27 FEBRUARI Amsterdam :gilde Hoge kwaliteit en goede service bij Wielaard RAI in Waddinxveen I wielaard korting HENK VAN DEN BOR Nieuwe kinderzitjes: gebruiksvriendelijk en veilig Theo van Zanten Twee- wielers heeft dorpsfunctie Henk van den Bor 'all-round' op tweewielergebied THEO van ZANTEN Dorpsstraat 176 Hazerswoude-dorp Tel. 01728-8605 nijvere R Al-aanbieding: GIANT CHINOAK WADDINXVEEN Tijdens de RAI dagen op vrijdag 25 en zaterdag 26 februari pagina 12 Hart van Holland/23 februari 1994 h**s*s>80oOE VAN DE RETSENMAKBtS dinsdags gesloten Bij ons hebt u geen toegangskaart nodig om op een oppervlakte van 550m2 de mooiste en nieuwste fietsen van Gazelle, Union, Giant en andere merken te bewonderen. Onze zaak staat op de beneden- en I bovenverdieping vol voorjaarsfietsplezien aluminium velgen, naven, cranks, etc. 18 versnellingen klikschakeling met duimverstellers anti-slip pedalen derailleur beschermer. als mountain bike ƒ650,: als city bike 795,: op alle onderdelen boven de 25,- (ook op fietsen die uit voorraad leverbaar zijn) TWEEWIELERSPECIALIST Zuidkade 52, Waddinxveen Telefoon 01828-12456. maandag gesloten ■Uitblinkers in Fietsmanschap- OPe^ ^OP..- Hazerswoude-Dorp - In Ha- zerswoude-Dorp is hij alom bekend, de 36-jarige Theo van Zanten die in 1979 be gonnen is met zijn tweewie- Ierszaak op de Dorpsstraat 176. Door zijn dorpsfunctie is zijn assortiment aangepast aan de mensen die in Hazer- swoude leven, het meest gangbare staan in de winkel. Tevens is hij ruim voorzien van de diverse accessoires die bij het fietsen komen kij ken. Voordat hij in 1979 het pand opkocht werkte hij voor een baas in de fietsen- branche. Al gauw besloot hij toen voor zichzelf te begin nen en zo startte hij een win kel en werkplaats, waar hij inmiddels fietsen verkoopt met merken als Aldo, Giant, Sparta en Union. Ookbrom| en snorfietsen staan u stald (Puch, Tomos, HondJ en Sparta) waar hij vanzelf! sprekend ook de onderhoud! en reparatie voor doet. Thecl is door zijn vakmanschap iicl van de Gilde van de nijvers| fietsenmakers. Theo Zanten Tweewielers is op! dinsdag gesloten. Waddinxveen - Welke Waddinxvener kent Wielaard niet? De fietsenhandel, al vijfentwintig jaar gevestigd in de Dorpsstraat, is bekend in de wijde omtrek van de gemeente. "Veel van onze vaste klanten ken ik al jaren," aldus mevrouw Wielaard. "Sommige mensen blijven ook hier komen voor hun fietsen, ook al wonen zij al jaren in een ander dorp, zoals Nieuwerkerk of zelfs Reeuwijk". Er zijn volgens mevrouw Wielaard verschillende re denen voor deze trouw. Eén daarvan is de kwaliteit die de winkel levert. "Wij zijn aangesloten bij de BOVAG en die kwaliteitsgarantie is heel be langrijk voor ons. Wij leveren goede fietsen en streven naar een optimale service". Zo is er een ophaalservice voor fietsen die gerepareerd moeten worden en is het personeel op de hoogte van de laatste ontwikkelingen in de fietsbranche. "Wij gaan regel matig op cursus en zijn elk jaar te vinden op de Fiets-RAI. Ook dit jaar gaan we daar gezamenlijk heen". Kleding en andere accessoires Ook het assortiment en de sfeer die de winkel uitstraalt, is van belang. "Wij proberen onze winkel zo aantrekkelijk mogelijk te maken. De etalages zullen bijvoorbeeld binnen kort ingericht worden in voorjaarssfeer. Verder hebben wij een enorm grote keus in allerlei soorten fietsen, zowel sportfietsen als mountainbikes en hybrides van merken zoals Batavus en Giant"Maar ook voor alle accessoires kan men terecht bij Wielaard. Er is een grote afdeling met kleding en helmen, bovendien zijn er kinderzitjes voor op de fiets, kinderfietsen en andere artikelen die horen bij de wielersport. Steeds iets nieuws "Onze klanten komen ook terug omdat ze Wielaard een gezellige winkel vinden", vertelt mevrouw Wielaard. "Dat heeft vermoedelijk te maken met de manier waarop wij werken. Wij kunnen met zijn vijven goed met elkaar opschieten en die goede onderlinge verhouding stralen wij waarschijnlijk uit"Aangezien de eigenares van plan is deze formule te handhaven, zal er op dat gebied niet veel