Sport in de regio Fabian van Minnen en \Maaike vd Weij kampioen UDO Bernardus 3-3 Ammerstol-Groeneweg 0-8 BROUWER DE KONING BI BSC'68 kampioen! Tafeltennis Tabé: 5-5 ZVH bereidt zich voor op Europa-cup! QRGEN Jeugdclubkampioenschap B.C. Florida UITVAARTVERZORGING Agon 2 Be Fair 22-2 TZM1 verliest tweede wedstrijd Dames-ploeg TOOS i i Hart van Holland/9 februari 1994 pagina 9 KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden - Violen en primula's Sla- kool- en aardbeiplanten - Fruitbomen Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken 10, Tabé junioren eerste winst Landelijk C Goede generale! vl.n.r. Jeugdkampioenen Fabian v. Minnen, Roel Kalkman, Maaike v.d. Weij, Michelle de Vries en Jeroen v. Boxtel Waddinxveen/Boskoop - In de 3e game van de boeiende finale bleek Fabian van Winnen (14) de slimste, door het aan vallende spel van de veel sterker ge worden Roel Kalkman (14) goed te ont regelen, 15-8 6-15 15-3. Reinard Knop vocht zich knap naar een derde plaats. Maaike v.d. Weij (14) won naar verwachting overtuigend de titel, 11-511-0. Tabitha Buurman (15) beves- I tigde met haar tweede plaats, dat ze goed vooruit is gegaan dit seizoen, evenals Michelle de Vries, die derde werd. In de sporthal "De Duikelaar" in Wad- dinxveen werd ook voor het clubkam pioenschap gemengd-dubbel ge speeld. Hier waren Maaike en Roel ver uit het sterkste. Tweede werd Davine v.d. Vlist en Fabian, die in een spannen de partij van de nummers drie. Michel le de Vries en Jeroen van Boxtel hadden gewonnen, 17-16 15-10. In de groep tot 13jaartoonde Ellen Kooyman (12) over de meeste aanleg te beschikken. Eerst won ze met 11-6 12-10 van mede-favo riete Linda Hartwijk (11), die de derde prijs won. In de finale wist Ellen het krachtige verzet van Davina Stalder (12) met goed plaatsen te breken, 8-11 11-3 11-3. Bij de jongens veroverde Karsten v.d. Vlist (11) zeer verdiend de eerste prijs. Fedde v.d. Weij (10) kwam nog duidelijk kracht te kort 15-8 15-4. Derde werd Vincent Hageman. In het G.D. bleek Karsten samen met de slimme Linde veel te veel voor de anderen. Tweede werden Davina Stalder/Fedde v.d. Weij en derde Laurie Passchier/ Rogier Poldner. De mini's (6-9 jaar) waren de hele dag met overgave in de weer. Sander Hei- kens is pas dit seizoen begonnen en leverde een prachtige prestatie door nu al eerste te worden. De meeste te genstand kreeg hij van Danielle v. Berg- eijk, ook le jaars (11-9). De tweede prijs won Jenny Toet en de derde prijs nieuwkomer Maaike Rolfes. Bernardus heeft in deze competitie wedstrijd er een enerverend duel van gemaakt. Er was vechtlust aanwezig, en de oranjehemden hebben er alles aan gedaan om met een zo goed mogelijk resultaat naar huis te gaan. Alhoewel de wedstrijd speltechnisch bezien niet op een al te hoog niveau was, te veel onnodig balverlies, kon het publiek toch genieten van vele aantrek kelijke momenten in het strafschopge bied van beide partijen. Zowel UDO als Bernardus kregen met name in de eer ste helft legio kansen. Ze werden echter niet benut waardoor de beginstand ook de ruststand werd. Na de hervatting kreeg Bernardus toch een licht veldoverwicht dat al na tien minuten spelen een voorsprong ople verde. Het was de verdediger P. Ouds- hoorn die met een fantastisch afstand schot de keeper van UDO passeerde en M op het bord liet aantekenen. Vreug de alom bij de Rijndijkers, die echter niet lang duurde. Nog geen 8 minuten later kwam UDO alweer langszij. Deze tegenslag wisten de gasten.te overwin nen en bleven een licht veldoverwicht nouden. Uiteindelijk was het J. v. Kam pen die dat wist uit te drukken