Inwoners en college Rijnwoude in discussie Kritisch consumeren en duurzaam produceren Benauwde remise eerst achttal Opleiding installatietechniek voor werklozen De Gouwe Vis; Paddetrek na winterslaap Permanent Make-up bij Cosmiq Beautycenter eurohome May-Weggen positief over Milieu Project Sierteelt Hart van Holland/9 februari 1994 pagina 21 Woensdagavond 2 februari stond het Dorpshuis in Hazerswoude- Dorp in het teken van het contact tussen de inwoners van Rijnwou- L e„ het college van burgemeester en wethouders. Een aantal hete hangijzers kwam die avond aan de orde, zoals de bouw van het nieuwe gemeentehuis en de groenvoorziening in de gemeente. (Verbouwing gemeentehuis Groenvoorziening De volgende discussie-avond zal op 17 februari gehouden worden in De Tas in Benthui zen. De avond zal aanvangen om 20.00 uur. [Onderlinge voor een totaal inrichtingsplan of alleen een bank, bijvoorbeeld: ARTIFORT, ARFLEX, CASAS, CASTELIJN, COR, EILERSEN, FOGGIA, GIORGETTI, GELDERLAND, GRASOLER, IRE, JORI, LABEL, LEOLUX, MINOTTI, MOLTENI, MONTIS, DE SEDE, VITRA. WITTMANN. Zijde 36 2771 EN Boskoop (01727)14550 Start campagne Plattelandsvrouwen Bakens verzetten Vragen en wensen Oriëntatie op de branche Leren en werken Toelatingseisen --- |en van onderwerpen die in Rijnwoude ties in beroering heeft gebracht is de Luw van het nieuwe gemeentehuis in tjazerswoude-Rijndijk. Aan de ene kant Lal een deel aangebouwd worden, aan (je andere kant komt een deel leeg te (taan. Het gehele project zal elf miljoen bulden gaan kosten. De inwoners van Rijnwoude hebben de plannen bestem- [peid als 'luxe' en 'onnodig'. Volgens de Lrgemeester is dit bedrag echter niet Leen bestemd voor het gemeentehuis Izell. "De vijver voor het gemeentehuis kordt gedempt en op het plein worden parkeerplaatsen aangelegd. Verder wordt de infrastructuur rond het ge meentehuis verbeterd. Zo zal een pad aangelegd worden aan de achterkant. Aan die kant zal bovendien een koffie shop gebouwd worden". Gemeentese cretaris Blom voegt hier aan toe dat de werksituatie voor de medewerkers in het gemeentehuis volgens de Arbeids inspectie onaanvaardbaar is en dat de nieuwbouw zelfs sober genoemd kan worden. Waar de inwoners van Rijnwoude zich ook druk om maken is de groenvoorzie ning in de gemeente. Op vele plaatsen is het onkruid hoog opgeschoten waardoor Rijnwoude er armoedig uitziet. "Wij zijn gestopt met het gebruik van bestrijdingsmiddelen," licht de burge meester toe. "Hierdoor ontstaat meer werk voor de afdeling groenvoorzie ning, omdat er onkruid gewied moet worden. Tot op heden is de achterstand in werk helaas nog niet ingelopen. Er wordt hard aan gewerkt om ervoor te zorgen dat dit probleem wordt opgelost. Waddinxveen- Het eerste achttal van •Excelsior heeft de vorige week een zeer benauwde remise behaald op het be zoekende K.D.V. uit Krimpen aan den jlJssel. Piet Swart en Tijmen den Ouden ■jr. verloren hun partijen. Vincent van lEs had via knap spel een wel heel erg (vlotte winst gehaald. Hierna vielen vier |gelijke spelen te noteren voor Tijmen den Ouden sr., Lucien Claessen, Ray mond van Es en Fred Zaadhof. De laat- Iste partij van kopman Dick Dibbets was lerg spannend, in het eindspel forceer de Dick schijfwinst, doch hij kon niet verhinderen dat zijn tegenstander door een tweede schijf te offeren, ook Jnaar dam kon gaan. Dick had de stand ■echter goed berekend en kon naar een ■fraai verdiende winst middels over- lmachtseindspel afstevenen. lln de twee laatste ronden van de onder- llinge competitie vielen wederom enke- 1 Ie verrassingen te noteren. Dick Berg hout klopte eerst Ruud van Dijk en dwong een week later vaste eerste teamspeler Tijmen den Ouden jr. een gelijkspel af. Jan Both bond Adriaan Zwanenburg