veranderen. Maar de ontwikkelingen in de branche volgen elkaar in een hoog tempo op, zodat er steeds iets nieuws te zien zal zijn in de Dorpsstraat in Waddinxveen. Dorpstraat 22-28 2742 AJ Waddinxveen Telefoon: 01828-12009 fietsen - onderdelen - accessoires - reparatie-afdeling - reparatie-ophaaMiensi racekleding - regenkleding - atb-kleding- roei- en fiets home trainers - speelgoed - schaatsen - sleden 10% Waddinxveen - Tweewieler- specialist Henk van den Bor zit al sinds 1947 gevestigd op de Zuidkade in Waddinx veen, toen nog gerund door Henk van den Bor senior die inmiddels 85 jaar is. Het be drijf, dat van vader op zoon ging, kan op het gebied van tweewielers 'all-round' ge noemd worden. Henk van den Bor verkoopt alle mer ken topfietsen zoals Union en Sparta, maar ook de min der bekende merken. Niet alle merken staan opgesteld in het pand, maar alles kan besteld worden, en door de grote werkplaats wat aansluit bij de winkel kunnen alle grote en kleine reparaties worden uitgevoerd. Waar Henk van den Bor eigenlijk om bekend staat is zijn enorm assortiment onderdelen. "Van alle merken fietsen en bromfietsen ver koopt ik onderdelen uit voor raad leverbaar, en als het voor komt dat er niet uit voorraad geleverd kan worden zorg ik ervoor dat het binnen twee da gen in huis is, zo probeer ik me te onderscheiden van de rest", aldus de 47-jarige Henk van den Bor die in 1977 het bedrijf officieel overnam van zijn vader. Wat veel mensen niet weten is dat er tevens bij het pand een pomp staat om bromfietsbenzine te tanken en wanneer men hier een nieuwe fiets koopt kan hier voor ook een verzekering worden afgesloten, en op het gebied van accessoires zoals doet hij niet onder bij zijn col lega's, waarmee men kan zeg gen dat hij in alles voorziet. Kinderzitjes, alle ouders kennen die onhandige dingen. Want wie had er geen moeite met het monteren of heeft zich niet geërgerd aan het ongemak tijdens het fietsen? Er zal heel wat fietsplezier bedorven zijn door die onhandige bakjes waar je je kind in moest stoppen. Met het nieuwe kinderzitje van Hamax zijn deze problemen voorbij. De Discovery zijn gemakkelijk te monteren op vrijwel elke fiets. Bovendien zijn de zitjes veilig. Bagagedrager niet nodig Bij veel kinderzitjes is het veel werk om ze te monteren. Als het zitje er eenmaal opzit, is het een groot karwei om het van de fiets af te halen. De Discovery kinderzitjes zijn echter gemakkelijk over te zetten van de ene fiets op de andere, ongeacht het type fiets. Zelfs een bagagedrager is niet nodig. Stabiliteit Het belangrijkste van kinderzitjes is de veiligheid. Niemand wil dat hun kind iets overkomt. Bij het ontwikkelen van de Discovery is hiermee rekening gehouden. Zij zijn verstel baar zodat alle kinderen er altijd goed in kunnen zitten. Bovendien voorkomt dit dat de benen van het kind tegen de benen van de bestuurder van de fiets komen. Daarnaast zijn alle kinderzitjes voorzien van een veiligheidsgordel. Uiter aard is er ook de nodige aandacht besteed aan de stabiliteit. Doordat het kinderzitje vastgemaakt wordt aan het frame en op de beide achtervorken, kan het tijdens het fietsen niet op en neer of van links naar rechts slingeren. Rijden op onregelmatig wegdek De modellen van de kinderzitjes zijn getest door erkende onderzoekbureaus in heel Europa, waaronder TNO in Nederland. De zitjes zijn daarbij flink op de proef gesteld in allerlei verschillende testen. Die testen zijn gelijk aan zes jaar achtereen, dag en nacht, fietsen op een onregelmatig wegdek. Meer ondersteuning De Discovery-lijn bestaat uit een voorzitje en twee achter zitjes. Het voorzitje is geschikt voor kinderen van negen maanden tot drie jaar en de achterzitjes voor kinderen tot zes jaar. Alle modellen zijn gemaakt van kunststof I hebben waterdichte kussens die gewassen kunnen woiro l Het grootste model achterzitje heeft als extra een h°T I rugleuning met een hoofdkussen voor nog meer onder* 'J ning. Voorzitjes zijn verkrijgbaar bij de meeste fietsen I kels.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 12