderen kunnen spelen en een arbeiderskamer van voor de Tweede Wereldoorlog met bedste de. Op die manier ontstaat een goed beeld van Benthuizen, zoals het vroe ger was. Bij dat beeld van Benthuizen hoort ook een echte 'Winkel van Sin- kei', compleet met ouderwetse toon bank, weegschaal en schappen. In deze winkel, die een aparte ingang krijgt, zal afwisselend snoep en oude recepten te koop zijn. De komende tijd zal de Historische Kring Benthuizen onder haar leden bij dragen vragen voor de oudheidkamer, in de vorm van giften. "Er moet nog heel veel gebeuren," aldus mevrouw Harte veld. "Zo moet er behangen en schoon gemaakt worden. Verder hebben veel van de spullen die tentoongesteld zul len worden een opknapbeurt nodig". Daarom is ook de hulp van vrijwilligers is van harte welkom. Donderdag 3 februari heeft de politie IJssel en Gouwe een 19-jarige Rotter dammer aangehouden in Oud Verlaat. Zijn aanhouding blijkt een goede actie geweest te zijn, want nadat de Rotter dammer een poging tot inbraak in Oud Verlaat had bekend, gaf hij toe de afge lopen dagen een groot aantal andere misdrijven te hebben begaan. In totaal pleegde hij negen inbraken in wonin gen en zeventien in kantoren, kerken, café's en winkels. Deze vonden plaats in Zevenhuizen, Capelle aan den IJssel, Bergenschenhoek en Rotterdam. Win keldiefstallen pleegde hij dagelijks. Verder bekende hij 25 maal tasjes te hebben geroofd in Rotterdam. De ver dachte werd afgelopen maandag voor geleid voor de officier van justitie. Ver moedelijk heeft de Rotterdamse politie de Rotterdammer in voorlopige hech tenis genomen. Deze aanbieding is alleen geldig bij Albert Heijn in: bij 5 jaar vast en met gemeentegarantie Dorpsstraat 200 Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN Telefoon 01802 - 1866 Telefax: 01802-3178 Aan- en verkoop onroerende zaken Taxaties - Onteigeningszaken Hypotheken! Verhuur

Hart van Holland | 1994 | | pagina 1