in een doelpunt 1-2. UDO zakte weg en leek rijp te zijn voor een totale nederlaag. Na een half uur spelen in de tweede helft was het W. de Roo die na een scrimma ge voor het doel onhoudbaar hard in schoot en de voorsprong op 1-3 bracht. Vriend en vijand dacht dat het gedaan was met de thuisclub en Bernardus af zou gaan stevenen op een grote over winning. De mannen van Ben Mollers verzuimden echter om door te gaan, en gaven UDO zelfs de kans om terug te komen in de wedstrijd. Het initiatief werd uit handen gegeven, en UDO kwam terug. Tien minuten voor het ein de verkleinde de thuisclub de achter stand tot 2-3, en nog geen paar minuten later was het al gelijk 3-3. Vlak voor het eindsignaal kreeg UDO nog een levens grote kans op de overwinning, die tot grote opluchting van de Bernardussup- porters onbenut bleef. Gewoon jammer en totaal onnodig dat de Hazerswoudenaren een wedstrijd- punt in Oegstgeest hebben laten liggen. Een pluspunt is echter dat zij in een wedstrijd drie maal tot scoren konden komen, hetgeen in vele competitiewed strijden niet meer gebeurd was. Zou dit de zo verlangde ommekeer zijn? Zevenhuizen- Met de regelmaat van de Hok scoorde Groeneweg er lustig op los. Op een zeer goed bespeelbaar veld heeft Groeneweg een monster zege be haald op Ammerstol. De wedstrijd was minuten oud toen Paul Metselaar de hal voorzette en Oscar Vuijk met een kopbal 0-1 scoorde. Groeneweg was ven weg de betere ploeg. In de 25e minuut kopte Leon van Vliet op de lat. 'jf minuten later was het wederom oscar Vuijk die met een prachtige lob e doelman van Ammerstol kansloos 'ct i-J. Ammerstol stelde hier weining cgenover. Twee minuten later zette scar Vuijk de bal voor en was het Paul netse.aar die 0-3 scoorde. In de 35e r^twas het wederom Oscar Vuijk le 0-1 liet aantekenen. Een kwartier na hst scoorde Edwin v.d. Hoek 0-5. Groe neweg bleef aanvallen 30 minuten van de tweede helft mocht Paul Metselaar een vrije trap nemen en nu was het Dennis Jager die 0-6 inkopte. In dezelf de minuut werd Paul Metselaar tussen twee man in neergelegd. Strafschop besliste scheidsrechter A. Maat. Ton Sleeuwenhoek benutte deze buiten kans 0-=7. Dennis Jager moest zich door een blessure laten vervangen door Ju nior Jurien Duivenstijn. Tien minuten voor tijd kopte Leon van Vliet 0-8 bin nen. Aanstaande zondag 13 februari speelt Groeneweg tegen Oudewater. Aanvang van deze wedstrijd is 14.00 uur. Uitslagen jeugd Groeneweg. Al Groeneweg tegen Ammerstol Al 1-0, Woerden B1 tegen Groeneweg B1 3-1 en Groeneweg Cl tegen Bergambacht ('1 4-3. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West-en Midden-Nederland. Opbaun uimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Boskoop-Afgelopen vrijdag in de sport hal aan de Puttelaan was het een avond je Boskoop tegen Waddinxveen. Heren 1 speelde tegen Be Fair 1, en Agon Grontmij 2 had Be Fair 2 als tegen stander. Vooral uit Waddinxveen was er veel publiekHet werd een spannen de avond. Agon 2, met de jeugdige in valler Eric Brand, won de eerste set gemakkelijk met 15-2. De tweede en derde set was voor het wat betere Be Fair (10-15 en 7-15). Uiteindelijk won Agon de laatste set met 15-9. Veel inzet en werklust kenmerkte het Agonspel in deze aantrekkelijke wed strijd. Tevens was er nog een verras sing in petto: Het door Agon 2 ingedien de protest tegen een onterechte beslis sing van de scheidsrechter tijdens de bekerwedstrijd Agon 2 - DOS werd toe gewezen. De wedstrijd wordt overge- speld vanaf de gemaakte fout in de tweede set. Moerkapelle- Het eerste team van TZM moest vrijdag 4 februari uit tegen ILAC 3 uit Gouda. Door