aan de zegekar. Jan de Heer klopte middels een verrassende combinatie de altijd moeilijk te bespe len Gerrit van der Zijden. De ervaren dammers Adriaan Blom en Teun Twigt hielden elkaar goed in evenwicht en deelden de punten. De week daarvoor had Adriaan beide punten tegen Cor Stolker mee naar huis genomen. Ray mond van Es klopte Mourits van den Bosch en daarmee heeft Raymond zich nog sterker bij het leidend kwartet, be staande uit Piet Swart, Teun van der Krol, Dick Dibbets en hemzelf gevoegd. t.k. poppenwagen 25,- poppenkast poppen ƒ30,- 01727-15333 t.k. MT 50 i.g.st. 950,- met verz. 01727-15977 t.k. wit leren bank br. 2.35 250,-: grijs bank br. 1.75 150,- tel na 18 uur: 01727-12722 interieurarchitektuur zijde 36 2771 en boskoop tel.:01727-14550 tk. Adria 350 toer m. koelk. kachel voortent luifel 01714-15581 t.k. gaskachel i.z.g.st. voor 250,-; gevelkachel wit i.z.g.st. 150.- 01793-1570 na 17 uur t k. badgeiser merk Junker Sweelinckhof 45 W'veen t.k. puch maxi pixt (1991) maar 1 jaar op gereden 1150,- 01793-3059 Regio- Tijdens een bliksembezoek aan Bloemenveiling Holland op 2 februari, heeft minister May-Weggen van Ver keer Waterstaat zich positief uitgela ten over het Milieu Project Sierteelt (MPS). May-Weggen noemde het mi lieuproject een goed initiatief en wens te de initiatiefnemers veel succes bij de uitvoering ervan. De minister deed de veiling aan in combinatie met haar be zoek aan de HLO Westland, later die dag. In het hoofdkantoor Fleurcenter, dat de minister twee jaar geleden zelf officieel opende, kreeg May-Weggen van veiling directeur J. Teelen een korte toelich ting op het MPS, dat op initiatief van Bloemenveiling holland en de Bloe- menstudieclub ZHG tot stand is geko men. Teelen: "Dat er duidelijk behoefte was aan het MPS, blijkt uit het aantal deelne mers dat zich tot nu toe heeft inge schreven. We zijn met al ruim 900 deel nemers hard op weg naar de eerste duizend. Dat mag een groot succes ge noemd worden. Ook stromen op dit moment de eerste registratieformulie ren binnen. Een vereiste, omdat de te lers zich bij deelname verplichten elke vier weken registratiegegevens op te sturen." huish. hulp gevr. 1 x p. 2 weken tijd in overleg mevr. Oudijk Herenweg 1e 01793-1910 t.k. gevr. gameboy spel Turtle 1+2 01793-1300 t.k. witte mdf kamertafel 1.10 br. 75 hoog 100,- w. schommelstoel 100,- 01793-2376 Puzzels gevraagd 15-25 stukjes voor Ift. 3-4 jaar 01793-2199 t.k. Merbau voordeur 93x201,5 50,- 01793-2155 t.k. meisjesfiets 24" 10-12 jaar wit i.z.g.st. 01828-17430 gevr. zonnescherm i.g.st. 2.40 a 2.60 br. 01828-16613 (niet op zondag) t.k. bruidsjapon mt. 38 schoenen natuurzijde 1/2 nw. prijs 01714-012151 "Veranderen, daar is moed voor no dig", opende Jennie van der Horst haar inleiding tijdens de start van de cam pagne 'Kritisch consumeren, duur zaam produceren' van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. De boe rin/journaliste deed dat tijdens de ont moetingsdag van 27 januari in 'De Kring' in Bleiswijk. Deze dag was geor ganiseerd door de werkgroep Agrari sche Vrouwen van de provincie Zuid- Holland. Omdat alle ruim negentig aanwezige bondsleden betrokken zijn bij de leef baarheid van het platteland, was de inleiding van Van der Horst heel her kenbaar. Door het steeds veranderen de platteland veranderen de tradities. "Stadse plattelandbewoners proberen deze gewoonten en gebruiken in ere te herstellen, maar de meerwaarde van vroeger is verdwenen", aldus de jour naliste. Zij vroeg zich af of in de toe komst wel zorgvuldig met de leefbaar heid zal worden omgesprongen. "In ons dorp zit ik straks als enige agrariër in de gemeenteraad. Dat betekent dat ik de agrarische kant steeds weer moet ver duidelijken. Samen praten, thuis en in de omgeving is belangrijk. Vrouwen hebben al vele ontwikkelingen in gang gezet". Daarom is Jennie van der Horst van mening dat er geen muren opge trokken moeten worden maar deuren geopend. "Op tijd de bakens verzetten en met durf verder gaan", gaf Van der Horst haar visie voor de toekomst. Consumenten en producenten samen brengen in een bond. Wat willen consu menten weten en wat willen producen ten vertellen? Vragen en wensen die naar boven kwamen bij de start van de campagne. Vele andere aandachtspun ten werden naar voren gebracht en vastgelegd. Deze zullen dienen als sti mulans om deuren te openen en inzicht te krijgen in eikaars situatie. De ont moetingsdag werd afgesloten met een rondleiding in het distributiecentrum Unigro. Mannen en vrouwen tussen de 18 en 30 jaar die op dit moment werkloos zijn, maar graag weer aan de slag willen, kunnen zich nu aanmelden voor de opleiding Installatietechniek. In de in stallatiebranche is volop vraag naar geschoolde monteurs. De opleiding start op 28 maart en duurt 36 weken. De laatste twintig weken lopen de deelne mers drie dagen per week stage. Aan deze opleiding, die door het Regionaal Bureau Onderwijs (RBO) Rijnstreek in samenwerking met de Arbeidsbureaus georganiseerd, zijn geen kosten ver bonden voor de deelnemers. De opleiding Installatietechniek be staat uit twee delen. De cursisten begin nen met een oriëntatieperiode van zes weken, die start op 28 maart. In deze periode kan men zich een beeld vor men van de installatiebranche door middel van een combinatie van praktijk en theorie. Gedurende deze zes weken wordt aandacht besteed aan Neder lands, technisch tekenen, rekenen, oriëntatie op de branche, sociale vaar digheden en algemeen technisch in zicht. Op 16 mei start het tweede deel van de opleiding, de specialisatie. Doel van de schakelopleiding is de deelnemers door middel van een combinatie van praktijk en theorie een basis te geven om werkzaamheden op praktisch ni veau in de installatietechniek uit te voe ren. De eerste tien weken volgen de cursisten uitsluitend onderwijs op school, daarna krijgt men per week een dag theorie, een dag praktijkscholing. Daarbij lopen de cursisten drie dagen stage bij een bedrijf. Tijdens dit scha kelgedeelte komen, naast de praktijk, theorieonderdelen als vaktheorie, te- keninglezen, rekenen, wis- en natuur kunde, Nederlands, vaktaal en be roepsondersteuning aan de orde. De bedoeling is dat cursisten hun stage plaatsen omzetten in een betaald dienstverband om vervolgens in het leerlingwezen (werken en leren) verder te worden opgeleid. Om aan deze opleiding te kunnen deel nemen, dient men aan een aantal voor waarden te voldoen. De opleiding is bedoeld voor werkloze mannen en vrouwen die meer dan zes maanden zonder werk zijn. Men dient ingeschre ven te staan bij het Arbeidsbureau. Verder moet men tussen de 18 en de 30 jaar zijn en minimaal twee jaar middel baar onderwijs hebben gevolgd. Voor meer informatie en voor aanmelding: Arbeidsbureau Gouda (mw. Shamir, 01820-69300) of Arbeidsbureau Alphen a/d Rijn (de heer Helfenstein, 01720- 87171). t.k. kindertafel met bankje 35.- 01828-19608 t.k. 2 p. ledikant linnenk. 2 nachtk. 495.- inl. 01714-13081 na 18.30 uur t.k. Engelse hoge kinderw. d. bi. lak stoffen kap incl. matr. mand 200.- 01714-15837 t.k. ski's 1.40 m, skischoenen mt. 37 25,- p.p. m. skipak mt. 164 40,- 01714-16540 t.k. geheel compl. babykamer betamax video camera acc. 01714-15068 t.k./ruilen Taz-mania /ecco v sega 16 b 80,-; tevens nest tiny toon ea sp 01714-16637 t.k. sega 16-bit spel lemmings 75,- of ruilen voor asterix 01714-13546 t.k. gevr. campiet vouwwagen koelstra combi kinderw. geh. compl. 