de afwezigheid van Ad van Heijningen zou het een moeilij ke klus gaan worden om de zegereeks voort te zetten. Gerard Nederhoff had geen geluk want hij verloor al zijn par tijen in drie games, waarvan twee met 21-19 in de derde. Guus van Amerongen won eenvoudig twee van de drie par tijen maar moest er een tegen Cor Spruyt laten liggen. Invaller en nieuw komer Adriaan van Belzen had nog moeite om het ritme weer te vinden, maar won toch een partij. Het dubbel werd door Gerard en Guus moeizaam in drie games gewonnen (24-22 in de der de). Hierdoor werd het dus 6-4 verlies voor TZM. De volgende wedstrijd is maandag 7 februari tegen NTTC 1 uit Nieuwerkerk aan de IJssel. Waddinxveen- De dames-ploeg van TOOS heeft zaterdag in Gouda tijdens de tweede wedstrijd van de turncom- petitie een tweede plaats behaald, ach ter de kampioen van vorig jaar Veloci- tas uit Gouda. Na de persoonlijke suc cessen van de afgelopen weken, lijken de goede prestaties nu ook resultaat te hebben in de ploegenwedstrijden. De ploeg begon bij vrije oefening, waar goede oefeningen getoond werden. Op dit onderdeel eindigden de Waddinx- veense turnsters op de tweede plaats. Bij de balk was ook de ploeg van K.D.O. uit Lekkerkerk sterker en moest TOOS genoegen nemen met een derde plaats. TOOS-turnster Maaike Braat eindigde bij het onderdeel op een zeer verdien de tweede plaats met 8.20 punten. De ploeg moest ook op dit toestel, met een klein verschil, Velocitas voor zich dul den.. Bij de brug werd nog een poging gedaan om dichter in de buurt van de kampioensploeg te komen. Isabelle van den Nieuwendijk gaf het goede voor beeld; met 8.65 punten was zij de beste turnster op dit onderdeel. Velocitas bleek echter niet meer te ver slaan, maar de TOOS-dames eindigden op een zeer verdiende tweede plaats met vele punten voorsprong op Thor- Bergambacht en K.D.O.-Lekkerkerk. In het persoonlijk klassement waren de eerste twee plaatsen voor Goudse turn sters. Isabelle van den Nieuwendijk ein digde als derde met 30.85 punten. De overige totalen waren: Krista Brug man 27.60; Marlies Asscheman 27.50; Maaike Braat 27.05; Chantal Koele 26.70; Ivonne v.d. Vaart 25.95. Peter, ik hou ontzettend veel van jou, kusjes van Bianca Ome Nésie 11 febr. jarig van harte gefeliciteerd je ondeugende Kevin, kusjes Lieve oma, bedankt voor het breien van mijn belle en het beest-trui! xxx Renate Hoera Jordy is nu 1 jaar veel liefs papa. mama en Danissa KWEKERIJ* Broeiramen I V VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 01802-2430 Benthuizen - Met nog drie wedstrijden te spelen, moest BI van BSC'68 winnen of gelijk spelen om kampioen te wor den. Gelet op de ervaring in de thuis wedstrijd tegen F.C. Zoetermeer, zou het nog zeker een moeilijk duel worden. Ondanks een nerveuze start, was het Sander van Veen, die al na vijf minuten op koelbloedige wijze de 1-0 aanteken de. Met grote inzet wist BSC'68 FC Zoe termeer onder druk te zetten. F.C. Zoe termeer kwam beter in de wedstrijd en kreeg een prima kans om de stand gelijk te trekken. Maar door prima keepers werk van Ingmar Rozendaal bleef het 0- 1 in het voordeel van BSC'68. BSC'68 bepaalde de wedstrijd en zette zijn tegenstander voortdurend onder druk. Hierdoor kon F.C. Zoetermeer geen grip op de wedstrijd krijgen. Een counter van BSC'68 op de rechter flank uitgevoerd door bepaalde hiermee ruststand op 0-2. Na de thee trok BSC'68 alle trukendo- zen open, en liet F.C. Zoetermeer van het kastje naar de muur lopen. De con ditie van BSC'68 was hierbij doorslag gevend. Via snel aanvalsspel over de vleugels werden openingen gemaakt in de