01714-15571 t.k. Datsun Sherry 1.3 bj 82 apk tot dec 94 vr pr. 1500,- incl grote beurt 01714-13604 t.k. gashaard 200,- 01828-14675 t.k. electr. olie radiator 50,-: lengte 180 cm thermostaatknop 01793-1970 t.k. kanariekooi haardbankje smyrna tafelkleed voetzak van schapenwol 01793-1119 Waddinxveen- De volgende verenigingsavond van de Gouwe Vis I "dooft een bijzondere avond te worden omdat het onderwerp "ijna voor de deur ligt. Gastspreker is de heer Ruud van Tol. Ruud ls 'ld van afdeling Gouda van de K.N.N.V. (Koninklijke Nederland se Natuurhistorische Vereniging). Hij zal een dialezing presente- ren waarin de natuur uit de omgeving van Waddinxveen centraal staan, leder jaar weer, wanneer de winter afgelopen is en het voorjaar begint, meestal in maart, ontwaken de padden, salaman ders en kikkers uit hun winterslaap en gaat op weg naar hun voortplantingssloot. Dit spektakel noemen wij de paddentrek. 'jdens de trek passeren ze dikwijls verkeerswegen en overleven dat niet. Leden van de K.N.V.V. proberen samen met vrijwilligers de oversteek van de dieren zo voorspoedig te laten verlopen door K letterlijk over te zetten. Vooral de paddentrek bij de Stoofkade (nabij het weegje) in Waddinxveen zal voliedig worden belicht. Eigenlijk hoopt Ruud de aanwezigen zo enthousiast te krijgen dat als het eenmaal zo ver is, mee willen gaan om te kijken of zelfs e helpen. Helaas kan voor dit schitterende gebeuren geen datum vastgelegd worden omdat de temperatuur zich niet laat voorspel en. En de trek is afhankelijk van de temperatuur. Meestal kunt u nel in de kranten vernemen wanneer het zover is. Ook een speciaal soort pad, de Rugstreeppad, die voorkomt in het Gouwe Jj»s krijgt de aandacht. Verer zullen nog wat vogel-, vlinder- en P'antensoorten van deze twee gebieden aan bod komen. De avond is op maandag 14 februari om 20.00 uur in het clubhuis van speeltuinvereniging Oranjewijk, J.W. Frisoweg te Waddinx- Wenkbrauwpigmentatie. Op de foto 's is duidelijk het resultaat te zien Boskoop- Permanent Make-up is de behandeltechniek ter correctie van wenkbrauwen en lippen en kan te vens worden aangewend om littekens te camoufleren en een permanent sprekende ooglijn aan te brengen. De techniek, die oorspronkelijk uit China afkomstig is, wordt op vakkundige wijze toegepast in Cosmiq Beau tycenter aan de Zijde 48 in Boskoop. Met Permanent Make-up heeft men altijd perfecte wenkbrauwen, die nooit meer met potlood hoeven worden bijgekleurd. Of je nu naar een feestje gaat, naar zwembad of sauna, op het strand bent of op je werk, altijd zie jeer perfect verzorgd uit. Permanent Make-up oogt natuurlijk en is bestemd voor iedere vrouw die altijd perfect verzorgd voor de dag wil komen. Met de van oorsprong Chinese tech niek wordt vlak onder de opperhuid een biologisch anti-allergisch kleurpig- ment aangebracht. Dit gebeurt op uiterst hygiënische wij ze met een steriele naald, alle kleuren kunnen volgens wens worden samen gesteld. Het kleurpigment zwakt - an- ilers dan bij tatoeage - na verloop van tijd af, omdat het proces van natuurlij ke vernieuwing van de opperhuid ge woon doorgaat. Make-up twee tot vijf jaar aanwezig. Zelfs mensen die helemaal geen wenk brauwen hebben, kunnen met Perma nent Make-up uitstekend worden ge holpen. Gedeformeerde lippen kunnen met de methode perfect in vorm worden ge bracht en littekens, zowel op het lichaam als in het gelaat kunnen met Permanent Make-up worden bijge werkt, zodat zij vervagen. Wie geen oogpotlood kan verdragen (lenzendragers bijvoorbeeld) kan met de methode altijd sprekende ogen heb ben. Wie geïnteresseerd is in de moge lijkheden die Permanent Make-up biedt, is van harte welkom bij Cosmiq Beautycenter voor een vrijblijvend ge sprek. Inl. 01727-18589

Hart van Holland | 1994 | | pagina 21