verdediging van FC Zoetermeer. Martin Huijsing was het die de stand naar 0-3 tilde. Na een publiekswissel van Martin Huij sing die overigens prima wedstrijd speelde, kwam Mark Gieben in het veld. Deze wissel was zeker geen verzwak king. Het verfrissende spel van Mark Gieben gaf Michiel Allersma de kans de stand naar 0-4 te brengen. Hij liet deze kans niet onbenut. BSC'688 verloor na dit doelpunt de con centratie. Dit resulteerde in een straf schop voor Zoetermeer. Het was ech ter wederom Ingmar Rozendaal die met een prima reactie de strafschop wist te stoppen. Tenslotte was het Sander van Veen die voor de tweede maal scoorde en de stand voor de statistieken op 0-5 bracht. In de laatste minuten wist FC Zoeter meer toch nog de keeper van BSC'68 te passeren. Hiermee werd de eindstand 1-5 en was het kampioenschap binnen. Benthuizen - Het eerste team van de tafeltennisvereniging Tabé heeft jl. maandag met 5-5 gelijk gespeeld tegen ATTC 7 in Alphen ad Rijn. De totale wedstrijd kenmerkte zich door weinig spanning tijdens de individuele wed strijden. Alleen de eerste wedstrijd tus sen Remco Visser en S. Weijers gaf de nodige spanning: Remco won gemakke lijk de eerste set, verloor de tweede met 19-21 en wist met veel moeite de derde met 21-19 te winnen. Ook het dubbel was spannend: de eerste set werd door Tabé met 32-30 gewonnen. Remco en Alexander van Waay moesten alle trucs en effectballen uit de toverdoos te voorschijn halen om deze te winnen. De tweede set ging verloren (16-21), de derde set eindigde als de tweede, maar nu met winst voor Tabé. Verder was de avond voor Alexander een makkie: meer dan 14 punten per set gunde hij zijn tegenstanders niet. Remco wist nog een wedstrijd op een voudige wijze te winnen, en verloor er één verdiend van A. Ruitenberg. Frank van Waay deed zijn uiterste best, won geen enkele set, en werd op één wedstrijd na eenvoudig van tafel ge speeld. Tabé 2 speelde tegen ATTC 9, ook in Alphen a/d Rijn, en ging veel later naar huis dan team 1. De uitslag heeft tot op dit moment Benthuizen niet bereikt. Tabé 3 trok naar Rijnsoever in Katwijk a/d Rijn. Ze wonnen daar met 8-2. Inval ler John Remmerswaal deed het onver wacht goed: hij scoorde 2 maal. George Visser was te sterk voor de drie Katwijkse dames: alleen Joke Haasnoot bracht hem in problemen. George ver sloeg Joke met 21-19 en 22-20. Bas de Graaf scoorde ook tweemaal, hij ver loor, net als John van Petra Ketting, die daarmee de enige twee punten voor Rijnsoever wist binnen te halen: 8-2 De NPN is een gezellige club. Elke zaterdag naturstisch zwemmen in Zevenhuizen 16.30 uur H.G. vd Akker bedankt de PV hartelijk voor haar gelukwensen en trouwe hulp Labor Vincit Rina Hol is woensdag 9 febr. jarig; je mag de hele dag bellen: (01802) 2092 groetjes m.b. voor Tabé. Tabé 4 trok met twee nieuwe competi tiespelers naar Doing in Zoetermeer. John Remmerswaal scoorde drie keer, Chris van Dorp en Otto Friebel beiden twee keer. Het dubbel ging verloren: 7- 3 voor Tabé 4. Afgelopen zaterdag behaalde junioren 1 hun eerste overwinning op het lande lijk C-niveau. Zij versloegen in de thuis wedstrijd VTV 1 uit Nieuwegein met 8-2. Het team van Tabé dat sinds kort met Martijn Ritman, afkomstig van ttv. VW uit Leidschendam een 4-mans formatie vormt was duidelijk en zeker op het technische vlak het beter spelende team. Goed gemotiveerd en geconcen treerd begonnen Andy van Dorp, Mar tijn Ritman en Arjen vd Wel aan de wedstrijd, na vier gespeelde partijen, waaronder het dubbelspel (Stand 3-1 voor Tabé) werd het enigszins duide lijk dat de Benthuizenaren over betere kwaliteiten beschikten dan hun tegen standers. Vooral de service bleek hun sterkte wapen te zijn. Andy en martijn scoorden ieder driemaal en schreven ook het dubbelspel op hun naam. Arjen scoorde eenmaal. Vorige week, 29 januari, verloor Tabé weliswaar met 7-3 van TSO 1 uit Purme- rend. Maar gezien dat in vier partijen een derde game gespeeld moest wor den. had er volgens de Tabé-ers meer in kunnen zitten. Andy en Martijn scoor den resp. twee- en eenmaal. Chris van Dorp wist slechts in één wedstrijd een game te winnen. Uit twee gespeelde wedstrijden elf punten halen is op dit niveau voorwaar geen slechts begin. Het meisjes-team, bestaande uit Adrie Roos en de zusjes Agneta en Sabina Tuijl, krijgen het zwaar te verduren in de 4e klasse junioren. De kampioenen uit de 5e klasse verloren vorige week van KlOTl 1 uit De Lier met 10-0 en zaterdag jl. werd de thuiswedstgrijd tegen Reflex 2 uit Lisse met 2-8 verlo ren. Adrie en Agneta scoorden ieder eenmaal. ZVH speelde in het afgelopen weekend een dubbel competitie-programma, za terdag namen zij het in eigen huis op tegen het Amstelveense Martinus, de hekkesluiter van de super-liga. Zondag stonden ze alweer in Aalten in het veld tegenover Exakta/Bovo. Trainer Toon van der Burgt zag deze wedstrijden als een goede voorberei ding voor het Europa-cup treffen met AS Cannes. In de wedstrijd tegen Marti nus, liet hij een aantal van zijn basisspe lers op de bank plaatsnemen. ZVH startte de wedstrijd met de volgende opstelling: Arnold van Ree, Ronald Kooijman, Cees van Opijnen, Rini Hou tens, Edgar Benschop en Jan Paul van Gemeren. Deze spelers wisten de eer ste twee sets beide keren met 15-8 win nend af te sluiten tegen een Martinus dat veel fouten maakten en een zeer matige pass had. In de derde set zakte de concentratie en servicedruk bij ZVH weg en kon Martinus wat terugdoen. Met de lastige opslag van Arjen Braam- se kregen de Zevenhuizense spelers het moeilijk, de pass liep minder goed en Martinus kreeg meer grip op de aan val. Met 15-11 ging deze set dan ook naar Martinus toe. In de vierde set zette coach Van der Burgt de vaste basis in het veld met Edger Tinkhof en Arno van Solkema, waarbij Brecht Rodenburg de plaats van Rini Boutens innam. Het leek in het begin een snelle setwinst te worden voor ZVH, maar Martinus bleef terug- knokken en wist de grote achterstand toch w.eer tot 12-11 te reduceren. Maar door een sterke blokkering van ZVH en een laatste aanvals-misser van Marti nus werd het 15-11 en won ZVH deze wedstrijd met 3-1. Zondag speelden de heren ZVH in Aal ten tegen het team van Exakta/Bovo, de ploeg die slechts een verliespartij ken de en thuis nog ongeslagen was. ZVH, gewaarschuwd door de resulta ten van Bovo, wist met zijn basis de wedstrijd in de eerste twee sets duide lijk naar zich toe te halen en met over macht aan aanvalskracht en blokkering deze sets met resp 11-15 en 9-15 te winnen. In de derde set hielden de bei de teams elkaar lang in evenwicht en bracht coach Groeneveld bij 10-11 z'n tweede spelverdeler Hageman in het veld, waarna Artomonov verder de aan val opzocht. Dit had succes en na een lange strijd won Bovo deze set met 17- 15. In de vierde set, die veertig minuten duurde bleef de winnaar lang op zich wachten. Uiteindelijk werd het 15-17 voor ZVH en blijft vier punten achter op koploper PZ/Dynamo. Dit was een goe de training voor de Europa-cup ont moeting in Zevenhuizen tegen AS Can- Voor aanstaande zaterdag staat de wedstrijd tegen de nummer twee, Auto- drop/VCG in de sporthal Swanla op het programma, aanvang 19.00 uur.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 9